Jump to content

Moto Zajednica

Motor nema struju!

Recommended Posts

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

Odmah da napomenem da je u pitanju etz 125. Znaci jutros ga upalim j sve bilo idealno sve radi odlicno i pocne neka kisica i ja uteram motor pod garazu i razmisljam sta bih mogao da uradim dok cekam lepo vreme. Setim se da mi je kapa svecice losa, a imam novu NGK. Ne budem lenj, zamenim je, probam svecicu na njoj, bolja varnica nego pre. Zavrnem svecicu, dam kontakt upalim motor ugasim i slucajno okrenem kljuc i vidim da nema svetala, a do tad sve radilo. Posle par trenutaka izgube se i migavci. Skinem desni oklopic svi osiguraci na mestu nijedan nije izgoreo ili slicno. Posumnjam na akumulator, donesem ispravljac medjutim akumlator pun. Skinem sediste, pregledam, sve stoji kako treba, otvorim far ista prica sve super. Skinem posle toga i kontakt bravicu, pokusam direktno da prespojim plus koji dolazi na nju sa svetlima ali svetala opet nema, pokusam sa bobinom ali opet nema varnice. Da li iko zna sta bi mogao biti problem? Unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Očisti klerme na akumulatoru i proveri žicu od mase, deluje kao da je nemaš .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125
Pre 20 sati, drumskalisica je napisao:

Očisti klerme na akumulatoru i proveri žicu od mase, deluje kao da je nemaš .

Hvala na pomoci, upravo se ovo i desilo. Ocistio kleme i motor opet ide kao lud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Pozdravvv,imam problem na kawasakiju gpz 500s,neće da upali ,samo se čuje skljocanje kada stisnem start dugme,akumulator sam punio jedno 2-3 sata,svjetla rade.

Zna li ko do čega bi moglo biti hvala unapred.

Motor je ekstra palio do juče kada se mali od komšije popoeo na njega i kreno da ga upali ,ja izvadim ključ da ga ne starta i od rada neće,možda sam tu nesto zajebao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja