Jump to content

Moto Zajednica

Stelovanje karburatora ZXR 400 pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

Pozdrav imam problem sa motorom upitanju je Kawasaki ZXR 400 Ninja motor ima vise problema :
1: Kada se vozi od 4-4.5k do nekih 6,5-7k obrtaja kad se izadje na pravac i stisne gas motor pocinje da stuca i prekida sa gasom to traje nekih 2 3 sekunda cim uhvati 7k obrtaja poludi u nekoliko navrata digne na zadnji ako je upitanju 1 brzina.
2: kada radi u leru i odjenom se da pun gas kao da se ugusi a nekad se cak i ugasi.
3: kad se motor vozi na duze staze a pritom malo po gasu grzi ili kad se turira u mestu na malo vecim obrtajima 14-15k, kada pustim gas motor radi na 3k obrtaja u leru, smanjim mu obrtaje na 1.5k radi oko nekih 3 4 minuta tako i onda se ugasi i sledeci put da bi ga upalio moram da vratim ler gde je bio da bi radio posle opet na 1500.
Svecice su nove filter, vazduha takodje.
Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Samo dobar servis karbova, i ima da prducka sve u 16...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

karburatori ocisceni u UZ kadi srav za smesu u ovom slucaju goriva (blize je motoru) je bio na 2.5 kruga, stavio sam na 1,5 kurg na sva cetri karburatora bolje je ali idalje radi malo nepovezano. Videcu sutra da kupim vakum metre pa da vidim jel su usinhronizovani a sumnjam da jesu pa cu javiti rezultate :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 15 minuta, Trickoo je napisao:

karburatori ocisceni u UZ kadi srav za smesu u ovom slucaju goriva (blize je motoru) je bio na 2.5 kruga, stavio sam na 1,5 kurg na sva cetri karburatora bolje je ali idalje radi malo nepovezano. Videcu sutra da kupim vakum metre pa da vidim jel su usinhronizovani a sumnjam da jesu pa cu javiti rezultate :)

 

Ne bacaj pare na vakuummetre, napravi ih za smesne pare. Ja najvise volim kada nesto sam izgrunfujem, za malu kintu, a to radi i zavrsi posao.

Evo, pogledaj:

VACUUMMETAR.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 5 sati, Trickoo je napisao:

karburatori ocisceni u UZ kadi srav za smesu u ovom slucaju goriva (blize je motoru) je bio na 2.5 kruga, stavio sam na 1,5 kurg na sva cetri karburatora bolje je ali idalje radi malo nepovezano. Videcu sutra da kupim vakum metre pa da vidim jel su usinhronizovani a sumnjam da jesu pa cu javiti rezultate :)

 

Pogledaj sta service manual kaze za vijke za Idle smesu. Deluje mi da je 1.5 malo, mada nisam proveravao. Jest da je 400 na 4 cilindra pa je moguce, ali cesto budu na 1.75-2.5

Nego, jesi li utrefio podptitisak i da li je sad ok? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Smesu koju tu stelujes ima veze sa radom "na leru" ili po nasem "u praznom hodu" i u prelaznom rezimu. (Do nekih max 30° otvorenosti leptira) tako da nema potrebe da vozis motor da bi to ustelovao. A tih 1.5 u tom slucaju deluje manje-vise OK. Ako hoces dodatni info oko stelovanja (mozda znas vise od mene, ali si pitao pa nudim pomoc) javi se na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja

uglavnom imam iskustva sa 2T motorima do 2 karburatora jer sam to vozio dosta i cesto. Imao sa i Injection ali tu nema srafa za smesu nego sve preko kompa sto je mnogo lakse. Ovo sam uzeo pre jedno 2 meseca i do pre neki dan je bio u param parcad motor. Jer se radi sve ispocetka od farbanja rama do prepravke izgleda motora, zamene gumica u kocionim cilindrima itd itd. Ovo su par slika pre i posle  dosta toga se ovde radilo i jos dosta ima da se radi na pola projekta je sad odprilike :)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

viber image.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja