Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Downtown 300i

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Podgorica

Drugari pozdrav,interesujeme vase misljenje o skuteru,dobijam ga u zameni za svoj motor.Vredi li uzimati taj skuter,ima li vrednost i da li ima prodaju odnosno da li se prodaje taj skuter.Ja ga imam  na 2500e?


 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

ja vozim takav samo 2010. ja sam se zeznuo pa me izasao malo vise, ali dobar je motor. udoban , super vuce, a i lep je, a ni ne trosi mnogo. jeftiniji za odrzavanje nego japanci. ne znam u kakvom je stanju taj tvoj ali ako je ok onda vredi te pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

To mu je realna cena ako je u besprekornom stanju. Drugar je kupio za 2700e 2014-5 godiste prvi vlasnik, kupljen nov u Srbiji, 12000km, plus novi givi kofer placen 40000+ din... Vidjao sam i primerke ispod 2000e...

Sent from my LEX626 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Zdravo ljudi,

 

Juce mi je na putu ka NS puk'o kais, pa su mi rekli da su mi mozda otisle i rolnice . Evo lunjam po internetu ali ne mogu da pronadjem skoro nista. Da li znate gde mogu da se kupe po OK ceni ovi delovi? Bokilic mi rece za Kompp.co , jel ima jos negde?

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD

Motorcross team iz Kraljeva...imaju gomilu delova za skutere po povoljnim cenama.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Cao drugari,

 

Otici cu do Satelisa sledece nedelje u svakom slucaju, ali bih voleo da cujem komentare ukoliko je neko imao slican problem . 

 

Kada vozim malo ( tipa predjem nekoliko km) , i onda svaki put kad se zaustavim, pri polasku (a obavezno pri polasku na jacoj uzbrdici ili penjanju uz trotoar) mi se zacuje na kratko neki cudan 'brundajuci' zvuk dole iz dela gde je kvacilo . Ne znam kako da ga opisem , ali samo na sekund glasnije zabruji i motor cim krene zvuk prestane. Ne javlja se nikad tokom voznje. 

 

Burazer kaze da se i njemu to povremeno culo na proslom Xciting-u, ali da nije skontao sta je.

 

Unapred hvala na svakom odgovoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Pa kvacilo. On cim sastavi krene vise nema proklizavanja i ne cuje se. Zanaci moze biti obloge-pakne kvacila, zvono ili opruge na kvacilu.

Sent from my LEX626 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Druže nema potrebe da za svako pitanje otvaraš novu temu. Imaš postojeću temu pa tamo pitaj sve što te zanima. Spojiću ovu sa već postojećom a ti dalje nastavi u postojećoj temi. Ajd uzdravlju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Pojavio mi se problem u voznji, skuter je Downtown 300i iz 2009god.

Normalno pali, radi, vozi se, ubrzava, nema trzanja i slicno. U poslednje vreme se desava da se motor ugasi sam od sebe prilikom usporavanja ili stajanja pred semaforom, cini mi se da je to narocito slucaj ako malo ostrije usporavam (nailazak na kolonu, promena boje na semaforu itd). Samo se ugasi bez neke naznake, i posle toga upali bez problema. Osim toga nisam primetio neki drugi problem u radu. Ovo zelim da sredim jer je potencijalno opasno, nekad cak i ne primetim odmah, tek kad stanem i shvatim da nema nikakvih vibracija pod rukom.

 

Neka ideja o cemu bi moglo da se radi?

 

Kad sam vec tu, jel imamo neki servis za preporuku na potezu Novi Beograd-Ledine-Surcin, za standardne potrebe servisiranja?

 

Hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco Downtown 300

Znam za Satelisa naravno, nisam ja bas od juce na forumu :)

Lepo sam napisao N.Beograd-Ledine-Surcin, al ajd sad...hvala, cuo sam se s covekom, sve smo dogovorili za servisiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da ne otvaram novu temu, da priupitam ovde, pošto može da se odnosi i na ovaj skuter:

 

Pri zameni kaiša, da bi ventivar mogao lepo i ravnomerno da nalegne na bolcnu i da se ne shebu njegovi zubići, često sam video\pročitao savet da se kaiš što dublje uglavi u zadnje polutke, kod kvačila, e da bi napred mogao da se što više izvuče, pa da varijator ne uklješti kaiš prilikom zatezanja šrafa...

 

E sad, lako je rukom pritisnuti oprugu i raširiti polutke na 50cc skuteru, ali na maxijima je opruga prejaka, pa to ne biva.

Jel ima tu neka caka, neki savet iz prakse kako to izvesti, a da se ne koristi gruba sila?

 

Nadam se da sam bio jasan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Hajde da pokušam da budem precizniji, u nadi da će mi neko odgovoriti.

Na snimku se vidi detalj koji sam objašnjavao:

 

Svojevremeno su mi u jednom lokalnom servisu "majstori" uspeli da polome ventivar. Nisu ga lepo zategnuli, jer je kaiš smetao, ili su ga ušrafili ukrivo, šta već, i nakon paljenja, krilca su udarila u deklu i ventivar se okrenuo oko svoje ose i polomio zube.

Čekao sam 15 dana na novi ventilator, u sred letnje sezone i odmora koji sam imao, pa mi je to baš teško palo...

Inače CVT na mom skuteru je isti kao na Downtownu, pa da ne bude da pišem van teme :)

 

Drugi "majstor" je na silu gurao ventivar na osovinu (opet iz razloga što kaiš smeta), pa je uspeo da delimično deformiše žljebove na ventivaru, a između ostalog da zaboravi i da stavi podlošku iza varijatora itd...

 

Sve u svemu, od tad ovakve aktivnosti radim sam. Ne baš što sam time oduševljen, radije bih da platim majstora i o ovome ne mislim, već iz razloga što sam izgubio poverenje u tuđi rad.

 

E sad, iz iskustva sad znam da precizno i ispravno namontiran CVT drastično utiče na kvalitet vožnje, pa se želim da se potrudim da savladam veštine kako ga lepo setovati.

I da se vratim na pitanje, treba mi savet od iskusnijih - kako montirate kaiš na maxi skuterima, kod kojih je opruga jaka? Postoji li neki alat koji pomaže da se polutke razmaknu, neka caka u montiranju, hint...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zašto misliš da kaišu smeta da bude pritisnut u konusima? Pa on tako ostvaruje prenos. Trenjem o konuse svojim jednako konusnim bočnim ivicama. On jednostavno u određenom trenutku treba da bude na određenom mestu između konusa.

Razumem pitanje.

 Da ti ponudim odgovor.

Majstori koji su napravili štetu su to uradili zbog manjka veštine i bespotrebne brzine. 

Prilikom montaže kaiša, kao na snimku, on se  prvo stavi u zadnju remenicu i sve zajedno na mašinu.

E sad...u trenutku kada treba staviti spoljni deo ventilatora, dobro je dodatno, PRSTIMA ili povlačenjem kaiša (može lagano rukom i da se zarotira remenica), da uđe dublje u zadnju remenicu. Na taj način će biti dovoljno mesta da ne leži direktno na osovini (čauri) ventilatora/ varijatora. On dotle u stvari nikada ne bi ni smeo da dođe. Zato nastaje problem i tebe možda buni.

Bitno je da kada staviš spoljni deo varijatora, ventilator, on svojim srcem lepo negne na čauru i uzubi se na radilicu, a ne da pritiska kaiš. Ako se to ne dogodi, imaćeš potencijalno ozbiljan problem...neki se već i dogodili.

Zatim, kada je sve na svom mestu i stegnuto, opet rukom okreneš par krugova, zadnja remenica zbog sile opruge smesti kaiš na svoje mesto...i spreman si za paljenje i vožnju.

Još nešto.

Stezanje pištoljima baš i nije preporučljivo. Odvijanje da, ali za stezanje bi trebalo malo više pažnje. Preterana sila kvari navoje, što nekada može da bude skupa igranka.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Prvo, hvala na odgovoru, lepo si me razumeo.

 

Poenta jeste u tome što prstima ili povlačenjem kaiša ne mogu da uglavim kaiš dublje u zadnju ramenicu. Prejaka je centralna opruga. Uđe možda neki milimetar ili nešto više, ali nedovoljno da na osovini varijatora bude dovoljno prostora da se ventivar lepo i ravnomerno zategne bez otpora. Kada stavim kaiš, on je pozadi skroz gore na polutkama, a napred leži na bolcni varijatora.

 

Inače nemam pištolj i ovo zatežem moment ključem, uz blokator varijatora alatku. Snalazim se tako što stavim neko drvce preko bolcne, da podigne kaiš prilikom zatezanja, pa onda okrenem krug da drvce ispadne. Al ko velim, mora da postoji neki pismeniji način za rešenje ovog problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne znam za takav alat.

Prilično je nepreporučljivo natezati remenicu na bilo koji način ili gurati nekakve skalamerije.

Princip si shvatio, vidim. Biće da ćeš morati samo malo više da ojačaš prste :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Opet ja u ovoj temi,  CVT-u...

 

Zamenio sam kaiš, metuo original Mitchuboshi, i naručio i zamenio lamelice, ublaživaće i oprugice kvačila. Rolnice su takođe skoro nove.

Malo sam ćemerisao u nabavci, pa nisam hteo celo novo kvačilo, ali pre svega i iz razloga da savladam kako se to sve montira.

 

Elem, malo sam se igrao i sa štelovanjem prenosa, tj. eksperimentisao sa podmetanjem podloškica ispred bolcne varijatora, kako bih dobio efekat da kaiš pri kretanju bude što je moguće niže na bolcni, a da stoji što više pozadi u polutkama...

 

Da skratim, verovali ili ne, ogroman efekat je sa podloškicom debljine od samo pola mm! Prosto ni sebi ne mogu da objasnim.

Par puta sam skidao i stavljao podloškice da potvrdim :)  Kad stavim 2, tj. debljine 1mm, mora prejako da se zategne šraf na varijatoru da stisne kaiš, inače klepeće. Bez podloške, drugačije se ponaša - lenje kreće na uzbrdici, mora jači gas...

 

Sve u svemu, podloškica rula :)Ovu sam stavio ako neko hoće još da proba. Dal zbog podloškice, dal zbog kaiša i novih lamelica, mislim da mi se nikad skuter ovako lepo nije ponašao. Nisam merio, al do 100tke ubrzava dok trepneš, čini mi se, sve lepo i linearno, bez rupa u gasu i trzanja.

 

A sad, imam i neku vrstu problema, pa pitanje - Na leru mi sad okreće točak. To se baš dosta vidi kad je skuter na centralnom štenderu, ali se  oseti kad stojim na semaforu recimo. 'Oće skuter sam da ide.

Cenim da lamele kače zvono, nema dovoljno zazora. Jel će to vremenom da se samo odšmirgla, ili treba neka intervencija? Ne bih da sad pokvarim ovo što sam dobio :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nema moj skuter obrtomer, pa ne znam na koliko radi. Ali ne bih rekao da je tu problem, sa starim kvačilom, tj. lamelicama se nije ovako ponašao.

Oprugice kvačila sam naručio OEM original Kymco, za moj model, ne znam detaljnije. Bemliga, izgledaju oprugasto :), iste ko stare.

Meni se čini da je kvaka u ovim gumenim ublaživačima lamela, stavka 14 na ovom linku. Stare su bile za nijansu manjeg obima, ja računao da je to od pohabanosti, mada jesam primetio da daju dosta otpora pri spuštanju lamela, dok sam montirao kvačilo.

 

Dal će to da se uobliči samo, pitanje je sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2910 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Definitivno je ovde problem, zaokružio sam na slikama (nisu original sličke, nađoh na Netu odgovarajuće).

Gumica je predebela, pa oprugica nema dovoljno snage da spusti lamelu i ubaci u žljebić...

Pu majku mu, što bre uvek sve moram da naučim na teži način :tras2:

 

Imam i stare gumice, a možda mogu i ove nove malo da oblikujem, al mi se ne rastura i montira sve od početka. Dal će vremenom da se oblikuju?

 

rb.jpg

cw.jpg

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja