Jump to content

Moto Zajednica

prvi motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav svima! 


Ovako stoje stvari, imam 26 godina i zelim da kupim motor od 600cc ali imam poprilicno mali budzet. Trenutno sam u procesu skupljanja para i do zime cu skupiti nekih 2000-2500e... Sta mislite o R6 99-02 i o GSXR 600 isto godiste ? Meni licno je Yamaha mnogo lepsa i oduvek sam sanjao da imam taj motor tako da vise vucem na tu stranu... Tako da ako bi ste mogli pomagajte, sta da radim sta mi se vise isplati sta ce me bolje sluziti, i na sta da najvise obratim paznju kad budem kupovao motor? Inace, ne planiram da ga kupim sad pa da ga prodam sledece godine ja bih to mazio i pazio dok ne crkne :D 

Hvala unapred momci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Te lomove i čučavce batali. Ti motocikli koji su proveli čitavu deceniju pod srpskom rukom ne vrede ničemu osim anomalija u vidu nekih vlasnika entuzijasta. Uostalom, nisi ništa vozio pre i ne treba voziš super sport klasu od 600cc, niti ti to treba u životu.

 

Moj savet, za taj novac, CBF600, Bandit 600, SV650, ER6, XJ600, pa laganica par godina dok ne shvatiš u šta si se upustio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Jedan pristojni XJ 600-S će ti posle samo jedne sezone objasniti gde si potrefio, a gde omašio i u odnosu na njega ''peglaš'' sledeći model... To je najbezbolnije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Svi smo mislili da cemo maziti i paziti prvi motor dok ne crkne al promenismo ih dosta R6 i GSXR su sport motori koji ne prastaju pocetnicke greske, ako nisi vozio nista do sad to nije motor za pocetnika. Zvucace surovo, al najvise stradaju mladi momci na R motoru koji im je mahom i prvi motor jer precene i sebe i motor (mozes i ovde da procitas u crnoj hronici). Prvi motor ne kupujes R, da bude lep na oko i proveren picolovac, nego neki koji je pitom i laksi za voznju. Kako ti kazu kolege bilo koji od pomenutih je dobar za prvi. Svi pomenuti motori imaju i brzinu i ubrzanje i vise no sto je pocetniku potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Rekose ti lepe savete, dodao bih na listu i Gsxf600/750 , ruzan jeste ali je mrcina koja izdrzi puno toga,oprosti puno toga i ono sto je najbitnije,sve to za male pare. 

Za 2000e mozes da ih biras,cene im krecu od 1300e pa na gore.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Dobro necu da se pravim pametan  previse, ubedili ste me Hvala vam na odgovorima! Ja se nadam da cu uspeti da kupim nesto do kraja godine pa se javljam da se pohvalim ako da Bog pozdrav svima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ja bih ti, kao pocetniku, prije predlozio neki od 500cc. Kawasaki er5, Honda CB500 i slicno. 600 kubika je vec dosta ozbiljnija i daleko brza kategorija...

 

Ja sam, kada sam pocinjao sa moto karijerom, krenuo bukvalno od pocetka. Od 50cc. :) Pa 125. Pa tek onda 500. Onda sam sve to prodao i par godina bio bez motora. Onda ove godine ponovo pocnem da vozam. Vozio sam tri motora od prijatelja, 250cc, 550cc i 1100cc. Ne bas tim redoslijedom, ali sam probao sva tri i vidio gdje sam i sta sam. Onda sam odlucio da uzmem neki motor od 500cc. Medjutim, slucajno naletim na ovu Hondu koju sam na kraju i kupio. CBR600F. Doduse, najveci razlog zbog kojeg sam htio bas od 500cc (tj, do 500cc) jeste zbog registracije, jer je kod nas za motore do 500cc relativno povoljna, a preko 500 ide u nebesa, koliko je skupo. Prijatelj je za Kawasaki gt550 1989godiste platio skuplju registraciju nego ja za auto, sa skoro 4 puta vise kubika i isto toliko vise konja... Ne znam kako je kod vas u Srbiji po tom pitanju, ali ovde deru motoriste, nenormalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Alekre ti je sve lepo objasnio u prvom postu.. a to da li ce ta koncepcija motora da ima 500 ili 600 kubika je manje bitno.. ukoliko je glava luda oba su opasna, tj svaki motor je opasan i dok ga postujes i vozis sa dozom straha to je bezbedna voznja.. ali u svakom slucaju ti motori su mnogo pitomiji od R varijante a i brate mi udobniji.. nije ni cudo sto ta varijanta nekog gradskog naked-a u svakodnevnoj prkasi polako ubija grupu r motora 0d 600 kubika..jer nisu ni za sta drugo osim za stazu.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Do sada sam vozio samo skutere od 125cc i od 400 cc . U sustini odlucio sam se za 600cc zato sto sam ogranicen novcano trenutno i gledajuci stanje u Srbiji nece se to skoro promeniti pa samim tim ne zelim da kupim motor koji ce mi dosaditi vrlo brzo a mislim da je bilo koji od 125 cc bas to zelim nesto sto cu voziti bar nekoliko sezona... I slazem se sa Mikijem, ja motor zelim zbog onog osecaja kad sednes uvece stavis kacigu i zapicis negde ne znas ni sam gde samo ti i asfalt... Nije mi do toga da prolecem 300 po autoputu i 200 po naselju samo se secam kad sam prvi put video tu r6 jos neke 2003-4e godine vozio je jedan krimos iz kraja :D doduse jeste on divljao sa njom al ja sam sve u nekom razmisljanju da ja necu mada kapiram da te povuce sam motor ... U svakom slucaju odlucio sam se za sv650 nekako mi je najlepsi i nije skup :D  Hvala vam na savetima ljudi bas mi je drago sto ste svi kul i podrzavate se medjusobno citam forume ove i bas je retko da se svi ovako lepo slazu pogotovo u ovo zadnje vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.

SV650 je i moj prvenac. Lagan je i lako se upravlja sa njim, sto bi ljudi rekli "Vozi se kao bicikl". Za gradsku, medjugradsku voznju i krace putovanje meni je odlican. Samo oprezno sa gasom, jer motor je prava zverka. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Odlican izbor, super je SV. Jedina njegova mana je sto visoki ljudi tesko mogu da se spakuju na njega. Dosta je nizak ali je odlicna masina.

Srecno u pronalazenju ljubimca! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Takodje svaka cast za odluku.
Ja kupio SV-a marta meseca i vise sam nego zadovoljan. Sjajan motor, ekstra povlaci od niskih obrtaja, za grad je super, za krivinice jos bolji :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

SV650 ima ozbiljnu priču da postane klasik a možda bude i najbolji motocikl ikada u toj klasi. 

 

Eto kako naprave japanci, iskopiraju Monster i naprave ga bolje :D

 

Inače, kada je moj prijatelj kupovao SV650, probao sam nekoliko komada iznenadio sam se kako vuče. Posle ER5 sa 25kW mislio sam da će mi glavu otkinuti. Dobra je ideja napraviti neki projekat sa vešanjem od GSXR-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Najbolje opcije su ti Bandit 600, Honda CBF ili Hornet, Kawa zr7, SV650.

Ja sam uzeo bandita zimus, za malo para, sve bilo sredjeno, ulozio samo za prevod i prevoz iz Bga.

Sluzi vrhunski, u sredu sam se vratio sa ture iz Ue-Budva-Ue.

Imas po oglasima 2-3 bas lepa primerka. 

Da se pohvalim mojim. :P

20180612_185628-01.thumb.jpeg.40d6cccb4b3e98745d10d70a16f1265f.jpeg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

S malom digresijom da su u srži veoma razliciti. :)
Svaki od njih je odlican, ali su jednostavno za malo drugaciji tip vozaca. SV poteze kao besan i lagan je, okretan. S model se da vozati i na duze ture jer stiti od vetra. Ja ga koristim po gradu, ali heble su ipak manje prakticne od kormana za kreni-stani.
Ja sam Horneta doziveo kao malog prgavca za grad i nikako mi se ne dopada voznja istog na otvorenom pri vecim brzinama. Uzasno sam razocaran u ram.
Bandit je malo teži, mirniji na gasu, mislim da je S model super za putovanja gde su dnevne ture ispod 500 km, ali da je za grad manje jednostavan od Horneta.
Potrosnja i odrzavanje idu u korist 2 cilindra. Hornet trosi bar 30% više od SVa. SV je izuzetno mali potrošač, pogotovo sa ubrizgavanjem (nakon 2003). Za bandita sam cuo da nije veliki potrosac, ali da jeste veci od SVa. Nisam imao prilike da testiram.
Sa CB 500 s sam imao dosta dodira, ali sa CBF i nisam, pa je ne bih komentarisao.
Nadam se da nisam odmogao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Bandit trosi oko 5 l umerene voznje, ako se divlja ide lako i na 6. Kod sva mi se ne svidja sto ima heblove, bandit je udoban, za ture 500+ km dnevno mora da se uradi udobnije sediste od fabrickog.

 

R6 i gsxr su za mene dosta neupotrebljivi motori, mada vidim da ih ljudi teraju i malo dalje. Ako si u fazonu da putujes i obilazis i neka udaljena mesta motorom, gledao bih bandit i hornet, a ako volis da teras iste deonice obarajuci vreme, r6, gsxr i sv.

 

Za 2000 evra i dobar bandit se jedva nadje, a hornet jos teze i racunaj da je bandit malo divljacki grub motor, ali je jedan od jeftinijih za odrzavanje, sto ces u buducnosti dosta da cenis. A i za pocetak je malo sporiji od horneta, ali nije motor za omalovazavanje. Mislim da od njega negde pocinju jace masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

gledam danas nekog bandit od 400ccm...jel kod njih uobicajeno da im se iz motora cuje nesto kao krunjenje..isto i neki dan i na zephyru 550,neki cudan zvuk iz predela motora (kazu da je lanac...ali meni koji se ne razume, mozes da kazes sta god...mozda lupa i radilica..)

Ako neko zna da nam ovde objasni malo .

 

Pozdrav

 

Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
31 minutes ago, aleksandar k said:

gledam danas nekog bandit od 400ccm...jel kod njih uobicajeno da im se iz motora cuje nesto kao krunjenje..isto i neki dan i na zephyru 550,neki cudan zvuk iz predela motora (kazu da je lanac...ali meni koji se ne razume, mozes da kazes sta god...mozda lupa i radilica..)

Ako neko zna da nam ovde objasni malo .

 

Pozdrav

 

Aleksandar

Uglavnom i jeste lanac, unutra postoji jedan ili vise lanaca(kawasaki) koji pokrecu razne stvari. 

Ti lanci se menjaju na odredjenoj kilometrazi. To kod nas retko ko menja,a to nije dobro. 

Generalno je to znak neke zapustenosti vozila. Mogu se cuti i ventili i kvacilo. Svasta unutra moze da zvecka i klapara. Kupi neki koji ne zveci kad radi. 

A najbolje je da povedes masjtora sa sobom na gledanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
1 hour ago, Astral said:

Uglavnom i jeste lanac, unutra postoji jedan ili vise lanaca(kawasaki) koji pokrecu razne stvari. 

Ti lanci se menjaju na odredjenoj kilometrazi. To kod nas retko ko menja,a to nije dobro. 

Generalno je to znak neke zapustenosti vozila. Mogu se cuti i ventili i kvacilo. Svasta unutra moze da zvecka i klapara. Kupi neki koji ne zveci kad radi. 

A najbolje je da povedes masjtora sa sobom na gledanje.

znate sta, dosad sam pogledao vec pet sest motora, tesko dabi majtor sve to mogao da isprati..jedino da trayim da ga odvedu kod majstora pre nego sto konacno odlucim..Jel imate da preporucite nekog u BG kod kojeg mogu da oteram da napravi neki kratki teh pregled i da ocenu da se ne za*ebem bas nesto katastofalno?...Upravo me to zanimalo,, da li je kod nekih tipova motora prirodno da se cuje ipak neki jači sum iz motora zbog toga sto imaju taj lanac...neki dan sam gledao neku cb-1 400,ona npr nema nikakav sum iz motora radi ko elektricni motor (ali sam posle cuo da ona mesto tih lanaca koji pokrecu npr bregastu,ima neke zupcanike-koji tesko mogu bas da zvece i i zvuce ko krunjac)..

 

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
11 minutes ago, aleksandar k said:

znate sta, dosad sam pogledao vec pet sest motora, tesko dabi majtor sve to mogao da isprati..jedino da trayim da ga odvedu kod majstora pre nego sto konacno odlucim..Jel imate da preporucite nekog u BG kod kojeg mogu da oteram da napravi neki kratki teh pregled i da ocenu da se ne za*ebem bas nesto katastofalno?...Upravo me to zanimalo,, da li je kod nekih tipova motora prirodno da se cuje ipak neki jači sum iz motora zbog toga sto imaju taj lanac...neki dan sam gledao neku cb-1 400,ona npr nema nikakav sum iz motora radi ko elektricni motor (ali sam posle cuo da ona mesto tih lanaca koji pokrecu npr bregastu,ima neke zupcanike-koji tesko mogu bas da zvece i i zvuce ko krunjac)..

 

 

pozz

Tako je. Recimo Kawasaki je ranije pravio agregate sa vise komada lanaca,podrazumeva se da ima malo bucniji rad od recimo mog motocikla koji ima samo 1 lanac. Kod mene se razvod ventila vrsi preko tog lanca. 

Kod Vfr rc24 recimo ne postoji lanac za bregaste vec se razvod vrsi zupcanicima. 

Ja sam kod mene menjao lanac i to zadovoljstvo kosta od 100-150€ zavisi koji je motor. 

Na Vfr-u starom taj trosak ne postoji. 

Zephir je star motocikl i retko se moze naci ocuvan i odrzavan primerak. Ne kazem da ne postoji,samo ih je malo.

Na forumu nas kolega Bokilic (serviser za motocikle iz Pazove) je uvek raspolozen da pogleda motocikl. 

Predlazem ti da ides i gledas motore koji su ti zanimljivi. Pogledas 20kom. 

Odredis top 5. Stavis majstora u kola. Za kog ti kaze da je u najboljem stanju,njega kupis. Jednostavno. Majstora ne cimas 100 puta vec samo jedan dan. Platis mu koliko trazi i svi srecni.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
10 minutes ago, Astral said:

Tako je. Recimo Kawasaki je ranije pravio agregate sa vise komada lanaca,podrazumeva se da ima malo bucniji rad od recimo mog motocikla koji ima samo 1 lanac. Kod mene se razvod ventila vrsi preko tog lanca. 

Kod Vfr rc24 recimo ne postoji lanac za bregaste vec se razvod vrsi zupcanicima. 

Ja sam kod mene menjao lanac i to zadovoljstvo kosta od 100-150€ zavisi koji je motor. 

Na Vfr-u starom taj trosak ne postoji. 

Zephir je star motocikl i retko se moze naci ocuvan i odrzavan primerak. Ne kazem da ne postoji,samo ih je malo.

Na forumu nas kolega Bokilic (serviser za motocikle iz Pazove) je uvek raspolozen da pogleda motocikl. 

Predlazem ti da ides i gledas motore koji su ti zanimljivi. Pogledas 20kom. 

Odredis top 5. Stavis majstora u kola. Za kog ti kaze da je u najboljem stanju,njega kupis. Jednostavno. Majstora ne cimas 100 puta vec samo jedan dan. Platis mu koliko trazi i svi srecni.

 

to mi je i plan...ako je nesto totalni krs to i sam vidis i cujes..a za te nijanse (i mozda skrivene mane) treba majstor...e sad, jedan motor u Somboru, drugi u Zajecaru..par u NS i 2 u BG...kako majstora iscimati, pojma nemam.Mozda se i ovde konacno neko javi ko ima neki ok motor do 1600 eur,500ccm (max)..a mozda i neki od majstora ima predlog, njima bar ti sa starijim masinama dolaze non stop:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
25 minutes ago, aleksandar k said:

to mi je i plan...ako je nesto totalni krs to i sam vidis i cujes..a za te nijanse (i mozda skrivene mane) treba majstor...e sad, jedan motor u Somboru, drugi u Zajecaru..par u NS i 2 u BG...kako majstora iscimati, pojma nemam.Mozda se i ovde konacno neko javi ko ima neki ok motor do 1600 eur,500ccm (max)..a mozda i neki od majstora ima predlog, njima bar ti sa starijim masinama dolaze non stop:)

Prati oglase na forumu. Bilo je par bas dobrih ove godine od poznatih prodavaca. Naleti sa vremena na vreme. Najvise u jesen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
1 minute ago, Astral said:

Prati oglase na forumu. Bilo je par bas dobrih ove godine od poznatih prodavaca. Naleti sa vremena na vreme. Najvise u jesen.

 

da , ali sad (sto je logicno:), nema ama bas nista..meni se ne zuri, imam vremena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja