Jump to content

Moto Zajednica

TNG u Silver Wing 600 ili motocikl

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pa da pocnemo. Radi se o rodjenom ujaku moje supruge. 

Covek je profa matematike u Pazovi a zivi u NS. Svaki dan putuje na posao Beverlyem 250 (100+ km). Uz to ima i SW 600, ali potrosnja mu je veliki problem jer ode plata na put.

Elem, hteo je da ugradi TNG u SW ali niko ne moze da mu resi bocu za pod sediste. Obecavaju mnogi ali resenja nigde na vidiku. Boce postije ali ih valjda niko ne uvozi u SRB.

Ja mu predlazem da proda oba i kupi Stroma 650 jer je mali potrosac, ali se dvoumi zbog zastite nogu. Inace covek vozi cele godine, sem kad je bas led ili gomila snega na putu.

-Dakle, prvo pitanje je da li imate ideju gde i kako naci bocu ili ko moze da ugradi gas? (ovo bi on voleo vise nego kupovinu drugog motora)

-Drugo, da li je pametno da uzima DL650 i koliko ce mu biti zeznuto zbog smanjene zastite od vetra/kise/snega naspram skutera i da li postoji neko resenje da se poveca zastita? (Meni je pala na pamet ona "suknja" koja se navuce preko nogu).

Hvala na odgovorima unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Sigurno ima neka manja boca koja moze da stane u kofer ??

Stavi kofer od 50-tak litara i u njega smesti bocu za plin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Neka kupi, Punta, Twinga, Corsu, Daihatsu Cuore, sta god sa plinom i nek ide na posao kao covek.

A ovako ide kao magarac.Misljenje ti je kao guzica, svako ga ima.Covek trazi savet za plin u bajk...:offtopic:

Elem,najbolje resenje zaista koferce,plinska boca i cao.,a zastita od vetra mu je na motociklu mnogo manja,jedino kecelja,ili moto pantalone dobre.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

On i na SW moze staviti Maxiu. Sto mora u gepek ispod sedista??

Stavite Maxiu i u nju onu najmanju bocu . Imao je Zika56 u koferu bocu. Pitajte njega gde je kupio i koji je model boce.

Mada ako vec stavlja Tng bolje da modifikuje taj Bev nego SW , manja je steta. A i manje ce trositi.

I na Bev moze Maxija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Drugar ima ugradjen plin na beverliju 250, pitacu ga ko mu je i gde ugradio plin i gde je nasao bocu, ali mi se cini da mu je boca u koferu, a onaj uredjaj pod sedistem. 

 

Strom mu nije resenje, najgore zbog kise, a i ne znam koliko manje trosi od sw-a, mozda litar, max litar i po na 100 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 4 sati, Alekre je napisao:

Neka kupi, Punta, Twinga, Corsu, Daihatsu Cuore, sta god sa plinom i nek ide na posao kao covek.

Kolega, automobil nije opcija, da jeste ja bih napisao. Jednostavno, covek ne voli guzve i uopste mu auto nije opcija. To koristi samo kad mora. Pokusao sam da ga ubedim da kupi Pandu da ima po snegu, nece.

Beverly mu je izvozan, ali ga odrzavamo u fullu (juce sredili varijator komplet), potrosnja oko 3,5-3,8 L, sto je kao i DL 650, a Honda jedva spadne ispod 6L. Najmanje izmereno 5,6 ali bas jajarenja, a on ne vozi sporo inace. Najveci problem je sto je ipak Beverly raltivno mali motor za toliko putovanje i posle 5 godina se vec dobro naklackao sa njim, kaze stizu ga godine (1961. rodjen), vreme je za udobnije. :jee:


@bokilic, da ga ti ugradis ili imas nekog? Znam de je prica bila da moraju "brze" dizne, kao i to se navodi kao problem.
Ako mozes da resis, stize ti motor cim kazes. :takoje:

 

 



@All, razmisljali smo o tome da stavimo bocu u kofer (ima Kappa od 46L na motoru) ali bih voleo da mi neko kaze kako se ponasa motor sa bocom u koferu. Imam utisak da nije bas najsrecnije resenje da toliko tereta bude na toj visini i udaljenosti od zadnjeg tocka, pa smo zato razmatrali opciju za bocu ispod sedista, mada mozda uopste nisam u pravu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

bubanj potok u beogradu subotom, bugari donose po porudzbini boce malih dimenzija koje mogu stati u kofer ili pod sediste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, abarth_maniac je napisao:

@All, razmisljali smo o tome da stavimo bocu u kofer (ima Kappa od 46L na motoru) ali bih voleo da mi neko kaze kako se ponasa motor sa bocom u koferu. Imam utisak da nije bas najsrecnije resenje da toliko tereta bude na toj visini i udaljenosti od zadnjeg tocka, pa smo zato razmatrali opciju za bocu ispod sedista, mada mozda uopste nisam u pravu.

 

Pored bokilica, kolega dr_kolew takodje radi ugradnju plina.

 

Kod maxi je opste poznato da tezina nije rasporedjena jednako vec je vecim delom pozadi, na to kad dodas bocu u kofer.....nije bas najsrecnije resenje.

Posto SW ima poprilican prostor ispod sedista, gledao bi da bocu i plinski rasprsivac smestim ispod sediste sto blize sredini ako je moguce, ugodnije ce biti u voznji sigurno vise nego da je u koferu.

Druga ako ne i najbolja opcija je da se isece kaseta sa leve strane zarad smestaja plinskog rasprsivaca, bocu smestiti ispod sedista i mirna backa.

 

ovako izgleda tj moze se videti koliko prostora ima

SW je imao muziku ugradjenu, poprilicno veliki radio

IMG-9873e3185b4f6751bd90b2db3b3bd397-V.jpg.fa19e72f99a04be8605371ab80c1b418.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Evo rješenja za bocu, kofer može i na Beverly i na skoro svaki motor jer koliko sam shvatio to je najveći dio problema.

 

U Banjaluci je to uradio Zoran Garača iz MK Istok, ako treba mogu da ga spojim sa tobom pa pitaj gdje je šta nabavio, a imaš ga i na FB.... Inače on je ubacio u Aprilia Caponord.

 

https://www.google.ba/search?source=hp&ei=dH8rW_P-Fuar6ASZ1IiQCA&q=banjalučanin+ugradio+plin+u+motocikl&oq=banjalučanin+ugradio+plin+u+motocikl&gs_l=psy-ab.3..33i160k1l3.1587.10975.0.11348.42.39.0.0.0.0.245.5003.0j28j6.34.0....0...1c.1.64.psy-ab..8.27.3827...0j0i10k1j0i30k1j0i5i30k1j33i21k1.0.CtGrNQkrxpE

 

Iznad link sa detaljima...

 

plin motor.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Nikad nisam razumeo ni ljude koji stavljaju plin u auto a tek kad ovo videh... Razumem ja za potrosnju ali ovo budzenje mi je neverovatno... sta sve ljudi nece da naprave od motora... al ok, to je moje misljenje, sto rece kolega, ko dupe, svako ga ima...

Inace, mozda postoji i udobniji motor a da je manji potrosac...? :stabre: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

U taj deo price ne zalazim. Pokusao sam coveku da dam neka druga resenja, on zeli ovako, OK. Voljan sam da pokusam da nadjem resenje za ono sto on zeli.  Predlagao sam i da uzme novijeg Bev 300 ie, kaze najpre pokusaj ugradnje gasa u SW, ako ne uspe, onda trazi drugi motor. Ja ne razumem bas u potpunosti, ali svi smo mi razliciti i imamo drugacija shvatanja. Stvar je sto smatra da je SW najbolji motor na koji je seo i valjda mu je zao da ga se odrekne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 36 minuta, WlayCo je napisao:

Inace, mozda postoji i udobniji motor a da je manji potrosac...? :stabre:

Pretpostavljam da ima nesto, ali mislim da je vecina maxi skutera tu negde oko 5-6l potrosnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
4 minutes ago, abarth_maniac said:

U taj deo price ne zalazim. Pokusao sam coveku da dam neka druga resenja, on zeli ovako, OK. Voljan sam da pokusam da nadjem resenje za ono sto on zeli.  Predlagao sam i da uzme novijeg Bev 300 ie, kaze najpre pokusaj ugradnje gasa u SW, ako ne uspe, onda trazi drugi motor. Ja ne razumem bas u potpunosti, ali svi smo mi razliciti i imamo drugacija shvatanja. Stvar je sto smatra da je SW najbolji motor na koji je seo i valjda mu je zao da ga se odrekne.

Posteno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa taj SW i jeste jedan od najboljih skutera koje mozes kupiti. 

jedino greota jebavati ga sa ugradnom plina, bolje probati na Bev pa ako nesto i krene naopako , bolje da Bev strada.. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Ni meni se nikako ne svida plin , ni u autu , kamoli na motoru ...

 

mada razumem covekov problem ako prelazi toliku kilometrazu ...

 

da ja imam isti problem , gledao bi ako ne sad , onda u blizoj buducnosti elektricni skuter ... 

 

sa kilometrazom koju covek pravi , isplatio bi se vrlo brzo ... :takoje:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kod nas su boce uglavnom prepravljane ili kamperske ili auto boce. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, WlayCo said:

Nikad nisam razumeo ni ljude koji stavljaju plin u auto a tek kad ovo videh... Razumem ja za potrosnju ali ovo budzenje mi je neverovatno... sta sve ljudi nece da naprave od motora... al ok, to je moje misljenje, sto rece kolega, ko dupe, svako ga ima...

Inace, mozda postoji i udobniji motor a da je manji potrosac...? :stabre: 

Ni meni ovo nije nikako jasno...sta je sledece....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ljudi voznja na tng je odlicna stvar. 

Nemojte se voditi predrasudama.

Pre 10 god sam imao auto na koji sam ugradio tng, nikad nikakav problem nisam imao za 4 godine eksploatacije. Najjeftiniji kilometri predjeni ikada.

Bez razmisljanja na cng/tng. 

E sad ovo za motocikl, jednostavno coveku treba sto jeftinije prevozno sredstvo za velike dnevne kilometraze. Ne vidim sta se iscudjavate toliko. Nije rekao da da ce ga voziti na mlevene fetuse, nego na propan butan.

 

Elektro skuter je odlicna stvar,al oni su jako skupi. A ovi od 300-400 € nemaju dovoljan domet (km).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ljudi, nije poenta da li se nama dopada ugradnja TNG u vozila ili ne, nego da li neko moze, po kojoj ceni i koliko kvalitetno to moze da se izvede. :)
P.S. Ove el. skutere koje sam ja probao nisu nikako za neku ozbiljniju voznju, samo za drndanje po gradu i to po odlicnim putevima. Ne znam koliko bi kostao taj skuter koji ce da traje bar 5 godina svakodnevnog arcanja po Banstolu i leti i zimi. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
20 minutes ago, Astral said:

Ljudi voznja na tng je odlicna stvar. 

Nemojte se voditi predrasudama.

Pre 10 god sam imao auto na koji sam ugradio tng, nikad nikakav problem nisam imao za 4 godine eksploatacije. Najjeftiniji kilometri predjeni ikada.

Bez razmisljanja na cng/tng. 

E sad ovo za motocikl, jednostavno coveku treba sto jeftinije prevozno sredstvo za velike dnevne kilometraze. Ne vidim sta se iscudjavate toliko. Nije rekao da da ce ga voziti na mlevene fetuse, nego na propan butan.

 

Elektro skuter je odlicna stvar,al oni su jako skupi. A ovi od 300-400 € nemaju dovoljan domet (km).

Nemam ja nista protiv plina kao goriva, nego brate na motor koji treba da je sto laksi, gde se gledaju performanse itd...ti zbudzis plin :/ 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
4 hours ago, abarth_maniac said:

Ne znam koliko bi kostao taj skuter koji ce da traje bar 5 godina svakodnevnog arcanja po Banstolu i leti i zimi. :jee:

Nema više toga, eno rade novi put :)

U vezi gasa, neka nazove Makedo gas u BG-u. Znam da rade i što drugi neće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, hard_rock je napisao:

Nemam ja nista protiv plina kao goriva, nego brate na motor koji treba da je sto laksi, gde se gledaju performanse itd...ti zbudzis plin :/ 

Ja sam na svoj Transalp 600 još odavno ugradio plin (ima tema na forumu o tome) i ije bilo nikakvih gubitaka u performansama, naprotiv, u nižim i u srednjim obrtajima je motor bolje potezao. Potrošnja za oko 15% veća nego sa benzinom. Nikada nikakav problem nisam imao (motor vozim i zimi na debelom minusu). I sadašnji vlasnik ga isto koristi na plin.

A inače su performanse bitna stavka uglavnom za one koji voze R motore, dok kod običnih smrtnika (na enduru, skuteru, nejkidu, krstarici, ...) to ne igra neku bitnu ulogu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja