Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav iz Republike Srpske

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Pozdrav svima.

 

Odavno sam clan foruma, ali mislim da mi je ovo prvi post do sada. Doduse, nisam bas redovno posjecivao... :)

 

Goran, kao sto u naslovu pise, iz Republike Srpske. U ovom trenutku nemam motor, ali sutra konacno ponovo kupujem. Nasao sam Hondu CBR 600f 1994 godiste, tako da, ako sve bude po planu, sutra idem po njega i kupujem. Inace, ja sam krenuo prije par godina u moto svijet i isao sam bas po svim pravilima, tj poceo sam od najmanje kubikaze pa se polako penjao. Prvo sam, kao i mnogi, probao Tomosa. Prvi motor koji sam kupio je bila Aprilia RS50. Fin motoric, taman za ucenje, a idealan za pocetnika, samo sto se brzo preraste (pogotovo ako imas 100+ kg :) ). Posle sam imao Hondu NSR 125, ali prepravljena na 180cc. Nenormalno brz motor, ali ga ja svejedno nisam smio brzo voziti. Inace, motor vozim daleko sporije nego auto, tj, motor mi sluzi za uzivanje u voznji. Sledeci motor je bio MZ 500. Jeste, postojao je i MZ sa 4t Rotax agregatom od 500cc. Mislim da je moj bio jedini u BiH. Nisam se nesto usrecio sa njim, posto je bio u prilicno losem stanju, tako da sam ga uspio prodati nekom zaljubljeniku u MZ. I, onda sam evo vec 3-4 godine bez motora.

Uglavnom, kad se ponovim, okacicu slike mog novog motora. I napisati koju o njemu...

 

Pozdrav jos jednom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Hvala svima na dobrodoslici.

A javim ako sutra sve prodje kako treba. Prvenstveno, kad posle kupovine (i naravno voznje posle toga) dodjem kuci i parkiram motor u garazu... Ozenjeni vjerovatno znaju na sta mislim. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Znaš li možda majstora Bogdana iz Broda? U subotu idem kod njega da mi sredi prednje vile na preporuku jednog momka odavde kome je radio gsxr-a ali opet volim čuti još poneko mišljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Evo, motor je konacno stigao.

Evo na brzinu par fotografija.

Kod mene je ona slabija verzija, mislim da je 38kW, a kao sto se vidi na fotografiji, crveno pocinje na 7,5 hiljada. Probao sam jednom samo do 8 hiljada, ne znam ni da li smije preko?!

Posto je na motoru drugi guvernal, veoma je udoban za voznju. Presao sam samo 90-100km, ali sam zadovoljan motorom. Jedina mana je malo vise propadanje prednjih vila, pogotovo pri malo jacem kocenju. Da li mozda zamijeniti ulje unutra i nasuti neko drugo?!

I, cini mi se da nece da upali bez malo samo gasa, ali mislim da sam to negdje i procitao da je tako. Jednostavno, treba malo samo dodati gasa pri verglanju i pali, ali bez gasa mislim da nece nikako.

 

Javicu kasnija iskustva. I, ima jos jedan "problem", a to je da, posto je drugi guvernal, rucke zapinju za vizir i za retrovizore pri punom okretanju. U voznji ne smeta, ali pri okretanju u mjestu smeta. Moracu bar vizir malo odrezati sa strana.

IMG_20180608_113822.jpg

IMG_20180608_114201.jpg

IMG_20180608_114213.jpg

IMG_20180608_140201.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

A, ako se neko pita sta je ono iznad auspuha, to je prethodni vlasnik napravio nosac za zastavu, kad je isao na neku svadbu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Neka je sa srećom,a za paljenje,to bi trebalo da pali bez gasa...,provjeri ti to malo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja