Jump to content

Moto Zajednica

Kad ja to isplaniram - Tasos

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD04
  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

A i da odes do Panagije imaju ekstra izvor koji prolazi kroz selo i jagnjetinu u debeloj ladovini, a ispod je plaza Chrisi Ammoudia ili Golden beach. Ja tu letujem svake godine krajem Avgusta. U Panagiji ima mala maslinova uljara i kod tog radim servis i letujem fraj.

GB.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Sumadinac ja sam jednom davno odveo zenu na Golden beach, i od tada mi svaku plazu uporedjuje sa njom. To joj je jedinica mere.

DSC05284.jpg

DSC05286.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 31 minuta, The Krle je napisao:

Tamo sam i planirao. Biće fotki.;)

pre 22 minuta, Bruno 68 je napisao:

Sumadinac ja sam jednom davno odveo zenu na Golden beach, i od tada mi svaku plazu uporedjuje sa njom. To joj je jedinica mere.

DSC05284.jpg

DSC05286.jpg

Našao sam na mapi. Znači, moram i tamo. Pa meni dva odmora ne mogu da zalegnu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Našao sam na mapi. Znači, moram i tamo. Pa meni dva odmora ne mogu da zalegnu 
Da obidjes ostrvo to je oko 95 km. Steta kad si vec motorom da ne uradis.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Upravo sada, Bruno 68 je napisao:

Da obidjes ostrvo to je oko 95 km. Steta kad si vec motorom da ne uradis.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

To sam i planirao, ali hoću postupno, svakog dana po jedno do dva mesta. Šteta je da samo izvezem tu kilometražu i kao da nigde nisam bio. Bolje je da pređem i 200, 300km za vreme odmora, ali da uživam u svakom trenutku. Što kažeš, zato sam i došao motorom. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 54 minuta, Bruno 68 je napisao:

A i da odes do Panagije imaju ekstra izvor koji prolazi kroz selo i jagnjetinu u debeloj ladovini, a ispod je plaza Chrisi Ammoudia ili Golden beach. Ja tu letujem svake godine krajem Avgusta. U Panagiji ima mala maslinova uljara i kod tog radim servis i letujem fraj.

GB.png

A da mu ja odradim servis? Bilo čega. Rezultat će biti isti, a ti ćeš letovati fraj do kraja života:lol3:

Gde je najbolja jagnjetina?

Ubiste me, menjam planove svakog minuta:lol: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

E moj Šumadinac, kako je počelo, istrošio si Bogami sav baksuzluk. A sad dalje samo lepo opušteno i uživancija :).

 

Veliki pozdrav za Skvo!

 

 

Nego, kad smo već kod kulinarike, de ti tamo na plaži nađi jedno dva batka, stavi malo one šunke i onih tvojih tajnih sastojaka, probodi dobro po sredini da se ne rasplete, pa nek se to dobro sprži i onda podeli s nama. Pa ti odluči oćeš li sad u temu "Hrana" ili "Domaći B.. G.." :D 

A umesto Zaječarskog može bilo koje :D:D:D 

 

 

 

 

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7
A i da odes do Panagije imaju ekstra izvor koji prolazi kroz selo i jagnjetinu u debeloj ladovini, a ispod je plaza Chrisi Ammoudia ili Golden beach. Ja tu letujem svake godine krajem Avgusta. U Panagiji ima mala maslinova uljara i kod tog radim servis i letujem fraj.
GB.thumb.png.256a4e00402f7a41a2ddce0f7b623881.png
Bili smo Petrana i ja kod tvog baje u Panagiji pre nekoliko godina, najbolje ulje koje sam ikada probao. Definitivno dolazimo ponovo
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kad vec ides do mermerne plaze, prosetaj i do plaze Vati koja je oko 500-600 metra iza mermerne plaze,  prodje se kroz rudnik mermera.  Totalno neurbanizovana pescana plaza koju retki posecuju jer se teze dolazi do nje,  ali veruj mi da vredi,  jedna od najlepsih plaza na kojima sam bio,  a bio sam na mnogim plazama po svetu.  

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
4 hours ago, Šumadinac said:

Gde si dezerteru?;)

Vise rob pod bicem kapitalizma i velikog "gazda Srbina" koji se nekada nakrao i sada vlada sudbinama svojih potlacenih dajuci im mrvice slobodnog vremena,poput mrvica koje bacimo nebitnom vrapcu...

 

Nego ajmo nesto veselije. 

Na Tasosu sam trenutno :) masta mi je uvek bila tu,nasla mi se kad je trebalo.

Sa nestrpljenjem ocekujem nastavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Super je Teologos i domaćin Brka. Ipak mi je nekako više leglo selo Panagija.

Kraj Potosa vam je Limenarija. Ništa specijalno ne bih tamo preporučio osim ekstra taverne koju obilaze uglavnom lokalci i jedina radi i zimi. Vodio me kolega Grk tamo pre 15 dana na nenormalno bogatu morsku kuhinju, a cena je (kako mi je rekao i kako je bilo) 10€ po osobi koliko god i šta god jeo i pio :) Mi smo mu ostavili po 12.

Ja sam uspeo za te novce da stučem 3 piva, a na meniju su bili makrofish (neka velika, tako je zovu), sipa, kozice, mušlje, nekoliko vrsta salata i umaka, neka pita...

Inače ambijent je kao Sirenče, da ne bude zabune, ali klopa prevazilazi 5*.

 

Mislim da sam potrefio pravu lokaciju na google maps: 

Dropped Pin
near Unnamed Road, Limenaria 640 02, Greece

https://goo.gl/maps/6wL2x2EeJPU2

 

Van toga, ako rešite da obiđete Limenas obavezno na tortilje, umake, suvlakije, grilovane fete u Masabuka (u šetačkoj zoni).

 

Za kupanjac i obilazak:

- Aliki - https://www.google.com/search?q=aliki+tasos&client=ms-android-samsung&prmd=timvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjW1q3_ncbbAhXJb1AKHWuqA7MQ_AUICigC&biw=412&bih=670&dpr=2.63

- Giola - https://www.google.com/search?client=ms-android-samsung&biw=412&bih=416&tbm=isch&sa=1&ei=UJkbW92NA5LawALqyK-ICg&q=giola+tasos&oq=giola+tasos&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..0i67j0.87429.93343..93879...0....201.1300.0j9j1......0....1.........35i39j0i13i5i30j0i7i30j0i8i7i30.BpgylC3tvJ4%3D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 2 sati, bocca_bastard je napisao:

Secas se Sumadinac sta sam ti ispricao ono vece :)

 

Najbolje plaze - najvise cimanja. JA se jedem sto smo bili lenji i nismo otisli na njih!

 

Ako ti neko kaze da ima vodopad na sred ostrva, ne idi :D Jebeno je daleko. Mi smo bili blizu i uhvatio nas mrak. Ako nismo 3-4 km isli pesaka i na kraju nismo stigli. Asfalt klizav, med nikako ne zaboravi na istocnoj strani!

Ti znaš moj stav o nepotrebnim fizičkim aktivnostima ;)

Med i origano :)

Izvin'te, Kostos me ubio k'o zeca, za sada samo par fotki.

WP_20180609_12_51_30_Pro.thumb.jpg.9dcdf9b04faa1708a89e06f1f56526d1.jpgWP_20180609_12_50_09_Pro.thumb.jpg.2b6644bf022b5575846cfc7cfa396515.jpgWP_20180609_13_18_21_Pro.thumb.jpg.0cc924ec1d89250f6dbd6fce2309f86d.jpg

 

 

I opet se neka čobanica  u providnoj haljini ubacuje u kadar. 

Ne može čovek na miru da fotografiše prirodu.

WP_20180609_12_25_10_Pro.thumb.jpg.112e6a99b496241a3d79cdf433015ab6.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Danas je bilo planirano da odemo do manastira Arhangela Mihaila, pa u povratku do Teologosa, ali pošto skvo ima samo haljinice za plažu, a takve nemaju blagoslov za ulaz u manastir, morali smo u nabavku, a kako su se braća Grci naradili preko zime, još nisu postigli radnu temperaturu i otvaraju prodavnice u 11h, girose prave od 10h, a mi bili ispred prodavnica u 9h, nekako je došlo do vremenskog nesklada, pa smo popili eKspreso i grčku (6e), odlučili smo da verski turizam ostavimo za neki od narednih dana, a da se posvetimo gurmanskom turizmu.

Do Teologosa se dolazi iz centra Potosa, dobrim putem, sa lepim krivinama, a od Potosa je udaljen 11km.  Obzirom da smo i tamo poranili, otvaraju oko 11h, ali su nas pozvali da popijemo kafu u restoranu iako nije otvoren, odlučili smo da malo prošetamo mestom.

Prvo  malo istorijskih podataka. Nakon egipatske vlasti... Ma šalim se, :lol3:koga zanima pitaće Sveznajućeg i sve će saznati. Mnogo starih, potpuno napuštenih kuća, kao da nas je vremenska kapsula vratila 100 godina unazad i nekoliko taverni. 

WP_20180609_09_41_21_Pro.thumb.jpg.22b4f7a3d3322709e0d9e68ee2566688.jpgWP_20180609_09_42_03_Pro.thumb.jpg.d57cc035885d7aba13609788ee90769c.jpgWP_20180609_09_42_33_Pro.thumb.jpg.9b207e9581b8d36599d575c93fa87a3a.jpgWP_20180609_09_43_23_Pro.thumb.jpg.eb49da1ee03ac23139c95cedfe3d8a13.jpgWP_20180609_09_43_54_Pro.thumb.jpg.63f0540952746d3afd8da7d67f5095d7.jpgWP_20180609_09_46_15_Pro.thumb.jpg.2dae468b2c2408b900b7de8ce10ebe34.jpgWP_20180609_09_51_09_Pro.thumb.jpg.a07a184ad0f9da58a01afd84554eb9be.jpgWP_20180609_10_25_25_Pro.thumb.jpg.a7c7b21643e38a040360185980904d5a.jpg   WP_20180609_10_25_31_Pro.thumb.jpg.3e2b3a24bbb63846d4cb5a9741a2b56c.jpgWP_20180609_11_52_01_Pro.thumb.jpg.45c85417b1545e89cdfeaea1e89eef48.jpg

 

Obzirom da sam se dobrano umorio i smorio lutanjem po selu, rešio sam da svratimo u neku od taverni i osvežimo se. Iskreno, već sam krenuo ka taverni, koja je do Kostasove,jer sam procenio da će tamo pre stići pečenje, ali u tom trenutku nam Kostas prilazi, jer su mu konobari rekli da smo već dolazili, objašnjava nam da će jaretina biti spremna za sat ipo i poziva nas u restoran. Dok smo naručili piće, Kostas nam donosi, uz izvinjenje što ćemo čekati, četiri parčeta domaćeg, prepečenog hleba, a na svakom krug paradajza i po lepo parče kozjeg sira. 

Interesovalo ga je kako smo saznali za njega i posle objašnjenja mi govori da su mu neki bajkeri, provincijalci iz BG-a :P, poslali majicu sa logom moto kluba, koju čuva i pokazuje mi privezak sa srpskim grbom. 

Svima je poznato da su Grci prijatni i gostoljubivi, ali je ovo nov nivo. Konobar koji zna dosta srpskih reči, kada su u pitanju narudžbine se interesuje za koga navijam, voli Partizan, podiže atmosferu jer odjednom spontano zapeva, ludilo. 

Pošto je priprema potrajala,morao sam na nagovor konobara (koji me je oslovljavao isključivo sa my friend) da probam i Alfa pivo. 

Kostas je još par puta prilazio, izvinjavao se što čekamo i onda dolazi do mene,odvodi me do "iizloga" gde se jare peče i pita me od kog dela želim da mi odseče pečenje.

Ukus je fenomenalan, ko je probao zna, ko nije, neće verovati...

Na kraju, poklon od kuće su četiri kolača i popust od 10%. 

Kilogram jaretine, tri piva (morao sam posle pečenja da se povratim), jedna ceđena pomorandža, litar vode, dve salate, pečena ljuta paprika, hleb 41 evro, sa popustom. Onaj prepečeni hleb sa sirom i paradajzom je poklon od kuće.

Pri polasku se pozdravljamo sa njim i odlazimo 10 metara dalje po motor i pri prolasku pored njegove tarvene, vidim Kostasa na vratima, koji nam maše, pozdravlja nas i gleda za nama.

Sad, da li što nas je zagotivio, ili je hteo da se uveri da ću uspeti da se popnem na motor posle tri piva  (doduše u oko tri sata), a ne zna mučenik da se u Šumadiji beba odmah po porođaju ne udara nežno po leđima da prodiše, nego joj se da po čašice šljive od 22 grada. Tavi smo mi Šumadinci.

Ispred druge taverne, Kostasove konkurencije, parkirana tri GSA 1200!

E, brate, uvek moraju da budu antiprotivni, pa to ti je. 

Ne znam što sam sve ovo napisao, ali, ne može da škodi. Možda nekom i koristi.    

 

WP_20180609_10_41_05_Pro.thumb.jpg.bebc78f6d3c3e39ddaad16826fcf74b2.jpgWP_20180609_10_47_37_Pro.thumb.jpg.d8091d4e54915b39de4bcf173d25ad38.jpg

   

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Zavidim Vam. Uzivajte. 

Obidji obavezno i Giolu , na 10 km od potosa , lepo za videti i skakati sa stena a i manastir se vidi. 

Za manastir supruga moze uzeti suknju na samom ulazu i maramu.

 

Ja sam se navukao na Tasos, kao cele godine se dogovaramo gde cemo ici i opet nas put nekako navede tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 2 sati, *zeka* je napisao:

Zavidim Vam. Uzivajte. 

Obidji obavezno i Giolu , na 10 km od potosa , lepo za videti i skakati sa stena a i manastir se vidi. 

Za manastir supruga moze uzeti suknju na samom ulazu i maramu.

 

Ja sam se navukao na Tasos, kao cele godine se dogovaramo gde cemo ici i opet nas put nekako navede tamo.

‚Za zakasnelu informaciju mi dođeš pivo.

Pre 1 sat, Ćale je napisao:

Aj molim te, koju našu je zapevao konobar? :D 

Pevao je grčke pesme, nije naše.

 

Ovde pravim prekid u putopisu, jer je više kolega postavljalo u svojim putopisima fotografije plaža na Tasosu, pa da se ne ponavljam, a i sve su kratke vožnje.  

Posle Turske nastavljam :zdravo:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja