Jump to content

Moto Zajednica

Obicna H7 Sijalica vs Osram Night Braker,iskustva?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Pisite vasa licna iskustva sa promenom sa obicne H7 na Osram Night braker unlimited,da li je stvarno znatna razlika ili je bacanje para za nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX
3 minutes ago, gixxer said:

Pisite vasa licna iskustva sa promenom sa obicne H7 na Osram Night braker unlimited,da li je stvarno znatna razlika ili je bacanje para za nista

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Zlatibor
  • Motocikl: KTM 1290 SUPER ADVENTURE S

Osram night breaker unlimited h11.

Trajala mi je duže od godinu dana.

Značajna je razlika u osvetljavanju puta.

Ali to su iskustva sa h11.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ja sam pre četiri godine počeo da koristim te Osramove. Od tada sam ih jednom promenio. Prelazim godišnje od 20 do 30 hiljada kilometara i svako jutro auto palim oko 6h pa na posao. Dakle, svakodnevno korišćenje. Moja preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Prvo sto radim na motoru stavljam night breaker. Em mi bolje vidimo, em nas preko dana bolje vide. Samo duga preko dana, i nema brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Mislim da je prošlo vreme klasičnih sijalica (sa vlaknima) i da ih ubrzano istiskuju LED sijalice.

Već sada za pristupačnu cenu mogu da se nabave LED sijalice koje daju višestruko više osvetljaja (sa preko 12000 lumena) a sa istom potrošnjom struje. Takođe im je i vek trajanja neuporedivo duži.

Jedino treba birati one sa temperaturom boje od 4000 do 5000K, jer one sa višom temperaturom (plave), smataju drugima i lošije su pri magli i kiši, a i saobraćajni znaci pored puta blješte i smetaju.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

U pravu si za LED sijalice, mada jos uvek tu ima poprilicnih problema sto se montaze tice. Nisu svi farovi kompatibilni sa LEDovkama iz dva razloga. Prvi je da su mnogo kabastije pa u dosta farova fizicki ne mogu da stanu bez nekog secenja i budzenja. Drugi je da je ipak halogena sijalica (pogotovu Osram NB ili Phillips X-Vision) ima precizno usmeren snop koji se idealno rasipa po fokalnoj povrsini fara dok LED more bit al ne mora da znaci, jer zavisi kako su rasporedjene LEDaljke po sijalici i koliko se uklapaju u "matematiku" fara. Zbog toga se desava da iako je ugradjen LED od 4000 do 5000K u far, svetlosni snop ipak prshti, rasipa se i smeta svima ostalima koji ti dolaze u susret.

Ja sam na svom autu imao prvi pomenut problem, a posto je auto u garanciji, nisam smeo da kasapim far tako da sam uzeo Xvision i zadovoljan sam. Ne mogu da kazem da sija kao LED ili ksenon, zato sto realno ne sija, ali je dosta bolje od fabricke sijalice jer je svetlo belje a snop mnogo direktniji i usmereniji. Ono sto je problem kod takvih halogenki je dosta kraci vek trajanja, ali to u mom slucaju nije issue jer imam daytime running LED pa halogene palim samo po mraku - time je i vek koriscenja mnogo duzi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kod mene na Teneri LED ne moze da stane bez secenja poklopca.

Elem, dok sam vozio Stroma, drugar skine Nightbreaker ubrzo nakon postavljanja, stavio ksenon, i pokloni mi. Ja stavio na Stroma i odusevim se kako svetle. Velika promena. Trajale dugo, na kraju sam prodao motor sa tim sijalicama, uz mootor sam dao i originalne.

Stavim na Teneru Philips X-Vision neku turbo-super...ja nikakvu specijalnu promenu nisam video, da li sto su fabricke sijalice dobre ili sto ove Philips nisu na nivou Osram, nemam pojma, uglavnom, nema promene poput one koju sam doziveo na Stromu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jesu te unlimited za motore ili ima još neka druga vrsta tih night breaker-a?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
16 minutes ago, Savan said:

Jesu te unlimited za motore ili ima još neka druga vrsta tih night breaker-a?

Ja nemam motor, još uvek, te je moje iskustvo zasnovano na auto-industriji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ja nemam motor, još uvek, te je moje iskustvo zasnovano na auto-industriji.

Ja takodje imam odlična iskustva sa tim sijalicama na autu. Na motoru ih nikad nisam imao a procitao sam da brzo crkavaju ako se primene one za auto umesto tipa koji je za motore. Valjda zbog vibracija ili slično.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Night breaker unlimited je samo novija verzija sijalice, usput skoro duplo skuplja od prethodne. Traju malo preko god dana,cak i na kutiji imate napisano da imaju bolje svetlo, ali traju krace. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Apropo Osram NB vs Phillips XV. Skoro pa identicne. Razlika je samo u fokusu najbeljeg dela snopa, testirao obe na istom faru. Phillips imaju malo koncentrisaniji snop na sredini a Osram malo razvuceniji u stranu. @doktor bice da ti je vec bila dobra sijalica unutra pa zato nisi primetio razliku, koja je inace bas primetna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

X racer

https://www.xenonlamp.nl/osram-x-racer-halogeen-motor-h4-64193xr

 

night racer 110 (110%)

https://www.xenonlamp.nl/osram-motor-night-racer-110-h4-64193nr1-02b

 

I ubi me prodavac u pojam, ponudio mi ove 2 gornje opcije i kad je video da zapitkujem dalje i da hocu najbolje, kaze laser nightbreaker. Rekoh, a koje su bolje, kaze laser - koje imaju bolje svetlo, laser - a koje ..., laser. Samo otvorim usta a on laser.

 

https://www.xenonlamp.nl/osram-night-breaker-laser-h4-55w-64193nbl-hcb?sqr=night breaker laser&

 

Rekoh a philips night vision 150, kaze laser.

 

Kaze on, da laser ubiva kako dobro svetli i da nije tako osetljiv da moze na motor. Kako ne vozim preterano puno, a jos manje po losim putevima verujem da dugotrajnost nece biti neka stavka.

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: "MK Valjevo"
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ja na motor stavio Night Breaker ali Laser seriju, valjda najnovija i prezadovoljan sam.. Mnogo jače sija od obične i belje, kako kratko, tako i dugo..doduše h4 je u pitanju ali mislim da nema razlike sa h7.. (h7 je samo sa jednim vlaknom, ne može biti za kratko i dugo ujedno)

Što se tiče veka trajanja, ne mogu da kažem ništa jer sam je stavio pre 1000km, a na prošlom motoru sam vozio NB (ne znam koja serija) 3 sezone..

8146O5nwZOL._SL1500_.thumb.jpg.bf843935d9c524f975b92d36135fc9fc.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Meni je Osram Laser radio okruglo godinu dana ili 15.000km u BMW-u e61. Posle njih, pre neki dan, sam stavio Philips Night Vision i nisam primetio neku veliku razliku u odnosu na Laser seriju. Inace, NB modele koristim bar 10 godina i prezadovoljan sam. Najduzi vek od svih do sada je imala NB Extreme. Videcu kako ce se pokazati ovaj Philips... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ja stavio pre tri godine osram silver plus2(tako nesto) i progledao za neverovati koliko,NB je sigurno jos bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja