Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za dužu turu po Balkanu 1500-2000km

Recommended Posts

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Taj plavi dušek je velik kada se spakuje, a ja sam ih već 5 promenio. Sam od sebe se izduvava, propadne od stajanja. Sada nosim onaj običan providni za plažu. Malo mesta zauzima i drži evo već drugu godinu maltretiranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
10 hours ago, bobi_krofna said:

nemam iskustva sa kampovanjem ali taj krug po pristojnoj ceni mozes da odvozas, prakticno, samo do hrvatske, sve zapadnije od trebinja je vec skupoca... puno puta sam vozio i albaniju i bosnu i grcku, nema tu nikakvih problema i mistifikacije (cak ni na kosovu), budes ok i onda i domacini budu korektni... ono sto bih ti predlozio da imas u vidu je rumunija jer si ti u startu daleko blizi od bg tim putevima nego ovome na jugu gde ces do neke "polazne tacke" vec potrositi pola od predvidjene kilometraze... ne mislim odmah na TA i TF nego na citav niz sjajnih relacija pre svega u zakarpatskom delu, znaci od temisvatra prema istoku sve do crnog mora... tu bi imalo i puno toga da se obidje i smestaj je pristupacan i hrana odlicna a asfalt nov... ipak sto rece @vortex4borg , pitaju se finansije :)

 

Sta je to drasticno skuplje u Hrvatskoj?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

U Hrvatskoj treba koristiti mega markete gde su gotovo svakodnevno akcije na mnogo proizvoda tako da su cene iste kao i kod nas. Nesto skuplji je hleb ali i to se moze naci povoljno. Smestaj u sezoni je skup ali ako se malo pomeris od mora sasvim pristojna cena. Van sezone cena je pristupacna. Gorivo isto kao i kod nas ali dosta bolji kvalitet.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

U Rumuniji,Albaniji, Bugarskoj, Bosni mozes opusteno da se hranis u restoranima a da ne razmisljas koliko ce da te oderu.

 

U Hrvatskoj moras da trazis akcije po mega marketima...

 

Smestaj u ovim nabrojanim zemljama je oko 10e po coveku u proseku za normalan smestaj.

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

izvini @Mikulanac ali da ne svedemo ovo na razliku u maniru putovanja... ipak, kada vozim turu, ne jurim akcije po marketima, stanem pored puta da se osvezim, popijem kaficu, pojedem nesto i to je to... kada bih bio u situaciji da umesto krivina jurim snizenja, ode i tura i uzivancija... barem ja tako... za kvalitet goriva si, naravno, u pravu...

  • Sviđa mi se 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U Hr skoro svako selo ima mega market,male su gotovo istisnuli,dobro su snabdeveni i uvek je nesto na akciji tako da ti dodje isto kao kod nas u lokalnoj prodavnici, u sustini nista se ne juri.

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

pa, onda da pomerimo parametre skroz... u albaniji su radnje tries posto jeftinije nego nase bez snizenja, a restorani su gotovo "na nivou" nase prodavnice... ipak, ako sam u dubrovniku, recimo, probacu da iskoristim sve cari tog prelepog grada i necu se zavlaciti po radnjama nego neka basta, debeli hlad, pogled na more i devojke :) ... to je dakle stvar manira u putu ali ako hocete suvo da poredimo cene onda.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Svako je u ovu temu napisao svoj savet najbolje sto je umeo, i hvala puno svima na tome, dosta ste mi pomogli. Ne treba sada da diskutujemo ko sta voli, marketi ili restorani, koga briga, svako uziva i putuje na svoj način
Kroz ovu temu sam se spoijo sa @.milke. i putovaćemo zajedno, još jedna dobra strana.
Čovek me je nagovorio da kampujemo, tako da ako me pojedu medvedi čekaću ga u paklu

Bilo bi dobro ako neko zna neki lep kamp ili kamp mesto na relaciji od Splita do Albanije pored Jadrana, to bi dosta pomoglo.
Hvala svima jos jednom na savetima i predlozima...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
44 minutes ago, bobi_krofna said:

izvini @Mikulanac ali da ne svedemo ovo na razliku u maniru putovanja... ipak, kada vozim turu, ne jurim akcije po marketima, stanem pored puta da se osvezim, popijem kaficu, pojedem nesto i to je to... kada bih bio u situaciji da umesto krivina jurim snizenja, ode i tura i uzivancija... barem ja tako... za kvalitet goriva si, naravno, u pravu...

 

Ne jurim ni ja ali je obicno mega market na putu koji vozim i stvarno  ih ima dosta. Samo sam zeleo da kazem da nije Hrvatska toliko skupa ako se dobro organizujes. Ja na primer kafu ne pijem, ne pusim  a imam zaliha da mogu i celi dan bez klope tako da sam totalno usresredjen na dobre puteve sa sto vise krivina. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

mala je razlika u cijenama hrane u HR, SRB, BiH, AL, RO, BG, CG i ostatku Balkana. kvaliteta i kolicina su te koje treba spomenuti

i tu prednjaci SRB pred svima. što se porcije necega tice kod nas u HR ceš rucati normalno a u SRB ceš se prejesti pa i ponesti doma što ne pojedeš.

ako je razlika u tome razlog zašto ne u HR jer neki govore da je skupa onda ja odgovorno tvrdim da to ne stoji.

Mikulanac je dobro rekao sve. Dubrovnik je prica za sebe jer je stvarno skup ali i ne mora se baš u Dubrovniku jesti.

Obala CG je skuplja od vecine HR teritorija.

u Puli su nocenja po osobi 12 - 15 eura, skupo?

 

bobi_krofna, ako želiš krivinariti onda su za tebe države daleko skuplje od ovih koje mi spominjemo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
5 hours ago, Nenadbg88 said:

Bilo bi dobro ako neko zna neki lep kamp ili kamp mesto na relaciji od Splita do Albanije pored Jadrana, to bi dosta pomoglo.

Znaš kako ide pesma - u Zaostrogu kampu, svaku noć drugu...

 

To vam je usput.

 

edit:

sad sam pogledao cene, izađe oko 12E po osobi. Za oko 25 možete naći apartman na magistrali. 

Znam da ima kamp i u Baškom Polju, ali ne znam cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

@mile fazer ... pa onda je dubrovnik prica za sebe, rijeka je prica za sebe, jagodina prica za sebe i svaki grad prica za sebe :) ... ja cesto vozim sve pomenuto i ne slazem se da su cene slicne (ili odgovorno tvrdim) ali vec trujemo temu jako... hrvatska je ubedljivo najskuplja a ako neko zeli mozemo onda uporedjivati i cene po radnjama ako je to sada topik... nije ni poenta krivinarenje nego da li vreme trositi na akcije po radnjama ili na voznju, onda mozes lepo do mene, odemo do yuhorove prodavnice, natovaris kotaricu i teraj bez zaustavljanja, ne trebaju ni mega marketi... inace, nocenje u sarandi je oko 7 - 8 evra po osobi, jeftinije?... sto se zemalja za krivinarenje tice, radujem se svakoj sugestiji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Veliko je pitanje koliko su kampovi isplativi. Danas je ponuda velika tako da van atraktivnih lokacija se moze naci dosta povoljno smjestaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

O tome i ja razmisljam koliko je ovo isplativo pored vec standardnih cena. Ali ajd sad, i ovo da probam, videcemo...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Za crnogorsko primorje je tačno da je skuplje od većeg dela hrvatskog primorja.
Kako izgleda taj smeštaj u Puli za 15e? Mogao bih odma 3 dana u septembru da rezervišem...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 3 sati, bobi_krofna je napisao:

@mile fazer ... pa onda je dubrovnik prica za sebe, rijeka je prica za sebe, jagodina prica za sebe i svaki grad prica za sebe :) ... ja cesto vozim sve pomenuto i ne slazem se da su cene slicne (ili odgovorno tvrdim) ali vec trujemo temu jako... hrvatska je ubedljivo najskuplja a ako neko zeli mozemo onda uporedjivati i cene po radnjama ako je to sada topik... nije ni poenta krivinarenje nego da li vreme trositi na akcije po radnjama ili na voznju, onda mozes lepo do mene, odemo do yuhorove prodavnice, natovaris kotaricu i teraj bez zaustavljanja, ne trebaju ni mega marketi... inace, nocenje u sarandi je oko 7 - 8 evra po osobi, jeftinije?... sto se zemalja za krivinarenje tice, radujem se svakoj sugestiji :)

bili smo u Tirani koja je skuplja od Sarande i cjene su kao i kod nas ali za lošiji smještaj, Albanija je zemlja koja je još u pelenama po pitanju turizma ali se trude i uce i naucice koliko sam vidio

ako bukiraš u januaru kao i mi i i to na Sardiniji i ne tražiš sobu u prvom redu do mora nego odeš 30 - 40 km u unutrašnjost onda je to baš ta cijena koju si naveo i za Sarandu s velikom razlikom o turistickom podrucju od Albanije. nisi naveo komparaciju od koga je Saranda jeftinija 7 -8 eura.

inace Dubrovnik ti je kod nas kao i Venecija u Italiji, razvikan  a sve što se ima viditi je unutar jednog cetvornog kilometara. siguran sam da i kod vas u SRB postoji grad koji je zbog neke ponude skuplji od drugih. Vidim da si komotan kao ono stanem uz ceszu i jedem ili ma kakvi robni centri a par eura te muci?????

uostalom ne trebaš ti doci u HR, nemoj misliti da te navlacim da dođeš, samo ti želim reci kako stvari stoje a imam reference za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Za crnogorsko primorje je tačno da je skuplje od većeg dela hrvatskog primorja.
Kako izgleda taj smeštaj u Puli za 15e? Mogao bih odma 3 dana u septembru da rezervišem...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

ovako, i prvi je do mene u ulici a ulica je puna ko šipak kao i cjeli grad. 5 eura dole gore, ali ako to nekoga to muci a krenuo je na godišnji bolje da niti ne polazi. x8 Vračar ne govorim tebi nego uopceno svima.

 http://www.smjestaj.com.hr/pula/villa-noela/

bdw. nemam se više namjeru nadjebavati sa nevjernim Tomama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

OK, ali ovo je 15 ako se 4 osobe naguraju u jednu sobu...

 

E sad, šta kome treba je subjektivno. Više sam za klasičnu dcokrevetnu sobu nego za ove apartmane koji su svakako preveliki za kraći boravak.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
pre 15 minuta, X8 Vračar je napisao:

OK, ali ovo je 15 ako se 4 osobe naguraju u jednu sobu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

kad bi samo malo bolje pogledao vidio bi da u toj jednoj sobi stoji bracni krevet, znaci za dvoje. dalje to znaci da su navedena dva pomocna ležaja u nekoj drugoj prostoriji tj. oni su u dnevnom boravku i zovu se pomocni ležajevi. jer mogu biti i ne moraju biti ležajevi 

e sad ako si došao na odmor spavati po cijeli dan onda to stvarno nije za tebe ali ako tražiš pristojan krevet za spavanje onda je i taj tzv. pomocni ležaj sasvim pristojan. i scjene su od 12 - 15 eura. mislim da ako ga unajmite dvoje da je nešto malo skuplji a ako vas je četvero onda je nešto jeftiniji.

to je prvi koji mi je pao na pamet a ima i boljih i jeftinijih ali ne u toj zoni gdje ti je sve pod ruku i na pješice. centar grada, nekoliko tržišnih centara sa restoranima, autobusne linije, tržnica, more 250 stupnjeva oko tebe na 15 min pješice....

u drugom apartmanu 2+2 su ti pomocni ležajevi u drugoj sobi i na kat su i pored te dvije sobe ima i dnevni boravak. valjda si primjetio bazen koji je do apartmana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pogledao sam bolje... Lokacija je ok ali 2 pomoćna ležaja su zapravo kauč na razvlačenje u kuhinji.

 

E sad, šta kome treba je subjektivno. Više sam za klasičnu dvokrevetnu sobu nego za ove apartmane koji su svakako preveliki za kraći boravak. Kuhinja je za varijantu sa akcijama u marketima, kao što je kolega predlagao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Villa Noela - Pula HrvatskaVilla Noela - Pula HrvatskaVilla Noela - Pula HrvatskaVilla Noela - Pula HrvatskaVilla Noela - Pula HrvatskaVilla Noela - Pula Hrvatska
1
2
3
4
PrevNextu jednom apartmanu da a u drugom su pomocni ležajevi ova dva kreveta na kat. 
što se kuhinje tice pa necete motati sarme. uostalom radi se o 12 -15 eura na noc po osobi, imaš klimu, kupaonu , bazen, verandu i sve na dohvat ruke.
razveži kesu imamo mi i za 50 eura krevete na noc sa svime što ide uz tu cjenu.
evo ovo je kod tebe na vracaru u ponudi.https://www.chilloutapartmani.com/s3-slavija-3/?rq=slavija&gclid=EAIaIQobChMI35Hz4qrM2wIVl8myCh10VgbeEAAYASAAEgLWCvD_BwE  kuhinja za sarmu motati, namještaj retro iz 70" itd za 20 eura po osobi i još niz takvih. evo ovi za 23 eura imaju kuhinju odmah do kreveta na razvlacenje tako da cim se ustane može se upaliti štednjak i poceti sa kuhanjem ručka, ima cak 20 kvadrata,https://www.chilloutapartmani.com/apartmani-20eur/#/tas1/  daj mi neki link boljeg od ovog smještaja iz mog susjedstva po istoj cjeni.
uostalom ova tema ide u zaborav, nemam snage za ..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

@mile fazer nema sta ti mene da navlacis, ja sam tamo cesto vozio kao sto sam vozio i po celom balkanu i uvek se rado vracam, narocito na plominku pa dakle mozemo argumentovano o tome da li ja stanem uz put a stiskam se za par evra kako kazes prilicno bez reference jer se i ne znamo a ovo si spustio na licni nivo :) .... saranda je albanski dubrovnik i smestaj je duplo jeftiniji nego u puli, 7 - 8 evra po coveku, sta tu treba objasnjavati?... mozda su u povoju ali ovde uporedjujemo cene a predlog je da se vozi i dubrovnik, sa kojim povodom? da bi se jurilo snizenje po mega marketu :) ... napisao si i da je u srb kvantitet bolji po porciji dakle cene nisu apsolutno "tu negde"... svaka dalja rasprava gubi smisao jer su albanci u povoju pa su zato cene gotovo duplo nize, dubrovnik i nije nesto pa je izvikan, jadranska magistrala i nije za krivinarenje nego od marketa do marketa a cene hrane su tu negde jedino u srbiji su porcije vece? :) ... o italiji necu da pricam, nije nam tema ali sam je vozio vise puta pa cene necemo da uporedjujemo jer onda mogu da pomenem moje voznje po brazilu, argentini, tajlandu ili svedskoj a ti da udaris na cene u spaniji recimo i nigde kraja... molim te samo bez licne etikecije u smislu nemoj u hrvatsku i sl, promasio si temu, ovde pricamo o cenama a ne o licnom afinitetu :) ... ne znam gde si bio u tirani, ja dosao pre par dana, ako za te pare moze onako da se jede u zagrebu onda je kuna opasno poludela :) ... 

 

 

inace, vidim da volis srpsku kujnu za koju ja prilicno samozivo mislim da je najbolja na svetu pa ce mi biti drago da te nekom prilikom ugostim, cenu ne gledaj, domacin casti :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja