Jump to content

Moto Zajednica

Honda Varadero 1000 fi ili Bmw GS 1150? Sta mi preporučujete?

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos ATX, Honda NSR125, Gilera XRT600,Yamaha XTX660,Honda Varadero 1000

Dugo se vec dvoumim koji od ova dva je pametniji izbor.. Znacilo bi mi da znam kakva su vasa misljenja o ova dva motocikla. Kakvi su za odrzavanje i sl.. Unapred zahvalan! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Motocikl: Pan european 1300

Honda je po meni bolji izbor(moje lično mišljenje a i jeftinije održavanje)...Hondu sam vozio x puta i stvarno je dobar motor...Svakako treba naći primerak koji je dobro održavan a i svakako probati oba motora pa koji bolje legne...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos ATX, Honda NSR125, Gilera XRT600,Yamaha XTX660,Honda Varadero 1000
Pre 22 sati, boss je napisao:

Honda je po meni bolji izbor(moje lično mišljenje a i jeftinije održavanje)...Hondu sam vozio x puta i stvarno je dobar motor...Svakako treba naći primerak koji je dobro održavan a i svakako probati oba motora pa koji bolje legne...

Izgleda da ce ipak Varadero biti kupljen. Hvala na savetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos ATX, Honda NSR125, Gilera XRT600,Yamaha XTX660,Honda Varadero 1000
Pre 9 sati, Alekre je napisao:

Ono što nađeš mlađe u što boljem stanju. To bi ipak bio Varadero.

Varan je pobedio koliko mi se cini. Hvala na predlogu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ja sam uzeo GS-a 1150 i prezadovoljan sam.

Nisam begao ni od Varadera, jednostavno sam pre natrcao na dobrog BMW-a .

 

A zelja mi je bila Moto Guzzi Norge 1200 iz 2006-te godine.

Malo je motora koji imaju udobnost i poziciju sedenja kao sto je "Norge".

 

Ako imas priliku probaj oba pre nego sto otpises BMW-a.

Imam osecaj da mi ovaj motor nikada nece dosaditi. ;)

 

P.S: 

Mi sa BMW-ima cim se javimo odmah nas pljuju kako samo BMW hvalimo. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos ATX, Honda NSR125, Gilera XRT600,Yamaha XTX660,Honda Varadero 1000
pre 27 minuta, Dr@g@n je napisao:

Ja sam uzeo GS-a 1150 i prezadovoljan sam.

Nisam begao ni od Varadera, jednostavno sam pre natrcao na dobrog BMW-a .

 

A zelja mi je bila Moto Guzzi Norge 1200 iz 2006-te godine.

Malo je motora koji imaju udobnost i poziciju sedenja kao sto je "Norge".

 

Ako imas priliku probaj oba pre nego sto otpises BMW-a.

Imam osecaj da mi ovaj motor nikada nece dosaditi. ;)

 

P.S: 

Mi sa BMW-ima cim se javimo odmah nas pljuju kako samo BMW hvalimo. :jee:

Ipak necu da otpisem BMW-a tako lako. Nikad nisam probao nesto sto nosi boxer agregat pa zato da poslusam savet i prvo probam a onda da se da konacna odluka..  Norge sam nekoliko puta video i stvarno je barem kao pojava ostavio pozitivan utisak na mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

 

pre 7 minuta, Ivan XRT je napisao:

Norge sam nekoliko puta video i stvarno je barem kao pojava ostavio pozitivan utisak na mene. 

"Norge" je motor koji hvata poglede.

Dobar udoban i poseban, pogotovo u perla beloj boji. ;)

Gledao sam 2 kom. ali su oba bila u strasno losem stanju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos ATX, Honda NSR125, Gilera XRT600,Yamaha XTX660,Honda Varadero 1000
pre 36 minuta, Dr@g@n je napisao:

 

"Norge" je motor koji hvata poglede.

Dobar udoban i poseban, pogotovo u perla beloj boji. ;)

Gledao sam 2 kom. ali su oba bila u strasno losem stanju.

 

Stvarno mu perla dobro stoji. Mrzim kada vidim zapusten motor a sve zbog nemara i ne odrzavanja.. Ja stvarno to ne razumem.. znam neke koji voze aktivno svoje motore i kojima neredovno ili uopste ne rade bilo kakav servis. Takvima bi zabranio i biciklu da voze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Ne znam koliko je Varadero praktican za offroad, BMW tu sigurno pliva. Sve zavisi sta tacno hoces. Ja sam vozio boksera (R1100R) i to je glavni razlog zasto bi se ikada vracao na BMW sto se tice endura. Sa druge strane Honda ima svoje prednosti, da ne ulazimo u polemiku Honda vs. BMW... Mozda bi bilo dobro da napises za kakve voznje planiras svoj sledeci motor? Grad/putovanja/offroad i u kojoj meri, verujem da ce ti to dosta pomoci oko odabira. Inace oba motora su tu negde, sve zavisi na sta naletis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Vozim Varadera godinu dana, i ili se nisam još saživeo skroz sa njim, ili bih rekao da on nije nikako za off. Jeste, neko će reći da "može", ali može i prst u oko, ali boli :) 

 

Vozio sam malu Teneru 10 godina, terao svuda i svakuda i mogu reći da taj motor može lepo na off, ali nije da mu je tamo baš "kao kod kuće". A mnogo je lakši i viši od Varadera.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Skoro pa isto kao i Ceh. Vozio Afriku i logicno mi je bilo da predjem na Varadero. Tako je i bilo. Nikad mi nije legao i vec posle par dana  sam kukao za Afrikom. Jednog petka resim da probam GS-a doduse 1200, u ponedeljak sam ga kupio i ratosiljao se Varadera sa osmehom. Govorim o starijem modelu sa  karburatorima, noviji nisam probao ali sam cuo da je dosta bolji od prethodnika.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos ATX, Honda NSR125, Gilera XRT600,Yamaha XTX660,Honda Varadero 1000

 

On 15.6.2018. at 16:26, brkicNS je napisao:

Ne znam koliko je Varadero praktican za offroad, BMW tu sigurno pliva. Sve zavisi sta tacno hoces. Ja sam vozio boksera (R1100R) i to je glavni razlog zasto bi se ikada vracao na BMW sto se tice endura. Sa druge strane Honda ima svoje prednosti, da ne ulazimo u polemiku Honda vs. BMW... Mozda bi bilo dobro da napises za kakve voznje planiras svoj sledeci motor? Grad/putovanja/offroad i u kojoj meri, verujem da ce ti to dosta pomoci oko odabira. Inace oba motora su tu negde, sve zavisi na sta naletis.

Pa u planu su mi neka putovanja posto kupim novi motocikl. Naravno i offroad ne bih zaobilazio.. Cini mi se da je BMW mozda pametniji izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos ATX, Honda NSR125, Gilera XRT600,Yamaha XTX660,Honda Varadero 1000
On 15.6.2018. at 16:32, Čeh je napisao:

Vozim Varadera godinu dana, i ili se nisam još saživeo skroz sa njim, ili bih rekao da on nije nikako za off. Jeste, neko će reći da "može", ali može i prst u oko, ali boli :) 

 

Vozio sam malu Teneru 10 godina, terao svuda i svakuda i mogu reći da taj motor može lepo na off, ali nije da mu je tamo baš "kao kod kuće". A mnogo je lakši i viši od Varadera.

 

 

 

Vara je prilicno tezak motor. U slucaju da postanem vlasnik jedne ne bih je testirao po nekom zahtevnijem offroadu jer i nije za to kao sto kazes :takoje: Ako bi silazio sa asfalta to bi bilo po nekom dobro utabanom putu bez nekih vecih neravnina. Inace visok sam 184cm pa valjda bi se izborio nekako :bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos ATX, Honda NSR125, Gilera XRT600,Yamaha XTX660,Honda Varadero 1000
On 16.6.2018. at 5:58, Mikulanac je napisao:

Skoro pa isto kao i Ceh. Vozio Afriku i logicno mi je bilo da predjem na Varadero. Tako je i bilo. Nikad mi nije legao i vec posle par dana  sam kukao za Afrikom. Jednog petka resim da probam GS-a doduse 1200, u ponedeljak sam ga kupio i ratosiljao se Varadera sa osmehom. Govorim o starijem modelu sa  karburatorima, noviji nisam probao ali sam cuo da je dosta bolji od prethodnika.

Plasim se da ne bude slicno i u mojem slucaju ali videcemo kako ispadne. Srecna kupovina :takoje: Koje je godiste 1200GS? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Nema sta da se plasis, ako probas GS-a sigurno neces kupiti Varadera. Pisao sam u proslom vremenu, to je bilo davne 2004, taman je bio izasao nov 1200 gs.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Varadero iz dva razloga nije za off.

Prvi je njegova masa: Moj sa svom dodatnom opremom tezi oko 350 kg. Ovo je podatak sa tehnickgod upisan u saobracajnu.

Drugi razlog je CBS: kombinovani sistem kocenja nije stvar koja se dopada svima. Na asfaltiranim putevima vecini lezi. Na off-u ume da dovode u neprilike.

 

Mimo nedostataka za voznju van asfalta motocikl je sjajan. Meni je ovo druga sezona druzenja sa njim. Ne verujem da cu da ga menjam ni dogodine.

 

Neki ljudi, poput Mikulanca, sa njega predju na GS-a. Medjutim ima i obrnutih slucajeva. Svako od nas je idividua za sebe.

 

@Mikulanac

Imam dojam da je Honda omanula sa Varader-om i  Crosstourer-om. Cini se da je pravi prelazak sa Afrike na CRF. Jasno je da je taj hondin jaz od vise od decenije traganja za dobitnom kombinacijom popunio BMW.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zasto mislis da je omanula sa Varažderom? 

Restilizovani model je odličan, možeš da ga voziš po ceo dan bez umora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Jbg druže @Ivan XRT, sto ljudi sto ćudi itd.

 

Ponoviću reči starijih i iskusnijih: najbolje je ako si u situaciji da sedneš na jednog pa na drugog i vidiš kad ti srce zaigra, sve ostalo su manje bitne stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja sam vozio petnaest dana R1200GS i otisao i kupio varadera... Tesko  mogu da se uporede ta dva motora... Varadero je kao honda accord a gs je kao BMW 3... Zna se kome je gde mesto... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
12 hours ago, Alekre said:

Restilizovani model je odličan, možeš da ga voziš po ceo dan bez umora.

Jeste izuzetno udoban. Po meni njegove najbolje strane su komfor, ciklistika i motor.

 

12 hours ago, Alekre said:

Zasto mislis da je omanula sa Varažderom?

Mislim da su omanuli jer nisu ljudima ponudili ono sto su zeleli. A ljudi su sanjali naslednika AT koji ih moze odvesti bilo gde. Umesto adv motocikla dobili su turing.

 

2 hours ago, Čeh said:

Ponoviću reči starijih i iskusnijih: najbolje je ako si u situaciji da sedneš na jednog pa na drugog i vidiš kad ti srce zaigra, sve ostalo su manje bitne stvari.

Verujem da je ovo najbolji savet :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

i jedan i drugi moto je odlican, ja  vozim bmw  gs 1150 adv,  varadera  nisam nikad  probao  a njega  sam zelio da  kupim . Ali jedne  prilike  probah bmw 1150, i  posle prve  voznje  odlucih da  prodam  ktm 990 adv r i kupim  gs 1150 sto sam i uradio, nadam se da  cu ga  voziti dok god  bude  moglo, taj motor ima  dusu,  skroz  je  drugaciji od  ostalih , motor  je  dosta  tezak, al cim krenes sa  njim motor  se  ponasa kao da  vozis  biciklo a  ne toliki motor, ja  sam visok 1,75 a  nemam nikakvih problema  da  vozim taj motor , sto se  tice  odrzavanja jos  nisam nista radio na njega  pa  ti ne  mogu nista  reci , sa  motorom sam isao na putovanje  po alpima,taj motor je stvoren za  takvih puteva, kod njega  mi se  najvise  svidja udobnost , zastita  od  vjetra  , kocnice su isto dobre , lagan na  volanu i jos mnogo stvari .  ako te  nesto konkretno zanima  u vezi tog motora  pitaj.

Sto se  tice  ova  dva  motora ne mogu ti reci koji je  bolji, jer  nisam imao varadera, oba  su dobra , i to su stariji motori koji nemaju puno elektronike  i gdje ti mozes  dosta  stvari sam da  popravis , jer  je sve  prosto. probaj i jedan i drugi i vidjeces  koji ti bolje lezi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja