Jump to content

Moto Zajednica

Potrebne informacije za smestaj u Jerisosu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Da li neko od iskusnih moze da predlozi neki smestaj sa parkingom za dva motora u Jerisosu..?

Sredinom avgusta Kum i ja planiramo posetu Hilandaru. Smestaj nam treba na jednu noc, ali da naredne dve noci tu ostanu motori i oprema.

Druga opcija je da prenocimo u Kakovu, pa ako neko ima informacije o tome znacilo bi nam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 U Jerisosu sam letovao pre desetak godina, samo preko turističke agencije ( sve je bilo uplaćeno odavde ).  Možda da se raspitaš preko neke agencije. U vreme kad sam ja bio - nije bilo gužve, pa je bilo mesta u tim " hotelčićima - vilama ", a u svakom od njih ( gde su dolazili naši ljudi ) - je bio po jedan naš čovek iz agencije tako da bi i sa njim mogli da dogovorite i sobu i gde motore da ostavite.  Hotel u kome sam ja bio se nalazio kad iz centra skreneš levo prema plaži, pa se prođe iza vatrogasnog doma pa tu negde prema plaži ( ime sam zaboravio, a i ne bi ti nešto značilo jer tu ima gomila tih malih hotelčića, a ni na jednom ništa ne piše.  U Kakovu sam bio , al samo u našem manastiru.  E sad ono najvažnije - morate prvo svratiti u Solun u kancelariju Svete Gore gde treba da podnesete zahtev za vizu za Svetu Goru. Kancelarija se nalazi u Ulici " Egnacija " ( via Egnatia ), ne znam tačno koji broj, ali to možeš da potražiš preko neta.  Pri podnošenju zahteva, moraš tačno navesti datum odlaska pa vizu na taj dan podižeš u Uranopolisu odakle kreće trajekt .  Iz Jerisosa imaš ujutru autobus kojim ideš za Uranopolis i stižeš na trajekt za Svetu Goru.  U manastiru Hilandar u kapiji postoji telefonska govornica koja radi na kartice kao i naše govornice ( Halo ), samo karticu moraš kupiti negde na kopnu ( u manastiru ih ne prodaju ).  U Hilandaru možeš ( ako imaju ) kupiti manastirsko vino i rakiju. Cene su niže nego cena manastirskih vina i rakija na grožđenbalu u Sr. Karlovcima .  U Hilandaru sam upoznao čoveka iz Beograda koji je doveo grupu ljudi. On ima turističku agenciju negde na Banovom brdu i specijalizovao se za taj da kažem " Religiski turizam " . On bi vam verovatno mogao najbolje pomoći oko svega. Ime agencije sam zaboravio, al bilo je neko u duhu pravoslavlja.  Nadam se da sam pomogao . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XL 650

Hvala na trudu! :takoje: Dobili smo blagoslov na dva nocenja u Hilandaru. Ulazak je iz Jerisosa, zato tu trazimo smestaj. Na bukingu ima neki hotelcic, ali gledamo gde da parkiramo motore da nebudu bas na ulici... Procitah putopise, ali su sa smestajem u Uranopolisu. Mislio sam da je neko mozda imao slicnu varijantu iz Jerisosa pa da iskopiramo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Mislim da ti ne gine parking na ilici ili na livadi pored apartmana(studia). Jedino ako nadjete neki apartman koji ima dvoriste pa vam dozvole da uterate motore unutra. Koliko se secam nije bilo puno takvih. Ja sam isao pre par godina tamo na odmor, isao na divlje i jedva nasao smestaj. Jerisos nije bas turisticko mesto, pretezno su tu lokalci, tako da mislim da ne bi trebalo da imate problema sa motorima. Al obavezno rezervisite smestaj ranije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

https://goo.gl/maps/cAmMC2VbPWq

 

https://goo.gl/maps/jJUCaHe1bK72

 

Pogledaj ova dva smestaja... Ja sam letovao sa prijateljima pre dve godine u Elisavet a prijatelji u ovim  Julie... Nadji na netu sajtove.. Kontaktiraj mailom...imaju dvoriste.. Parking... Izuzetno ljubazni i pristupacni. Ja sam dobio blagoslov za Hilandar za 24 novembar... Srecno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Poslaću ti u privatnoj poruci informacije o osobi koja je nama obezbedila smeštaj u Jerisosu kada smo prošle godine nas 12 posetili Hilandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

I ja ti saljem u pp kontakt telefon od našeg čoveka u Jerisosu...

On tamo živi i drži "beach bar"... pa kontakturaj njega šta i kako ti može pomoći, bar oko motora i opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Honda CBF 1000 FA

Što se tiče smeštaja u Jerisosu. Suviše kasno sam video ovo, član sam foruma od nedavno :)

Mislim da je i pominjano u nekoj temi, ali možda nije loše da još negde piše. Ovako:

 

Većina nas tako ide i moja preporuka je da kada idete na Hilandar, prvo posetite metoh Kakovo (imanje manastira Hilandar). Nalazi se jako blizu Jerisosa.

 

Najavite se da bi Vas dočekali, možda i tražite blagoslov jer bi ostali duže od jednog dana. Metoh je jako fino sredjen, smeštaj i hrana se naravno ne plaćaju, tu možete i bezbedno da ostavite Vaše dvotočkaše. Mi smo išli biciklima i smestili su ih u garažu koja je posle zaključana.

Blizu je i plaža, ne nešto preterano, ali taman da se protegnu noge.

Od Kakova ujutro polazi autobus za Uranopolis, odakle imate trajekt za Svetu Goru Atosku, a bus dolazi taman da možete da izvadite vizu za svetu goru i bez ikakve žurbe se ukrcate, čak i nešto njamnete u pekari ili popijete kafu, čaj.

Cena busa je 2-3 eura, ne sećam se najbolje

Povratak sa Hilandara na isti način, s tim što vidite da li možete još jedan dan da ostanete u Kakovu. Blagoslov koji svi dobijaju je jedan dan, ali možda Vas ipak ugoste još malo, taman da se fino odmorite, klopate, sredite stvari, operete, skoknete na još jedan kupanjac u moru.

 

Po meni je ovo dobra i bezbedna, a i povoljna varijanta odlaska na Svetu Goru.

 

 

 

kakovo_male010.jpg

kakovo_male020.jpg

kakovo_male030.jpg

kakovo_male040.jpg

kakovo_male050.jpg

kakovo_male060.jpg

kakovo_male070.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Ne mogu da ne napisem..

Posete svetim mestima su mnogo dublji cin od "odmaranja, klopanja, sredjivanja stvari,

pranja, kupanjca.." Potpuno je nevazna blizina plaze kao i to sto je hrana i smestaj besplatan

jer se na ovakva putesestvija polazi sa drugacijim motivima od turistickih.

Za razliku, fotografije su vrlo lepe.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja