Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha SR 125 1992 problem sa punjenjem akumulatora

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Nije nikakvo maltretiranje (a pivce ne odbijam kad se sretnemo nekada).

Nego ne bi bilo loše da fotografišeš svoj regler sa zadnje strane (da se vidi ono gde je zaliveno) i da postaviš neko merilo da vidim koliki je razmak od centra jedne rupe do centra druge i kolika širina i dužina ovog dela što je zaliven.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Može, stiže slika odmah ujutru. Piše tamo i neka oznaka, gledao sam, pronašao sam na netu koji je i model i sve to. Biće od koristi valjda.

Takođe šaljem sve dimenzije.

Hvala još jednom za informacije, verujem da se ova tema ponavlja iznova i iznova i da je malo dosadno ponavljati jedno te isto. Šta da radimo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Proveren alternator, kao što smo i pretpostavili, dobar je napon na svakoj žici, oko 16v na leru, kad dodam gas vrednosti skaču iznad toga. Kontam da je ok sve to. A evo i fotografija reglera. Ako je potrebno ima tu i oznaka pozadi, ne vidi se jasno na slici, poslaću ako treba.

WP_20180604_001.jpg

WP_20180604_002.jpg

WP_20180604_003.jpg

WP_20180604_004.jpg

WP_20180604_005.jpg

WP_20180604_006.jpg

WP_20180604_007.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Samo da dodam, na zadnjoj, zaptivenoj strani reglera ima kao malo ispupčenje, kao mali balončić da se napravio, možda 1mm u prečniku a pretpostavljam da ne bi trebao da bude tu. Viđao sam u drugim temama da je tu topilo plastiku i šta sve ne još. Ne znam jel to u stvari potvrda da je regler gotov.

WP_20180604_009.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Vrlo lako je moguće da je regler stradao (na šta ukazuje i ono malo ispupčenje).

Problem je međutim u tome što je ovo postojeće kućište suviše minijaturno i što u njemu ne mogu da se napakuju delovi za novi regler, a pojma nemam ima li kod tebe na motoru prostora za smeštaj nekog većeg kućišta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Eto vidi se na slici koliko ima prostora. Mislim da u visinu i nema baš nešto, u širinu mislim da ima komotno. Samo nisam siguran za hlađenje jer preko celog tog dela ide zaštitna plastika.

WP_20180602_007.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

@Mondial Super koristan video, tražio sam po jućubu svuda, ali eto, promakao mi.

Jbg sad sam zbunjen, kod mene su sva očitavanja dobra, 691 na dve faze a na trećoj je oko 682, kad testiram na crnoj žici, a na crvenoj je sve 691, na sve tri.

Jel moguće da ta mala razlika izaziva toliko problema? Ili je ipak nešto drugo u pitanju?

 

edit: na braon žici nemam nikakva očitavanja. Ne znam ni da li treba da ih bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa ne mora da znaci da je do dioda mozda je neki drugi deo u regleru izgoreo.Najbolje bi bilo kada bi od nekog pozajmio regler da proveris.Pa ako puni kako treba znaces 100%.Na videu je testiranje dioda mada ima u regleru jos drugih elemenata.To Zika moze da ti najbolje objasni ali najbolje je da prvo proveris sa drugim reglerom da nebi kupovao za dzaba drugi.Mada ne znam sta bi jos drugo moglo da bude sem reglera :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Okej, to je verovatno najmudrije rešenje u ovom trenutku, probati da iskopam negde proveren regler pa da ga, da izvineš, turim na motor pa da vidim jel ima neke promene.
Hvala ti na odgovoru i linku, dosta stvari se naučilo ovde za kratko vreme :)
@zika56 Hvala i tebi na svim savetima, ako imate još neku ideju ili savet, sve je više nego dobrodošlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ovakvo ispitivanje reglera kao na ovom klipu može da nam ukaže na kvar neke od dioda i ukoliko se pokaže da neka ne valja onda je to to. Međutim ukoliko ovo ispitivanje pokaže da su diode u redu, to nikako ne znači da je regler obavezno ispravan.

Braon žica na tvom regleru služi kao pobuda i kao referentni napon za regler i tu ništa ne možeš da izmeriš.

A najbolje rešenje bi bilo da nađeš neki ispravan regler pa da probaš. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Da ne otvaram novu temu sličnog imena i problema, jedno pitanje vezano za CDI.
Naime, pošto sam kroz razgovor s majstorom zaključio da ni CDI baš ne funkcioniše sjajno, reših malo da ja to, jelte, stručno, pregledam.Skinem sedište, dođem do CDija, kad ono međutim. Tamo se nalazi kutijica neka slična ovoj:

ip32341.jpg

Taj "cdi" nije nikakvim šrafovima bio pričvršćen za motor, već onako visio na kablovima.. Nakon kraće pretrage po netu, skontam da originalni CDI za yamahu 125 iz tog godišta izgleda u stvari ovako:

_0_0_3UJMI.jpgDakle...

 

Šta je uopšte ovo što se trenutno nalazi na mom motoru? Neka čajna verzija CDija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Epilog problema oko punjenja struje:
Nakon instalacije reglera koji je napravio majstor @zika56, pošto sam čoveka pošteno udavio raznim pitanjima vezanim za struju na koje je on više nego strpljivo odgovarao, i mene tom prilikom edukovao (da ga ne bi opet smarao haha) došli smo konačno do vrednosti napona koje bog zapoveda i koje će, siguran sam, takve i ostati.
Čoveku dugujem zahvalnost, a verujem da nisam prvi kome je već pomagao :care:
Sve u svemu, guramo dalje, sad rešavamo problem sa CDijem, pa nek se javi ko se razume :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Jeste. Nije trenutno na oglasima, ali jeste na prodaju, a najbolja bi bila zamena za veći, snažniji enduro, tipa Transalp, KLE, DR650, Tenera... TDM takođe..itd itd da ne dužim

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja