Jump to content

Moto Zajednica

Naked do 1800e "Poll"

Naked do 1800e "Poll"  

50 članova je glasalo

  1. 1. Naked motocikl do 1800 evra, prema licnom preferiranju...

    • Honda Hornet
    • Yamaha XJ 600
      0
    • Suzuki GS 500
    • Kawasaki ER 5
    • Honda CB 500
    • Suzuki SV 650
    • Suzuki Bandit
    • Kawasaki ZR 7


Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

1. Sve 600ke sa liste su klasa iznad 500ki, po svemu. 

 

2. Hornet je najbolji paket sa liste ponudjenih. 

 

3. SV650 mozda i najzanimljiviji za voznju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Fabricki, verovatno zr7 ima najlepsi zvuk, redna 4-ka, bandit ima karakteristicnu notu zbog sirokih izduvnih grana i u visim obrtajima zaurla, dok ispod 6 000 obrtaja zuji kao fen. I to ti je slicno, opet paralelni i v 2cilindrasi imaju specifican zvuk, ja volim redna 4, taj zvuk povezujem sa motociklima odkad znam za sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Sv 650 najmanje troši a do 140 ide mnogo bolje od svih sa spiska. Poteže kao da ima 750-800 ccm. Vuče iz podruma i ne traži puno šaltanja kao 4 cil 600ccm.

Hornet je najlepši...

Srećna kupovina !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
8 minutes ago, milomir22 said:

Fabricki, verovatno zr7 ima najlepsi zvuk, redna 4-ka, bandit ima karakteristicnu notu zbog sirokih izduvnih grana i u visim obrtajima zaurla, dok ispod 6 000 obrtaja zuji kao fen. I to ti je slicno, opet paralelni i v 2cilindrasi imaju specifican zvuk, ja volim redna 4, taj zvuk povezujem sa motociklima odkad znam za sebe.

Takodje. Ne volim zvuk V na motorima. 

 

Inace Bandit ima 4 ventila po cilindru , zr7 ima 2. 

Na banditu je stelovanje ventila preko srafova, na zr7 je skidanje bregaste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre sat vremena, BlameHofmann je napisao:

pokusavao sam po yt, al' likovi su mahom ugradjivali menjali raznorazne auspuha, i ne mogu da nadjem realan zvuk, zato pitam xD

youtube search  bandit 600s (hornet 600, suzuki sv 650) "stock exhaust sound" "original sound" "stock exhaust". Evo za 30 sekundi za svaki od njih po jedan video. Ako se potrudis verovatno mozes naci i bolji zvuk.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Honda (Hornet) je zakon!!! Naravno, ima i drugačijih mišljenja ali moje iskustvo je nezaboravno. Nažalost, previše je bio ''prgav'' za moje godine i posle nekoliko sezona...... ''siđoh'' na CBF. Isti agregat, doduše malo ''detuned'', zadnji pneumatih za ''20'' uži i još nekoliko bitnih tehničkih detalja ali i dalje je zadovoljstvo voziti takve mašine na dva točka. Uostalom, rekiše ljudi ''dva točka pokreću dušu a 4 - telo'' ;-) 

Hornet 13.JPG

IMG_1702.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Hornet 900

Da li mislite da je Hornet relativno mali motor za nekog ko je visok 187cm? Imam neke predrasude oko veličine motora :(

Sent from my LG-H820 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8
On 6/13/2018 at 7:40 PM, yorda said:

Da li mislite da je Hornet relativno mali motor za nekog ko je visok 187cm? Imam neke predrasude oko veličine motora :(

Ja sam te visine, mislim da je to gornja granica a da ne izgleda smijesno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Cao,

 

Ne pisem cesto po forumu ali ovde vidim neku dilemu koju sam ja imao, visok sam 191, pa sam se plasio da mi motor ne bude "mali" pa cu da pokusam da ti pomognem.

 

Pre jedno 6 meseci sam i ja bio u dilemi koji motor da uzmem, slican izbor kao ti sam imao, hornet je manji od Fazera i Bandita, i to znatno, i sedenje je nagnutije ka naped. i na kraju sam slusajuci savete drugih ljudi kupio Yamaha Fazer 600 2005 godiste. Motor mi je bio najlepsi na oko, ali ono sto nisam znao tada me je kostalo malo novca kasnije. 

 

Fazer mi nikako nije legao, previse ima snage za mene bar koji volim mirnu voznju i po gradu i na otvorenom, a Fazer trazi obrtaje i gas. Vozio sam se sa njim par meseci dok slucajno nisam naisao na coveka koji vozi Bandita 600s, i dao mi da ga provozam. Pa covece, motor sam u tom jednom krugu od 2 km vozio bolje i lakse nego svoj motor koji vozim svaki dan. Tek kad mi je covek rekao da mu je motor presao 102 000 km, uz samo zamenu ulja i filtera ulja nisam mogao da verujem.

 

I tako ja onda dodjem kuci, isti dan, i prodam moj motor drugu, koji mi je naglasio bio da hoce da kupi kad ja budem prodavao, i onda ovde na forumu krenem da trazim bandite i nadjem 2 komada. Jednog je prodavao @N.F.S. a drugog je prodavao @zlig0r i oba su bila izvanredna ali ipak sam odlucio da uzmem prvi, jer je imao punu S masku napred, sto mi znaci zbog zastite od vetra.

 

Od kad sam kupio Bandita, osim sto manje trosi i mnogo je udobniji za voznju, sedim ispravljen na njemu, nema trzaje nikada pri dodavanju gasa verovatno zato sto ima karburatore i manje konja. Isao sam u zadnjih 3 meseca bar 15-20 puta van grada na ture po 300-400 km, i samo podmazujem lanac i ne brinem. I moram da napomenem, da sa svim drugarima sa kojima se vozim, ja imam najmanje problema sa motorom. Njima se stalno nesto kvari, a kod mene, osim sto sam ocistio i sinhronizovao karbove nisam nista dirao. Nema elektronike, nema pumpe za vodu, nema pume za gorivo, nema hladnjaka, nema vode, nema dizni ni kompjutera... Sledeci motor koji bih kupio je noviji Bandit :)

 

E sad, moj konacan savet bi ti bio sledeci, da odes da vidis i provozas sve motore koji te zanimaju, jer ces kad na jedan od th motora budes seo u tom trenutku znati da je to TO

 

Nadam se da ti je moj komentar pomogao i evo slike od oba motora

 

Pozdrav i sigurnu voznju zelim

20180331_113101.jpg

20180425_232855.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Treba imati sreće uopšte u životu,takodje i u kupovini prevoznih sredstava u ovom slučaju motocikla...ti si je imao zato što si u tom trenutku prodao Fazera i naleteo na NFS-ovog Bandita,kupio si odličan primerak,NFS je pedantan...i ja sam pre par meseci kupio Kawu ZR7-S 2003,vozio čopere,pa enduro pa se i ja dvoumio izmedju Fazera,Bandita i Kawe...volim zvuk old school mašine,a i s obzirom na moj stil vožnje,opušteno,ne brzo mislim da sam napravio dobar izbor...sasvim dovoljno snage sa 56kw za putovanje solo i udvoje...kad čovek pronadje sebe na odredjenom motociklu je super...naravno i godine života igraju ulogu...nisam mlad(49)...

Pomenuo si prostotu mašine,uvek je bilo što prostije to bolje,manje se kvari,ukoliko nije izakan,naravno...daleko od toga da ne valja elektronika,abs pogotovo i td.

...neverovatno je koliko volim zvuk Kawe,naravno,fabrički...

...znači,najbolje je da se probaju tipovi motocikla,ako je,naravno,moguće...i samo ti se kaže...

 

IMG_20180619_095257.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ja sam bio ubedjen da je ovaj fazer bolji motor od bandita, bio mi je lepsi, ali sam suzuki kupio jer je bio dooosta jeftiniji od ovog fazera sa slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
41 minutes ago, m.milivojevic said:


Buraz,
Ovo je staro mesec dana :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ma gledam sve zivo ne bi li naso neki normalan motor do 1700...poludeh od potrage..vis e ne znam sta citam i gde gledam...od oldtimera do nekih ybr do starih bandita...haos:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja