Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Downtown 300i

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 351 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ne znam dal taj dodatak ima isti efekat kao vizir koji je iz komada? Inace mi se taj  deflektor nikako ne svidja na skuteru, mozda na nekim motorima ok, na Africi ili GSu recimo, ali na skuteru mi ko piletu sise. Ne znam dal Ivan ima vec gotove modele pa da probam pre kupovine, to sam zaboravio da pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
On 14. 10. 2021. at 3:24, Savamalac je napisao:

@boza_kg Prodao. I poklonio i ceradu, naravno. I oxford nosac za telefon. I stari akumulator koji je jos bio dobar. I stare plocice koje su jos bile dobre. 

 

@Gordak985 Sto se tice cena odrzavanja, gospodin koji je uzeo od mene nema nista od ulaganja narednih 5k km, jer su ulje i filter ulja zamenjeni par dana i mozda 20km pre nego sto je preuzeo motor. Nakon 5k km treba da zameni ulje (ne secam se tacno, ali mislim da to nije vise od 5-6000 rsd, filter, ulje i zamena) i prekontrolise CVT. Verujem da ce biti u redu i CVT ako ga bude vozio kao ja. 

 

Kada sam uzeo motor zamenjeni su:

prednje i zadne pločice EBC organic

led dioda levog fara, atifriz, kočiona tečnost, svećica, filter vazduha, ulje u motoru i filter, ulje u reduktoru, kaiš, ležaj u dekli. 

 

U medjuvremenu je zamenjen akumulator, mozda mesec dana pre prodaje (mislim da novi vlasnik ima 2 god garancije) 

 

Dodati su alarm i nosac za navigaciju. Dotegnute su bravice, sve je podmazano... 

 

To ulaganje, koje da se razumemo ja vidim kao redovno odrzavanje, je kostalo oko 500eur. 

 

Mozda zvuci mnogo, ali ja sam sa tim motorm lepo putovao po Srbiji, po Hrvatskoj, da je bilo lepse vreme isao bih i u Crnu Goru na more, a planirao sam i Italiju juna 2022.

 

Sto se tice toga da je to "veci dvotockas" isti je kao i xmax, beverly i slicni... Uporedi dimenzije, tezine...

 

Mislim da u klasi 300ccm, od starijih modela (beverly, xmax, gilera itd.) nudi najvise na novac za koji moze da se kupi. 

E pa ovako, pridruzio sam se forumu skoro pre dve godine ali tek skoro sam se malo aktivirao da kazem na istome. Ne vredi, mala deca, velika deca, obaveze, jednostavno nema se vremena. Odusevljavaju me pre svega putopisi i svaki citam sa odusevljenjem, bez obzira dali ljudi presli na 50cc samo 50 kilometara ili 5000 km na GS-u. Pre svega postujem necije vreme ulozeno da se taj putopis ispise, znam neko ce reci "dokoni ljudi" i siguran sam da ima i takvih ali ima i ljudi koji rade 12 sati dnevno pa ipak nadju vremena da ispisu taj putopis na forumu, a neki od tih putopisa bogami traju danima. Najmanje sto mogu da uradim je makar da dam lajk! Elem, da neko ne misli da je ovo off topic i da spamujem. Zasto replika na ovaj post? Zato sto sam ja kupio taj DT od @Savamalac (Aleksandra) i prvo sto cu reci je da je covek profesionalac! Pre svega kulturan gospodin (kako je on mene oslovio u tom postu :)). Sve sto je Aleksandar napisao je tacno i sve mi je dao sto je u postu. Bukvalno do sada nisam ulozio ni dinar u njega (nije bilo potrebe), presao sam sad ce 5000km za godinu i pol dana, kupio ga od njega negde polovinom Septembra 2021 ako se ne varam. Dosao ja kod njega sramezljivo na Kymco Agility-ju od 50cc i kad sam video to cudo uplasih se, delovao mi je duplo duzi od Agilitija, kao da sa Fiće prelazim na Mercedes w123. Pogledao ja rekoh razmislicu i javljam ti. Pitam njega a sto prodajes, kaze dodji da ti pokazem, uzeo Hondu NC. Ja gledam Hondu i mislim se "nece meni ovako nesto nikad trebati" Rece mi Aleksandar sta je sve zamenio, i da nemam bukvalno nista da ulozim bar neko vreme, sve istina. @Satelis servisna knjizica takodje prisutna. Ja kao i svaki novi kupac nemam pojma o skuterima ali posto sam na forumu i procitao sam za @Satelis rekoh ajde da mu posaljem poruku i da ga "diskretno" pitam za savet, Darko odgovorio: Zdravo zivo! Kratak i jasan cu bidnem.... kupuj ne razmisljaj dok ga neko nije uzeo,sjajan je DT. Vlasnik je Aleksandar i imas u temi radove koje sam imao na njemu.pozzzz. " Uzimajuci u obzir Daretovu reputaciju i ikonicu sa mačem i tekstom "BJB vitez" prelomim ja odmah posle te poruke i to je bilo to! Poredjenje Agilitija, tj Fiće i w123 je tek sada shvatam veoma glupo, jer kada sam prvi put dao gas na DT i isterao ga na auto put to je bilo kao prvi put posle seksa, osmeh nije silazio sa lica narednih mesec dana! Ma nema, ja sam ta faca, glavni sam u BG-u :care:  Covek srednjih godina, 45-u sprcao a jurca bez razloga skuterom non-stop, danju -nocu!  Ja mislim da sam prešao 1000km za nekih 7 dana, izmislio razloge da idem dva puta za Krusevac kod sestre samo da bih ga vozio. Verovali ili ne i dan danas me drzi isto, neverovatan osecaj. DT je po mom misljenju top skuter, pogotovo za pocetnike koji su kao ja presli sa 50cc i 3.5 konja na fantasticnih 29-30 konja. Period privikavanja je iskreno za mene bio kratak, tu dodatnu snagu sam ja doziveo ne kao nesto strasno vec kao prednost, pogotovo za Beograd i skoro svakodnevno putovanje sa Ceraka do Novog BG preko mosta na Adi.Lepo sam izvozao ja i taj Agility,kupio ga novog za sina, i on to brzo izgustirao, kao i svaki mladi "uspesni biznis-men" jelte, sramota je da on vozi zensku na skuteru od 50cc, mora auto brale, sto jaci to bolji ( ćaća to nije naravno finansirao) ,Vozio ga ja skoro godinu dana tu istu rutu, ali jednostavno nema snage. Da se razumemo, nista drugo sem ova dva skutera nisam vozio i ne znam za bolje ali za sada je ovo za mene savrsenstvo. DT sigurno vozim jos godinu dana, ako ne i duze a onda na oglase pa Honda NC DCT. Ova BJB zajednica je nesto stvarno fantasticno i drago mi je sto sam na neki nacin deo iste. Planiram neke radove na mom DT-u, pa kad se to desi dodacu ovde, ciso da sve bude transparentno :) Za sada moj lepi DT spava zimskim snom u lepoj ususkanoj garazi kod moje sestre, ne bih se osecao dobro da mora da bude cele zime ispred zgrade na vetru i mrazu u ekzluzivnom naselju Cerak Vingradi! A dobro je i za miran san, da se ne razmislja -_-

Pozdrav i ziveli!

 
Promenio član ZeleniZub
  • Sviđa mi se 12
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
On 11. 3. 2023. at 15:22, ske je napisao:

Probacu sigurno, ako Ivan ima da mi ponudi. Ovako ne znam nikog od koga bih pozajmio

@ske Ako se ne snadjes za oko mesec dana ja cu ti dati moj da probas, nisam trenutno kod kuce a skinuo sam ga sa vizira, muka bi bila da sestri objasnjavam gde sam to ostavio kod keve veruj mi. Kontaktiracu te za mesec dana u svakom slucaju, pozdrav.

Promenio član ZeleniZub
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
Pre 15 sati, Savamalac je napisao:

Imas broj... ceka te. :)

Imam naravno, broj telefona osobe kao sto si ti se naravno cuva i nemoj dvaput da kazes za NC, samo jos da se novcanik napuni dovoljno. Hvala ti jos jednom,stvarno si me usrecio! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8924 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tomina makina

IMG-20230516-171347.jpg

 

vreme je

IMG-20230516-171410.jpg

 

opraviti situaciju

IMG-20230516-171424.jpg

 

dobri

IMG-20230516-172438.jpg

 

samo tacnuti macnuti

IMG-20230516-174023.jpg

 

IMG-20230517-143920.jpg

 

i ovde tacnuti macnuti

IMG-20230516-174035.jpg

 

IMG-20230516-173405.jpg

 

"skoro" srafljeni reklo bi se

IMG-20230516-182622.jpg

 

bez rasklapanja

IMG-20230516-183158.jpg

 

nalepnica prikrila stetu

IMG-20230516-184930.jpg

 

IMG-20230516-185000.jpg

 

sad znamo sta je i kako u igri

IMG-20230516-190833.jpg

 

poente razne

IMG-20230517-114219.jpg

 

IMG-20230517-123004.jpg

 

djob dan ;) 

IMG-20230517-133139.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
On 22. 3. 2023. at 0:07, ZeleniZub je napisao:

Da se razumemo, nista drugo sem ova dva skutera nisam vozio i ne znam za bolje ali za sada je ovo za mene savrsenstvo. DT sigurno vozim jos godinu dana, ako ne i duze a onda na oglase pa Honda NC DCT.

Ako dodje do menjaze, ja bih se upisao na tu listu zainteresovanih ali za tvoj DT pa da se krug zatvori. Vec dugo je na listi zelja, a sta sladje od motora sa poznatom istorijom i dobrim odrzavanjem :D Taman na prolece / leto da se ponovim 

Promenio član Tarmi636
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Nikakav problem ni sa vilama, ni sa bilo čim drugim na skuteru, pu pu da ne čuje zlo.

Radjeno jer je kilometraža to zahtevala. Oseća se razlika, skuter je "mekaniji" preko rupa, nisam imao u servisnoj istoriji da su ikada radjeni amorti, pa odradjeni i oni. Čisto da sve bude cakum pakum

:mobilizator:



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
On 28. 5. 2023. at 16:58, Tarmi636 je napisao:

Ako dodje do menjaze, ja bih se upisao na tu listu zainteresovanih ali za tvoj DT pa da se krug zatvori. Vec dugo je na listi zelja, a sta sladje od motora sa poznatom istorijom i dobrim odrzavanjem :D Taman na prolece / leto da se ponovim 

Imacu to u vidu @Tarmi636, hvala na ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
On 22. 3. 2023. at 0:07, ZeleniZub je napisao:

E pa ovako, pridruzio sam se forumu skoro pre dve godine ali tek skoro sam se malo aktivirao da kazem na istome. Ne vredi, mala deca, velika deca, obaveze, jednostavno nema se vremena. Odusevljavaju me pre svega putopisi i svaki citam sa odusevljenjem, bez obzira dali ljudi presli na 50cc samo 50 kilometara ili 5000 km na GS-u. Pre svega postujem necije vreme ulozeno da se taj putopis ispise, znam neko ce reci "dokoni ljudi" i siguran sam da ima i takvih ali ima i ljudi koji rade 12 sati dnevno pa ipak nadju vremena da ispisu taj putopis na forumu, a neki od tih putopisa bogami traju danima. Najmanje sto mogu da uradim je makar da dam lajk! Elem, da neko ne misli da je ovo off topic i da spamujem. Zasto replika na ovaj post? Zato sto sam ja kupio taj DT od @Savamalac (Aleksandra) i prvo sto cu reci je da je covek profesionalac! Pre svega kulturan gospodin (kako je on mene oslovio u tom postu :)). Sve sto je Aleksandar napisao je tacno i sve mi je dao sto je u postu. Bukvalno do sada nisam ulozio ni dinar u njega (nije bilo potrebe), presao sam sad ce 5000km za godinu i pol dana, kupio ga od njega negde polovinom Septembra 2021 ako se ne varam. Dosao ja kod njega sramezljivo na Kymco Agility-ju od 50cc i kad sam video to cudo uplasih se, delovao mi je duplo duzi od Agilitija, kao da sa Fiće prelazim na Mercedes w123. Pogledao ja rekoh razmislicu i javljam ti. Pitam njega a sto prodajes, kaze dodji da ti pokazem, uzeo Hondu NC. Ja gledam Hondu i mislim se "nece meni ovako nesto nikad trebati" Rece mi Aleksandar sta je sve zamenio, i da nemam bukvalno nista da ulozim bar neko vreme, sve istina. @Satelis servisna knjizica takodje prisutna. Ja kao i svaki novi kupac nemam pojma o skuterima ali posto sam na forumu i procitao sam za @Satelis rekoh ajde da mu posaljem poruku i da ga "diskretno" pitam za savet, Darko odgovorio: Zdravo zivo! Kratak i jasan cu bidnem.... kupuj ne razmisljaj dok ga neko nije uzeo,sjajan je DT. Vlasnik je Aleksandar i imas u temi radove koje sam imao na njemu.pozzzz. " Uzimajuci u obzir Daretovu reputaciju i ikonicu sa mačem i tekstom "BJB vitez" prelomim ja odmah posle te poruke i to je bilo to! Poredjenje Agilitija, tj Fiće i w123 je tek sada shvatam veoma glupo, jer kada sam prvi put dao gas na DT i isterao ga na auto put to je bilo kao prvi put posle seksa, osmeh nije silazio sa lica narednih mesec dana! Ma nema, ja sam ta faca, glavni sam u BG-u :care:  Covek srednjih godina, 45-u sprcao a jurca bez razloga skuterom non-stop, danju -nocu!  Ja mislim da sam prešao 1000km za nekih 7 dana, izmislio razloge da idem dva puta za Krusevac kod sestre samo da bih ga vozio. Verovali ili ne i dan danas me drzi isto, neverovatan osecaj. DT je po mom misljenju top skuter, pogotovo za pocetnike koji su kao ja presli sa 50cc i 3.5 konja na fantasticnih 29-30 konja. Period privikavanja je iskreno za mene bio kratak, tu dodatnu snagu sam ja doziveo ne kao nesto strasno vec kao prednost, pogotovo za Beograd i skoro svakodnevno putovanje sa Ceraka do Novog BG preko mosta na Adi.Lepo sam izvozao ja i taj Agility,kupio ga novog za sina, i on to brzo izgustirao, kao i svaki mladi "uspesni biznis-men" jelte, sramota je da on vozi zensku na skuteru od 50cc, mora auto brale, sto jaci to bolji ( ćaća to nije naravno finansirao) ,Vozio ga ja skoro godinu dana tu istu rutu, ali jednostavno nema snage. Da se razumemo, nista drugo sem ova dva skutera nisam vozio i ne znam za bolje ali za sada je ovo za mene savrsenstvo. DT sigurno vozim jos godinu dana, ako ne i duze a onda na oglase pa Honda NC DCT. Ova BJB zajednica je nesto stvarno fantasticno i drago mi je sto sam na neki nacin deo iste. Planiram neke radove na mom DT-u, pa kad se to desi dodacu ovde, ciso da sve bude transparentno :) Za sada moj lepi DT spava zimskim snom u lepoj ususkanoj garazi kod moje sestre, ne bih se osecao dobro da mora da bude cele zime ispred zgrade na vetru i mrazu u ekzluzivnom naselju Cerak Vingradi! A dobro je i za miran san, da se ne razmislja -_-

Pozdrav i ziveli!

 

Hehe ista prica je i kod mene pocev od kontakta sa Daretom pa do izgovora za voznju i utucenih kilometara, sem sto ja vozim magare staro 22 godine, al ne zalim se, 38ks vise nego dovoljno meni koji sam presao sa 50cc na 500cc(tacnije 460cc al ajde). 

Takodje u planu imam neki NC(ako finansije dozvole), ako ne onda neki Transalp ili slicno, po mogucnosti V twin agregat, mnogo volem taj zvuk i obrtni moment:na_glavi:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Varaždin, Hr
  • Motocikl: KYMCO X-TOWN 300i

Uh, u pravu si...ja sam iskopao korisničke upute na Hr/Srb i nisam pridavao pažnje tvojem na Engl. Tek sad vidim da su to tehničke upute, hvaaaala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja