Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za dužu turu po Balkanu 1500-2000km

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ih bre ljudi, odoste malo u digresiju.  :)

 

Dogovor je pao, Nenad i ja idemo u sredu, Valjevo, Višegrad, Pale, Sarajevo, Jablanica, Buško jezero, Split, Makarska, Dubrovnik, CG primorje, pa Tirana, Drač, Vlore.  Videćemo kako stojimo sa vremenom za dalje, da li ići južnije ka Sarande ili krenuti polako na severo-istok prema Sv. Naumu, Ohridu, Prilepu i Skopju.  U svakom slučaju, ruta nije zakucana, nema detaljnih planova, vozi se i uživa pa koliko se postigne.  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Steta sto preskacete Romaniju, odnosno put od Vlasenice do Sokolca, meni je to pod obavezno kad je Bosna u pitanju. Ali Boze moj ne moze sve.

 

Ne znam kuda ste planirali ka Buskom jezeru od Jablanice ali evo vam jedan predlog. Imali bi dva puta makadam po 5-7 km ali ono sto bi videli je zaista nestvarno. Znaci posle Jablanice pratite sela Kosne Luke, Doljani, Sovici. Tako jednim delom odlicnim makadamom dolazite do parka prirode Blidinje i ostacete bez daha. Posle Blidinja ako se odlucite ka Tomislavgradu opet imate malo tvrdog makadama do samog grada a onda odlican put ka Buskom jezeru kao i granicnom prelazu Kamensko.

 

Od izlaska iz Sarajeva do Jablanice, posebno kroz podrucje Konjica vodite racuna o brzini i punoj liniji, tamo su im panduri redovni i neumorni. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 36 minuta, bobi_krofna je napisao:

drac - valona probajte uz obalu i kroz nacionalni park, da se izbegne auto put a valona - sarande je tek tuga ako omasite :) .... 

Auuu, nisam znao da je to autoput, sad sam video na streetview...   Gledaćemo onda da izbegavamo tu glavnu džadu, mada nešto ne vidim mnogo opcija, samo ta jedna deonica kroz NP.

Što se tiče para, primaju li evre ili moramo da menjamo u leke kad uđemo u Albaniju?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Bili smo pre neki dan, svuda primaju eure, kartice slabije.

 

Na tom delu autoputa smo se opasno smorili, izbegnite ako mozete.

 

I najbolji utisak mozda put od Valone do Sarande, u jednom delu kao Transalpina i Transfagarasan samo sa pogledom na more :)

  • Hvala 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 6 sati, Mikulanac je napisao:

Steta sto preskacete Romaniju, odnosno put od Vlasenice do Sokolca, meni je to pod obavezno kad je Bosna u pitanju. Ali Boze moj ne moze sve.

 

Ne znam kuda ste planirali ka Buskom jezeru od Jablanice ali evo vam jedan predlog. Imali bi dva puta makadam po 5-7 km ali ono sto bi videli je zaista nestvarno. Znaci posle Jablanice pratite sela Kosne Luke, Doljani, Sovici. Tako jednim delom odlicnim makadamom dolazite do parka prirode Blidinje i ostacete bez daha. Posle Blidinja ako se odlucite ka Tomislavgradu opet imate malo tvrdog makadama do samog grada a onda odlican put ka Buskom jezeru kao i granicnom prelazu Kamensko.

 

Od izlaska iz Sarajeva do Jablanice, posebno kroz podrucje Konjica vodite racuna o brzini i punoj liniji, tamo su im panduri redovni i neumorni. 

 

Vozio sam pre mesec dana od Vlasenice preko Han Pjeska pa na Žepu i toliko se oduševio da ću se sigurno vratiti i provesti bar dan u tom raju.  Ali ovaj put teško možemo sve čini mi se...

 

Drago mi je da nam se planirana ruta u potpunosti podudara sa ovom koju ti predlažeš.  Uliva nadu da će i ostatak puta biti jednako dobar.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

@.milke. evre uglavnom primaju, kusur u lekima, plastiku kako kad... sa kursom su korektni, 125 za 1 evro... "auto put" ces tesko izbeci jer je alternativa losa ali ako imate vremena da obidjete karavastu i vjozu pa cak malo i pokvasite noge u laguni, onda se isplati... za odmor u dracu preporucujem setaliste kod dzamije a u valoni obavezno neki od restorana uz obalu, bices iznenadjen :) ... od valone do sarande ako ima mogucnosti obavezno odvozati, pored prokletija i poteza kukec - prizren, nesto najatraktivnije za na dva tocka, tamo... iza sarande mozda butrit ili blue eye etc etc, po zelji :)

 

i mala digresija, potpuno se slazem sa @Mikulanac da je greota propustiti romaniju, ako ikako moguce, ubacite taj deo...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 3 minuta, bobi_krofna je napisao:

@.milke. evre uglavnom primaju, kusur u lekima, plastiku kako kad... sa kursom su korektni, 125 za 1 evro... "auto put" ces tesko izbeci jer je alternativa losa ali ako imate vremena da obidjete karavastu i vjozu pa cak malo i pokvasite noge u laguni, onda se isplati... za odmor u dracu preporucujem setaliste kod dzamije a u valoni obavezno neki od restorana uz obalu, bices iznenadjen :) ... od valone do sarande ako ima mogucnosti obavezno odvozati, pored prokletija i poteza kukec - prizren, nesto najatraktivnije za na dva tocka, tamo... iza sarande mozda butrit ili blue eye etc etc, po zelji :)

 

i mala digresija, potpuno se slazem sa @Mikulanac da je greota propustiti romaniju, ako ikako moguce ubacite taj deo...

Isto sam i ja predlozio u prvom postu, istocna BIH je do jaja dobra. Zato planiram da je odvozam opet ove godine u august.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Od Sarande preko Kakavie udjite u Grčku. Autentična, bajkovita  sela ( Aristi, Monodendri, Papigo), kanjon Vikos, vodopadi. Zagorje je prelepo i šteta ga ne obići kad ste već tu.

Onda odatle lagano prema Ohridu i kući.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mislim na Blidinje, tesko da nema makadama, ja prosao pre 10 dana. Uz jezero je novi asfalt ali ka Jablanici i ka Tomislavgradu je put jos u izgradnji.

Promenio član Mikulanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja prosao u maju prosle godine i deo oko jezera koji je bio makadamski je asfaltiran. Nista mi nije jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC

Pozdrav svima,

 

Često vozim đir iz Splita preko Tomislavgrada ili Mostara za Jablanicu.

Meni je osobno draza cesta Jablanica, Prozor, Rama, Šuica, Livno, Kamensko. A iz Rame se moze na Blidinje makadamom kroz šumu ako hocete.

Mada je Jablanica, Blidinje ok za vidjeti.

 

Mene zanima najbolja ruta iz Pala za Beograd. Da ima sta da se vidi i da je cesta dobra. U maju sam vozio Zlatibor, Višegrad i to mi je dobro posebno spust na Mokru Goru i do Višegrada. Moze i tim pravcem.

 

Drugi dio koji me zanima je Beograd, Sofija, Ohrid u 2 komada. Isplati li se Sofija ili ostati u Srbiji na pola puta do Ohrida.

 

Thx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@moreplovak

Beograd - Sofija kroz istočnu Srbiju je lepo odvozati. Asfalt je odličan, na kraćim deonicama malo lošiji. Prolazi se pored Stare planine i šteta bi bilo ne videti.

Biće BJB vožnja za nedelju dana (valjda), pa se možeš priključiti.

 

Prošao sam deo đira koji vozaš, ali me zanima to iz Rame za Blidinje, da li može teži enduro motor da prođe.

Nešto ne mogu Ramu da nađem na google maps-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC

Evo oznacio sam makadam. Rama je na Ramskom jezeru odmah iza Prozora.

Makadam je dobar. GSA i Super tenera bez problema sa cestovnim gumama.

Screenshot_20180705-131944_OsmAnd+.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

 

16 hours ago, moreplovak said:

Pozdrav svima,

 

Često vozim đir iz Splita preko Tomislavgrada ili Mostara za Jablanicu.

Meni je osobno draza cesta Jablanica, Prozor, Rama, Šuica, Livno, Kamensko. A iz Rame se moze na Blidinje makadamom kroz šumu ako hocete.

Mada je Jablanica, Blidinje ok za vidjeti.

 

Mene zanima najbolja ruta iz Pala za Beograd. Da ima sta da se vidi i da je cesta dobra. U maju sam vozio Zlatibor, Višegrad i to mi je dobro posebno spust na Mokru Goru i do Višegrada. Moze i tim pravcem.

 

Drugi dio koji me zanima je Beograd, Sofija, Ohrid u 2 komada. Isplati li se Sofija ili ostati u Srbiji na pola puta do Ohrida.

 

Thx

 

Sa Pala  za Beograd je najbolje preko Sokolca, Han Pijeska, Vlasenice, Zvornika  itd... Romanija je prelepa za voznju.

 

Sto se drugog dela tice ne trebas da ulazis u Bugarsku ka Sofiji, totalno nezanimljivo uz dosta radarskih kontrola. Vozi istocnu Srbiju, pa onda na Pirot, zatim na Vlasinsko jezero i lagano ka Makedoniji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC

@Mikulanac hvala za prvi dio prema BG.

 

Od Bg na istok prema Đerdapu? Koji dio vidjeti i onda na jug. Dogovor sa suvozacicom je max 400 km. Spavanje u Nišu ili negdje drugo?

 

Zna li neko kakav je prelaz iz Debra u Albaniju i onda prema Budvi? Nije mi napeto kroz Kosovo do Žabljaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Nije bas neka pomoc, odavno merkam taj put od Debra ka Crnoj Gori, al nisu se sklopile kockice. Po pricama ljudi koji su bili, put je u losem stanju. Oni koji idu za Tiranu, recimo, koriste prelaz kod Struge. Opet, da imam jos uvek enduro, isao bih. 

Sto se tice Kosova, sa hrvatskom tablicom ne bi ocekivao probleme, ali pazi na ogranicenja. Mene kaznili za 10km preko ogranicenja na saobrakajnom znaku koji je lezao u jarku. Pa onda ides u najblizi grad da platis kaznu, pa nazad sa dokazom uplate, po dokumenta.  Nemoj se bazirati na ogranicenjima koje su ti u navigaciji. Albanija je druga prica. Strance i ne zaustavljaju, osim naravno ako je neki zaista tezak prekrsaj.

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: R1200GSA LC

Znaci od Debra je losa cesta dalje kroz Albaniju. Ok.

 

U Albaniji samo bio s prijateljem u Maju, krenuli u Teth ali nismo stigli. Prosli i Hotit, Tamare za CG. Strasna cesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Put Debar-Tirana definitivno izbegavati. Sve mi iz MKD idemo ili preko Kosova ili preko Struga.

Meni vise odgovara preko Kosova i vozio par puta. Kako je Petre rekao, pazi na ogranicenja!!!

U Albaniji tolerisu ali ipak, nije pravilo, zavisi kakav mu je dan.

 

Aj malo detalja u vezi puteva.

Ako si za krivinarenje onda imam par predloga.

U MKD put Debar - Struga je pravi uzitak. Put nije najbolji, ali tera se bez nikakvih problema, a priroda je najlepsa. Ipak, da bi stigao do Debar, pre toga imas nekih 75km autoput koji moras preci, a nakon toga pravo uzivanje sledecih 100. Nakon Struga nisam vozio ali po recima drugih put je u OK stanju.

Za Kosovo, Urosevac-Prizren ima 3 puta, jedan najbrzi i najdosadniji je preko Pristine sve autoput.

Drugi je preko Stimlje (Shtime) i nije los. Dok krivinarenje imas preko Strpce i priroda je super.

Od Prizrena do Tirane je autoput. Ali na iznenadjenje nije dosadan.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Onih par km makadama između Jablanice i Blidinja konačno izasfaltirano. Sad se usudim tuda krenuti motorom - po makadamu, ni govora

 

http://blidinje.net/foto-napokon-zavrsena-izgradnja-regionalne-ceste-jablanica-doljani-blidinje-rakitno-posusje/

 

22102019-cesta-jablanica-blidinje4.jpg

 

22102019-cesta-jablanica-blidinje1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Pitanje za pokretača teme a i svi vi koji čitate, da li si razmišljo o većoj turi od recimo 5000 kilometara. Računica je ovakva, tura traje 15 dana, prosek 350km dnevno, troškovi života 70€ dnevno. Gorivo 35€, smeštaj hrana 35€. Ukupno 1050€ - $1400€. Ako sve bude kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja