Jump to content

Moto Zajednica

Motor ne prima gas..

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav ljudi! Nov sam na forumu, pa izvinite ako nisam postavio pitanje gde treba. Ovako, kupio sam nov karb, sad pali sve ok.. Ali kad se zagreje pocne da se gusi, ne gasi se se ali nece da primi gas. Ima cudan zvuk kao da ga gusi nesto.. Ja nemam vakum pumpu, dakle slobodan pad iz rezervoara, a ovde u mom kraju nemam majstora i svaki savet bi mi pomogao.. Kad je hladan super radi, vuce.. Da li moze da bude problem sto nemam vakum pumpu ili mozda auspuh, posto nisam menjao od kad je kupljen..? Skuter je inace presao samo 1500km.. Ali dugo nije vozen..  U pitanju je Peda Timax 50, i ranije sam imao taj problem, pukao je bio sraf za ler gas, pa sam zamenio karburator.. Ali se desava i nakon menjanja.. Svaki savet/pomoc bi mi znacio.. Unapred hvala!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Pozdrav ljudi! Nov sam na forumu, pa izvinite ako nisam postavio pitanje gde treba. Ovako, kupio sam nov karb, sad pali sve ok.. Ali kad se zagreje pocne da se gusi, ne gasi se se ali nece da primi gas. Ima cudan zvuk kao da ga gusi nesto.. Ja nemam vakum pumpu, dakle slobodan pad iz rezervoara, a ovde u mom kraju nemam majstora i svaki savet bi mi pomogao.. Kad je hladan super radi, vuce.. Da li moze da bude problem sto nemam vakum pumpu ili mozda auspuh, posto nisam menjao od kad je kupljen..? Skuter je inace presao samo 1500km.. Ali dugo nije vozen..  U pitanju je Peda Timax 50, i ranije sam imao taj problem, pukao je bio sraf za ler gas, pa sam zamenio karburator.. Ali se desava i nakon menjanja.. Svaki savet/pomoc bi mi znacio.. Unapred hvala!
 
Zameni svecicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ima slabu kompresiju, pa kad se zagreje izgubi snagu, mora da se otvara, da vidis cilindar kakav je i klip, u najboljem slucaju samo karike se menjaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Skini čep za gorivo, pa se tako provozaj - možda ti se stvara vakum u rezervoaru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1886 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Lici da ima previše goriva, kad se ugreje vazduh je redji poremeti smesu. Skini poklopac filtera za vazduh pa probaj. Vidi kako izgleda svecica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Ovako,trebam pomoc imam Tomos apn4 MS al takodje ne prim gas.Ocistio sam karb al opet ga nesto pocne gusit pri dodavanju i malo gasa, a ovako kad ka upalis radi normalno al se tusi davanjem gasa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja