Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem slavinu rezervoara Honda Varedero 125

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Honda je jedna jako praktična firma. Vrlo je verovatno da je moguće staviti slavinu od recimo Hondinog motora za agregat (kosilicu, frezu).

Ako se nabavka originalne iskomplikuje, možda je vredno probe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam otisao sa slavinom od neke Yamahe u Moto Bike u NS i trazio nesto sto odgovara. I nasao mi covek za par minuta. Nit znam za koji je motor/scooter bila, niti mi je bilo bitno. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Samo treba voditi racuna da slavina ima dovoljan protok. Ja sam na suzuki stavio neku novu kinesku i iako je pasovala 100%, nije imala dovoljan protok goriva. Posle sam uzeo s r6 prve generacije, slavina vuce sa 2 sita iste duzine i ima samo on i off, bez rezerve, ali se motor preporodio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako zaista pasuje od IMT...to je u stvari slavina za APN4, za metalni rezervoar.

Interesting...

Samo bih da dodam, a već je pomenuto, da je bitna stvar protok...pa bi onda jedna "jeftina" slavina za 506 bila samo izvor problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ljudi to je mali motor, sa malom potrosnjom. Nema 4 karba nego 1. Bez brige, tu koja god slavina da se stavi, tih 1dl u 5 minuta ce da propusti a da u karbu ne opadne nivo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima 2 ;)..

..ali to je manje važno. Aftermarket slavine su generalno teško djubre. Naročito sa ovim zlom iz IMTa se često srećem...od 5, 3 imaju neki problem. Za tu namenu ok...za motor ipak mora nešto pouzdanije, ali ako more tako, onda malo provere nije na odmet. Generalno sa jeftinom robom uvek ima dodatnog posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Ne pase ta slavina od IMT...m16 je ta,a ovde treba 22...jako je specificno i retko...Motor ima dva karba i ima jako veliku potrebu za gorivom,sudeci po sirinama izlaza,kao sirinama creva. Idemo dalje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1582 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja sam za moj motor mislio da nije bitan toliko protok, jer trosi oko 5l/100, a i kad vec pase sraf na sraf na rezervoaru, logicno je bilo sto sam mislio da je slavina za vece i jace motore. Medjutim, motori koji nemaju pumpu za gorivo, vec ide prirodnim padom do karbova, moraju da imaju i dobar protok u slavini, bez obzira na potrosnju goriva. 

 

Dzabe sam cistio karbove te godine, a simptomi katastrofa, gusi se, trokira, gasi, nema snagu. Kvar je bio banalan i kostao okruglo 20 evra.

 

Ovo pisem, cisto da znas da iako na prvu sve pase 100%, ne mora da znaci da ce tako i da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja