Jump to content

Moto Zajednica

1150 ili 1200 gs

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 24 minuta, Sveta 5. je napisao:

 Da li voznja BMW motora podrazumeva uslov masinski fakultet ili ETF sa SI usmerenjem:na_glavi::grr:

Ne nikako....ali podrazumeva normalnog odraslog čoveka koji zna šta hoće u životu.......:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1527 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
Pre sat vremena, Sveta 5. je napisao:

 Da li voznja BMW motora podrazumeva uslov masinski fakultet ili ETF sa SI usmerenjem:na_glavi::grr:

Ne podrazumeva ali poželjan je bar zanat,  mehaničarski :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 14 minuta, Milanezi je napisao:

Ne podrazumeva ali poželjan je bar zanat,  mehaničarski :D

Zašto? Pa zar nisi čuo za urbanu legendu zašto se mi bemwejaši ne pozdravljamo na putu jer se ujutro ionako srečemo kod mehaničara....:lol2:....to je nešto neprocenljivo, druženje,priča,biti porodični prijatelj sa serviserom.....to je to,biti bajker u duši.....nešto što vozači japanaca nikad nečete iskusiti. Najbljiži su nam ovi saHarlijima što se tiče prijateljstva sa serviserima. Samo što se mi tamo dovezemo na motorima, dok njih dovoze na šlepu ko kraljeve......;)

  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1527 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 12 minuta, bmw je napisao:

Zašto? Pa zar nisi čuo za urbanu legendu zašto se mi bemwejaši ne pozdravljamo na putu jer se ujutro ionako srečemo kod mehaničara......:lol2:

Nije to vaša, to je od alfista :)

 

A vaša ide ovako, ako ti ukradu bmw, ne sekiraj se, samo prati trag ulja i naći ćeš ga :lol2:

 

Šalimo se malo drug, sve se kvari i popravlja. Bitno je da se što više vozimo i družimo :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, Sveta 5. je napisao:

 Da li voznja BMW motora podrazumeva uslov masinski fakultet ili ETF sa SI usmerenjem:na_glavi::grr:

Sveto, nema potrebe za dodatnom edukaciom, jer oni koji su izabrali BMW su dokazali da su obrazovani.:aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Pre 1 sat, Milanezi je napisao:

Nije to vaša, to je od alfista :)

 

A vaša ide ovako, ako ti ukradu bmw, ne sekiraj se, samo prati trag ulja i naći ćeš ga :lol2:

 

Šalimo se malo drug, sve se kvari i popravlja. Bitno je da se što više vozimo i družimo :takoje:

naravno da se šalimo, ali pobrkao si lončiče....za neke druge motore je specifičan trag ulja. Ako ga nema, nema ulja u mašini.......:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 17 minuta, bmw je napisao:

naravno da se šalimo, ali pobrkao si lončiče....za neke druge motore je specifičan trag ulja. Ako ga nema, nema ulja u mašini.......:lol2:

Ja sam od početka pa do kraja osamdesetih godina vozio Triumph Thunderbird 650 i gde god sam se sa njim zaustavio on je ostavio potpis ispod sebe. A bez obzira na to bio mi drag motor i voleo bih i sad da ga imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 3 sati, Singularitet je napisao:

Meni ovo sa matorim BMW i Trafikama liči na zaklinjanje u Ladu Nivu. Sve stoji, sve na mestu, al' apsurdno :)

A  sta fali Ladi Nivi

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 12 minuta, zika56 je napisao:

Ja sam od početka pa do kraja osamdesetih godina vozio Triumph Thunderbird 650 i gde god sam se sa njim zaustavio on je ostavio potpis ispod sebe. A bez obzira na to bio mi drag motor i voleo bih i sad da ga imam.

potpuno ti verujem da bi ga rado posedovao....tih godina je još jedna marka motora imala izuzetan problem sa "prokišnjavanjem" ulja, samo da ja to zovem "markiranje teritorija"......;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
pre 16 minuta, Milanezi je napisao:

@bmw

Nisam ni mislio na motorno ulje :)

aaaaaaa gruba igra. Mislio si na kardan,jelte? Pa šta da kažem osim da si u pravu......ali "markiranje teritorija" ima i pozitivnu stranu. Uvek je sveže ulje u kardanu zbog dolivanja, pa ne treba da brinemo kad su servisi....:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 991 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 1 sat, zika56 je napisao:

Sveto, nema potrebe za dodatnom edukaciom, jer oni koji su izabrali BMW su dokazali da su obrazovani.:aha:

Ja mislim na ove nove  High tech. tvoj moze da tera i SSS

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
30 minutes ago, Sveta 5. said:

A  sta fali Ladi Nivi

 

eee, a šta fali cvajtakt mašineriji..nema da išta iscuri od ulja, sve sagori i još  podmazuje a nema katalizator :givemebeer:

 

 

..izvinjavam se ako je off (road) :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 20 sati, skohajm je napisao:

Prelazak na 6 brzina na r1150 modelu je imalo i negativnu posledicu, obzirom da spojnicka osovina nije u potpunosti bila usaglasena sa lamelom. Mislim da je taj problem bio izrazeniji na RT modelima, mada postoji dosta primera da se ovo desavalo i na ranim 1.2 serijama iako je tu ova neusaglasenost ispravljena. Ovo svakako nije pravilo, obzirom da sam bio prisutan kada se ovo desilo na 1100gs modelu, i to u sred Karpata pa je bilo... 

 

Na svim šestostepenim menjačima se čuje kvačilo manje ili više za razliku od serije 1.1 gde je to izuzetak, kao i to što se desilo na Karpatima, verovatno polovan primerak koji ko zna kakv rodoslov je imao.

 

Pre 20 sati, skohajm je napisao:

5 brzina na 1100 modelu ume da bude jako frustrirajuce ukoliko se dugo vozi na auto putu nekom malo vecom brzinom. 1150 nisam vozio auto putem pa ne mogu da kazem, ali 1.2 serija nema taj problem.

 

Koja je to veća brzina i gde su ti dugi brzi auto putevi gde se satima vozi 200+, Beograd -Niš, Niš-Beograd.

 

Pre 20 sati, skohajm je napisao:

Ono sto je meni ostavilo najveci utisak u razlikama 11xx vs. 1200 je menjac.  Menjac na 1.2 seriji je kao puter u odnosu na traktorski menjac koji je na 11xx serijama

 

Jeste na 1.2 prefinjeniji ali uz predpritisak i adekvatno mazivo, na 1.1 samo škljoca prilkom šaltanja, neću da kažem da razlike nema, ali je za moje shvatanje periferno, a mora da se uračuna i posledična problematika celokupne transmisije od agregata do točka.

 

Pre 20 sati, skohajm je napisao:

Ono sto pravi razliku izmedju 11xx modela i 1200 je i tezina, tako da i to moze dosta uticati na osecaj upravljivosti.

 

Razlika je 20+ kila, kako koji podatak, oseti se i između plastičnog i metalnog tanka koji se može naći na seriji 1.1, uprkos tome, plastičnjak nije na ceni, ADV 1150 je van konkurencije po kilaži. Jeste utisak da je 1.2 okretniji, sa druge strane 1.1xx odaje kao stamenitost na drumu, bila je svojevremeno neka tema na ADV-u gde su ljudi iznosili pros kon opšte utiske o modelima i ta neka osobenost je izneta kao neka zasebnost u pozitivnom smislu. Moj prvi utisak kao novopečenog hiljadudvestaša, ne računam ko zna koliko isprobanih čisto kao test, je da je 1.2 nekako nežniji, možda fluidniji, istovremeno mi se i sviđa ali imam i dozu rezervisanosti, da ne kažem straha, kao da mi fali direktnost koju imam na 1.1. Doduše, podešenost vešanja je puna na 1.1, a ESE na 1.2 su još uvek na parametrima predhodnika koji ako ništa drugo, ima pozmašno manju kilažu.

 

Tu takođe postoji nešto drugo što smatram  bitnijim, sedište na 1.2 je za moju stražnjicu mnogo bolje nego na 11.xx, ne po udobnosti već po osećaju zakvačenosti, što se naravno da korigovati preradom na 11.xx. Dalje, pozicija fuzastera i samim tim nogu je za moje telo nešto prijatnija na 1.2, za seriju 11xx postoji više varijanti dodataka za pomeranje fuzastera i ljudi ih čine, dok nešto nisam uočio da je to često na 1200. Sam korman na 1.2 i njegovi uglovi  takođe više odgovaraju ergonomiji mojih šaka prvenstveno, zato ustalom i imam ugrađene obrtne rejsere na stotki i kolko vidim, to je dosta često kod cele serije 11.xx bilo kog pod modela. Očigledno ima razlike za period od četvrt veka, moderan GS je izašao 1994, LC 2018 ima različitost u i odnosu na 13 godinu.

 

Ovo spada pod upotrebni kriterijum i nije isto što i sam kvalitet izrade i pouzdanosti što prvenstveno podrazumevam pri diferencijijaciji bolji i ne treba brkati te dve sfere ni kroz lični imperativ, ala estetski utisak, boja migavaca itd. čemu se previše pridodaje vrednost a prenebregava suštinska koja jeste na strani 1.1, al da imam novaca, kupio bi novog LC-a ma kako ga smatrao. To je jednostavno neumitnost čovečanstva, Buba, Golf 2, Mečka 123, BMW 2002, Sony Trinitron i niz primera neprevaziđenih stvari jednostavno nema i neće ih biti. Mi smo ovde pritisnuti nemaštinom i opterećeni nebeskom nepromenljivošću pa drugojačije i razmišljamo, malo je iskrivljeno pričati o Golfu II, Africi RD04,...pa uprkos boljem i  napravljenom večno da traje svom 1100, moram da se priklonim:

 

Pre 21 sati, skohajm je napisao:

Ako bih morao da biram izmedju 1100 i 1150, to bi svakako bio 1200 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Evo da resimo temu, hvala svima za odgovore. Zvao sam sada ovog sto je kupio Varadera od mene i doplatio mu 500 evra da mi vrati motor. 

Japan je Japan, samo kad ga ne bi sklapali Spanci i kad Honda ne bi ignorisala sve na sta se ljudi zale godinama, a sve sa filozofijom cuti prodaje se... 

Imao sam brdo Japanaca i jednog Bavarca iz 93 godine. Mogu slobodno reci da su me svi, ukljucujuci i Bavarca, sluzili odlicno i prevalio sam hiljade kilometara. 

Ipak, mislim da se BMW razlikuje od svih motora koje sam vozio, ogibljenje, boxer motor i sama koncepcija BMW je poseban dozivljaj. 

To, ili volis ili ne... 

E sad ostaje pitanje u koji model je najbolje uloziti i koji ce ti najmanje muke zadavati i najvise zadovoljstva pruziti u odnosu na tvoj budzet i ono za sta motor koristis.

Mislim da sam resio dilemu, dakle prvi model r1200gs iz 2007 zvuci kao razumno resenje i uklapa se u budzet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS
8 hours ago, đunta said:
On 6/18/2018 at 9:15 AM, skohajm said:

5 brzina na 1100 modelu ume da bude jako frustrirajuce ukoliko se dugo vozi na auto putu nekom malo vecom brzinom. 1150 nisam vozio auto putem pa ne mogu da kazem, ali 1.2 serija nema taj problem.

 

Koja je to veća brzina i gde su ti dugi brzi auto putevi gde se satima vozi 200+, Beograd -Niš, Niš-Beograd.

Uranopolis - Novi Sad. 

Kolega na starom Varaderu (5brzina) se lepo vozio na 140km/h, ali 1100 ne prija nista preko 130 km/h. Moze, ali mu ne prija.

 

8 hours ago, đunta said:

Na svim šestostepenim menjačima se čuje kvačilo manje ili više za razliku od serije 1.1 gde je to izuzetak, kao i to što se desilo na Karpatima, verovatno polovan primerak koji ko zna kakv rodoslov je imao.

Nisam mislio na zvuk, vec duzina nazubljenog dela spojnicke osovine ne naleze u potpunosti na nutove unutar lamele.

 

8 hours ago, đunta said:

Jeste na 1.2 prefinjeniji ali uz predpritisak i adekvatno mazivo, na 1.1 samo škljoca prilkom šaltanja, neću da kažem da razlike nema, ali je za moje shvatanje periferno, a mora da se uračuna i posledična problematika celokupne transmisije od agregata do točka.

Jedva cekam da izvozas malo 1200, pa da cujem misljenje kad provozas 1100 :)

 

 

Sto se tice sedista mislim da je caka u samom fabrickom materijalu kojim je presvuceno, a za sve ostalo se slazem kada je u pitanju sirina kormana, fuzastera itd. mislim da je tu sve za nijansu bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 19.6.2018. at 15:52, skohajm je napisao:

Kolega na starom Varaderu (5brzina) se lepo vozio na 140km/h, ali 1100 ne prija nista preko 130 km/h. Moze, ali mu ne prija

 

Ovo si kazao, pa ostao živ, jednostavno nije tačno, osim  ako taj primerak nije toliko defektan bio da nije bio uopšte za vožnju.

 

On 19.6.2018. at 15:52, skohajm je napisao:
On 19.6.2018. at 7:13, đunta je napisao:

Na svim šestostepenim menjačima se čuje kvačilo manje ili više za razliku od serije 1.1 gde je to izuzetak, kao i to što se desilo na Karpatima, verovatno polovan primerak koji ko zna kakv rodoslov je imao.

Nisam mislio na zvuk, vec duzina nazubljenog dela spojnicke osovine ne naleze u potpunosti na nutove unutar lamele.

 

Spojnička se smatra i pravi trajnim delom, dok je lamela žrtveno potrošna, izrađena od mekšeg materijala koji habanjem ne načinje nutove osovine i to se ne dešava ako se svaki put zameni cela lamela a ne prenituju obloge na lamelu koja ima mali zazor. Očigledno je ko zna koliko puta lamela reparirana na istom srcu, vrlo verovatno i strugane ploče kvačila čime se gubi geometrija cele spojke, tako da je sve to doprinelo da se osovina ošteti umesto nazubljenja same lamele kako je prdviđeno i uobičajeno uostalom. Na šestostepenom menjaču je dužina, ili dubina, kontakta kratka dok na petostepenom je celom dužinom čaure, ako nije, onda je greška u nečemu drugom, kod polovnjaka, kome se ne zna

rodoslov, što i jeste naj češće, nije ništa za čuđenje. Uz takvu trnsmisiju i ko zna kakvog ostalog stanja, bez obzira na četvorogodišnju upotrebu, taj primerak je bio bogaljiv i zato je sasvim sigurno tačna konkretna konstatacija.

 

On 19.6.2018. at 15:52, skohajm je napisao:

Sto se tice sedista mislim da je caka u samom fabrickom materijalu kojim je presvuceno, a za sve ostalo se slazem kada je u pitanju sirina kormana, fuzastera itd. mislim da je tu sve za nijansu bolje.

 

Jeste abrazivni materijal na sedištu 1.2, odličan je, ali je i sam oblik školjke, odnosno sedeće površine drugojačiji, na 1.1 je više foteljast. Širina kormana je ista, enduro, a sve ostalo je verovatno prilagođeno brojnijoj populaciji određenog tipa homosaipensa.

 

On 19.6.2018. at 15:52, skohajm je napisao:
On 19.6.2018. at 7:13, đunta je napisao:

Jeste na 1.2 prefinjeniji ali uz predpritisak i adekvatno mazivo, na 1.1 samo škljoca prilkom šaltanja, neću da kažem da razlike nema, ali je za moje shvatanje periferno, a mora da se uračuna i posledična problematika celokupne transmisije od agregata do točka.

Jedva cekam da izvozas malo 1200, pa da cujem misljenje kad provozas 1100 

 

Prešao sam ne ne znam kolko kilometara na 1.2, ali sam  izvozao neki broj primeraka u test voženju gde pored uočavanja tehničkih parametra obraćam pažnju i na ciklistiku, tako da vrlo dobro uočavam  diferncijaciju i između modela i među istim primercima sa ciljam da ih svedem na isto i zaključak je kakav sam izneo. Na 1200 zateknem i te kako krut i bučan menjač, a samo kvačilo retko kad da uvažim kao tiho, na 1150 tu i tamo, na 1100 po pravilu nema klepetanja ili je ono minorno. Razlika potiče delom i zbog geometrije i jačine opruge kuš drajva koja vremenom i oslabi, a ume i da pukne.

 

BMW R1200 je naj prodavaniji motorcikl u istoriji motorciklizma, otprilike ih ima sve ukupno proizvedeno jedno pola miliona do LC-a, a serija 11.xx broji možda sve ukupno još 200.000 komada čije cene kao polovnih ne retko nadvišuju cene nekih novih motorcikala drugih marki, listing ponuda na mobile.de je ilustrativna činjenica. Negativni komentari koji se stalno iznose ovde "pokazuju" nešto drugo, pa je greška negde, u brokjkama il u nečem drugom.

 

On 19.6.2018. at 8:06, Jelenko Vilotic je napisao:

Mislim da sam resio dilemu, dakle prvi model r1200gs iz 2007 zvuci kao razumno resenje i uklapa se u budzet.

 

Biće boza il kabeza u tu čast.:BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS
14 hours ago, đunta said:
On 6/19/2018 at 3:52 PM, skohajm said:

Kolega na starom Varaderu (5brzina) se lepo vozio na 140km/h, ali 1100 ne prija nista preko 130 km/h. Moze, ali mu ne prija

 

Ovo si kazao, pa ostao živ, jednostavno nije tačno, osim  ako taj primerak nije toliko defektan bio da nije bio uopšte za vožnju

U pitanju je odlican primerak M97 menjaca koji je kolega Brkic dobro izvozao posle mene, a pretpostavljam da se i vlasnik posle njega slatko voza. Taj menjac je bio savrsen i posle 120k km.

Sve sto pricam je iz licnog iskustva. 

 

14 hours ago, đunta said:

Spojnička se smatra i pravi trajnim delom, dok je lamela žrtveno potrošna, izrađena od mekšeg materijala koji habanjem ne načinje nutove osovine i to se ne dešava ako se svaki put zameni cela lamela a ne prenituju obloge na lamelu koja ima mali zazor. Očigledno je ko zna koliko puta lamela reparirana na istom srcu, vrlo verovatno i strugane ploče kvačila čime se gubi geometrija cele spojke, tako da je sve to doprinelo da se osovina ošteti umesto nazubljenja same lamele kako je prdviđeno i uobičajeno uostalom. Na šestostepenom menjaču je dužina, ili dubina, kontakta kratka dok na petostepenom je celom dužinom čaure, ako nije, onda je greška u nečemu drugom, kod polovnjaka, kome se ne zna

rodoslov, što i jeste naj češće, nije ništa za čuđenje. Uz takvu trnsmisiju i ko zna kakvog ostalog stanja, bez obzira na četvorogodišnju upotrebu, taj primerak je bio bogaljiv i zato je sasvim sigurno tačna konkretna konstatacija.

755821476_spojnicka1150.jpg.68dc2cdf664476961f172a25628e2c09.jpg

 

InputShaft.pdf

 

Na zalost i bmw napravi gresku u praksi pa srce lamele nadjaca spojnicku osovinu, a razlog je objasnjen u prilozenom pdf fajlu.

 

bmw nije priznao ovu gresku, ali su neki dobri ljudi resili da to isprave pa su napravili duzu osovinu.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 2 sati, skohajm je napisao:

InputShaft.pdf

 

Na zalost i bmw napravi gresku u praksi pa srce lamele nadjaca spojnicku osovinu, a razlog je objasnjen u prilozenom pdf fajlu. 

 

 

A šta sam ja napisao:

 

Pre 17 sati, đunta je napisao:

Na šestostepenom menjaču je dužina, ili dubina, kontakta kratka dok na petostepenom je celom dužinom čaure,

 

jel ovo slikovno, iz priloženog pdf-a :

 

InputShaft.thumb.png.59a69aebc42c27f97506dc4cb4d9925a.png

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 19.6.2018. at 15:52, skohajm je napisao:

Uranopolis - Novi Sad. 

Kolega na starom Varaderu (5brzina) se lepo vozio na 140km/h, ali 1100 ne prija nista preko 130 km/h. Moze, ali mu ne prija.

 

Takodje iz iskustva: vozio po Nemackoj 150-160km/h bez mucenja i problema. Cak i dosta preko toga.  I to je do agregata, ne do menjaca. Ukoliko bilo kakav problem postoji dovodi se u pitanje balans motora. Ja sam recimo imao problema sa levim leptirom. Posle promene osovine i biksni, motor se preporodio. Bez dobrih leptira nemoguce je precizno uraditi sinhronizaciju jer motor vuce fals vazduh pored biksni. A lose sinhronizovan motor se ponasa bas tako kako si naveo - muci se pri visim obrtajima i ima jace vibracije. Problem je sto motor sa losim leptirom moze dugo da se vozi, a retko ko je spreman da ulozi minimum 130e da se problem resi, nego se motor proda i prepusti novom vlasniku da resava.

 

Sada, mom GS-u manje treba od 120 do 140 nego od 100 do 120! Cetvrtom 'ladno ide preko 120km/h, a imam utisak da je na 150km/h cak tisi nego na 130km/h. Potpuno mi je neshvatljivo da bi mu smetala brzina koja je u stvari prag za peti stepen prenosa! Ubedjen sam da je motor o kome se radi imao neki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3482 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, lalajko je napisao:

 

Takodje iz iskustva: vozio po Nemackoj 150-160km/h bez mucenja i problema. Cak i dosta preko toga.  I to je do agregata, ne do menjaca. Ukoliko bilo kakav problem postoji dovodi se u pitanje balans motora. Ja sam recimo imao problema sa levim leptirom. Posle promene osovine i biksni, motor se preporodio. Bez dobrih leptira nemoguce je precizno uraditi sinhronizaciju jer motor vuce fals vazduh pored biksni. A lose sinhronizovan motor se ponasa bas tako kako si naveo - muci se pri visim obrtajima i ima jace vibracije. Problem je sto motor sa losim leptirom moze dugo da se vozi, a retko ko je spreman da ulozi minimum 130e da se problem resi, nego se motor proda i prepusti novom vlasniku da resava.

 

Sada, mom GS-u manje treba od 120 do 140 nego od 100 do 120! Cetvrtom 'ladno ide preko 120km/h, a imam utisak da je na 150km/h cak tisi nego na 130km/h. Potpuno mi je neshvatljivo da bi mu smetala brzina koja je u stvari prag za peti stepen prenosa! Ubedjen sam da je motor o kome se radi imao neki problem.

Takođe iz iskustva:

GS 1100 autoputem lagodno može da se vozi 150-160km/h (a može bez problema konstantno i 180, ali tada je potrošnja ...).

Svoj motor bar jednom nedeljno poteram sa 200 km/h na dužini od par kilometara (na delu autoputa gde sigurno nema policije i gde je saobraćaj redak). Ni pri toj brzini nema vibracija ili bilo kakvih teškoća ili nelagodnosti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Potvrđujem priču. Mi imamo dva 1100 GS-a. Jedan vozi otac, drugi ja. Bez problema 150 km/h po auto putu koliko god treba vremena. Jedino ako si jako visok a nemaš produžetak vetrobrana, može da predstavlja problem udarac vetra u glavu, ali to je druga tema (mada nije neki veliki problem).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 55 minuta, Protulsr je napisao:

Čime bre vi idete 200 km/h pa on ni nov kad je bio nije mogao toliko da ide ???  :) :) :) 

 

 

2025395081_tiopspeed2.thumb.png.77a5dcc9cf3481aa490399260b237c28.png

 

 

Koliko je recimo 100.000km od 800.000km koliko piše na ovom cajgeru, agregat nikad otvaran:

 

HENK.jpg.f5f17c35d35611ae6cdeb72d6b88ec11.jpg

 

353760872_topspeed3.thumb.png.85ed3e397275b598caa30e28edf99eb9.png

 

1.34

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja