Jump to content

Moto Zajednica

Pazi, armatura prelazi put!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Svašta sam čuo, pročitao, šta nas sve može zateći na putu, iza krivine, na mostu, ali ovo kao da je na filmu ili crtanom filmu!

Vraćamo se danas nas dvoje iz Užica, vrućina, gužva na putu oko 15h, prođemo 3 semafora zbog radova na putu i dođemo do četvrtog, u Tatojevici iza Požege. Tu već neko vreme popravljaju most i koristi se samo jedna traka. Iza mosta odmah kreće leva krivina.

Pažljivo smo prošli na čelo kolone, sačekali zeleno i krenuli. Negde oko polovine vidim u krivini iza mosta kolonu koja čeka iz suprotnog smera i neke pešake. Jedan upravo prešao moju traku, drugi ide za njim nekoliko metara iza, odjednom staje, računam video nas da stižemo. Prelazimo most, ulazim u krivinu, kad ova dvojica nose armaturu preko puta!

Uspeo sam da vidim da je bilo 3 šipke one debele, ojačane verovatno standardne dužine 6m. Ova dvojica gledaju u mene, ja gledam njih, u trenutku razmišljam da im pokažem da je samo podignu ili bar bace dole, ali nema vremena, počinjem kočenje, ispravljam motor, kvačilo, blago zadnja, dozirano prednja, onaj drugi baca armaturu iz ruku, ali prvi drži... Stiskam jače, počine škripa guma i stajem. I onaj prvi baca armaturu, drugi se izvinjava. Pređoh preko i nastavismo...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

So fuckin' what?

Prošao neki dan tuda. I bez radova preopterećena deonica puta. Nije baš neko mesto za zaletanje.

Život da stane dok bajker prozuji?

 

12 minutes ago, markonitogen said:

Srpski horor film = saobracaj kuj ko ja 2 deo

Obično u američkoj produkciji 2 tipa nose staklo za izlog.

Lepo pljucnuti po Srbiji, ekstaza, ali izlizana fora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Život da stane dok bajker prozuji?


Mislio sam da je zeleno svetlo na semaforu svetinja, a ne da treba da očekujem radnike koji prenose armaturu.
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 10 minuta, Singularitet je napisao:

Kreativno

Smanji dozivljaj i prozivanje za srpstvo jer dadoh Srbiji vise zivota i vremena nego sto sam morao i trebao od vecine vas koji pisete ovde (cast izuzecima a ima ih dosta).

Imam svako pravo da se sprdam i zajebavam jer vrlo dobro poznajem svoju zemlju i narod gde zivim.

Prema tome mogu da "pljuckam" koliko mi volja.

Ziv bio Kragujevcanine i pozdravi mi Beograd!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Žive duše, ne zameri im i polako tuda


Ništa nisam zamerio, posebno što ih viđam svaki dan i znam u kakvim uslovima rade. Samo sam iznenađen šta nas sve može zadesiti na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 9 minuta, Singularitet je napisao:

Garant si se i školovao za takve komentare.

 

Vrlo rado cu ti ispricati o mom skolovanju jednog lepog dana, mozda nesto i naucis iz te price

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
6 hours ago, markonitogen said:

Smanji dozivljaj i prozivanje za srpstvo jer dadoh Srbiji vise zivota i vremena nego sto sam morao i trebao od vecine vas koji pisete ovde (cast izuzecima a ima ih dosta).

Imam svako pravo da se sprdam i zajebavam jer vrlo dobro poznajem svoju zemlju i narod gde zivim.

Prema tome mogu da "pljuckam" koliko mi volja.

Ziv bio Kragujevcanine i pozdravi mi Beograd!

Daj malo više detalja, zainteresovao si nas! Kako si tako dobro upoznao svoju zemlju?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Aj' ne offujte i ne provocirajte se međusobno. Nije teško biti fin ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ovakvih situacija svakodnevno koliko hoces. Narod ne razmislja, svi u nekim svojim problemima, ne misli niko unapred.... Dobro pa je jedan odreagovao koliko toliko pametno, a ti si dobro uspeo da prikocis bez pada.

 

Jbg, oprezno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

"Narod ne razmislja.svi u nekim svojim problemima".E zabili me bas kurac za njihove probleme.jel ja nemam probleme?jel ja ne razmisljam o hiljadu stvari?Na ulici sam maksimalno skoncentrisan na to sto radim da ne ubijem nekoga i da mene neko ne ubije.a o problemima razmisljaj kad se parkiras.@momentum.nista na tvoj racun samo mi je tvoja recenica posluzila da kazem sta sam hteo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pogled u daljinu i dosta toga vidiš na vreme ili svakako dosta ranije.
Sto naravno nije opravdanje za kreiranje nebezbedne situacije.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

@ivica744 Ma opusteno. Jbg druze, nismo svi isti. U danasnje vreme pesak sve zivo radi, osim da pazi na saobracaj... Sto @Savan rece, samo pogled sto dalje unapred. Sami sebe moramo cuvati kad nece niko drugi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
2 hours ago, markonitogen said:

@Arakis Bicu fin obecavam ;)

@Miloš A Za tebe vazi ista ponuda kao i za tvog sapatnika Singulu, jednog lepog dana sve cu ti objasniti, uzivo. Ovako na forumu nije interesantno...

 

Adio

Cccc dobili smo korpu od Negotinca... pa kako sada da saznamo šta znači "Smanji dozivljaj i prozivanje za srpstvo jer dadoh Srbiji vise zivota i vremena nego sto sam morao i trebao od vecine vas koji pisete ovde". Slučaj za Agatu Kristi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ovo je stvarno neprijatna situacija, što kaže čovek, ako je zeleno, onda idem. Mada "Ovde leži onaj koji je imao prednost".

 

Ali, ovo je specifičan slučaj, po meni je jedna druga stvar mnogo opasnija. Često gledam motoriste kako uleću u krivine, kao da su sigurni da je put apsolutno čist, da je asfalt odličan, da su vozači normalni. Malo ko razmišlja (posebno ovih nedelja kad su česti jaki pljuskovi) koliko ima rizle na sred puta. Čim je neka nizbrdica levo, desno od asfalta, može se očekaviti šljunak, zemlja, blato na putu. Ovde na Avalskom putu, do Ralje, bar na četiri, pet mesta ima tog prokletog šljunka. Po užim putevima ga ima još više. Ne jednom mi se desilo da usred krivine naiđem na deo otpao od nekih kola ili kao što mi se dvaput desilo oko Avale, na poispadale blok cigle iz nekog kamiona. Srećom, oba puta sam bio u kolima, ali mi nije bilo svejedno. Zato, kad se ulazi u krivinu, treba ulaziti takvom brzinom da možete da se zaustavite do prepreke. A naravno, osmatrate što dalje ispred sebe, do izlaska iz krivine, ako je moguće.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

To je tačno za nepreglednu krivinu u kojoj te može čekati bilo šta. Medjutim, ovo je ravnica, vidi se sve, most, iza mosta, kolona koja čeka i tek neki pešaci okolo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2840 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da, nego sam se ja samo nadovezao na ostale opasnosti. Za tebe mi je drago da si prošao bez povreda i da se sve lepo završilo. A kako je moglo da ispadne... pupupupu :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
Pre 4 sati, Miloš A je napisao:

Cccc dobili smo korpu od Negotinca... pa kako sada da saznamo šta znači "Smanji dozivljaj i prozivanje za srpstvo jer dadoh Srbiji vise zivota i vremena nego sto sam morao i trebao od vecine vas koji pisete ovde". Slučaj za Agatu Kristi :)

Druze zamaras vec... Ajde sto ne slusas sta ti administrator kaze, vec nastavljas da provociras coveka i dalje bez razloga. U najmanju ruku vredno samara, ali jbg, ne pitam se ja.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Fala jbobane sto si podelio situaciju sa nama. :staa2:

Treba to uvrstiti u sve ono sto smo doziveli ili culi da se nekom desilo... 

Sto je veca lista, to je pazljivija voznja u slicnim situacijama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja