Jump to content

Moto Zajednica

Platine suzuki gs 550

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E-bay

 

Moram da primetim (ako je ovo uopšte tvoje)...desna je gotovo perfektna..leva deluje da ima problem. Kada stradaju platine najveći krivac je obično kondenzator. Pre nego staviš nove platine, a ne planiraš zamenu kondenzatora OBAVEZNO ih testiraj na kapacitet i (važnije) pražnjenje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Moje su da ali slika od pre jedno 3 godine. A kako se vrsi to testiranje kondezatora? Ja ih nisam gledao od tada, mada ni motor 2 god nije bio kod mene, sada imam nepravilan rad na malom gasu po gradu, izmedju 2 i 3000 obrtaja inace preko toga lepo radi a i lako pali i na leru radi solidno. Jos tada nisu delovale zlatno mada nije puno ni presao motor u medjuvremenu ali sredjujem jedno po jedno pa bih i to zamenio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ozbiljniji unimeri imaju tu opciju, obično označenu sa Cx...za detaljnije uputstvo konsultuješ knjižicu za dati model.

Treba naći i vrednosti, to bi trebalo da ima u manualu, a nekad čak i piše na telu.

Mislim, nek me stručniji isprave, da kod tvog motora nema pobudnih kalema, pa je stanje baterije i punjenja prilično važno, naročito na nižim obrtajima. Možda će, ako ima mesa biti dovoljno da se platine lepo očiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Nabavio sam dugmad (samo dugmad) nego mi nekako obla pa se ne bih upustao u unistavanje postojecih bar dok ne nadjem druge. Niije normalno da povremeno neka iskra izleti iz platina ka masi zar ne? Vise iskra kao od vatrometa ne kad da baci varnicu ka masi. Ujedno ako nekom zatreba neko dugme da hoce da se igra sa starim platinama kakve ne moze da nadje neka se javi.

20180608_111914.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja