Jump to content

Moto Zajednica

Biker - višestruki povratnik

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSF 1200 N K1 Bandit; Honda ST 1300 Pan European, Kawasaki ZZR 1100

Pozdrav svima vama koji ste kao i ja u nekom životnom dobu bili zaraženi neizlečivim virusom motociklizma. Pokušali su da me oduče razno raznim četvorotočkašima ali nije išlo, čak mi je i gospođa pretila razvodom ako kupim motor !!!

 

Elem, prvi motor sam dobio sada već davne 1981. godine i to TOMOS 15 SLC, posle nekoliko godina bio je to MZ 250 ETZ kojeg sam malo duže vozio, tj. dok nije devedesetih kriza zakucala na vrata, pa je MZ morao da promeni vlasnika.

 

I kada je sve to prošlo, uvek je nešto bilo "preče", "bitnije" od motora kojeg sam želeo svih tih godina, i eto jednog dana odlučio sam sebi ponovo da kupim motor, bilo je to tada ili nikada. Malo me je gospođa mrko gledala sa komentarom da je to samo prolazna kriza srednjeg doba ili već nešto slično i da će me to proći, ali to mogu da razumeju samo oni koji su vozili motor i to kao vrlo mladi, što je valjda ta dobitna kombinacija da se virus motociklizma stalno nastani u nečijoj duši. 

 

Pre dve godine sam kupio SUZUKI GSF 1200 N K1 posle čitave večnosti koja je prošla u želji da ponovo imam motor.

Sve bi to bilo super, samo što je 50. rođendan iza mene... Puno je vremena izgubljeno, ali šta da radim kada se nije moglo ranije… , a evo i nekoliko slika mog Bandita

IMG_20180618_113501.jpg

DSC_0005.jpg

IMG_20180422_123049.jpg

IMG_20180618_113542.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Pozdrav kolega, danas smo se videli na uscu, banditi na okupu :) i nemoj da te godine sputavaju kakva kriza srednjih godina ja imam 59 i ne nameravam da prestanem da vozim. Mogu da promenim motor al bez njega jok.

 

 

IMG_20180514_131936981.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Mogu misliti kako ti je bilo, ja sam od 16-23 godine zivota bio bez motora, to jeste "samo"  7 godina, ali sam tada osecao kao da nesto krupno u zivotu propustam. Porodica uvek odgovara i uvek je protiv, ali svako od njih ima svoje hirove i ne dozvoljavam da se u, moj jedini hir, dira!

 

 

 

Lep motor, samo mi se taj serijski cunak na njemu ne svidja, ostalo za 10 i s ovim mozes u penziju, izdrzace milion km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSF 1200 N K1 Bandit; Honda ST 1300 Pan European, Kawasaki ZZR 1100

Videću za čunak, ove sezone sam se "častio" sa Michelin Pilot Road 3, štelovanjem ventila i vakuma karburatora ( Joca Profimoto), takođe i redovan servis, a čeka me registracija sledećeg meseca…. tako da sam budžet za ovu sezonu skoro ispunio….

 

Inače motor je imao dosta aftermarket delova koje sam zamenio originalnim ili kopijama originala, (žmigavci, štop, fuzasteri, tegići) itd. 

 

Nekako više volim motor u fabričkom stanju, što je danas teško naći kod naked motora tog godišta, jer obiluju raznim estetskim prepravkama od kojih neke i nisu baš pun pogodak. 

 

Suzuki Bandit u naked varijanti nije bio moj slučajni izbor jer sam ciljano tražio naked motor preko 1.000 ccm od čega sam tražio Yamahu XJR 1300, Kawasaki ZRX 1200, Suzuki GSX 1400F, I naravno motor koji sada imam, jer od onoga što je tada bilo na raspolaganju, Suzuki koji sam kupio je bio u najboljem stanju, pa sam se zato odlučio za njega.

 

Ostala mi je ljubav prema naked motorima jer u vreme kada sam ja počinjao da vozim, našim ulicama suvereno su vladali Honda CB 900 Boldor / 750 , Kawasaki Z 1000, 750 Suzuki GS 1100 itd i naravo CBX 1000 Honda koju i danas posmatram sa divljenjem sa svojih rednih šest cilindara.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ima nas dosta u tom zivotnom dobu, a zarazenih od malena... i sa prekidima (posedovanja) leka za dusu...

Pozdrav u nadi da cemo se nekad sresti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

pozdrav za vlasnika nakeda

prelepi su naked motori

dva niklovana sata, što više nikovanih delova i fabričko stanje

nek te dugo služi a čuo sam i ja da starost nije granica!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Lep motor. U zdravlju i veselju dugo da se družite. Ujedno i dobro došao na ovaj forum.

Poz


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Pozdrav i sve najbolje!

 

Nego, koliko kod vas u Srbiji dodje registracija za motore od 1200cc? Kod nas u RS je sve skupo nenormalno, daleko skuplje nego za auto. Doduse, ne znam koliko dodje za preko 1000cc, jer je skoro svaki motor vece kubikaze registrovan ili u Federaciji ili u Brcko distriktu...

Za moju Hondu 600cc je kod nas u RS oko 600KM (~300 eura) dok je u Brckom oko 230KM (~120 eura). Veeelika razlika...

Kolega je prije mjesec dana registrovao svog Kawasakija od 550cc i to na pola godine i platio je 330KM (~170 eura).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SUZUKI GSF 1200 N K1 Bandit; Honda ST 1300 Pan European, Kawasaki ZZR 1100

Zdravo, prošle godine me je registracija sa tehničkim izašla nege oko 30.000 din, što je sada približno 250 € Ne znam koliko će to biti ove godine i koje su sve takse i dažbine poskupele u međuvremenu…. Nadam se da neće biti velika razlika…. valjda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

U martu bandit 1200 1998 mo sa tehnickim i nalepnicom 21400 din sto mu dodje 180 evra. Beograd opstina palilula. Motor napunio 20 godina

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Od 600 kubika motor, 2001. 17 600 dinara, oko 150 evra. Registrovan pre 2 nedelje. Zavisi od godista i od kubikaze, ali vas u RS deru, mada vam je gorivo jeftinije, pa vam opet isti djavo. Ova propala drzava negde mora da drpa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Sveža informacija (od juče).

Svratio sam na tehnički, mislim da oni valjaju DDOR osiguranje ali nisam siguran (tehn.pregled Sunce na Ledinama - N.Bgd) i računica im je ovakva:

 

Registracija na godinu dana: 28.400,00 rsd (250 evra) - uračunat tehnički pregled i usluga agencije

Registracija na 3 meseca: 18.600,00 rsd (165evra) - uračunat tehnički pregled i usluga agencije

 

U pitanju je 1200 ccmm 2002.g.

 

Pošto sam skoro kupio ovaj motor, polisa mi kreće od 4. premijskog razreda tako da ne gubim premiju ako registrujem na manje od godinu dana... a na sledeće proleće ću da vidim ima li računice za registraciju kraće od godinu dana... Za ovu godinu mi pije vodu ovih, skoro 100 evra uštede.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

koliko znam svi koji su registrovali na 3 ili 6 meseci su dobili obavestenje od mupa da doplete do godinu dana i doplate razliku + nova nalepnica. Nisu oni to jos lepo skontali kako da naplacuju tako da ne bih ja jos na mesecnom nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

dobrodošao @Vlada965

Rega mi ističe uskoro, nazvao takođe sunce na ledinama i đevojka kaže na godinu 17 i nešto a na 6m pita koleginicu, trt-mrt..morate doći da obračunamo, otprilike 4-5.000,00rsd manje (do 600 qba), a pre toga pozvao "don" u mije kovačevića međutim kaže ne može periodična, pozvaće me kasnije jer imaju poplavu pa su isklj. struju i ne javi se posle :givemebeer:Lowenbrau..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Dobrodošao druže,svaka čast na odabiru motora.Prelep je.Po meni je mnogo lepše kad su cilindri sive boje.Ja sam od skora vlasnik prelepe sevenfifty cb750.I meni su cilindri crni :jee:novije godiste crna boja.Nisam planirao 750 ccm hteo sam 600 ali se nisam pokajao.Prosto sam zaljubljen  u njega.90 te sam imao 8 godina od tad gledam ovakve mašine :)

20191018_121530.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja