Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc viljuske ili diskovi

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Dakle skoro sam kupio zx6r sve u svemu solidan motor ,medjutim neko ga je skucao od napred verovatno pa je iskrivio viljuske ili diskove ,nisam bas kompetentan da ustanovim da li je i jedno i drugo ,ovako plocice prednje su jako lose cak u voznji i zveckaju diskove sam sa drugarom gledao onako prostacki i na oko deluju malo krivo, dakle kad kocim motor drhti trese i kao da propada napred onako ,pitam ovo da znam sta da jurim ,jel mozda ako je do viljuske povoljnije mogu da nadjem u kompletu nego da kupim odvojeno pa ako moze neko strucniji da proba da mi pomogne,i jos jedno ima mala naprslina na ramu bukvalno debljina dlake ,eo i slike i duzine mozda 5-6cm , da li je pametno da to kod drugara zavarim?Evo i slike motora da se vidi :P

35173706_1280418245395022_705873996742131712_n.jpg

34596904_1340044496125836_7433080211610009600_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kada motor dozivi udar od kog mu naprsne ram, to znaci da su mu napred vec promenili stapove.

Verovatno su stavili neke lose kojima su stradale zaptivke (semering) i ulje je iz njih davno iscurelo. Zato ti propada. Takodje su mu stavili neke stare krive diskove cisto da ih ima,zato ti tresr kad kocis.

Ram ne puca tako lako i ti ga ne mozes zavariti tek tako,cak i da nadjes nekoga ko zaista ume da zavari aluminium.

Pronto kaze da ga prodas u delove, i ja se slazem. Mada mozes da kupis drugi ram i sredis papire u sup-u, treba videti jel moguce, stapove napred mozes remontovati a diskove moras druge kupiti.

 A najveci problem je to sto ko zna sta ces sve drugo naci dok ovo budes popravljao.

Pri takvim udarima izduvne grane cesto budu pocepane pa ih vare i nastavljaju,mozda je i blok iza grana ostecen.. pregledaj sve redom. Pa se presaberi, jeftino ovaj motor ne mozes popraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Mene samo zanima, zašto si uopšte i kupovao ovaj motor??? Motor, gde se iz aviona vidi da je bio lupan i da je pukao ram, se ne kupuje, osim za delove. :jok:

Kao što ti i savetuju kolege iznad, bolje ti ovo prodaj u kobasice pa sakupi kintu i kupi nešto što nije lupano. Ovako rizikuješ i svoj i tuđ život, vozeći ovako skrljan motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

 Ram moze da se vari i ne brini mnogo oko toga samo odvezi kod dobrog majstora i pregledajte ceo. Diskove i vilu nek pogleda neko iskusniji, verovatno su krivi diskovi a mozda i stapovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
pre 11 minuta, bobanvfr je napisao:

 Ram moze da se vari i ne brini mnogo oko toga samo odvezi kod dobrog majstora i pregledajte ceo. Diskove i vilu nek pogleda neko iskusniji, verovatno su krivi diskovi a mozda i stapovi

U principu sve može da se zavari ali je veliko pitanje koliko je to pametno i bezbedno raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Grane sam gledao normalne su nisu ni udarane ni krive blok motora takodje nije udaren nije varem,samo to me zeza da znam sta da jurim da li stapove ili diskove jel niko nece dati prvo da probam pa da znam na cemu sam..A udarac je imao neki jaci cim je ram prsao medjutim nije kriv ne vuce itd,ja mislim da moze da se to sredi da bude okej ,jedino za diskove i stapove ne znam sta cu,kako da ustanovim da li je do stapova..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Ajde prvo samo malo lepse pisi, nerazumnjiv si. 

Prvo sta je sa stapovima, je li motor napred mekan, curi li ulje iz nekog stapa?

Sta se desava na kocenju, tone viljuska brzo, ode skroz do kraja? 

Da li ti pulsira rucica kocnice kada kocis lagano?

Ima li lufta u lezajevima vrata volana? 

Kakva je prednja guma? 

Sve ovo moze da ti pravi vibracije... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Dakle ovako :D , nema lufta u lezaju , rucica kocnica ne igra, ali motor trese kad kocim, i kao da utanja napred nzmm kako da opisem..

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

 

Prvo diskovi, moguce je da su krivi, to treba proveriti komparaterom. 

Drugo felna i guma da se proveri da li je nesto krivo. 

Trece prednju viljusku bi trebalo otvoriti i pregledati klizne caure u njoj i naravno sam sklop viljuske, opruge, ulje, visinu ulja... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Nisam do sad imao ovakvih problema sa motorima, pa da je felna kriva logicno mi je da bi motor skakutao tj trzao kako drugacije da se izrazim kad pustim ruke bez kocenja , ovo se desava samo kad kocim.. Jel postoji solucija da ja to kod drugara automehanicara ustanovim sta je bez kupovine delova, jel ako uzmem diskove a ispadne da je i do viljuske nisam odradio posao, ovako ako znam da je i jedno i drugo uzmem u kompletu negde..

Послато са LG-H860 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Zx6r 1998 benzinac

Nasao sam diskove solidne ,kad kazem solidne nisu krivi niti sta slicno potroseni su da kazem nekih 40% , za 60e ,pa cu videti da ih uzmem pa ako bude bolje javljam ako ne onda je na redu i viljuska..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ja bi prvo skinuo diskove i odneo kod nekog metalostrugara da ih zavrti na strugu i proveri komparaterom dal su krivi ili nisu. 

  Ram može da se zavari, ali moraš imati dobrog majstora koji to može kvalitetno da uradi ( prilikom varenja može ram i da " povuče " malo ) , a i trebalo bi sve skinuti sa njega da se pregleda da nema još neka skrivena pukotina ( možda i na sasvim suprotnom kraju motora ) . 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Kad bi svi bili svesni koliko se ram uvija prilikom skretanja, ubrzanja, kocenja, ... ovaj ako je pukao - to je po meni baj-baj bez imalo zaljenja, zajebi empatiju ka motoru i te gluposti, TI se vozis na njemu i verovatno ce u nekom trenutku jos neko sedeti sa tobom a RAM - ejjj noseci deo motora napukao pa varen. Tim zavarivanjem vi se ustvari pokakite na sav trud inzinjera koji dan-noc mozgaju kako te stvari da poboljsaju i unaprede, pa izlazu stresovima pa rengenu pa merenju pa stresu opet.

 

 

Zajebi taj rad, veruj mi, nemoj sedati na to, neko ti uvalio a znam kako svrbi kad kupujes motor a takodje znam kako TEK SVRBI kad ti neko uvali govno i precuti pa ti onda izbijas oci sa tudjim krpljenjem.

Taj primerak ako je bio udaran onda je i pitanje koliko su mu geometriju vratili. Ako je toliko silovan da je pukao ram, onda je vrlo upitno i kako su ga odrzavali i DA LI SU GA UOPSTE odrzavali !!!

 

Nemoj da mislis da te mi sad ovde strasimo i plasimo nego to je tako, ako oces da se vozas onda se vozaj kao covek, ako hoces da vozis stunt onda kupi les pa ga cepaj dok ne pukne na pola.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja