Jump to content

Moto Zajednica

RAM

Recommended Posts

  • Nino, 81 postova
  • Lokacija: On Road
  • Motocikl: ZX6R

Pozdrav drugari,

Pukao mi je ram na zx6r, ne bih da varim, nasao sam drugi zdrav od preko koji bih uzeo, ali sta dalje? Zvao sam 101 broj, od Carine, Mupa, amss, itd.... i mogu reci da je prava komedija cega sam se sve naslusao, od "strucnih lica" i "INSTITUCIJA" koje "rade" svoj posao! Uglavnom, da ne duzim, nisam dobio nikakav odgovor, a jos smesnije mi je to sto neki kazu: "mozeee" ,pa me onda posalju kod kolege koji je kompetentniji za "to" i od kolege koji kaze " aa ne ne, ne moze, da je agregat u pitanju onda nije prob" .... I tako u krug... Ne znam koju jos instituciju nisam kontaktirao? Mozda je problem do mene?! :D I da, u mupu su rekli da nije u njihovoj nadleznosti :D

I onda last stop / hope mi je bjbikers community, pa, ako moze neka pomoc? Ako je neko imao nekog iskustva, bilo kakva validna informacija je od koristi :))

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Sto ga ne bi zavario? Ima bas iskusnih varioca koji bi to mogli da odrade. Verovatno ti je pukao na varu? Ja mislim da bi to moglo lepo da se zavari,ako bas treba stavis neka ojacanja.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Legalno samo da kupis kod nas ram sa poreklom od istog modela i da prepakujes. I to je najbolja opcija. Strani ram moze samo na nelegalan nacin da se sredi. Koliko ja znam on ne moze da se uveze,kao sto ne moze ni skoljka automobila. Znaci to nije opcija. Mislim,glupo je od legalnog motora praviti divljaka. Mozes i da varis,ali iskreno ja ne bi. Zavisi u stvari gde je pukao. Video sam dva motora koji su bili vareni i "razisli" su se u voznji. Jedan posle zadnjaka,jedan posle neravnine na putu... Nosac sedista i nekako,ali ovo ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Vise zakonom nije dozvoljeno carinjenje rama/sasije,nekada je moglo na osnovu starog rama/saobracajne onda su pametnjakovici odradili vise komada na jednu saobracajnu (Mitrovcani rekorderi 20kom. na jednu saob.) a narocito sada uz postojanja svevisnje ABS nema od toga nista.

Jedino sto kolega rece domaci ram ali moras paziti da sifra bloka motora moze u taj ram (da je fabrika ugradjivala) da bi mogao svoju masinu iskoristiti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ako nije tajna, jel VIN broj "ukucan" na ramu ili na pločici na ramu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Nije sramota, ali si onda jakooo daleko od registracije tog istog motora. MORAS SVE DA ZNAS, tako je kod nas!

Moras sve sam da najuris, svu dokumetaciju i verujem da ce ti se na kraju smuciti taj motor. Taman da ti i poklone nov ram.

Pretice ti sa atestom, a pola njih nema pojma o cemu prica i kako se taj atest radi. Trazice ti COC sertifitkat, a slegace ramenima kad im trazis da ti ga izdaju... Prosao sam kroz slicnu pricu i dok sam ziv ne pada mi na pamet da ponovim slicnu gresku.

Kako rece onaj shiptar u filmu...good luck!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 5 sati, GixxerManiac je napisao:


Jel sramota ako ne znam sta je VIN broj? :)

VIN = Vehicle Indentification Number = broj šasije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nino, 81 postova
  • Lokacija: On Road
  • Motocikl: ZX6R

Pa sve je na svom mestu na ovom ramu koji je u problemu, zasto je sad to bitno?
Pitanje je da li moze drugi ram LEGALNO da se carini i kako vec dalje... Kao sto vec napisah, niko od institucija nema resenje ni znajne da li moze ili ne moze, neki rekose moze neki rekose ne moze...pa da gledam u solju najbolje! Po svemu sudeci, ne moze.
jedino resenje zavariti, pa kud puklo da puklo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja