Jump to content

Moto Zajednica

Schuberth E1

Recommended Posts

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Da li neko ima na forumu ovu kacigu i moze da napise neke pojedinosti o njoj. Bio bih mu jako zahvalan jer sam se razmisljao da je kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

 Kako se zatvara? Lako ili tesko? Kolika je buka.?Da li se kacket skida lako?Kakva joj je unutrasnjost da li postoji mogucnost da se skine skroz i opere?

Zadovoljavali suncani vizir pogled u jako suncanom danu? Ima li mesto za slusalice vec predvidjeno ili moram ja da ga ukopavam? Da li vredi ulozeni novac?

Evo ovoliko za pocetak. Inace imam C2 s kojom sam prezdovoljan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
Pre 13 sati, Crven Ban je napisao:

 Kako se zatvara? Lako ili tesko? Kolika je buka.?Da li se kacket skida lako?Kakva joj je unutrasnjost da li postoji mogucnost da se skine skroz i opere?

Zadovoljavali suncani vizir pogled u jako suncanom danu? Ima li mesto za slusalice vec predvidjeno ili moram ja da ga ukopavam? Da li vredi ulozeni novac?

Evo ovoliko za pocetak. Inace imam C2 s kojom sam prezdovoljan. 

 

evo redom ...

 

zatvaranje je dosta lako , imao sam i ja godinama C2 ,pa cu sa njom da uporedujem ... znaci lako , sto bi rekli englezi pozitivno , znas kad je zakljucao ili nije , mnogo manje lufta nego na C2

 

mnogo je tisa od C2 , mada svaka flip up nije u istom rangu kao zatvorena kaciga istog kvaliteta ... ugradio sam entry level , znaci najjeftinju Cardo komunikaciju i bez preteranog povisivanja tona mogu da pricam sa zenom kod brzine 150 - 160 km na sat , vise nisam smeo , otisli bi mi bubrezi ;)

 

kacket se skida bas lako , treba da ima i cep koji se ubaci na to mesto , zbog izgleda , inace moze da radi i bez tog cepa , a moze i da joj se skine vizir a stavi kacket , ko pravi off road ...

 

unutrasnjost , shodno ceni kacige , je tako da kazem savrsena , zaista vrhunski materijali i moze skroz da se skine i opere

 

meni je suncani vizir sasvim OK sto se tice zatamnjenja a i nize se spusta nego na C2 ili jednoj Nolan flip up  koju sam imao ranije ...

 

mesto za slusalice je ostavljeno udubljenje , mada mojoj zeni na C3 Lady koja ima ista ta udubljenja nije bilo dovoljno , pa sam morao malo da dodatno produbim i vratim slusalice ... kasika , prstom jako stisnes i to je to ... mozda sam pomerio slusalice 2 mm , ne vise , i sad joj je mnogo bolje . Ja tih problema nisam imao ...

 

nisi pitao , ali moram da ti pomenem ... ja kad sam uzimao motor znao sam da cu morati da kupim vislji vizir . Nezavisno od kacige .

Tako je bilo i na starom GS-u buffeting ubija ( to je ono kad te bukvalno lupa vetar preko , za moju visinu preniskog vizira , jel turbulencija ?) i kacket je mrdao levo desno to je strasno , ko da ce da ga odkine ... kad sam dovezao motor kuci , bio sam sam ( bez straha za moje bubrege ) vozio sam ga do 180-190 , i kacket luduje ... nema straha da ce da ga odkine , niti cima glavu bar ne preterano do nekih 120 , posle toga vec cima i glavu , ali nije ni OK ...

 

Od kad sam kupio poviseni vizir , nema nikakve turbulencije , pa je i kacket mnogo mirniji takoreci se ne pomera ...

 

Meni se E1 i svidao zbog dodatne senke koju kacket stvara , ionako nosim naocare i vid mi nije vise onaj koji je nekad bio ....

 

Sto se tice cene , iskreno ne znam sta da ti kazem ... Meni Schuberth skoljka lezi ko dupe na nosu , tako da druge nisam ni gledao

A realno ako ti tolike pare nisu problem , onda sigurno vredi svaki Euro ... jel duplo bolja od neke kacige za pola cene ? nisam siguran ...

 

Moja je , da se ne lazemo , bila u padu iz kamiona , neki fin cika ju je uhvatio , zabrinuvsi se da ne pukne , a dok se on okrenuo kamion je vec otisao ... :takoje:

ja sam je posle kupio , novu za pola cene , svi zadovoljni ....

 

Da danas kupujem kacigu , a da nema tog finog cike , i da moram da puknem citavu cifru , sigurno bi birao samo Schuberth , to sigurno , a izbor bi mi bio bas E1 ili mozda C4 , fenomenalna kaciga ....  meni vredi tih para , a jos kad sam naleteo ... nisam smeo da propustim ...

 

 

Ako ima jos pitanja ... javi 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ja sam se bas zbog skoljke i lezanja na mojoj glavi C2 odlucio za E1. Taj kacket mi je potreban jer dosta puta se sa voznje vracam predvece i sunce mi bije bas pravo u oci, tako da samo fizicka barijera moze biti efikasna. Inace i ja nosim naocare.

Sto se tice para, one nisu problem, znas kako kazu njih nema. ;)

Inace trenutno vozim GS 1150 i videcemo ako bude trebalo dokupicemo visi vizir, mada moram priznati da moje voznje ne prelaze prosecnu brzinu od 120, doduse na auto putu je to malo drugacije.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

da pomognem, mada je Velimlje2 opsezno o tome govorio vizir, kacket ili naj pravilnije stitnik od blata je izmisljen samo kao zastita od blata za kros motoriste. opasno je generalno koristiti isti pri vecim brzinama, budite oprezni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imam i ja E1, i kaciga je fenomenalna.

Tiha, ne duva ni malo kada zatvoris sve ventilacione otvore, a odlicno ventilira kada je otvoreno, udobna, kacket dobro radi, ima 3 polozaja, donji kada ides prema suncu u suton, srednji i gornji u kome ne vidis kacket, vozio sam dosta brzo i sve bez problema, kacket samo malo podrhtava pri bas velikoj brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja