Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za dužu turu po Balkanu 1500-2000km

Recommended Posts

  • Drug član, 3961 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja planiram Balkan xxl za jesen, no limit, znači, bez planiranja.




Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Ja da se malo preračunam i vidim mogućnosti, imam u planu turu do severa Poljske i tako dalje, ukupno 5000 kilometara. A imam na umu i jednu kraću turu od 4000 kilometara. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Eto svetlog primera i dokaza za našeg vođu kako se u Srbiji zaradi 2000 € mesečno.

Sediš kući i nigde ne ideš...:oda2:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
8 hours ago, JevtaNS said:

Ima ja  plan koji je trebao biti realizovan prošle godine ali nije.Kada ću ga realizovati videćemo

https://drive.google.com/open?id=1LN_46zmw2DhfXr4pEfcjY8wR1udBUf5Y&usp=sharing

 

Ne vidim ovde ništa zanimljivo, a ide mi se na turu ovoga leta, spremio sam glavnog neprijatelja na odsustvo (ženu mi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ako Belogardičk,Rila,Bansko,Đavolje Grlo,Plovdiv,crno more i rumunija sa mogućom transalpinom i Transfagarasanom nisu zanimljivi onda ne znam šta je tamo zanimljivo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

E tako je već bolje.

Jel imaš neki plančić od kad do kad, satnica, dnevnica, od-do...? Kilometraža po danu itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ajde da rifrešujem naslov teme, da li neko planira Balkan turu ove godine?

1500-2000km, kol'ko već treba 4-7 dana...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2815 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
On 2.2.2020. at 20:40, Dexterr je napisao:

Ovo je već oooozbiljna tura! 9 dana je baš vojnička vežba, svaka čast! Koliko km?

Oko 3000 km na Stelviu dva spavanja tu se vozamo malo u Švajcarsku i okolne pasove:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC
Ajde da rifrešujem naslov teme, da li neko planira Balkan turu ove godine?
1500-2000km, kol'ko već treba 4-7 dana...?
Samome ili s jos motor dva najvise mi paše do 400km na dan. 350 je ok za udvoje, doci negdje i raspremiti se i prodjirati okolo. Laganini.
Neko voli vise neko manje al po nasim cestama je meni to ok.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Iz ličnog iskustva moja preporuka je da ne vozite preko 350km maksimalno dnevno. Evo kako je najbolje po mom mišljenju a vozio sam i drugačije pa mi se nije svidelo. Nije jer nisam pošao na trke nego da uživam i vidim nešto novo a ne samo asfalt ispred sebe. Krenete izjutra i stignete da destinaciju do 15h-16h naj kasnije. Smestite se odete na ručak sa novim drugarima a verujte ništa bolje nego kada nove ljude upoznate. Imate celo popodne da se odmorite i osmotrite mesto gde ste odseli. Prespavate i sledećeg dana opet isto.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Ja da se malo preračunam i vidim mogućnosti, imam u planu turu do severa Poljske i tako dalje, ukupno 5000 kilometara. A imam na umu i jednu kraću turu od 4000 kilometara. 
Sasa, a zasto (i kuda) Poljska?
Ziveo sam kao klinac u Warsavi pa mi je PL interesantna, voleo bi da je nekad vidim ponovo, pa makar kolima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 2/3/2020 at 8:32 PM, Dexterr said:

Ajde da rifrešujem naslov teme, da li neko planira Balkan turu ove godine?

1500-2000km, kol'ko već treba 4-7 dana...?

Evo ti predlog za razradu...baš se uklapa u kriterijume...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Jevto, lep ti je plan za Rumuniji i Bugarsku.

Meni se nesto javlja da ove sezone, ako Bog da, obidjem Bugarsku po vrlo slicnoj putanji koju si gore izneo, ali otom potom. Za sada samo orjentaciono a kada dodje momenat, nesto i konkretno.

 

Dexterr ... tako nesto od 5-6 dana max.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)
On 2/10/2020 at 2:08 PM, LuckyVladano said:

 

Za sada samo razmišljanje o tome a sve zavisi da li ću se uklopiti sa vremenom. Inače ako bih išao to bi bilo u julu mesecu. Stavio sam na predhodnoj strani link ka gugl mapi gde bih otprilike prošao. Kako za dužu tako i za kraću turu.


Inače što se broja ljudi tiče, pre tri godine inicirao sam posetu Hilandaru i javilo se 12 ljudi a 10 motora. 12 ljudi, 12 ćudi, imao sam u startu predrasude. Međutim za svakog od ostalih 11 ljudi potpisujem da su fenomenalni drugari i izuzetno laki za saradnju. Zato sam i napisao, više ljudi i kraće dnevne vožnje do 350 kilometara da bi ostalo vremena za druženje sa nekim novim drugarima. I da se ne naljute momci sa ture od pre 4 godine sa kojima sam tek ostao u kontaktu i koji su isto fenomenalni dugari.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Poljska je i meni preinteresantna. Bio sam pre skoro 10 godina tamo i tamo u nekoliko gradova imam drugare. Samo daleko u finansijkom smislu :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
On 3.2.2020. at 20:32, Dexterr je napisao:

Ajde da rifrešujem naslov teme, da li neko planira Balkan turu ove godine?

1500-2000km, kol'ko već treba 4-7 dana...?

Planiram ja, mada dosta kockica mora da mi se poklopi.... Uzice, Kadinjaca, BB, pa niz Drinu, onda u Bosni pravac Sarajevo preko Han Pijeska. Posle toga nizbrdo do Mostara  i Neuma, a onda Jadranskom magistralom Dubrovnik, HN, ceo zaliv u krug (ne trajektom) do Budve. Tu bih se zadrzao dan - dva na kupanju, pa onda nazad prema Trebinju, odatle preko Tjentista prema Foci, skretanje desno za Pluzine, uzbrdo na Zabljak (prosao sam tu deonicu pre dve godine, fenomenalna je za voznju), Djurdjevica Tara, Pljevlja, Prijepolje i magistralom kuci. Nisam gledao koliko kilometara ima, ali ne bi trebalo da je ispod 1200-1300. Sto se trajanja tice voleo bih da ceo put gustiram 7 dana, mada ce biti tesko odvojiti toliko vremena. Najveca draz u celoj prici mi je to sto planiram da idem sa motorom od 125 kubika, starim 30 i kusur godina. Lagano, bez zurbe. Do sada sam vozio ture slicne i vece kilometraze, ali spakovane u 3-4 dana i sa mnogo ozbiljnijim masinama. Mislim da ce ovo biti sasvim druga dimenzija putovanja i jedva cekam da krenem. Ako ima zainteresovanih dobro su dosli, okvirni termin je kraj jula - pocetak avgusta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Gile, ruta je VRH, sem onog kupanja u Budvi, možda negde blizu gde je manje od 7 guzica po peškir-mestu. Još da upgrade-uješ malo kubikažu, bude to heavy (avan)tura sa 125ccm. Svaka čast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
Za sada samo razmišljanje o tome a sve zavisi da li ću se uklopiti sa vremenom. Inače ako bih išao to bi bilo u julu mesecu. Stavio sam na predhodnoj strani link ka gugl mapi gde bih otprilike prošao. Kako za dužu tako i za kraću turu.

Inače što se broja ljudi tiče, pre tri godine inicirao sam posetu Hilandaru i javilo se 12 ljudi a 10 motora. 12 ljudi, 12 ćudi, imao sam u startu predrasude. Međutim za svakog od ostalih 11 ljudi potpisujem da su fenomenalni drugari i izuzetno laki za saradnju. Zato sam i napisao, više ljudi i kraće dnevne vožnje do 350 kilometara da bi ostalo vremena za druženje sa nekim novim drugarima. I da se ne naljute momci sa ture od pre 4 godine sa kojima sam tek ostao u kontaktu i koji su isto fenomenalni dugari.
Sale,
Mogli bi i ove godine na hilandar.


Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Slazem se za Budvu, nisam ni ja u tom fazonu. Imamo porodicnu vikendicu na Krimovici iznad Jaza, mir, tisina, lep pogled, plaza Trsteno na 5 minuta voznje... Ali da sam napisao Krimovica malo ko bi znao gde je to. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja