Jump to content

Moto Zajednica

Uz 3 mora i preko nekoliko gora ...

Recommended Posts

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6
On 6/29/2018 at 6:34 PM, ajovano said:

Sjane si predele odabrao. Pre svega Albanija o kojoj se i ne zna toliko. Ako te ne bude mrzelo da nam na kraju okvirno daš cenu celog putovanja. Jedva čekam nastavak!

 

Hvala ... nastavak uskoro.

 

Što se tiče cijena, slaba korist od mene ... niti pratim koliko šta košta, niti bilježim, a još manje pamtim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

DSC01320.thumb.JPG.c66ce74a472a711dc648e1a9e90ae729.JPG

 

 

S ovih ogromnih kamenih gromada spustio sam se nazad u Kalampaku, na prvoj pumpi natankao crveni V-Power Racing i krenuo ... subota je, jedanaest je sati prije podne, a sutradan popodne htio bih biti doma. Preko barem dva brda i kroz najmanje dvije doline opet se dokopavam Albanije - granični prijelaz Kristallopigi - Bilisht - gdje mi je ciljna točka gradić Pogradec na krajnjem jugu Ohridskog jezera. Nikakvi specijalni razlozi za obilazak ovog mjesta ... eto našlo se na putu. Osim toga, na korak je do granice s Makedonijom.

Cesta uz Ohridsko jezero uska je i ne naročito pregledna, a osim na dva ili tri mjesta jezero se i ne vidi s ceste. Na benzinjari u Ohridu tankam i austrijanca i sebe i idućih tri do tri i pol sata gombam se cestama kroz Makedoniju. Oko Skopja je nedugo prije padala i solidna kišurina ... cesta je mokra, oblaci se još motaju naokolo a duga se raširila preko neba.

 

 

DSC01324.thumb.JPG.b15b3896da1d2023357c0dd4a8f170ca.JPG

 

DSC01325.thumb.JPG.36e545caa136028bddfb55d2fe8e7df1.JPG

 

DSC01326.thumb.JPG.94aecbeb0e3ae08b6060a1f2b75415c1.JPG

 

DSC01330.thumb.JPG.59575bc549af8e5c1b5274a9b9050573.JPG

 

 

...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

...

 

DSC01351.thumb.JPG.40b2abfafa4fd318b025e5b98e4587e1.JPG

 

DSC01353.thumb.JPG.41e7858c869f53edc05f9600fc8e950f.JPG

 

 

 

U Srbiju sam ušao negdje između Kumanova i Vranja. Već se lagano smračivalo dok sam ja tankao i pravio planove o nastavku puta doma ... budem prenoćio negdje u Vranju pa ću sutra u komadu do Zagreba. Krenem s pumpe i odmah se uvalim na autoban. U izgradnji je, malo se vozim lijevom trakom malo desnom, ali omogućava napredovanje solidnom prosječnom brzinom ... pa kad već fino napredujem, budem ja propustio Vranje i vozit ću do Leskovca. Tamo se čak i snalazim po gradu, znadem gdje su hoteli ... what could possibly go wrong?

 

A onda je autoban jednostavno nestao. I uletio sam po crnom mraku u Grdeličku klisuru. Jako uska cesta, jako nepregledna, tu i tamo dodatno sužena kojekakvim radovima, u kontra smjeru većinom kamioni i šleperi sa svojim jakim svjetlima ... ovo mi je sve trebalo kao rupa u glavi. Onaj djelić sekunde totalne zasljepljenosti farovima nadolazećeg kamiona, na preuskoj cesti kojom niti u pol bijelog dana nije naročiti gušt voziti se ... neponovljivo. Prošao sam pokraj hotela Džep, sjećam ga se i od prije, no kad sam već do njega došao zainatio sam se ... Leskovac ili ništa.
Kad se autoban opet pojavio bilo je to kao da je sunce zasjalo u devet navečer i pokazalo mi put preko kaldrme na južnoj cesti do Leskovca ... nije mi dugo trebalo da se materijaliziram pred hotelom gdje sam noćio prije pet godina. Drugačije se zove no lokacija je ista. A iz restorana trešte narodnjaci ... neka ekipa slavi dvadesetu godišnjicu mature, tako mi kazala recepcionerka. Srećom hotel ima poštenu stolariju, a ja u gepeku poštene čepove za uši.

 

 

DSC01354.thumb.JPG.93d2dc34e0660df680ec909093843ae4.JPG

 

 

 

Nedjelja je pa doručak u hotelu počinje tek od devet sati. Ma može i u deset ... nisam u žurbi. Oko desetke odlazim iz Leskovca, s pumpe u Paraćinu javljam kolegi u Beograd da sam na putu ... meeting point prva pumpa iza Sava centra. Beogradska KTM kamaraderija dočekuje me s naručenim sprejem za lanac, popijemo sokić, predahnemo ... i još me ispraća na zapad tamo do skretanja za aerodrom. Dalje čista solo vožnja uz tek jedno stajanje pred Zagrebom ... trebalo je malo dotankati i mene i austrijanca. Zagreb jug, most ... eto me doma.

 

 

DSC01356.thumb.JPG.a41049052793961e2a623b52c45c5c89.JPG

 

DSC01357.thumb.JPG.da3e69f49854a2a6da31d832dcdbd3c8.JPG

 

 

 

8)

 

 

.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Svaka cast na svemu! I fino odradjenom putopisu, i motoru, a najvise na potrosnji! I, naravno, na guz*ci koja je uspjela izdrzati tih 4000 km. :)

 

Kod nas dosta ljudi ima odredjenu averziju prema Albaniji, a i ja sam djelimicno spadam u te, ali je fino vidjeti da si sve uspjesno prosao i da nisi imao nikakvih problema.

 

Posto nisam odjednom procitao sve, nego sam par dana citao, zaboravio sam, koliko puta si podmazivao lanac na ovom putovanju? Sjecam se ono jednom, u nekoj radionici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Bravo... hvala što si podelio lepe fotke i napisao zanimljiv/duhovit putopis.

Meni čisti užitak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6

 

@ all - hvala, hvala ...

 

Za Albaniju me vežu samo pozitivna iskustva ... neka tako ostane i dalje. Već mi se motaju po glavi neke nove ceste u tom dijelu svijeta.

 

Spomenuto je podmazivanje lanca ... jednom u onoj zanimljivoj radionici uz autoban u Albaniji, jednom na Peloponezu u Olympiji (ljubaznošću španjolske ekipe na Hellas Rallyju) i još jednom na benzinjari zapadno od Sava centra u Beogradu. Sasvim dovoljno.

Da sam imao svoj sprej za lanac, sigurno bih ga malo potegnuo nakon onog zaprašenog makadama na Lovćenu, no pomoglo je i samo malo čišćenja običnim komadom krpe iz gepeka.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Gorane druze, slike i tekst VRH! Bas sam uzivao. Samo nisam skontao ili sam propustio datum kada si ti to isao? Jel znas da je i NS blizu autoputa. Mogao si se javiti da se vidimo sad kod mene :)  I ja prolazim kroz ZG i pored ZG-a (ne javljam se) jer cekam da ti prvo dodjes kod mene ;) :) Evo i sledece nedelje Pera i ja idemo za Maribor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2374 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: T100 / DB6
16 minutes ago, K_A_W_A said:

Gorane druze, slike i tekst VRH! Bas sam uzivao. Samo nisam skontao ili sam propustio datum kada si ti to isao? Jel znas da je i NS blizu autoputa. Mogao si se javiti da se vidimo sad kod mene :)  I ja prolazim kroz ZG i pored ZG-a (ne javljam se) jer cekam da ti prvo dodjes kod mene ;) :) Evo i sledece nedelje Pera i ja idemo za Maribor. 

 

Nekak sam si i mislio da će biti kritike s ove strane :)

 

Čuj, najbolje da NS preguraš malo bliže autobanu ... ili ako je to komplicirano, lijepo se prijavite kad budete oko ZG. Javi mi na Viber kada ste na putu.

 

Jel vodite i Gelera na zapad?

 

8)

 

BTW, na putu sam bio u drugoj polovici svibnja/maja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
pre 34 minuta, protector je napisao:

Jel vodite i Gelera na zapad?

 

 

 

Geler najverovatnije ide, ali nije jos 100% siguran. Idemo Sledeci ceo vikend kod onih mojih prijatelja na moto skup MK Jezerski Duhovi u Logarovcima. Subota smo u Gracu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja