Jump to content

Moto Zajednica

Predlog za dužu turu po Balkanu 1500-2000km

Recommended Posts

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Drage kolege, planiram krenuti na dužu turu u toku sledeće nedelje. Do sada sam prošao svaki kutak i vrh naše nam voljene majke Srbije, nisam nešto ni imao želju da izlazim vani, sve su to bile ture od 150-400km.

Sada sam odlučio napraviti jednu veću turu, oko 1500-2000km, razmisljam ići preko Bosne do Plitvickih Jezera, pa posle na Jadransku Magistralu do crne gore. Ili možda na jug pa negde u Grčku recimo, još uvek nisam fiksirao ideju i destinaciju.

Dobro bi mi dosla pomoć oko iskusnijih kolega oko rute, i mesta za posetiti, jer baš slabo znjanje imam o putevima van Srbije.

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ha, ovo obavezno pratim, trebaju mi slične ideje.  :)

 

Planiraš li putovati sa kampovanjem ili po smeštajima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa evo sada baš čitam kolega što je ovde opisivao put na Tasos kroz Bugarsku. Na tu stranu bi svakako uključio Grčku.

 

Ako dođeš do Plitvičkih jezera, onda kreni opet jadranskom magistralom na sever, severizapad, do Istre i Trsta. Nije Balkan, mada je austrijancima sve južno od Drave (Drau) Balkan :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Helloouuu, evo jedan predlog, nekih 2100-2200 km. Dosta krivina, lepa priroda, prava uzivancija.

 

Beograd-Loznica-Vlasenica-Sokolac-Sarajevo-Konjic-Jablanica(jagnjetina)-Mostar-Trebinje-Dubrovnik-Split-Zadar-Starigrad- Karlobag-Senj-Rijeka-Karlovac-Plitvice-Bihac-Banja Luka-Brcko-Bijeljina-Beograd.

 

U toku sezone izbegavati voznju vikendom.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Ha, ovo obavezno pratim, trebaju mi slične ideje.  :)
 
Planiraš li putovati sa kampovanjem ili po smeštajima?
Nemam iskustva sa kampovanjem, a razmisljam o tome dosta. Ako moze neko neka iznese iskustva i na tu temu. Nemam ja problem da zaspim na otvorenom ali se razmisljam da mi neki medved ne zakuca na vrata negde

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Sve zavisi od finansija, HR je skupa ko djavo, dok juznije je sve jeftinije. To je pod broj 1

Kada ovo definiras, onda i svi mi mozemo da ti damo neke ideje.

@Mikulanac ti je vec dao neku severniju opciju koja je kombinacija jeftinoga i skupoga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Sve zavisi od finansija, HR je skupa ko djavo, dok juznije je sve jeftinije. To je pod broj 1
Kada ovo definiras, onda i svi mi mozemo da ti damo neke ideje.
[mention=4615]Mikulanac[/mention] ti je vec dao neku severniju opciju koja je kombinacija jeftinoga i skupoga.
Šta znam... Ako imaš neku ideju za južnije slobodno je iznesi...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Gledam dole kampove Sithonia, oni su finu priču napravili sa tim. Je li neko bio dole?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 12 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Šta znam... Ako imaš neku ideju za južnije slobodno je iznesi... emoji15.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

posto si iz BG, znaci imas neki 400-500km kroz teritoriju koju poznajes. A ogranicio si DO 2000km .... sto znaci imas jos samo 500-600km juzno od SRB. .... Sto znam, meni se na primer jako dopala BIH, CG sam provozao par puta i to je cista 10ka. Zadrzao bi se na tom potagu, BIH, CG, sa ALB i MKD po par kilometara. Istocna strana BIH je milina, pa zatim preko Trebinje ides malo da vidis Dubrovnik (jedva 25km) i krenes prema Kotor/Tivat/Budva/Herceg Novi. Tu mozes provesti bar 5 dana i ispitas okoliju, Njegusi, Cetinje i sve okolo. Ako si vernik i Ostrog (ja nisam).

Nakon toga ides prema Ulcinj i ALB. Tu je vec imas da biras, OFF-Road ili standard. Ako odaberes standard, onda Tirana pa preko Elbasan u MKD (Struga/Ohrid). Od tamo, imas dve mogucnosti, jedna je direkt prema severu preko Debar, a druga je istocnije preko planine Galichica i Resen/Bitola. Put preko Galichice je zahtevan ali je i priroda super. Od Bitola mozes do Krusevo (bitna stvar za nas MKD, istorija i grad u kom je rodjen TOse Proevski), pa za Prilep i .... ima jos toga

Ako odlucis preko Debar, to je najlepsi deo MKD. Krivina do krivine, priroda nestvarno dobra. Uz put, poseta Vevchani, Sv, Jovan Bigorski, Duf vodopade, Galichnik.......

I nakon toga pravac kuci, za nekih 5h si u BG iz Skoplja

Zavrsavam ovde ovo jer su ti kilomertri DO 2k .... a to bi i bilo skoro toliko

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Aj sa nama 20-og

Crna gora 1 noć (budva ,kotor ili mojkovac)
Srbija 1 noć (pirot)
Bugarska 2 noći (pamporovo)
Grčka 5 noći (volos)
Albanija 1 do 2 noći (saranda,drač,....)
Crna gora 1 noć

I povratak za bgd

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre sat vremena, Nenadbg88 je napisao:

Nemam iskustva sa kampovanjem, a razmisljam o tome dosta. Ako moze neko neka iznese iskustva i na tu temu. Nemam ja problem da zaspim na otvorenom ali se razmisljam da mi neki medved ne zakuca na vrata negde emoji16.png

 

Ako nisi već kampovao, nemaš opremu, teško da ćeš moći da se opremiš do sledeće nedelje...  Ali putovanje sa šatorom na motoru ti omogućava, između ostalog, fleksibilnost da odsedneš gde god ti se svidi, da u hodu menjaš rutu i da nemaš komplikacija oko otkazivanja rezervacija i slično.  Plus, prilično je jeftinije od hotelskog smeštaja, a najčešće daleko lepše i komfornije od soba i hostela - samo zamisli probudiš se u zoru, otvoriš šator, a ispred tebe divljina, nema bandera i kablova, miriše rosa i četinar, a ti pristavljaš kafu i pokušavaš da se nateraš da kreneš dalje.

 

pre 26 minuta, vortex4borg je napisao:

posto si iz BG, znaci imas neki 400-500km kroz teritoriju koju poznajes. A ogranicio si DO 2000km .... sto znaci imas jos samo 500-600km juzno od SRB. .... Sto znam, meni se na primer jako dopala BIH, CG sam provozao par puta i to je cista 10ka. Zadrzao bi se na tom potagu, BIH, CG, sa ALB i MKD po par kilometara. Istocna strana BIH je milina, pa zatim preko Trebinje ides malo da vidis Dubrovnik (jedva 25km) i krenes prema Kotor/Tivat/Budva/Herceg Novi. Tu mozes provesti bar 5 dana i ispitas okoliju, Njegusi, Cetinje i sve okolo. Ako si vernik i Ostrog (ja nisam).

Nakon toga ides prema Ulcinj i ALB. Tu je vec imas da biras, OFF-Road ili standard. Ako odaberes standard, onda Tirana pa preko Elbasan u MKD (Struga/Ohrid). Od tamo, imas dve mogucnosti, jedna je direkt prema severu preko Debar, a druga je istocnije preko planine Galichica i Resen/Bitola. Put preko Galichice je zahtevan ali je i priroda super. Od Bitola mozes do Krusevo (bitna stvar za nas MKD, istorija i grad u kom je rodjen TOse Proevski), pa za Prilep i .... ima jos toga 

Ako odlucis preko Debar, to je najlepsi deo MKD. Krivina do krivine, priroda nestvarno dobra. Uz put, poseta Vevchani, Sv, Jovan Bigorski, Duf vodopade, Galichnik....... 

I nakon toga pravac kuci, za nekih 5h si u BG iz Skoplja 

Zavrsavam ovde ovo jer su ti kilomertri DO 2k .... a to bi i bilo skoro toliko 

 

Hvala druže, ovo deluje kao nešto što ću i ja odvozati sledeće sedmice.  :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
posto si iz BG, znaci imas neki 400-500km kroz teritoriju koju poznajes. A ogranicio si DO 2000km .... sto znaci imas jos samo 500-600km juzno od SRB. .... Sto znam, meni se na primer jako dopala BIH, CG sam provozao par puta i to je cista 10ka. Zadrzao bi se na tom potagu, BIH, CG, sa ALB i MKD po par kilometara. Istocna strana BIH je milina, pa zatim preko Trebinje ides malo da vidis Dubrovnik (jedva 25km) i krenes prema Kotor/Tivat/Budva/Herceg Novi. Tu mozes provesti bar 5 dana i ispitas okoliju, Njegusi, Cetinje i sve okolo. Ako si vernik i Ostrog (ja nisam).
Nakon toga ides prema Ulcinj i ALB. Tu je vec imas da biras, OFF-Road ili standard. Ako odaberes standard, onda Tirana pa preko Elbasan u MKD (Struga/Ohrid). Od tamo, imas dve mogucnosti, jedna je direkt prema severu preko Debar, a druga je istocnije preko planine Galichica i Resen/Bitola. Put preko Galichice je zahtevan ali je i priroda super. Od Bitola mozes do Krusevo (bitna stvar za nas MKD, istorija i grad u kom je rodjen TOse Proevski), pa za Prilep i .... ima jos toga
Ako odlucis preko Debar, to je najlepsi deo MKD. Krivina do krivine, priroda nestvarno dobra. Uz put, poseta Vevchani, Sv, Jovan Bigorski, Duf vodopade, Galichnik.......
I nakon toga pravac kuci, za nekih 5h si u BG iz Skoplja
Zavrsavam ovde ovo jer su ti kilomertri DO 2k .... a to bi i bilo skoro toliko
Lepo je ovo sto si napisao, hvala ti.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 26 minuta, .milke. je napisao:

Hvala druže, ovo deluje kao nešto što ću i ja odvozati sledeće sedmice.  :)

 

 

pre 15 minuta, Nenadbg88 je napisao:

Lepo je ovo sto si napisao, hvala ti. emoji106.png

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Nadam se da necete proci kroz SK a da se ne javite :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ravno 10 godina nisam bio u SK...  Ako obećaš da ćeš pokazati gde je najbolji burek so sirenje, javljam se!  :D

 

@Nenadbg88   Izvini druže ako izgleda kao da sam ti oteo temu...   samo mi je toliko interesantna da nisam mogao da odolim.  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 4 minuta, .milke. je napisao:

Ravno 10 godina nisam bio u SK...  Ako obećaš da ćeš pokazati gde je najbolji burek so sirenje, javljam se!  :D

 

@Nenadbg88   Izvini druže ako izgleda kao da sam ti oteo temu...   samo mi je toliko interesantna da nisam mogao da odolim.  :)

ma kakvo sirenje ... meso bre ... naravno da cu te odvesti gde god oces :)

nenad, na tebi je da odlucis sto, gde i kako...... ako oces mogu da ti ubacim i Bugarsku, Sandanski i Bansko, pa uz put i Sofiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
ma kakvo sirenje ... meso bre ... naravno da cu te odvesti gde god oces

nenad, na tebi je da odlucis sto, gde i kako...... ako oces mogu da ti ubacim i Bugarsku, Sandanski i Bansko, pa uz put i Sofiju.

Dobro zvuče ovi predlozi, meni se dopada. :-)

Mozda ja i kolega @.milke.: zajedno dodjemo na taj burek

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Bezbedno je, idu kolege često.  Idu i biciklisti, priobalni deo Alb je sasvim ok, jedino bi možda rizičniji bili ruralni predeli oko granice sa Srbijom (Prokletije, jugozapadno Kosovo i severozapadna MKD).

 

Ovaj putopis kroz Alb je zanimljiv: 

 

A ima toga još po forumu.  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 6 minuta, .milke. je napisao:

Bezbedno je, idu kolege često.  Idu i biciklisti, priobalni deo Alb je sasvim ok, jedino bi možda rizičniji bili ruralni predeli oko granice sa Srbijom (Prokletije, jugozapadno Kosovo i severozapadna MKD).

 

Ovaj putopis kroz Alb je zanimljiv: 

 

A ima toga još po forumu.  :)

 

 

2 god po redu vozim severnu Albaniju, Kosovo i do MKD. Nikada probleme. Tako da ne bi rekao da je rizicnije.

Ove god bio i u Tiranu, nikakvih problema, ljudi ok, voljni da ti pomognu (meni riknula navigacija pa pitao svakoga koga sam nasao), jednino sto moze biti problem je jezik. U priobalnom delu, Durres i sl svi govore Italijanski. Nikako Engleski. Tako da poznavanje Italijanskog je MUST. Dok u Tirani, 50:50, pricaju ljudi i Engleski, od decaka od 10ak godina do odraslih.

Jedino sto ne znam, jel imate vi SRB nekakvih problema ako ocete is Kosovo da udjete u SRB?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ovo je vrh za male pare, uz malo improvizacije cas posla ga sastavih. Pogodno je i za iznenadne goste 051a7c16337e0e5b1d90d97249a1452f.jpg02372cfbcb9c9c94ab6bfa8ccb3cb456.jpge082548feba2b0fc29743163e321dc57.jpg497a9e920834fbcd6812d51feb2aa79f.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp
On 6/9/2018 at 7:22 PM, Nenadbg88 said:

Gledam dole kampove Sithonia, oni su finu priču napravili sa tim. Je li neko bio dole?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Ja sam bio na Sitoniji prosle godine, i iskreno nikada bolji odmor nisam imao. :) Istina, isao sam kolima sa porodicom ali su na Sitoniji staze kao poručene za motor (prva pomisao mi je bila 'ovde moram da dodjem motorom'). Ako si nekada bio na Kasandri znas da je tamo put manje-vise ravan, a na Sitoniji je totalno drugacije, ide uz obalu i sve su krivine, i to gore-dole, jednom recju raj. Put je takav sa obe strane, ja sam otisao u kamp sa istočne strane, a u povratku sam se vracao sa zapadne. :) Sto se tice kampova, ja sam bio u Talata kampu i on je odličan, plaža je ogromna ali je tu vec otvoreno more tako da su konstantno talasi, ako to ne volis izbegavaj kampove skroz na jugu. Pored toga Talata je manje-više orjentisan ka porodicama, pa ako trazis mir nemoj tamo. :) Pored Sartija (jedno 5-6km) ima jedna divlja plaža gde može lepo da se kampuje i nema previse ljudi, ako volis mir. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp

Sto se tiče šatora, nisam siguran za ovaj sa slike (čini mi se da je jednoslojni), ali gledaj da ne propusta vodu. Čak i ako je toplo vreme u planini ima rose koliko hoces ujutro, pa da se cisto ne probudis mokar. :) Ako ideš samo u Grčku onda nema tih problema. Relativno ok rešenje ti je da poneses neku plastičnu mušemu i prebacis kad treba (kad si u šumi). Ja ti predlažem da ubacis i neku podlošku ispod dušeka, za to možeš i one jeftine iz tempa, uz dušek ok rade posao, štite dušek od kamenja i poboljšaju izolaciju (da ne nazebeš :)).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

nemam iskustva sa kampovanjem ali taj krug po pristojnoj ceni mozes da odvozas, prakticno, samo do hrvatske, sve zapadnije od trebinja je vec skupoca... puno puta sam vozio i albaniju i bosnu i grcku, nema tu nikakvih problema i mistifikacije (cak ni na kosovu), budes ok i onda i domacini budu korektni... ono sto bih ti predlozio da imas u vidu je rumunija jer si ti u startu daleko blizi od bg tim putevima nego ovome na jugu gde ces do neke "polazne tacke" vec potrositi pola od predvidjene kilometraze... ne mislim odmah na TA i TF nego na citav niz sjajnih relacija pre svega u zakarpatskom delu, znaci od temisvatra prema istoku sve do crnog mora... tu bi imalo i puno toga da se obidje i smestaj je pristupacan i hrana odlicna a asfalt nov... ipak sto rece @vortex4borg , pitaju se finansije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja