Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za dužu turu po Balkanu 1500-2000km

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 211 postova
  • Motocikl: zeleni, sive boje...

@mile fazer nema sta ti mene da navlacis, ja sam tamo cesto vozio kao sto sam vozio i po celom balkanu i uvek se rado vracam, narocito na plominku pa dakle mozemo argumentovano o tome da li ja stanem uz put a stiskam se za par evra kako kazes prilicno bez reference jer se i ne znamo a ovo si spustio na licni nivo :) .... saranda je albanski dubrovnik i smestaj je duplo jeftiniji nego u puli, 7 - 8 evra po coveku, sta tu treba objasnjavati?... mozda su u povoju ali ovde uporedjujemo cene a predlog je da se vozi i dubrovnik, sa kojim povodom? da bi se jurilo snizenje po mega marketu :) ... napisao si i da je u srb kvantitet bolji po porciji dakle cene nisu apsolutno "tu negde"... svaka dalja rasprava gubi smisao jer su albanci u povoju pa su zato cene gotovo duplo nize, dubrovnik i nije nesto pa je izvikan, jadranska magistrala i nije za krivinarenje nego od marketa do marketa a cene hrane su tu negde jedino u srbiji su porcije vece? :) ... o italiji necu da pricam, nije nam tema ali sam je vozio vise puta pa cene necemo da uporedjujemo jer onda mogu da pomenem moje voznje po brazilu, argentini, tajlandu ili svedskoj a ti da udaris na cene u spaniji recimo i nigde kraja... molim te samo bez licne etikecije u smislu nemoj u hrvatsku i sl, promasio si temu, ovde pricamo o cenama a ne o licnom afinitetu :) ... ne znam gde si bio u tirani, ja dosao pre par dana, ako za te pare moze onako da se jede u zagrebu onda je kuna opasno poludela :) ... 

inace, vidim da volis srpsku kujnu za koju ja prilicno samozivo mislim da je najbolja na svetu pa ce mi biti drago da te nekom prilikom ugostim, cenu ne gledaj, domacin casti :)

• Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 209 postova
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ih bre ljudi, odoste malo u digresiju.  :)

Dogovor je pao, Nenad i ja idemo u sredu, Valjevo, Višegrad, Pale, Sarajevo, Jablanica, Buško jezero, Split, Makarska, Dubrovnik, CG primorje, pa Tirana, Drač, Vlore.  Videćemo kako stojimo sa vremenom za dalje, da li ići južnije ka Sarande ili krenuti polako na severo-istok prema Sv. Naumu, Ohridu, Prilepu i Skopju.  U svakom slučaju, ruta nije zakucana, nema detaljnih planova, vozi se i uživa pa koliko se postigne.  :)

• nocni cuvar, 2324 postova
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Steta sto preskacete Romaniju, odnosno put od Vlasenice do Sokolca, meni je to pod obavezno kad je Bosna u pitanju. Ali Boze moj ne moze sve.

Ne znam kuda ste planirali ka Buskom jezeru od Jablanice ali evo vam jedan predlog. Imali bi dva puta makadam po 5-7 km ali ono sto bi videli je zaista nestvarno. Znaci posle Jablanice pratite sela Kosne Luke, Doljani, Sovici. Tako jednim delom odlicnim makadamom dolazite do parka prirode Blidinje i ostacete bez daha. Posle Blidinja ako se odlucite ka Tomislavgradu opet imate malo tvrdog makadama do samog grada a onda odlican put ka Buskom jezeru kao i granicnom prelazu Kamensko.

Od izlaska iz Sarajeva do Jablanice, posebno kroz podrucje Konjica vodite racuna o brzini i punoj liniji, tamo su im panduri redovni i neumorni. 

• Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

drac - valona probajte uz obalu i kroz nacionalni park, da se izbegne auto put a valona - sarande je tek tuga ako omasite :) ....

• Hvala 1

pre 36 minuta, bobi_krofna je napisao:

drac - valona probajte uz obalu i kroz nacionalni park, da se izbegne auto put a valona - sarande je tek tuga ako omasite :) .... 

Auuu, nisam znao da je to autoput, sad sam video na streetview...   Gledaćemo onda da izbegavamo tu glavnu džadu, mada nešto ne vidim mnogo opcija, samo ta jedna deonica kroz NP.

Što se tiče para, primaju li evre ili moramo da menjamo u leke kad uđemo u Albaniju?  

• Zainteresovan, 689 postova
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Bili smo pre neki dan, svuda primaju eure, kartice slabije.

Na tom delu autoputa smo se opasno smorili, izbegnite ako mozete.

I najbolji utisak mozda put od Valone do Sarande, u jednom delu kao Transalpina i Transfagarasan samo sa pogledom na more :)

• Hvala 1
  • Tužan 1

Pre 6 sati, Mikulanac je napisao:

Steta sto preskacete Romaniju, odnosno put od Vlasenice do Sokolca, meni je to pod obavezno kad je Bosna u pitanju. Ali Boze moj ne moze sve.

Ne znam kuda ste planirali ka Buskom jezeru od Jablanice ali evo vam jedan predlog. Imali bi dva puta makadam po 5-7 km ali ono sto bi videli je zaista nestvarno. Znaci posle Jablanice pratite sela Kosne Luke, Doljani, Sovici. Tako jednim delom odlicnim makadamom dolazite do parka prirode Blidinje i ostacete bez daha. Posle Blidinja ako se odlucite ka Tomislavgradu opet imate malo tvrdog makadama do samog grada a onda odlican put ka Buskom jezeru kao i granicnom prelazu Kamensko.

Od izlaska iz Sarajeva do Jablanice, posebno kroz podrucje Konjica vodite racuna o brzini i punoj liniji, tamo su im panduri redovni i neumorni. 

Vozio sam pre mesec dana od Vlasenice preko Han Pjeska pa na Žepu i toliko se oduševio da ću se sigurno vratiti i provesti bar dan u tom raju.  Ali ovaj put teško možemo sve čini mi se...

Drago mi je da nam se planirana ruta u potpunosti podudara sa ovom koju ti predlažeš.  Uliva nadu da će i ostatak puta biti jednako dobar.  :)

@.milke. evre uglavnom primaju, kusur u lekima, plastiku kako kad... sa kursom su korektni, 125 za 1 evro... "auto put" ces tesko izbeci jer je alternativa losa ali ako imate vremena da obidjete karavastu i vjozu pa cak malo i pokvasite noge u laguni, onda se isplati... za odmor u dracu preporucujem setaliste kod dzamije a u valoni obavezno neki od restorana uz obalu, bices iznenadjen :) ... od valone do sarande ako ima mogucnosti obavezno odvozati, pored prokletija i poteza kukec - prizren, nesto najatraktivnije za na dva tocka, tamo... iza sarande mozda butrit ili blue eye etc etc, po zelji :)

i mala digresija, potpuno se slazem sa @Mikulanac da je greota propustiti romaniju, ako ikako moguce, ubacite taj deo...

• Zainteresovan, 737 postova
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 3 minuta, bobi_krofna je napisao:

@.milke. evre uglavnom primaju, kusur u lekima, plastiku kako kad... sa kursom su korektni, 125 za 1 evro... "auto put" ces tesko izbeci jer je alternativa losa ali ako imate vremena da obidjete karavastu i vjozu pa cak malo i pokvasite noge u laguni, onda se isplati... za odmor u dracu preporucujem setaliste kod dzamije a u valoni obavezno neki od restorana uz obalu, bices iznenadjen :) ... od valone do sarande ako ima mogucnosti obavezno odvozati, pored prokletija i poteza kukec - prizren, nesto najatraktivnije za na dva tocka, tamo... iza sarande mozda butrit ili blue eye etc etc, po zelji :)

i mala digresija, potpuno se slazem sa @Mikulanac da je greota propustiti romaniju, ako ikako moguce ubacite taj deo...

Isto sam i ja predlozio u prvom postu, istocna BIH je do jaja dobra. Zato planiram da je odvozam opet ove godine u august.

• Hvala 1

• Zainteresovan, 979 postova
  • Motocikl: V-STROM

Od Sarande preko Kakavie udjite u Grčku. Autentična, bajkovita  sela ( Aristi, Monodendri, Papigo), kanjon Vikos, vodopadi. Zagorje je prelepo i šteta ga ne obići kad ste već tu.

Onda odatle lagano prema Ohridu i kući.

• Hvala 1

• nocni cuvar, 2324 postova
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mislim na Blidinje, tesko da nema makadama, ja prosao pre 10 dana. Uz jezero je novi asfalt ali ka Jablanici i ka Tomislavgradu je put jos u izgradnji.

Promenio član Mikulanac

• Drug član, 4527 postova
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja prosao u maju prosle godine i deo oko jezera koji je bio makadamski je asfaltiran. Nista mi nije jasno.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja