Jump to content

Moto Zajednica

Benelli 491 nece da pali

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli 491 GT

Pozdrav narode, naime imam jedan problem sa skuterom.Kada skinem airbox i stavim ruku na lulicu i polako pustam vazduh onda zavergla i upali dok mu tako

bukvalno "dodajem" gas rukom tako sto je otpustam sa lulice.Ali kada vratim airbox sanse nema da upali, nekad samo upali i odradi par  taktova i ugasi.Sta li

to moze da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Identican problem sam imao sa starim karburatorom povecavao je sam ler gas mnogo tesko palio, pre neki dan sam stavio drugi karburator, pali bez problema svako jutro, ne povecava obrtaje kao ranije dok je na leru. Znaci moja preporuka je nov karburator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3629 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imao sam i ja skoro sa nekim kinezom. Nismo uspeli da ga nastelujemo nikako. Resenje smo nasli u novom i da sam znao da je toliko jeftin ne bih se jebavao ceo dan oko njega kao budala. Mada moze da se desi da bude neka glupost, valja probati. Prekontrolisati i dovod goriva, moze pumpa da zeza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo je ipak Minarelli i (verovatno) Dellorto karb. Sumnjam da je potrebna zamena karba.

 

Od "gluposti" eventualno: crevo vakuma za slavinu, sama slavina,  popušten sauh ili neko začepljenje u dovodu ili dizni.

 

Malo ozbiljnije i više verovatno: Pukla guma usisa (crevo od karba do motora), dihtung ispod cilindra ili usisa, semering.

 

I najozbiljnije: Radio sa nekim od ovih problema na foru i sad se predao jer je zaribao ili došlo vreme za "generalku".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja