Jump to content

Moto Zajednica

Karbon auspuh sa granom 6000din

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Narucih za svoju cbf600s izduv, pasuje na sraf ali zvuk malo glasniji od fabrickog! Odsecem granu po varu i zateknem ovo sa slika! Dotle izasla ta cev i nece dalje, probano je da se istera odozdole ali je u grani ostala i odlomljena drska cekica:D

Zivce sam pogubio, ceo dan se zezam, evo slike pre/posle... Auspuh je ne ostecen (sem odsecenog), komoras, jednu cev iznutra sam uspeo da izvadim.

Prohrom i karbon, nema riseva, duzina karbonskog dela 42cm, ceo top50cm, grana 30cm na najduzoj strani. Ulaz (zapusen drskom cekica) fi50...

Ako neko hoce da ga preradi u protocni ili samo da ga zatvori evo prilike za male pare!

111.jpg

222.jpg

444.jpg

IMG_0103.JPG

IMG_0104.JPG

IMG_0107.JPG

IMG_0108.JPG

IMG_0109.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ajmooo ljudi, ne tako skup cunak! Robusno napravljen od strane Laser-a, dve sam rezne ploce potrosio dok sam jedan krug sekao... Ajd" pazarite dok ga skroz ne upropastim :D

Evo slike uz fabricki izduv cbf-a...

2222333.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pa samo selna prohromska sa gumom kosta 1500din! Uhvatio me neizdrz:D,  posto nema interesenata nastavljam sa kasapljenjem, zanemarite oglas drugari!

Izlazim, brusilica me ceka :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nas me kolega @srbenda dozva pameti i odgovori od prodaje (poklanjanja) izduva, zahvaljujem se na tehnickoj, materijalnoj i savetodavnoj podrsci! :D

Komore povadjene, fi45 perforirana cev umetnuta, potmula grmljavina bez pistanja, intervencija je kostala (mozda nekome zatreba) 

-dve rezne ploce i par elektroda utrosih na vadjenje komora (da, sekao sam unutra aparatom za zavarivanje, amperaza na max i seci)

-cep donji i perforirana cev fi45, 40cm duzine 500din

-zavarivanje prohroma 500din (dao majstoru 1000 :D)

-tehnicka podrska kolege @kanda82 nema cenu! Pamtim/vratim :D

-donirana kvalitetna ispuna izduva @srbenda

-moji zivci...:)

Ukupni troskovi sa kupovinom i preradom oko 24000din za auspuh koji po meni vredi 10000din, tako idu moje racunice oko motora... Odoh da smisljam opravdanja za suprugu, posao sam da kupim biciklu za dete a vratih se sa auspuhom pod miskom :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 927 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Bolje auspuh u ruci, nego bicikla u radnji. :D 

Zenu ces nekako i naterati da te razume, ali dokazi detetu da je auspuh hitnija investicija od bicikla. :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 1 minut, Zlatko LA je napisao:

Bolje auspuh u ruci, nego bicikla u radnji. :D 

Zenu ces nekako i naterati da te razume, ali dokazi detetu da je auspuh hitnija investicija od bicikla. :jee:

Ma bice i bicikla koliko danas, ovo je bilo rec po rec i kupovina ne planirana...( Da ne pomisle ljudi da omiljeno i naj voljenije bice stavljam iza svojih niskih strasti:))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pod kocnicom sam bio, sijaju inace samo dve kocke, ove trake crvene je telefon bas lose snimio, vezane su preko blicera i pri kocenju blicnu tri puta brzo pa tri puta sporije, bas je uocljivo... Telefon to blicanje nije "video"...:)

K53 kappa kofer sa tamnim staklima, nije grdno kao na snimku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Супер се чује, а не вришти! Одлично.

 

Верујем да ће ићи лед у фарове напред? Има ли могућности да оба фара раде и на кратком, а да то не захтева десетодневне радове?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Led sijalice jesam probao napred, onu jeftinu varijantu, danju je ekstra ali nocu nije za upotrebu... Cbf ima dobra svetla i farovi osvetljavaju sasvim korektno put! Dve H7 sijalice po 55w... Kratko se pali/ukljucuje automatski po paljenju motora, na mestu gde je trebao stajati prekidac farova u mom je slucaju pokretanje sva 4 zmigavca, korisna stvar!

Ukljucivanjem dugog svetla rade oba fara, nema potrebe za prevezivanjem, na kratko samo doda dugo, 110w svetla je meni sasvim dovoljno!

A zvuk... Vozio se upravo, ne smeta pod kacigom a ciju me! Ne pisti onako eRRovski vec lepo brunda, na pustanju gasa iz obrtaja ne puca... 

 

P.S. Ima li neko viska plocicu od nekog auspuha, nije mi bitno ime vec da je lepa, ocuvana... Stavio bih da "otvori" malo ovaj crni karbon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ako je dobro izolovan top, mozes i nalepnicu da stavis, nece izgoreti. Mnogi proizvodjaci ni ne stave plocicu nego nalepnicu da se ne bi morao busiti izolacioni sloj. To saznas tako sto posle vozbje pipnes top, ako je vruc a da ruka moze da se zadrzi par sekundi, nalepnica koja je kvalitetna ce da prezivi. Ako je vreo, onda je izolacija losa i posle par hiljada km hoce i carbon da strada/izgori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hhhhh shvatam dobru nameru druze, detaljno si mi opisao, kao detetu koje prvi put peglu vidi... Pljunes, ako cvrci nalepnica nece da moze :D

Hvala na savetu, metalna plocica mi je lepsa od nalepnice...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja