Jump to content

Moto Zajednica

Beograd - Makarska

Recommended Posts

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Kolege, u Julu smo planirali da idemo na kraci odmor u Hrvatsku. Smestaj je rezervisan na Bracu,trajekt nam ide iz Makarske. Kuda ici,koji put je najlepsi za motor? Plan je da vozimo u danu ,bez spavanja.

Svaki komentar je dobrodosao hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Autoputem do Kuzmina pa u Bijeljinu. Iz Bijeljine za Sarajevo imaš varijantu preko Zvornika i Sokoca ili Ugljevik, Tuzla, Kladanj, Olovo. Ova druga varijanta izbjegava ulazak u grad Sarajevo. Možeš autoputem brzo da voziš ka Konjicu i Mostaru. 

Iz Mostara na Čitluk, Ljubuški i granični prelaz Crveni Grm. Posle ide Vrgorac, Ravča i magistralom 512 izlaziš između Tučepa i Makarske. Ja tim putem iz Ugljevika idem u Tučepe. Putevi su dobri i lijepi predjeli. Imaćeš baš dosta da voziš. Srećno!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
pre 21 minuta, Guliver je napisao:

Autoputem do Kuzmina pa u Bijeljinu. Iz Bijeljine za Sarajevo imaš varijantu preko Zvornika i Sokoca ili Ugljevik, Tuzla, Kladanj, Olovo. Ova druga varijanta izbjegava ulazak u grad Sarajevo. Možeš autoputem brzo da voziš ka Konjicu i Mostaru. 

Iz Mostara na Čitluk, Ljubuški i granični prelaz Crveni Grm. Posle ide Vrgorac, Ravča i magistralom 512 izlaziš između Tučepa i Makarske. Ja tim putem iz Ugljevika idem u Tučepe. Putevi su dobri i lijepi predjeli. Imaćeš baš dosta da voziš. Srećno!

Upravo tako :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Ili do Banjaluke (auto put put direktno ili do Kuzmina pa preko Bijeljine i Brčkog) pa onda preko Manjače, Mliništa i Livna u Makarsku.

 

Inače put Banja Luka - Makarska je odličan, lijepa priroda, solidna cesta, malo saobraćaja, dva planinska prevoja..... Nije prometan i nikad nema neke gužve, osim možda malo na granicama, ali to ima svugdje.

 

Banja Luka - Makarska je 3 sata i 30 minuta normalne vožnje.

Banja Luka - Beograd je 3 sata autoputa ili 4 sata i 30 minuta preko "koridora" sve normalna vožnja.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Milje80, znaci auto put Beograd ka Banja Luci i dalje ka Makarskoj 6h 30m nekih 650 km? Prosek iznad 100km/h? Ti si to vozio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Banja Luka - auto putem, Mrkonjić Grad, Baraći, Glamoč, Livno, prelaz Aržano, Brela, Makarska. Provereno desetine puta, a već drugi put ove godine motorom :)

Opališ do Banja Luke auto put. Od Banja Luke možeš Manjačom ili kanjonom Vrbasa. Ručate na Balkani, prelepom jezeru kod Mrkonjić grada. Odatle je raj za motor, prelepa priroda, dobar put, a nećete sresti ukupno 10 automobila narednih dva sata. Od Balkane ste za 3 sata na moru. Ukupno sa odmorima i sat vremena za ručak, ja vozim od Novog Sada 10 sati.

Prošli smo tuda pre 2 dana, doduše par sati po kiši, pa nam je trebalo 12 sati, ali je zato ovde more 25 stepeni i sunčano ceo dan :jee1:

 

edit:

Danas smo bili i do Brača, ali ne motorima već brodom. Nekih 45 minuta plovidbe. Tamo je more još lepše i slanije.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 11 sati, mradomir je napisao:

Od Banja Luke možeš () kanjonom Vrbasa.

Provereno lepa priroda i dobar put... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

@Mikulanac Banja Luka - Beograd ti je 3 sata 30 minuta prosjek autoput... Idem sedmicno sluzbeno.

 

Banja Luka - Makarska preko Mlinista isto. Bio prosli vikend i idem skoro svaki da se okupamo malo. Putovao sam 4 sata 15 minuta i pravio 2 odmora jedan duzi od skoro pola sata drugi samo cigara. Zena i ja na motoru. Generalno svi iz BL prase za Makarsku vikendom. 

 

Ova satnica moze da se pomjeri samo zbog guzve na granici u jeku sezone. 100% provjeren info. 

 

Balkana sto je gore pomenuta @mradomir pomenuo ti je 1 sat od Banjaluke i ljudi su odatle za 3 sata stigli na more. 

 

Za 6 sati i 30 minuta nece stici sigurno iz BG, ali za nekih 7 sati i 30 do 8 moze bez problema. Naravno odmor za gorivo i kafu/cigaru.... 

 

Da zaboravih... Makarska - banjaluka je 250km, a Beograd - Banjaluka 330km. Znaci cca 580km ne 650... Od cega 330km cist autoput.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

U principu mi satnica nije toliko bitna. Nisam klinac da bi morao sam sebi da dokazujem za koliko stizem od tacke A do tacke B. Meni odmor pocinje cim gurnem kljuc u bravu. Volim da stanem,slikam,pijem kafu,pojedem dobru jagnjetinu....nek samo dobro doputujem,lepim predelima i sa sto manje guzve.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Ako se odlucis za put preko BL javi se. Vikendom uvijek neko ide od kolega odavde mozemo organizovatu, a i ja ako ne buden isao do mora dio puta mogu da ispratim... Bar do jegnjetine ili dobre pastrmke.... :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 1 sat, mradomir je napisao:

Kakva je klopa u Zelenkovcu?

Sto puta sam prošao, a nikako da svratim.

Ne znam ima li hrane na Zelenkovcu. Radomire jesi li mislio na Balkanu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
58 minutes ago, Guliver said:

Ne znam ima li hrane na Zelenkovcu. Radomire jesi li mislio na Balkanu?

Ne, baš na Zelenkovac. Ako prođem Balkanu, a na Zelenkovcu nema klope, dalje ima ona kafana kod zarđalog voza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Ja sam pre par godina išao na Zvornik, Sokolac, Sarajevo, Mostar, Split. Put je super, naročito deonica Sarajevo-Mostar...Srećan put...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Priblizilo se...u ponedeljak je dogovoren polazak sa prvim petlovima. Jedino prognoza zeza....100%padavine. Zena i šurnjaja se kolebaju i nagovaraju da idemo kolima. Nisam nacisto sta je pametno uraditi. Meni se vozi motor,šuraku isto,jebes kola,dosadno je. Mada,ako nas kupa kisa 7-8 sati...sunce ispod kacige ce izgubiti sjaj.

Sta bi vi uradili? 

Znam glupo je pitanje,bajkeraki forum ))))))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Uboli ste dan ko ...

Već utorak, je razvedravanje. Na moru je oko 30 stepeni. Kroz Bosnu može i po kiši, mi smo išli par puta da je lilo po ceo dan, ali vam trebaju dobra kišna odela. Bez njih nikako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Banjalucani ce prepoznati mesto.

Stigli na Brač,kisa nas je ubila. Magla,vetar,hladno....zbog reda voznje trajekta otisli na Split. Ulaz u Split 2 sata 5 km. Beogradska guzva je mala maca

20180723_112210.jpg

20180723_180325.jpg

20180723_180721.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja