Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha tdr 125

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Zdravo Marko,

Neka mi uredništvo ne zameri što ću ti prvi poželeti dobrodošlicu i dati nekoliko saveta.

Prvo, dobro došao na forum, medju entuzijaste voljne da pomognu i posaveruju.

Drugo, pravilo foruma je da se prvo predstavis u delu za predstavljanje novih članova.

A onda malo pretrazi forum, pregledno je i intuitivno podeljen. Naci ces puno zanimljivih sadrzaja, i o motoru koji te zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

A sad odgovor na tvoje pitanje

Generalno je motor lep i zahvalan za početnika.
Cvaja je u pitanju pa trazi više obrtaje da bi lepo potezao, u niskim se vrti lagano i mirno ali lenjo.

Potrošnja, zavisi od stila vožnje. Moj je bio '92.godiste, bilo je daavno ali eto trosio je oko 4 litra.

Zavisi šta je za tebe duže putovanje.
Za nekoga je to 500 do 1000 km a za nekog opet 100 do 200.
Bitno je da znaš da ništa nije nemoguće, zavisi samo od tvog entuzijazma i očekivanja.

Mali motor, dvotaktni, usko sedište, malo trese, malo umara, ali meni ništa nije smetalo. Bilo mi bitno samo da vozim pa sam bio zadovoljan.

Brzo sam ga prerastao i zamenio za jači.

Uvek ga se rado setim. Nikada se nisam pokajao što sam ga imao. Sticajem nekih okolnosti imao sam ga ponovo u periodu od 2012 do 2014 kao drugi motor u garazi i opet sam ga rado vozao iako je pored njega stojao Transalp.

Ako ga nisi kupio treba da razmislis sta zelis, koliko novca imas pa onda da odlučiš koji ćeš uzeti.

Ako si već vlasnik, kartu ili navigaciju u ruke i biraj rute. Prvo kraće i bliže "bazi", da možeš lakše da rešavaš probleme i da testiraš njegove i svoje mogućnosti. Pa onda sve duže i zahtevnije. Tako ćeš sam sebi dati odgovor kakav je on tebi za vožnju ;-)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sir, 147 postova
  • Lokacija: Subotica Srbija
  • Motocikl: Honda Transalp XL 600 iz 95te

Pozd , I ja sam ga imoi , al posto sam sicusan bio od 140 i kusur kila kod mene je trosio 5-6 l ( ne galona ) na 100 km. Iso 120-130 na sat , mislim za 125ticu vrh masina , ozbiljna karoserija , s dalkea bio je u kategoriji enduraca kao domika ( Honda dominator) . Sto nije za bacanje. Imao je rezervoarcic z aulje i to mi je ubio moj mali motoric. Ja naravno sipo u rezervoarcic , vozo zimi leti , kao i uvek. Ali ulju skodi zima , pa se sgusnuo , i u prolece kad smo hitili ka Vukovaru i u povratku ( sva sreca) stala masina , kad ga rastavili , izgoreo klip u sredini nije ulje dobio dovoljno. I onda pametni rekli kod dvotakta , SAM mesas u kanistar i ulje i benzin pa u rezervoar i nikada ne brines o podmazivanju :) No i ja sam to cudo prodo i preso na transalpa xl600v sto vozim i 10 g kasnije i sada ;) . Motoric je odlican kao sto su i gore napomenuli za pocetnika. Uzivajte iz sve snage!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja