Jump to content

Moto Zajednica

Par pitanja o zadnjoj gumi

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Elem, zanima me koliko vam traje u proseku zadnja guma?? Jer cini mi se da ja negde nesto gresim, na proslom motoru Gsx f zadnja mi je trajalaoko 10k km tj pojavio se kord posle 10k km a evo slika sadasnje posle nekih 6.5k km na FZR600... Ni prosla ni ova nisu paljene, redovno kontrolisem pritisak ali nisam ni nezan na gasu... takodje ova mi se vise pojela sa leve strane, motor ne vuce u stranu kada se pusti upravljac...da li je moguce da prilikom dotezanja lanca nisam postavio tocak u centar?? ili mi je tezi levi guz???!!! :D 

Nije mi jasno sta se desava...

samo da dodam da je prosla guma na gsx bila Pireli sport demon uzeta u Gevari oni mi prodali kao novu a dot star 4god :jok:, a ova je dosla sa motorom Metzeler dot 2013 ali ima slika kakva je bila pre 6.5k km

IMG_7492.thumb.jpg.65237e4bb16f5cc59c1e9a767ce15544.jpg

Evo kako sada izgleda

DSC_0112.thumb.JPG.b49c53feef1c7068f444c902f4d8545a.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa ova ni na prvoj slici nije bila nova. Obe gume su trošene relativno stare... Možda je to uzrok.
Svakako gledaj dot pri kupovini, probaj neki treći brand....

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Sto se tice ovog sto je potrosena sa leve strane, verovatno si pri zatezanju lanca postavio tocak ukoso, proverio si valjda do sad, to je 20 sekundi posla. 

 

A sto se tice trosenja, obe ove gume bi trebalo duze da traju. E sad, sto kaze kolega, ova na slici iznad nije nova, ovo je dosta vozeno pre slikanja. Drugo dot. Jos jedna bitna stavka je opterecenje masom, koliko cesto imas suvozaca, koferi..? Najbitnija stavka, stil voznje, ako pri polasku mnogo cepas gas, kocis zadnjom i generalno vozis neravnomerno, potrosnja raste rapidno.

EDIT: Proveri da li pumpas gumu koliko je propisano, ako gresis, dzabe cesto proveravas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma guma kad ostari rapidno se trosi.

A ovo sto je leva strana pojedena il je tocak van centra ili ti vozis jako puno levih krivina :D

Meni zadnja na Tdm-u ubila 15 000 km i da je ja nisam zeznuo (vozio sa 0.5bar nizim pritiskom zadnjih 1000km) trajala bi jos.. sad je za kantu iako izgleda 3x bolje od ove na slici.

Miselin pilot road 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Jedino ovi teski a brzi (fjr,zx14... ) jedu gume za 5-6000km. Svi laksi motori prebacuju 15k km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako me oko ne vara sirina gume nije za ovu felnu... Kako stoji u felni rekao bih da je za dva broja sira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pireli mi se trosio kao djavo. Continental evo traje , kontam da ce prebaciti 15k opusteno. Ali ja menjam gumu zbog starosti ne stignem ih potrositi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Meni na trandzi su heidenau obe nove, presle oko 2k, e sad neznam sto ali na mesec dana ispuste oko 1 bar, duvam ih na dva, stavljene nove unutrasnje isto heidenau opet isto se desava nisam pametan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Pre oko 7 500 km sam zamenio zadnju gumu, stavio sam metzeler sportec m3, daj Boze da izdrzi jos 3 000, ali tesko, dosta je pogubila saru. Drzi fino, ali se bas trosi, narocito sam je pojeo prosle godine, jer sam dosta vozio po onoj vrucincini, kada sam posle malo ostrije voznje na putu kraljevo-raska stao na neki peskovit parking, zalepila je na sebe svaki kamen sto je dotakla.

 

Mislim da retko koja sportska guma prebaci 10 000, ja sam zeleo da ugradim sport-touring gumu, ali sam ovu dobio na poklon, a poklonu se u zube ne gleda.

 

Inace 99,9% kilometara vozim sam, sa malo prtljaga u top case-u, bocne nemam, gledam da ne preteram u siljenju, ali na svako ostrije davanje gasa, guma proklizava "na sitno" i jede se, a da mi toga nismo ni svesni. Poprilicno koristim i zadnju kocnicu, pa joj verovatno i to skrati zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Meni prednja M3 made in Germany, a zadnja isto M3 samo China... Zadnju sam uzeo letos, bila je stvarno kao nova po sari, dot iz 2014, posle oko 7k stanje-samo sto se nisu pojavile zice. Prednju sam kupio pre 2g novu, mislim da sam presao 15k sa njom i dalje je dobra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Imao sam istu dilemu i bas zadnjih par dana mozgao sta je uzrok.. Ocigledno im je to zivotni vek :dobar:

Uzeo sam jula prosle godine motor sa vec dosta pojedenom sarom po sredini prednje gume.. Michelin Pilot Power 2CT, dot 2014. Kod mene presla nekih 5000km a od montiranja ukupno po mojoj slobodnoj proceni 15k+ sto u sustini koliko sam ja ovde skapirao za gumu staru 4godine i tu kilometrazu je sasvim normalno. Do skoro se odlicno ponasala ali zadnjih par meseci osecam da vec pri jacim obaranjima pusta po malo u odredjenim situacijama.. Ne mnogo ali dovoljno da ne uliva 100% poverenje i sigurnost. Do kraja leta ide montiranje nove.. Opet idem na Pilot Power 2CT, ja zadovoljan kako se ponasa na asfaltu.

Sto se tice zadnje, 2015. godina ali i dalje drzi za deset :sampion:

34703281_2163928193624237_113428724782727168_n.thumb.jpg.dd9e63a73f323e39c8c3138acc580e51.jpg

34670814_2163928093624247_227056310846226432_n.thumb.jpg.fc3b3bfd52b2db03a43339dd86921ebe.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
pre 21 minuta, nightrider46 je napisao:

Ova guma da ume da prica, molila bi te i plakala da malo sidjes sa auto puta :D

Ta guma za godinu dana je tri puta videla autoput.. Od istog bezim kao djavo od krsta :moto3:

Na osnovu cega si ti to zakljucio zivog me zanima, sta joj fali? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
3 minutes ago, SkoMy said:

Ta guma za godinu dana je tri puta videla autoput.. Od istog bezim kao djavo od krsta :moto3:

Na osnovu cega si ti to zakljucio zivog me zanima, sta joj fali? :lol:

 

34670814_2163928093624247_227056310846226432_n.jpg.50285768ea089eba50cbeacefbfb8ea9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zar se ne bi osetilo u vožnji da je ovoliko ukrivo točak, da se potroši kao da je stalno u levoj krivini? (mislim na originalni post)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao sto napisah gore, ova guma nije za ovu felnu po izgledu   govoreci... Stoji ravno kao automobilska guma, jos ako je pritisak mali deformacija je katastrofalna, Mogu zamisliti kako "zvace" u krivini...

@Golub, koja je sirina felne a koja gume?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

@nightrider46 Mozda gresim ali za 5000km sam tesko mogao da ukockastim gumu. Inace, motor vozimo moj matorac od 52godine I ja. Covek vozi u skladu sa godinama, kulijana teska a po krivinama mu ni na kraju pameti nije da obara i jurca. Tako da se ne opterecujem time :)

P.S Da ne offujem coveku temu vise.. Evo slike od pre 15-tak dana. Desna krivina.. Pozdrav! :zdravo:IMG_20180520_181630_preview.thumb.jpeg.610dedb6cf51eb167a993a2ff0269bff.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

I ja se izvinjavam za off. Brate, ne znam sto si ti ovo shvatio kao neku primedbu, na gumi se vidi da se obara do falca maltene i da vozi neko ko ume da vozi, nije nikakvo vredjanje bilo cilj. :D imas pivo od mene :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15
Pre 5 sati, nightrider46 je napisao:

I ja se izvinjavam za off. Brate, ne znam sto si ti ovo shvatio kao neku primedbu, na gumi se vidi da se obara do falca maltene i da vozi neko ko ume da vozi, nije nikakvo vredjanje bilo cilj. :D imas pivo od mene :D

Toliko je prepucavanja na forumu da cim se neko ovako obrati covek (opravdano) pomisli da se ovaj drugi uvredio.

Buraz, uzivaj ni na kraj pameti mi nije bilo da si mi dao primedbu i ni sekunde se nisam naljutio. Jednostavno, bacio sam dva posta i nisam zeleo da idem dalje da ne bih otisao u off, zato onakav zavrsetak poruke. Izbacio sam slike guma koje sam imao u telefonu samo da bih pokazao kako izgleda sara na mojim gumama u skladu sa temom.. Linijama javno se ne hvalim dok ne dodjem konacno do falca :P

Za pivo te drzim za rec! Ispijamo ga na moto skupu Borsko jezero. Ako umaknes jurim te po Nisu, pa ti vidi sta ti je ciniti :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U zemljama gde se vozi desnom stranom normalno je da se gume na motociklima potrose vise sa leve strane. Sve je to ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
8 hours ago, Gajo Sevojno said:

Sta bre vi ljudi radite sa tim gumama, meni ni jedna ne moze da prebaci 4000km..:grr:

Pa kad vozis motor od 250kg i isto toliko konja..  Menjaj gume i budi nasmejan :)

nema smisla da zezas nas sirotinju :D

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja