Jump to content

Moto Zajednica

Koje kočione pločice?

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer

Krenem da radim servis na mojoj Jamahi FZS 600 Fazer i imam šta da vidim - prednje kočione pločice ostale na jedno 0,5 mm! Zadnje nisam ni gledao ali verovatno su bolje, zadnju kočnicu jedva koristim. Proverio sam kod prodavaca, imaju Lucas (Biker House), sinterovane, ne zna se koji model i NewFren (Kompp), takođe sinterovane i opet se na zna model. Prodavci verovatno smatraju da to nije važno, pa tek kada ih baciš na muke možeš da iznudiš priznanje o tipu proizvoda. Ima li neko iskustvo sa ovim pločicama koje oni prodaju? Da li postoji još neka prodavnica koja drži pločice i koja je?

 

Pogledao sam malo šta na netu kažu. O NewFren nisam našao nikakve komentare kupaca, a o Lucasovim većina kupaca piše da skiče žešće od svinjčeta, pa ih je sramota da koče na semaforu gde ima puno publike. Razmišljam o EBC HH (sinterovanim) pločicama koje bih nabavio iz inostranstva, ali komentari su vrlo različiti - te slabo koče hladne, drugi kažu dobro koče i takve, treći kažu pojačano troše diskove (koji su preskupi za naše pojmove pa zamenu treba maksimalno izbegavati), proizvođač kaže da ih ne troše mnogo... Ima li neko iskustvo sa ovim pločicama? Može li neko da preporuči neke druge pločice, sa kojima ima dobro iskustvo? Jasno je, koeficijent trenja (dakle, sila kočenja) treba da je veliki, ali i druge osobine su bitne. Čekam vaše odgovore u nadi da ću uskoro moći da donesem odluku o novim pločicama.

 

Na izbor pločica utiče i stil vožnje, naravno. Moj stil je uglavnom umeren (do 120 km/h), ponekad dam sebi odušku (i isteram želju), pa malo ubrzam, dakle ništa posebno, ali bez obzira na to, voleo bih da imam kočnice koje "hvataju za oči" (zlu ne trebalo). Sadašnjim kočnicama sam bio zadovoljan dok se pločice nisu skroz izlizale, ali pojma nemam koje su u pitanju, ovde nikada nisu menjane a motor je uvežen polovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3483 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Po tome što si napisao o stilu vožnje smatram da ti sinter pločice nisu potrebne i da bi ti više odgovarale organic pločice.

Ja koristim Lucas organic i zadovoljan sam po svim parametrima. Isto iskustvo imaju i mnogi moji drugari koji ih koriste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer
2 hours ago, hard_rock said:

Koristim TRW , i jeste malo skripe.

EBC HH trose diskove.

 

Najbolje je resenje za tvoju voznju semi-sinter.

OK, mislim da si u pravu, semi-sinter bi trebalo da objedini i dobro kočenje i štednju diskova. Da li možeš da mi preporučiš neke konkretne pločice, pa da probam da ih nađem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer
3 hours ago, zika56 said:

Po tome što si napisao o stilu vožnje smatram da ti sinter pločice nisu potrebne i da bi ti više odgovarale organic pločice.

Ja koristim Lucas organic i zadovoljan sam po svim parametrima. Isto iskustvo imaju i mnogi moji drugari koji ih koriste.

Ima šanse da bi i meni mogle da odgovaraju neke organske (kevlar), mada sam imao situacije da sa stotke moram da stanem na 15 metara (ovo je procena natopljena adrenalinom). Ima trenutaka kada ludujem, ne često ali ipak ludujem. Fazer je i malo startniji, lakše se uleti u problem iz koga jedino dobre kočnice mogu da te izvuku (BMW standing 1/4 mile: 12,5 sec, 168,2 km/h; Fazer standing 1/4 mile 11,4 sec, 191,6 km/h). Pogledaću da li u Kompp-u imaju NewFren TT Pro Brake B4R, alternativa bi im bile neke od organskih, TRWLucas ili NewFren (mislim da se izbor u Srbiji svodi na ova dva proizvođača, a veliko je pitanje da li uvoze ceo proizvodni program).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Imam EBC HH i tacno je da malo slabije koce dok su hladne, ali brzo se zagreju i onda odlicno koce,a sto se tice potrosnje diskova, nemam ih dovoljno dugo da mogu da kazem nesto o tome, tek su nekih 3000-4000km na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To sto koče malo slabije u startu nije toliko bitan faktor. Svakako ti je mašina hladna i lagano voziš dok se sve ne zagreje, i mašina i gume i kočnice.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Imas u motolandu Nissin NS plocice koje ti toplo preporucujem. One su semi sinter i prava mera za nas amaterske ludake. 

Imam ih napred na diskovima,odlicne su. Odlicno koce,odlicno se dozira sila kocenja. Opet cu ih staviti.

A ako si ostar vozac mozes i ST da uzmes.

 

Na zadnjem disku imam Trw organik i meni jako lose rade. "Initial bite" je ok,ali se jako lose dozira sila,jako lose.. ne preporucujem ih.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer
On 6/3/2018 at 8:06 PM, Astral said:

Imas u motolandu Nissin NS plocice koje ti toplo preporucujem. One su semi sinter i prava mera za nas amaterske ludake. 

Imam ih napred na diskovima,odlicne su. Odlicno koce,odlicno se dozira sila kocenja. Opet cu ih staviti.

A ako si ostar vozac mozes i ST da uzmes.

 

Na zadnjem disku imam Trw organik i meni jako lose rade. "Initial bite" je ok,ali se jako lose dozira sila,jako lose.. ne preporucujem ih.. 

Vrlo konkretan savet, hvala ti. Pošto ti već imaš jako pozitivno iskustvo sa semi-sinter pločicama, ne bih da "čačkam mečku" i uzimam full sinter (pretpostavljam da su ST takve), pa da mi časkom pojedu diskove, a ove semi su već dovoljno dobre. Tačno doziranje sile je, po meni, po važnosti u rangu sa dobrom kočionom silom. Danas zovem da proverim da li ih imaju trenutno i pošto su, a proveriću i cenu ovih Lucasovih koje mi preporučuje moj imenjak Žika. Ako cena nije prevelika (država mi je dobrano zavukla ruku u penzionerski džep), radije bih semi-sinter, verujem da imaju bolju kočionu silu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Ja bih skinuo jednu plocicu sa motora,postoji verovatnoca da pozadi pise ili je ugravirano ko je proizvodjac. Ako si bio zadovoljan sa njima,to je jedini siguran nacin da ubodes iz prve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 3.6.2018. at 12:16, Deda Brada je napisao:

Na izbor pločica utiče i stil vožnje, naravno. Moj stil je uglavnom umeren


Potpuno pogrešno, utiče stil drugih i to je van kontrole i uticaja. Efikasnost kočnice je jedini parametar od značaja kad ona zatreba za glavu, koliko škripi, traje, jede se,... tad je nebitno, ali obično biva kasno.

 

Ovo je par prednjih Yamahinih klješta koja su  verovatno ista ko na tvom motoru i spremana su za stazu:

 

001.jpg.aa722e8e78c6b49c1f8b9d43e33414ca.jpg002.JPG.34817d4d5015f28030dc9f5e219be22d.JPG003.JPG.fd92aa53b339e893d7eb69aa7fda462e.JPG

 

Ugrađene su ove pločice koje nisu pune trkaće već su za trening, ali bez problema su i u drumskoj vožnji, stavljene su na postojeće stare diskove, znači da nema maksimalne efikasnosti, ali po rečima vlasnika, efekat kočenja je veći nego što on može da koristi, prevedeno, ima višak kočnice a praktično kočnica uvek fali:

 

004.JPG.bc0c48897d5946dc8c8a8671d66aae7f.JPG

 

Ovo su ista klješta koja su nakon slikanja urađena ali ne kao gornja i zaostaju po nekim parametrima, ali sa ovim crnim pločicama, njihova efikasnost je ispod crte i to samo zbog njih jer su  diskovi  boljeg stanja, neki organik ili mešani sastav:

 

005.thumb.jpg.f2743e26eaa8825dd77c3d4c756a3b54.jpg

 

Ovde ima više o kočnicama sa još nekoliko linkova uključujući i za stazu:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/95275-svi-modeli-kocione-plocice/&page=2

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer
14 hours ago, boki_m said:

Ja bih skinuo jednu plocicu sa motora,postoji verovatnoca da pozadi pise ili je ugravirano ko je proizvodjac. Ako si bio zadovoljan sa njima,to je jedini siguran nacin da ubodes iz prve.

Razmišljao sam o tome, ali u tom slučaju bih bio bez motora dok ne nabavim nove (jer bi me mrzelo da sklapam sa starim, pa kad stignu nove onda iz početka). Pitanje je i da li bih mogao da kupim ovakve kakve su sada na motoru, u Srbiji svakako ne bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa skinuti plocici je 2 minuta a isto tako i zameniti ih u slučaju da ti se ne dopadnu. A ako se desi da ih budeš i drugi put menjao jer ti se bas ne dopadaju, brzina kojom ćeš ih zameniti će biti drasticno kraća. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
12 hours ago, Deda Brada said:

Razmišljao sam o tome, ali u tom slučaju bih bio bez motora dok ne nabavim nove (jer bi me mrzelo da sklapam sa starim, pa kad stignu nove onda iz početka). Pitanje je i da li bih mogao da kupim ovakve kakve su sada na motoru, u Srbiji svakako ne bih.

Ispade da u Srbiji nema plocica. Imas u Maxmomentu Galfer, Motoland Nissin, TRW Motobike, EBC imala Guevara ne znam da li jos imaju, sigurno imaju i Platner ili Barel originalne za Jamahu, naveo si i neke u Kompp i ne znam gde jos u svakom slucaju ima dovoljno brendova u Srbiji nismo bas toliki šupak kosmosa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer
15 hours ago, dvlns said:

Ispade da u Srbiji nema plocica. Imas u Maxmomentu Galfer, Motoland Nissin, TRW Motobike, EBC imala Guevara ne znam da li jos imaju, sigurno imaju i Platner ili Barel originalne za Jamahu, naveo si i neke u Kompp i ne znam gde jos u svakom slucaju ima dovoljno brendova u Srbiji nismo bas toliki šupak kosmosa

Nissin sam proverio kod Motolanda, za mene su preskupe - 9000 za oba diska. TRWLucas (sinter) su dobile loše kritike na stranim forumima, zato sam ih odbacio. O Newfren-ovim (sinter, tip TS, cena vrlo razumna), koje drži Kompp, niko ništa nije napisao, pa pošto nemam reference takođe sam ih odbacio. Platnerovi originali su za bogataše (cena), pa nisu za mene. Guevaru danima ne uspevam da dobijem, pa "dižem ruke". Zbog svega navedenog, rešio sam da kupim u Engleskoj EBC Double H (FA252HH, €19.49/par) za prednju kočnicu, a EBC Semi-Sintered Touring V (FA104V, €20.07/par) za zadnju. Voziće se preko Beča (Delivery cost €5.63) - prijatelj će da ih pošalje ovamo, kombi prevozi idu stalno. Ne šalju u Srbiju (a i da šalju poštarina bi bila reda 25-30 evrića). Našao sam na jednom mestu (opet Engleska, preko eBay-a) komplet za oba točka, semi-sinter, cena džabaluk (29,99 GBP, oko €34), ali su no-name plus nema nikakvih komentara. Ovaj čak šalje u Srbiju i to po razumnoj ceni poštarine od 7 GBP. Ukupno oko 42, vrlo privlačno ali bez reference se ne usuđujem.

 

Dobro je što si rodoljub, ali veruj, ipak jesmo šupak kosmosa. Pogledaj samo šta je n.pr. Englezima na raspolaganju i po kakvim cenama.

 

Edit: Konačno dobio Guevaru, odgovor: "Nažalost nemamo ništa od EBC. Ne znam da li ćemo opet da ih nabavljamo."

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
1 hour ago, Deda Brada said:

Nissin sam proverio kod Motolanda, za mene su preskupe - 9000 za oba diska. TRWLucas (sinter) su dobile loše kritike na stranim forumima, zato sam ih odbacio. O Newfren-ovim (sinter, tip TS, cena vrlo razumna), koje drži Kompp, niko ništa nije napisao, pa pošto nemam reference takođe sam ih odbacio. Platnerovi originali su za bogataše (cena), pa nisu za mene. Guevaru danima ne uspevam da dobijem, pa "dižem ruke". Zbog svega navedenog, rešio sam da kupim u Engleskoj EBC Double H (FA252HH, €19.49/par) za prednju kočnicu, a EBC Semi-Sintered Touring V (FA104V, €20.07/par) za zadnju. Voziće se preko Beča (Delivery cost €5.63) - prijatelj će da ih pošalje ovamo, kombi prevozi idu stalno. Ne šalju u Srbiju (a i da šalju poštarina bi bila reda 25-30 evrića). Našao sam na jednom mestu (opet Engleska, preko eBay-a) komplet za oba točka, semi-sinter, cena džabaluk (29,99 GBP, oko €34), ali su no-name plus nema nikakvih komentara. Ovaj čak šalje u Srbiju i to po razumnoj ceni poštarine od 7 GBP. Ukupno oko 42, vrlo privlačno ali bez reference se ne usuđujem.

 

Dobro je što si rodoljub, ali veruj, ipak jesmo šupak kosmosa. Pogledaj samo šta je n.pr. Englezina na raspolaganju i po kakvim cenama.

U poredjenju sa UK svi su supak kosmosa ipak je tamo izuzetno velika i zahtevna moto zajednica mada nekome to mozda cudno zvuci. U svakom slucaju drago mi je da si resio plocice mada ja imam malo drugaciju filozofiju ali ne menja stvari. Plocice koje ja kupujem su manje vise ista cena i preko i ovde osim ako negde preko nije neka rasprodaja pa sam zato napisao. Menjam jednom godisnje plocice i ne predstavlja mi prevelik trosak ako plarim malo skuplje ali kazem to je vec moja filozofija.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer
3 hours ago, Thaedass said:

Markone Pegaz radi sa EBC plocicama, ja od njega nabavljam, stigne bukvalno sutra ako ih ima u magacinu. 

Upravo proverio, ne rade više sa EBC. Imaju Galfer (prednje: 5000/disk, zadnje: 3700/disk, sve sinter) i TRWLucas, po skoro istoj ceni kao kod Biker House (2970/disk prednje - sinter, 2550/disk zadnje - organske). Ipak je Nissin u Motoland-u povoljniji za 500 po disku. Probudio si mi nadu da mogu EBC da dobijem brzo (naravno, cena bi i dalje bila važan faktor), ali nažalost... 65 za komplet EBC HH pločica je ipak cena koja izbacuje konkurenciju iz igre. Kada je gorivo u pitanju nema pogađanja, košta koliko košta i od toga ne mogu da pobegnem, zato moram maksimalno da ekonomišem na potrošnom materijalu, naravno ne na uštrb kvaliteta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Svaka razlika u ceni potrosnog  materijala je direktno povezano sa kvalitetom istog. 

Dokazano kroz praksu vec milion puta, to je najbolja referenca moguca postojeca. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer
38 minutes ago, speedfreak said:

Svaka razlika u ceni potrosnog  materijala je direktno povezano sa kvalitetom istog. 

Dokazano kroz praksu vec milion puta, to je najbolja referenca moguca postojeca. 

 

Tačno, ako posmatramo jedno određeno tržište. Danas smo ograničeni samo svojom (ne)sposobnošću da nešto nađemo negde u svetu. Ne moramo da se držimo Srbije. Gorivo ne mogu da kupujem napolju (svaka dva-tri dana), ali pločice mogu. EBC HH su EBC HH, pa ih plati koliko hoćeš. Evo, ove koje ja poručujem iz Engleske (€20/par), u Beču, kod ovlašćenog EBC dilera, koštaju skromnih €38 par. Švabura, koji je napisao komentar na sajtu prodavca, kaže da su i kod njega u lokalu oko dva puta skuplje. Da li su dva puta kvalitetnije od onih iz GB?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova

Koliko vidim odlucio si pa ne vidim potrebu da trazis potvrdu svog misljenja. Kao sto sam rekao uvek neko u svetu za nesto pravi rasprodaju sto ne znaci da ostali deru. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ebc pravi dobre plocice. Bice to ok.

 

@dvlns Koj brend trosis? Predpostavljam HH varijantu zbog tipa eksploatacije,vise me interesuje proizvodjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Ebc jeste dobar brand, i mislim da su Britanske, pa naravmo da su tamo najjeftinije.U odnosu na Britaniju cene u Nemackoj su nesto vise, u Austriji su jos malo skuplji,pa me ne cudi razlika u ceni plocica. Iskustvom se tek vidi sta ti najvise odgovara, najvecu ulogu ima stil voznje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5750 postova
29 minutes ago, Astral said:

Ebc pravi dobre plocice. Bice to ok.

 

@dvlns Koj brend trosis? Predpostavljam HH varijantu zbog tipa eksploatacije,vise me interesuje proizvodjac.

Poslednje sam Galfer uzimao i bio prezadovoljan. Uzimao sam srednju opciju mislim sinter sport a imas valjda sinter street ispod i sinter race (ili je nesto gp ne secam se) iznad.

 

Po disku oko 50 eur +/- 

 

Pre njih TRW mislim SRQ koje su isto dobro kocile ali su trajale oko 1000-1500 km (naravno iskljucivo na stazi).

 

Galfer nisam stigao da potrosim prodao sam motor ali za nekih 200-300 km na stazi uz nove Galfer diskove i novu kocionu pumpu sam bio prezadovoljan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja