Jump to content

Moto Zajednica

Da li se isplati ili ima boljeg

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Peda X Road 2

Video sam negde ,najverovatnije na kupjem prodajem i tim ostalim prodajnim sajtovima mislim da se zove gladijator .Koliko sam ja mogao da vidim to cudo ima dosta protektora na sebi. Mene realno zanima sta vi mislite o tome i da li se isplati uzeti to ili ima bolja stav od toga (pozeljno je da bacite link necega sto je isplativije jer me vrlo interesuje , i potencijalni sam kupac) toliko od mene hvala unapred na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Kad ljusneš na asfalt matematika je otprilike ovakva - što više para si dao za zaštitnu opremu, to se više 'isplati'. :) A kad je život u pitanju, o komprimisima i isplativosti odlučuješ samo ti.

 

Inače ljudi koriste i to, ali verujem da je za uobičajene prilike dovoljno dobra i kvalitetna jakna sa protektorima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Peda X Road 2

Ja sam zaravo od pocetka bio za jakne dvodelna odela jednodelna i tako to ovo mi je samo zapalo za oko zbog zastite koju ima ali naravno jakna je jakna . Jer imas neki redlog za jaknu ako nije problem naravno ne nesto preskupo?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

U okviru foruma na BJB Podcast imaš fenomenalno objašnjeno sve o protektorima, meni lično nešto najpotpunije što sam slušao. Poslušaj i biće ti u osnovi sve jasno, a onda ćeš otprilike znati.....

 

Za izbor jakne bitno je za šta ti treba, grad, otvorena, sve sezone, samo ljeto.....daj malo detalja....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ja sam pre par godina kupio gladijator, da se ne bih tokom leta kuvao u jakni. Nosio sam ga nekoliko sezona dok nisam kupio mesh jaknu.

 

  • Zaštita je definitivno bolja na gladijatoru, bar u mom slučaju (neki Knox model gladijatora, a jakna je Ixon model Hacker Game).
  • Jakna je praktičnija jer se lakše oblači, skida i odlaže.
  • Kad sam išao po gradu sa gladijatorom na sebi, neki su me gledali čudno, neki su se malo smejali, neki i plašili. Deci sam bio zanimljiv (nindža kornjača), Uglavnom, više privlači pažnju :D
  • Preko gladijatora se obično nosi neka veća "majica" ili dres tipa hokejaški ili slično. Naravno, ima i moto opreme u tom pravcu. Može da se koristi i kao "prekrivka" ako te brine prethodna stavka, ili kao opciona dodatna zaštita od vetra.

Ako te interesuje isključivo zaštita, mislim da je gladijator tu u prednosti. Ako ga razmatraš zato što ti je vruće leti, rekao bih da je jakna "normalnija" opcija - jako mali broj nas nosi gladijator po gradu/na putu. Gladijator je više nekako specifičan komad opreme za kros i slično. Sa druge strane, ako se nosi na krosu gde je mogućnost povreda veća, znači da bolje štiti. A ako bolje štiti na krosu, vrlo je verovatno da bolje štiti i ovako. E sad, tip povreda kojima je vozač izložen na krosu nije isti kao onaj na putu, prilično sam siguran da je to već negde obrađeno na forumu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova

Gladijator je zastita od udarca samo a ono sto je na asfaltu pored udarca velim problem je abrazija. Zato ti treba barem mesh jakna. Nikakav mx dres te nece spasiti od dranja koze a pritom ti protektori lako otpadnu i cepaju se ako se kliza po asfaltu pri vecoj brzini. Za grad leti mesh ili jos bolje perforirana koza sa svim protektorima naravno. Ovo je ukratko....a imas na forumu detaljnije ako malo potrazis.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Peda X Road 2

Pa ovako posto vidim da nisam bas naglasio sta mi konkretno treba sad ovom prilikom cu to uraditi. Razmisljao sam se za jaknu tokom letnje sezone naravno sa protektorima . Gladijator konkretno ja nikada nisam ni video nego kao sto sam rekao zapalo mi je za oko zbog zastite. Inace jakna mi je potrebna za gradsku voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

I ja sam čuo da je gladiator više za krosere, štiti od udarca pri manjim brzinama, a na asfaltu nema neke koristi od njega, ako hoćeš ljetno i prozračno traži mesh jaknu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Gladijator def ima kompletniju zastitu, vise protektora, duzi su, i dolaze sa pojasom koji imaju protekcijuu i za bubrege (ali ne bilo koji pazi sta kupujes, protektori moraju da imaju sertifikaciju EN 1621 i dobar gladijator je skup), moze imati koristi na ulici jer pad na ulici nije kao pad na stazi, imas 301 stvar u koju mozes da dodatno udaris.  

Ali sto neko rece gore, preko toga mora nesto sto ce te cuvati od abrazije, jer kad bi samo proklizao sa gladijatorom direktno na asflat mozes isto da napravis stetu sebi poprilicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja