Jump to content

Moto Zajednica

GSR 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pale
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Pozdrav svima. Pratim forum vec neko vreme i sta drugo da napišem osim da ste odlični. 

 

Meni treba pomoć u vezi motora, naime skoro sam uzeo GSR 600 sa abs-om, 2006 godina na satu pise 27000km predjenih.

Motor mi ima neki cudan zvuk prilikom rada na leru, dok kada pritisnem kvačilo taj zvuk nestaje. Pretpostavljam da je to do korpe i odvajanja lamela, malo se cuje kao neko grebanje gotovo neosjetno, pogotovo kad se motor zagrije, manje se cuje. Takodje u vožnji kada vozim i ako pustim ili dodam gas malo zustrije, osjetim kao da mi se pojavljuje neki luft u motoru. Interesuje me konkretnoda da li je set kvačila u pitanju i da li je to inače 'normalna' pojava kao sto mi neki govore, te da li treba preduzimati ista po tom pitanju ili voziti ovako bez bojazni da će ovo sve uticati i na neke druge komponente motora. 

Da napomenem da kvačilo odvaja na sredini i nemam nikakvih problema prilikom kretanja, saltanja i zaustavljanja. (Bez ikakvih trzanja i slično.) 

Pozdrav jos jednom i hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Ako ima lufta pri jačem gasu moguće je da su lamele potrošene i da je počeo proklizavati, nisam siguran ima li to veze sa zvukom u leru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Na 27000 km ne sme da se čuje ništa! 

Ili je prešao više...ali nekoliko puta više...ili ga je neko ooopasno maltretirao.

Ako nije menjano ulje u motoru skoro...to obavi i pogledaj stanje lanca i lančanika. Takve manifestacije su moguće kad je lanac labav ili dotrajao.

 

p.s. posedujem GSR koji ima preko 40K na satu...sve radi savršeno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pale
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Napisao sam da na satu stoji 27000km, a ne da je to originalna kilometraza :D

Motor je u dosta dobro stanju, zamjenjeni su mu lanac i lancanici i ulje promjenjeno prije 1000km. 

Ovo mora biti do korpe, jer prilikom voznje on vuce extra i ne proklizava mu lamela. Do lanca ne vjerujem da je, jer u mjestu (na leru) kada pritisnem kvacilo ne cuje se bas nista osim normalnog rada motora, a kad pustim kvacilo osjeti se mala promjena koja se manifestuje kao da nesto melje unutra....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cuo sam par gsr-ova i svaki je imao taj "huk" korpe, stiskanjem kvacila nestaje, oseca se i blaga vibracija na guvernalu u neutralu koja takodje nestaje stiskanjem poluge kvacila... Moj je bandit 600 takodje tako radio, nije nista "mlelo" unutra ali se taj huk cuje (kao ne podmazan lezaj da se vrti)... Svaki ce motor imati udarac kada mu pustis pa dodas gas... (menjac unutra, lanac,hard gume...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pale
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Ma i meni je u sustini taj huk, nije da melje nego mala promjena zvuka i osjeti se ta blaga vibracija kao sto ste napisali. A sto se tice udarca, tj javljanja tog lufta, to mi se desavalo prvih par dana dok nisam navikao da doziram gas ( kad sam ga saltao iz manje u vecu ja odmah cim presaltam, gas zavrnem i onda mi se desavalo kao mali udarac)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Po meni, a ovako na daljinu sve je ok, vozi ali sve ovde procitano uzmi sa rezervom, em pisemo po datim informacijama, em nam merila nisu ista... (nekome sve je ok samo ako motor radi, nije bitno kako, neko pak i pored lepog rada gura endoskopsku kameru kroz otvor svecice da pogleda celo klipa :D)

 

Pozdrav Nenad.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pale
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Vozio sam motor kod majstora na pregled, covjek provozao i kaze da je prva musterija ako ga budem prodavao. :D Sto se tice tih oscilacija na kvacilu, nije mogao odmah da skonta o cemu mu govorim, jer je zvuk zaista neosjetan, ali kad sam mu objasnio u cemu je taj "moj problem", kaze da je to sasvim normalna pojava i da opruge od korpe prave tu za mnoge neosjetnu oscilaciju zvuka. Dakle, kaze stanje da je perfektno.
Motor sam kupio od vlasnika koji tvrdi da je ulje zamjenjeno prije 1000km, majstor mi je isto potvrdio posto je provjerio ulje, al me kolege savjetuju da promjenim i da ne rizikujem zarad 50 evra, mada  nisam sad pri nekoj lovi ( naravno da mogu izdvojiti) ali mi se ne bacaju pare ako bas ne moram a imami jos osta opreme da kupim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 3 sati, Mil4n je napisao:

Vozio sam motor kod majstora na pregled, covjek provozao i kaze da je prva musterija ako ga budem prodavao. :D Sto se tice tih oscilacija na kvacilu, nije mogao odmah da skonta o cemu mu govorim, jer je zvuk zaista neosjetan, ali kad sam mu objasnio u cemu je taj "moj problem", kaze da je to sasvim normalna pojava i da opruge od korpe prave tu za mnoge neosjetnu oscilaciju zvuka. Dakle, kaze stanje da je perfektno.
Motor sam kupio od vlasnika koji tvrdi da je ulje zamjenjeno prije 1000km, majstor mi je isto potvrdio posto je provjerio ulje, al me kolege savjetuju da promjenim i da ne rizikujem zarad 50 evra, mada  nisam sad pri nekoj lovi ( naravno da mogu izdvojiti) ali mi se ne bacaju pare ako bas ne moram a imami jos osta opreme da kupim... 

Ukoliko ti bivsi vlasnik tvrdi da je ulje zamenjeno, a majstor to potvrdjuje, ne vidim razlog zasto bi sebe olaksao za 50-tak evra. Osim, ako ti bespotrebno trosenje novca ne pricinjava zadovoljstvo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Pale
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Vlasnik mi je potvrdio da je ulje mijenjano u jesen prosle godine i da je motor od tada presao oko 1000km. Sad ne znam koliko je bitna stavka da se ulje mijenja na svakih 6 mjeseci, ako vec nisam presao dovoljno km za zamjenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 16 sati, Mil4n je napisao:

... Sad ne znam koliko je bitna stavka da se ulje mijenja na svakih 6 mjeseci, ako vec nisam presao dovoljno km za zamjenu...

Zamjena ulja se vrši nakon pređene određene kilometraže (koja je propisana za dotični motor ili vrstu ulja) ili jednom godišnje. Nepotrebno je mijenjati ulje na 6 mjeseci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja