Jump to content

Moto Zajednica

Zasto ovako ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Mozda je glupo pitanje, ali zasto se pri montazi svih deklova(kvacila, alternatora I senzora radilice), stavlja silikon samo na odredjenim mestima, a ne po celom obodu ? Tako kazu u servisnoj knjizi, otprilike po par santimetara na levoj I desnoj strani. Treba da vratim deklu kvacila pa me zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Mozda je glupo pitanje, ali zasto se pri montazi svih deklova(kvacila, alternatora I senzora radilice), stavlja silikon samo na odredjenim mestima, a ne po celom obodu ? Tako kazu u servisnoj knjizi, otprilike po par santimetara na levoj I desnoj strani. Treba da vratim deklu kvacila pa me zanima.
Најбоље је ако си у стању да ставиш танку црту по средини површине која треба да прислони. Кад прислони и приликом затезања штрафова доџе до равномерно распореџење силикона по целој површини и минималног ислажења вишка. Највечи је проблем вишак који може да запуши уљни канал, улаз уљне пумпе и многа друга срања.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Mislim da nisam dobro objasnio. Ako zamislimo da je dihtung tj ivica oblika kruznice, u knjizi pise da se silikon stavlja npr. samo 8-11h I 14-16h. Interesuje me zasto ne skroz u krug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Mislim da nisam dobro objasnio. Ako zamislimo da je dihtung tj ivica oblika kruznice, u knjizi pise da se silikon stavlja npr. samo 8-11h I 14-16h. Interesuje me zasto ne skroz u krug.
То му доџе нешто слично, иако то би било у реду ако су површине прислањања шире. Рецимо стављаш по једну кап на 5, 10, 15, 20........и кад приљубиш добијеш круг силиоонског слоја.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Neka logika postoji, fabrika i inžinjeri znaju zašto.  Možda tuda prolazi uljni vod, ili postoji neki senzor sa druge strane koji mora da ostane suv, pa za svaki slučaj. Uzmeš dihtung glave na primer, dihtung ko dihtung, ali oko cilindara postoji bakarni prsten, a svuda oko uljnih kanala ima već utisnut silikon da bi bolje dihtovalo :

 

  

dihtung_glave_corolla_carina-1920x1080.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
Za israfirane zone A pise da ih treba namazati. Nema logike, zato pitam.
 
 
IMG_20180608_001440.thumb.jpg.e834c4fc684d76a17869be3d421215ff.jpg
А логике има, ту се спаја горњи и доњи блок машине.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja