Jump to content

Moto Zajednica

Cdi kineski skuteri

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Dali cdi elektronika na kineskim skuterim paše na svim skuterima ili se razlikuje posto sam narucio novu i postavio i na prvi mah mi osigurac pregoreo pa tako zamenio par puta i nom stop crkava ili je cdi u kvaru dali neko zna nešto o tome hvala.. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
Upravo sada, Krka83 je napisao:

Dali cdi elektronika na kineskim skuterim paše na svim skuterima ili se razlikuje posto sam narucio novu i postavio i na prvi mah mi osigurac pregoreo pa tako zamenio par puta i nom stop crkava ili je cdi u kvaru dali neko zna nešto o tome hvala.. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Bitno je da znaš da li je AC ili DC.

AC se napaja sa alternatora, visokonaponski je, ne rade svjetla bez motora, manji je, motor može raditi bez akumulatora.

DC se napaja sa akumulatora, niskonaponski je, rade svjetla bez motora, veći je, motor ne može raditi bez akumulatora.

Ako imaš 50cc, vjerovatno je AC.

Ako imaš 150cc, može biti i jedan i drugi i trebaš izabrati odgovarajući.

 

GY6-DC-CDI-BOX-50cc-150cc-250cc-MOPED-SC

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Imao istu situaciju. Moj je po veličini DC, a skuter se ponaša kao da je AC. Ne rade svjetla bez motora, a pali bez akumulatora. Izbijao osigurač čim dam kontakt i onda slučajno naidjem na ovaj video. Isključio žicu i sve radi. Pogledaj i probaj

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Kineski skuter 4t 50cc, pre oko godinu dana crko dc cdi,majstor zamenio isti sa novim, pri samom paljenju motor sam krenuo bez dodavanja gasa,mislio sam da je to sto motor nije bio zagrejan,pa nije spustio br obrtaja, da bi drugi put video da je motor stalno napet (u velikom br obrtaja) cak i pri zagrejavanju motora pa sam odlucio da sam to podesim pomcu srafa za ler gas i onog drugog za vazduh kada sam to uradio motor je normalno radio kao pre, kad ga upalim veliki br obrtaja da bi se posle zagrejavanja motora taj br obrtaja smanjio i bio mirniji rad motora bas onako kako treba, ali onda mi se pojavio drugi problem, a to jeste da pri samoj voznji motora kada je mali gas obicno prilikom skretanja zatrza, pa sam bio primoran da ga vratim u stanje posle majstora. Nervira me to sto kada ga upalim odmah krene i ne sputa br obrtaja cak i bez dodavanja gasa on je u maloj brzini zato i nemam problem sa trzanjem pri maloj brzini. Da li zna neko o cemu se radi? Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kymco Agility 50 4t 2008 ,cdi ac ili dc?

Merio sam instrumentom,kad dam kontakt izmerim 12,47v izmedju crne i mase ili crne i zelene.Dimenzije su 92x52x22mm .Zakljucujem da je DC?Gresim li?

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Imam skuter qvinqi nema varnice bobina nova cdi nov namotaji novi kad kurblam na sve tri zice imam napon al na bobinu ide crnobjela zica a na drugi izlaz ne znam koju da stavim da bi dobio varnicu pomoc ako neko zna 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja