Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha SR500 1981

Recommended Posts

  • Manatwork, 86 postova

Zdravo svima,

 

Gledao sam danas Yamahu SR500 1981 godiste presla 70.000(to ne znam da li je tako bas) ...naoko izgleda ok,trazi 1600 eur..nema ih po oglasima pa ne mogu uporediti sa drugim motorima istog tipa,..da li je puno, malo....Znam da za 1600 eur ima svasta da se kupi, mozda novije i bolje,ali ovaj mi se nesto svideo,pa me zanimaju iskustva vlasnika ovakvih motora, oko odrzavanja i slicno, ...Da li se moze servisirati u Yamahinom servisu u Beogradu,ili ima neko ko vec radi i ovakve motore ovde na forumu.Svaki savet je dobrodosao.

 

Pozdrav,

 

Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Pricao sam sa poznanikom koji je posedovao Yamahu SR 500.Kaze da je izdrzljiva,laka za voznju ali da ga je mucilo kada treba da je upali na kurblu.Moras  obavezno da nosis cizme jer ce te kurbla odalamiti krvnicki pri povracaju.Covek je motor vise palio na gurku da bi izbegao te udarce od kurble.Ima neki sistem kako da je pripremis za start,ima prozorce na glavi cilindra i tu kao vidis kada je pravilna pozicija za kurblanje.Inace,i meni se taj motor dopada na oko,ima taj engleski stil i dizajn.Tu Yamahu je lik dao u oglas pre par meseci,vidim da je spustio cenu za nekih 500 evra,i izbrisao je text u kojem je opisivao neke mane koje je on resio uspesno,problem se odnosio  na struju,koliko se secam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ovlasceni servis na lageru nema sajlu ni za aktuelne modele. Ne bih previse racunao na njih. 

Sva sreca pa imamo e-bay.

 

Probaj pogledaj kod ove gospode

 

Oni rade prepravke u Caffe racer , Scrambler i sve ostale tipove.. za sitno vise para kod njih mozes kupiti potpuno sredjen motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
On 6/22/2018 at 12:24 AM, nenada said:

Pricao sam sa poznanikom koji je posedovao Yamahu SR 500.Kaze da je izdrzljiva,laka za voznju ali da ga je mucilo kada treba da je upali na kurblu.Moras  obavezno da nosis cizme jer ce te kurbla odalamiti krvnicki pri povracaju.Covek je motor vise palio na gurku da bi izbegao te udarce od kurble.Ima neki sistem kako da je pripremis za start,ima prozorce na glavi cilindra i tu kao vidis kada je pravilna pozicija za kurblanje.Inace,i meni se taj motor dopada na oko,ima taj engleski stil i dizajn.Tu Yamahu je lik dao u oglas pre par meseci,vidim da je spustio cenu za nekih 500 evra,i izbrisao je text u kojem je opisivao neke mane koje je on resio uspesno,problem se odnosio  na struju,koliko se secam.

Hvala puno, da jeste sa strujom (ne razumem se bas ali vise ne pali uz pomoc originalnih nekakvih namotaja ,nesto ko kod apenca...vec je ugradio neku elekronsku napravu)..probao sam da palim motor, bez problema je bilo, bio sam u cipelam i odelu za posao..iz prve pali..ima i neku foru da se uopste ne gleda kroz to prozorce..stisne do kraja kurblu drzeci onu rucicu za dekompresiju,vrati i pali bez greske..

Ja se jos mislim sta cu..nikako da prelomim a bas mi se svidja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
On 6/22/2018 at 6:51 AM, Astral said:

Ovlasceni servis na lageru nema sajlu ni za aktuelne modele. Ne bih previse racunao na njih. 

Sva sreca pa imamo e-bay.

 

Probaj pogledaj kod ove gospode

 

Oni rade prepravke u Caffe racer , Scrambler i sve ostale tipove.. za sitno vise para kod njih mozes kupiti potpuno sredjen motor. 

hvala piuno, pogleao ...odlicni su

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
4 minutes ago, mrle said:

matoro i puno para.

to sto je matoro je ono sto mi se i dopada:)...a dal je puno para, moguce..pretpostavljam  da bi tu bilo briga oko odrzavanja,jer nisam majstor...zadnji put sam menjao sajlu kvacila na apn 6 i to bi bilo to;)..zato mi i treba savet da se ne upletem u neke silne probleme...iako mi se bas svidja,bas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Matoro, malo delova, skupo za odrzavanje, majstori nece da se "akaju" sa motorom od 30+ godina, kurbla ce kad - tad da te odalami zestoko... 

Druga je stvar ako hoces da ti motor sluzi za glancanje i gledanje a ne za voznju... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

pa otprilike, nemam ni vremena puno za voznju,verovatno bi ga vise glancao i doterivao nego vozio...to mi je tako cisto iz ćefa da ga imam u dvoristu i ponekad na neki izlet..nista vise od toga

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
2 minutes ago, mradomir said:

Onda šta čekaš, uzimaj ako ti se sviđa.

ne znam ni sam...pored ostalih prolazim ko pored tusrskog groblja..ovaj mi nesto radi, nostalgija sta li..:)..To je ko ono,znas da je devojka problematicna, al bas voles s njom..zbog neceg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
5 minutes ago, mradomir said:

Jeli to ovaj

 

1afec255a685-800x600.jpg

da to je taj sto je imao nesto oko elektronike (namotaji i tako to...a sad ide preko neke kutijice (zaboravih kako se zove taj uredjaj za paljenje)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja