Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Bravo momci... divna tura i jako lep putopis...

Ekipa i ja krećemo u Kapadokiju 26.04.2019.... pa do Djurdjevdana... kao što Dotor reče, ovaj putopis nam legao kao kec na deset i solidno opredelio našu sledeću, prolećnu destinaciju.... 

Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Zbog gužve na poslu i nedostatka slobodnog vremena, nikako da i ja napišem neku rečenicu o našoj turi. U suštini @nikvuksa je sve detaljno opisao u samom putopisu. Mogu slobodno da kažem da je ovo bila najbolja tura koju sam vozio od početka moje moto karijere. Turska i sve što smo videli u njoj, Turci, putevi kojima smo prošli - sve je bilo odlično. Svi smo stvarno došli kući oduševljeni. Ovo je definitivno tura koju ćemo pamtiti i prepričavati unucima. :oda2:

 

Naročito nam se svidela Kapadokija. Podzemni grad Derinkuju je mene posebno oduševio, svaka preporuka za obilazak.

 

Što se tiče kvaliteta puteva, samo ću reći da možemo još 500 godina da budemo pod Turcima, mi nećemo onakve puteve imati.

 

U nastavku ću postaviti nekoliko klipova ture iz našeg ugla:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Društvene mreže nas podsećaju da je prošlo godinu dana od polaska prošle godine! :) 

 

Ako se neko i dalje dvoumi da li da ide, neka kreće, sigurno će se svima svideti prelepa Turska! Za svačiji ukus po nešto! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Slicnu turu sam i ja odvozao krajem maja ove godine. Turska je prelepa. Putevi odlicni narod jako ljubazan. Krajem avgusta idem ponovo na odmor negde oko Izmira jer je u u odnosu na Grcku milina. Turska je za svaku preporuku. Kolegi hvala jer sam citajuci njegov putopis dobio ideju za put. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

Izuzetno lepo ispričano i opisano, hvala puno!

 

Kamo sreće da sam pročitao vaš putopis pre nego što sam krenuo na svoj put kroz Tursku i oko Crnog Mora (opisan ovde u drugoj temi). Tako bi na vreme saznao da je Evroazijski tunel u Istambulu zatvoren za motore i uštedeo bih bar sat vremena po jakom suncu i ogromnoj gužvi, punom instanbulskom špicu.

Inače delim veoma pozitivna iskustva o samoj Turskoj i vožnji tuda.

 

Voleo bih da jednom odem na tako lepo putovanje u grupi, to je skroz drugi doživljaj. Moja draga je jednom prilikom izdržala od Novog Sada do Sarajeva i nazad i rekla nikad više. Pa sada svugde sam, makar dok mi sinovi ne porastu...

 

Jedno pitanje vezano za Stroma: Jel se radi o ABS ili običnoj verziji?

Sličnog plavog ABS Stroma '07 sam mrcvario kroz 35 zemalja Evrope tokom 7 godina i uglavnom se nije žalio. Najveću muku mi je napravio kratak spoj ispod dugmeta startera zbog kojeg su mi svetla otišla u Engleskoj, kod Kembridža. Jedva nađosmo uzrok, mnogo kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Pozdrav @AMomcil Hvala na lepim recima, imaš još vremena da ubedis lepšu polovinu sta je pravo putovanje i uživanje, kad sam kupio prvi motor tada devojka a sada moja supruga nije bas bila nešto oduševljena...sad kada čuje da palim motor a da sam krenuo negde bez nje eto problema :tras2:  Strom je 2008-mo sa ABS-om na satu nešto manje od 75000 i radi kao sat :) upravo se sprema za put planiran za ovu godinu preko Albanije do Barija pa do štikle i mora... odatle u Alpe i preko Austrije,Slovenije, Hr... kuci. Nećemo se menjati još neko vreme :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT
3 hours ago, SALE_CA said:

imaš još vremena da ubedis lepšu polovinu sta je pravo putovanje i uživanje, kad sam kupio prvi motor tada devojka a sada moja supruga nije bas bila nešto oduševljena...sad kada čuje da palim motor a da sam krenuo negde bez nje eto problema

A ne, kod nas je drugačija situacija. Naime, ja tek sada, ove godine, idem na časove vožnje da konačno, sa svojih 48 godina, položim za B kategoriju. Za koju nemam baš nikakvo interesovanje, ali nam dečaci rastu (9 i 4), treba ih voziti u školu, treninge, itd. pa sam konačno kapitulirao. Posle te vožnje do Sarajeva rečeno mi je "Kada ćeš konačno da kupiš auto, kao normalni ljudi?". Kupio ga, eto, pre dve godine i za sada ga samo draga vozi. A valjda je lepo da sam konačno normalan.

 

Ako ništa drugo, delimo strast ka putovanjima generalno, pa za ovo leto, planiramo porodično sličnu turu kao tvoju - Albaniju ili Bar, Bari, Siciliju, pa reko Rima nazad na sever. Sa kolima, doduše, penzionerski...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hvala @Zivko i drago mi je ako te je ovaj putopis naveo na tvoje putovanje! Dosta nam se ljudi javilo da su po našem putovanju planirali svoja putovanja ove godine! 
 

@AMomcil Video sam u tvom putopisu baš da si se mučio za tunel. Ja sam video kod njih na sajtu da je zabranjeno i baš je isto pisalo kao što je tebi policija rekla, da je zabranjeno motorima i biciklistima jer je mnogo zagušljivo.

 

A što se tiče vožnje u grupi...meni makar nema ništa lepše nego kad ovako putovanje podeliš sa suprugom i svojim najboljim prijateljima. ;)(nagovaraj bre ponovo suprugu za motor :D

 



 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT
4 hours ago, nikvuksa said:

A što se tiče vožnje u grupi...meni makar nema ništa lepše nego kad ovako putovanje podeliš sa suprugom i svojim najboljim prijateljima. ;)(nagovaraj bre ponovo suprugu za motor :D

 



 

 

Eh, @nikvuksa, "Pazi šta poželiš, jer se može ostvariti"...

Baš sinoć gledao neke polovne motore (dnevna doza daydreaminga). Ona mi se pridružila i odjednom pita "Eeee, što je ovaj dobar, pa to je prava fotelja, sa tim bi mogla i ja da se vozim, koji je to motor?". "Gold Wing", rekoh i dodajem brzo "A zar ne bi onda radije htela neki mali kabriolet?" - "Jeste, u pravu si, bolje kabriolet!".

Kakav crni Gold Wing, gde sa tim čudom da idem na posao svakodnevno?! A sad nek ona mašta o kabrioletu...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: Honda Pan European 1100

Veliki pozdrav i veliko hvala za ovaj divni putopis koji sam,ni sam ne znam koliko puta citao i jos cu,slikama i pozitivnom energijom koja zraci iz svakog napisanog slova.hvala i što ste me nesvesno pozvali da i sam sa svojom boljom polovinom krenem u planiranje ove ture za sezonu 2020.Pozdrav i želim Vam svakog dobra u budućim kilometrima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

@forest gamp Hvala puno! 
Ako treba još nekih info tu sam. 
Mnogo kolega se javilo ove godine da ide na sličnu ili istu rutu. Nadam se da smo vas sve malo nadahnuli na novo putovanje! 
Pozdrav! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 71 postova
  • Lokacija: kojekuda
  • Motocikl: varadero xl125v

Druze odlican ti je putopis, sadrzajan a i nadahnjujuci sa svim ovim predivnim slikama i opisima.

Hvala ti sto si podjelio ovo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Društvene mreže me podsećaju na uspomenu od 01.06.2018. pa ajde i ovde da iskoristim da vas podsetim na ovo lepo putovanje od pre 2 godine. Dosta ljudi mi se javljalo nakon ovog putovanja za informacije o TR, pa eto, nadam se da će opet nekom biti inspiracija za isto ili slično putovanje. :takoje:

Pozdrav! :)

 

unnamed.thumb.jpg.b78ce048e87b40532bded0e96d044415.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja