Jump to content

Moto Zajednica

prvi motor

Recommended Posts

  • Manatwork, 86 postova
3 hours ago, WoodyRider said:

@aleksandar k Ako ti se sviđa CB1, pogledaj od kolege @gox njegova je kao lutka, kompletno sređena i na prodaju je..... I iz nje sigurno ništa ne zveči :)

da..isao sam da gledam njegovu, lepa, ocuvana...sve sve..nista ne susti...osim kao grom iz auspuha:)...lepo ide..odma sam se zaljubio u nju, medjutim samo me taj ler o kome je ovde bilo rasprave ,nervira..malo skace gore dole..ali niko ne provaljuje zasto i dal to moze biti nesto ozbiljno uopste..generalno taj motor bolje izgleda i zvuci od mnogih koji su stariji po 8 i deset godina od njega..ja nisam majstor, pa onako laicki zakljucujem...mislim na tu hondu vec par nedelja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Pozdrav drustvo! Mogu li zamoliti poznavaoce medela Suzuki SV 650 da bace pogled na ovaj oglas pre nego sto se odlucim da gledam motor uzivo ili da ga proveravam u servisu. Cisto me zanima vase misljenje da li nalazite (koliko je moguce na osnovu slika) da nesto nije kako treba, da je prepravljano, farbano... Jer meni laicki deluje kao da je bas sve fabricki i na mestu. Znaci mi svaki komentar i hvala puno!

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/12286213/suzuki-sv-650-s

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Miloš A Pobogu Milose?! Mora li na taj nacin? Pa sta nije u redu sa tobom covece?

 

@Marek1987

Ovaj motor deluje ok, pogledaj ga sa majstorom. U ovoj temi imas poznavaoce bas ovog modela i oni mozda poznaju vlasnika. Ne ustrucavaj se da pitas tamo. 

Srecno ti bilo u potrazi! 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
[mention=10833]Miloš A[/mention] Pobogu Milose?! Mora li na taj nacin? Pa sta nije u redu sa tobom covece?
 
[mention=43849]Marek1987[/mention]
Ovaj motor deluje ok, pogledaj ga sa majstorom. U ovoj temi imas poznavaoce bas ovog modela i oni mozda poznaju vlasnika. Ne ustrucavaj se da pitas tamo. 
Srecno ti bilo u potrazi! 
 
Hvala druze!

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 37 minuta, Miloš A je napisao:

18 godina je star, to je za presu ili muzej.

Kao da si rekao čoveku od 40 godina da je za otpad :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 4 sati, Marek1987 je napisao:

Pozdrav drustvo! Mogu li zamoliti poznavaoce medela Suzuki SV 650 da bace pogled na ovaj oglas pre nego sto se odlucim da gledam motor uzivo ili da ga proveravam u servisu. Cisto me zanima vase misljenje da li nalazite (koliko je moguce na osnovu slika) da nesto nije kako treba, da je prepravljano, farbano... Jer meni laicki deluje kao da je bas sve fabricki i na mestu. Znaci mi svaki komentar i hvala puno!

 

https://www.polovniautomobili.com/motori/12286213/suzuki-sv-650-s

Motor spolja izgleda ok. Vidi se da je održavan. Verovatno je tako i za ono što se ne vidi, ali to moraš da proveriš na licu mesta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Motor sv650 18 godina star nema nikakvu vrednost više. Svaki ozbiljniji kvar / servis prevazilazi njegovu tržišnu vrednost. Sa te tacke gledišta je taj motor za nekog ljubitelja koji ne gleda na njega kroz ekonomske naočare ili je pak spreman za demontažu za rezervne delove jer bi ti više vredeo.
Jedino u Srbiji i sličnim zemljama i zbog raznih razloga taj motor ima neku drugaciju vrednost koja mu diže cenu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 18 minuta, Savan je napisao:

Motor sv650 18 godina star nema nikakvu vrednost više. Svaki ozbiljniji kvar / servis prevazilazi njegovu tržišnu vrednost. Sa te tacke gledišta je taj motor za nekog ljubitelja koji ne gleda na njega kroz ekonomske naočare ili je pak spreman za demontažu za rezervne delove jer bi ti više vredeo.
Jedino u Srbiji i sličnim zemljama i zbog raznih razloga taj motor ima neku drugaciju vrednost koja mu diže cenu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Plata,Savo,plata je ta koja im dize cenu.Da ljudi imaju platu preko 1500e,gledali bi skoro pa nove motore

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jasno mi je Ivice. Više sam to napisao za sve njih sto su napali Milošev komentar, iz druge perspektive.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600
42 minutes ago, Savan said:

Svaki ozbiljniji kvar / servis prevazilazi njegovu tržišnu vrednost.

Taj motor u iole dobrom stanju nema ozbiljnijih kvarova, kao ni bandit i jos gomila punoletnih japanaca, a za filozofiju tipa "bolje biti zdrav i bogat nego bolestan i siromasan" zaista nemam komentar. Uglavnom filozofiraju oni koji motorom ne predju ni 2 000 km po sezoni, a motor star 2-3 godine. Ja mojim sabijem 7-10 000 po sezoni, a motor je 2001. godiste, menjam ulje, sipam gorivo i krpim zadnju gumu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Taj motor u iole dobrom stanju nema ozbiljnijih kvarova, kao ni bandit i jos gomila punoletnih japanaca, a za filozofiju tipa "bolje biti zdrav i bogat nego bolestan i siromasan" zaista nemam komentar. Uglavnom filozofiraju oni koji motorom ne predju ni 2 000 km po sezoni, a motor star 2-3 godine. Ja mojim sabijem 7-10 000 po sezoni, a motor je 2001. godiste, menjam ulje, sipam gorivo i krpim zadnju gumu.

Sve se kvari pre ili kasnije. A kako ćeš to popraviti, ima raznih varijanti. Kod nas često ali ne uvek na sreću bude rešeno vezivanjem žicom ali ako se odlucis sa originalnim delovima kod pravih strucnih majstora da popraviš neki ozbiljniji kvar i ako u tom momentu i gume moraš da promenis, kočnice da središ, vile vlaze.. troškovi tog servisa prevazilaze njegovu realnu vrednost.
Vozio ti 500km godišnje ili 10.000, to neće promeniti gore napisano.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
58 minutes ago, Savan said:

Motor sv650 18 godina star nema nikakvu vrednost više. Svaki ozbiljniji kvar / servis prevazilazi njegovu tržišnu vrednost. Sa te tacke gledišta je taj motor za nekog ljubitelja koji ne gleda na njega kroz ekonomske naočare ili je pak spreman za demontažu za rezervne delove jer bi ti više vredeo.
Jedino u Srbiji i sličnim zemljama i zbog raznih razloga taj motor ima neku drugaciju vrednost koja mu diže cenu. 


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

https://www.autoscout24.com/offers/suzuki-sv-650-gasoline-black-7010a06c-a401-4127-e053-e250040a8485?cldtidx=9

https://www.autoscout24.com/offers/suzuki-sv-650-s-gasoline-black-f8ae9c73-55bf-4f5b-a086-a78f5683b75c?cldtidx=8

https://www.autoscout24.com/offers/suzuki-sv-650-s-gasoline-black-f8ae9c73-55bf-4f5b-a086-a78f5683b75c?cldtidx=8

 

itd, etc.....

 

Izgleda da je Holandija među "sličnim zemljama". Ko bi rekao. E bre Savane, pa de ne nađe u neku bolju zemlju da utekneš nego u Srbiji sličnu  :P

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma da, evo i malo povoljnijih. A ima ih i još povoljnije ako se malo strpis i potražiš ih.

a4677b49f53075ed8226352d6e568e58.png


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Savane, Milosev komentar nije pogled iz druge perspektive vec je zlonameran i izgleda kao da je autor zavidan kolegi koji pazari SV. 

Siguran sam da kupac zna da mu je uvek bolje da kupi nov motor u salonu, sigurno ne trazi misljenje zato sto je glup i neinformisan o prednostima novog motocikla, vec je kao i vecina nas ovde , sto bi rekli Bosanci , u dubiozi, a voleo bi da vozi motorce, pomalo popravlja i da lepi musice za zube. 

 

Ako coveku ne mozes pomoci, nemoj mu ni odmagati. Komentarom ili delom, manje je bitno. Odmaganje je odmaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Jujuju ala ste me naduvali... Ja bih se bojao da vozim i auto star 18 godina a ne motor. Pomislite samo da vam život zavisi od crevceta za kočnicu ili sajlice za kvačilo ili jedne zarđale spojnice na lancu ili raznih gumenih dihtunga koji su svi odavno suvi i ispucali.

 

Budućem kolegi je ovo prvi motor, pa valjda treba da vozi nešto ispravno i predvidivog ponašanja? Ko zna šta je za tih 18 godina i 65.000 km (buhahaha) prošao i preživeo taj motor. To je za nekoga ko ima radionicu i delove i znanje i svo vreme ovog sveta da otvori i pregleda svaki sklop.

Kapiram da se nema za nov Suzuki 650 ali treba biti razuman. Ako nema sada imaće jednog dana, a u međuvremenu može da vežba na nekom Kinezu od 125 ili 250.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
1 hour ago, scorpija said:

Da kinezi su poznati po kvalitetu i pouzdanosti:jee:

Vaistinu! ;) 

Neka...ja cu pre da jasem moju Jadranku koja samo sto nije proslavila punoletstvo nego novog kineza... i sa njom cu pre na put oko sveta da se odlucim u svakom trenutku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, Miloš A je napisao:

Jujuju ala ste me naduvali... Ja bih se bojao da vozim i auto star 18 godina a ne motor. Pomislite samo da vam život zavisi od crevceta za kočnicu ili sajlice za kvačilo ili jedne zarđale spojnice na lancu ili raznih gumenih dihtunga koji su svi odavno suvi i ispucali.

 

Budućem kolegi je ovo prvi motor, pa valjda treba da vozi nešto ispravno i predvidivog ponašanja? Ko zna šta je za tih 18 godina i 65.000 km (buhahaha) prošao i preživeo taj motor. To je za nekoga ko ima radionicu i delove i znanje i svo vreme ovog sveta da otvori i pregleda svaki sklop.

Kapiram da se nema za nov Suzuki 650 ali treba biti razuman. Ako nema sada imaće jednog dana, a u međuvremenu može da vežba na nekom Kinezu od 125 ili 250.

Evo moj SV je star 19 goddina i ima skoro 70.000 km. Ja ga vozim već 8 godina i 40.000 km. Ko hoce u opkladu neka ga vozi 5000 km do sledeceg servisa i ja garantujem da se nece nista ni najsitnije pokvariti.
Nemoj biti izricit. Ako je motor odrzavan kako treba, ne mora uopste da ima problema sa njim. Pogotovo sa motorima koji su "prosti"...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ima jos jedan momenat kad su stari motori u pitanju. Ima ljudi kojima je gvozdena klasika lepsa od ovih novih elektronskih igracaka na dva tocka. U tu grupu spadam i ja :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R
34 minutes ago, abarth_maniac said:

Evo moj SV je star 19 goddina i ima skoro 70.000 km. Ja ga vozim već 8 godina i 40.000 km. Ko hoce u opkladu neka ga vozi 5000 km do sledeceg servisa i ja garantujem da se nece nista ni najsitnije pokvariti.
Nemoj biti izricit. Ako je motor odrzavan kako treba, ne mora uopste da ima problema sa njim. Pogotovo sa motorima koji su "prosti"...

SV je kao vino. Još 19 godina i možeš sa njim na Pariz Dakar :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nije pogodan za Pariz Dakar, ćelave mi gume. A i ne postoji više Pariz Dakar. ;)
Isključujem se iz teme, čovek je dobio informacije, a da se upuštam u prepirke i da offujem, nemam baš želju a ni vremena. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
Nije pogodan za Pariz Dakar, ćelave mi gume. A i ne postoji više Pariz Dakar.
Isključujem se iz teme, čovek je dobio informacije, a da se upuštam u prepirke i da offujem, nemam baš želju a ni vremena. :zdravo:
Bas tako. Hvala svima na komentarima, mislim da sam na osnovu svih dobijenih informacija zajedno dobio sliku kakvu sam i pretpostavljao da jeste. Hvala i Savanu i Milosu jer uvek me interesuje i druga strana. Pozdrav svima!

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja