Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Svaka čast zemljaci.Odlično isplanirano,odlični motori i društvo,sve odlično izvoženo i kao šlag na tortu fenomenalno opisano da i mi malo uživamo.BRAVO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Honda XL 125V Varadero

Svaka čast za putopis! Veliki je podvig preći toliki put. Posebno mi se svidela detaljna statistika pre svega cene.

Pošto sam početnik zanima me da li ste sve vreme bili u opremi i da li je bilo previše toplo u Grčkoj i Turskoj? Šta od opreme koristite?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hvala hvala! :)

 

Sve vreme u opremi. Jakne, pantalone, čizme, rukavice...

 

Na ulasku u Antaliju u toj gužvi smo skidali rukavice i raskopčali jakne zbog vrućine. 

 

Nije bila prevelika vrućina sem u dolasku u Antaliju, u odlasku iz Antalije i od Kušadasija do Čanakala. 

Ali svakako je lakše po vrućini, nego po zimi, makar meni.

 

Bolje znojav nego krvav, tako da oprema obavezno! 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Vinkovci
  • Motocikl: Honda Hornet 600

Odlican putopis.Jedan od najboljih koje sam procitao.Hvala vam sto ste pomogli meni,a vjerujem i mnogima,da barem na trenutke,u mislima,pobjegnemo iz stvarnosti zivota,poslova,kabina,guzvi,problema i citajuci prozivimo ovo vase putovanje.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Odličan putopis, odlično napisan, sa puno detalja i slika. Delimično sam bio upoznat preko [mention=23131]SALE_CA[/mention].

Pomenuo si da ste Sale i ti bili na vezi korišćenjem kineske komunikacije. Koja je u pitanju i da li ste imali komunikaciju sa suvozačicama, iza? Koji je domet, je li upotrebljiva zbog buke kod brže vožnje i Race Ada izduva?

Da li ste koristili kakvo putno ili neko drugo osiguranje?

Na koliko vremena/kilometara ste pravili pauze za odmor?

Jeste li imali kakvu kameru za kacigu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 380 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Vstrom 650

Komunikacije su Lexin, porucene preko aliexpress-a. Moze da se poveze cetvoro ali istovremeno moze da komunicira dvoje - dakle vecinu puta smo obojica bili povezani sa suvozacima, prilikom ulaska u gradove prebacivali smo vezu na nas dvojicu. Komunikacije su verovatno najbolja stvar koju smo pazarili ove sezone. Odlicno se cuju do nekih 120-130/h, preko toga malo slabije ali i dalje moze da se komunicira. Ovo pricam utiske sa mog motora na kome je Race Ada izduv. Sto se tice dometa, nismo skroz isprobali ali Nikola i ja smo se na nekih kilometar razdaljine odlicno culi.

Uzimali smo klasicno putno osiguranje koje hvala Bogu nismo koristili. 

Sto se tice pauza, uglavnom smo ih pravili na 100-120 km, nekih dana kada smo zurili i na 150 km. Moram da napomenem da smo udobnoscu Stroma i supruga i ja prezadovoljni i da smo opusteno mogli i oko 200 km bez pauze. 

Nosili smo Gopro Hero 5 kamericu koja je naizmenicno bila kod supruge i mene na kacigi. 

Kao sto sam i obecao, cim nadjem slobodnog vremena (nadam se ubrzo) okacicu i nekoliko svojih slika kao i utiske. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hvala! :)

 

U pitanju su: http://s.aliexpress.com/bIjmi2Q7?

 

Kupili smo dva para. Mogu da se povežu ukupno 6 komunikacija. Ukratko, Julijana i ja smo stalno povezani a Sale i Iva. Da bismo se Sale i ja čuli, moramo da prekinemo vezu sa suvozačem. Nisu konferencijske, ali su nama totalno odgovarale.

 

Što se tiče buke, Julijana i ja se čujemo normalno i na 120-130 kmh. A sa Sašom sam bio na vezi samo na manjim brzinama i tada baš lepo čujem njega ali i prelepi zvuk Robertovog auspuha.

 

Što se tiče putnog osiguranja, imali smo ali nismo koristili hvaka Bogu.

 

Pauze smo pravili na 100-150km i to je bilo idealno. Neophodno nam je bilo bukvalno 5 min da se protegnu noge i to je to. 

 

Svakako da je sedište od Ivice učinilo da bude udobnije, ali mislim i da jeje Strom udobniji od TDMa zbog šireg sedišta.

 

Od kamerica i mi i oni smo imali po GoPro Hero 5 i menjali ugao snimanja...crash bar, kaciga, kaciga suvozač i retrovizor.

 

Video je u pripremi...biće u skorije vreme objavljen. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Svaka čast mojim kumovima na avanturi, a kumu Nikoli na odlično dočaranom pustopisu. Posebno im se zahvaljujem sto su uz sve to uspeli da mi donesu suve smokve, alvu i cokoladu iz Turske


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Hvala vam na više nego odličnom putopisu, taman po meri (i tekst i slike). Nadam se da ćete uspeti i sledeće godine da se organizujete i napravite sličnu turu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hvala lepo! :)

 

Evo konačno je gotova i montaža video snimka. Ceo put možete videti u nekih 20ak minuta klipa.
 

 

Uživajte, pozdrav! :jee1:

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Bas sam se pitao dal cete pisati putopis i sada kad udjoh i videh da je vec gotov u dahu sam ga procitao.sta reci ,prelepo napisano ,slike su prave...mogu samo sa zamislim kako je uzivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Najbolji putopis koji sam do sada ovde procitala, toliko dobro pisano da na trenutke citalac ima osecaj da je i sam ucesnik :jee: Svaka cast svima vama i zelim vam jos puno tako uzbudljivih avantura, naravno i ovde prenetih.:na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja