Jump to content

Moto Zajednica

Slajderi protiv ogrebotina

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Imam Hondu CBR 125R iz 2006. i nov sam vozac. Zanima me, posto ne mogu da nadjem nista konkretno na internetu, da li i kako mogu da ugradim slajdere, ako i kada mi bude ispao motor? Ne znam koji je nas prevod za "slajdere", na Engleskom je "frame sliders", ovako nesto: 

HTB11hRiHFXXXXbUXVXXq6xXFXXXt.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Nije zgore kad bi znali iz kog kraja (mesta) si. Ima nas odasvud i sigurno da ima i neko u tvojoj blizini ko ima vise iskustva.

Idi na "moto berza", "kupijem prodajem moto oprema"  i naci ces dosta toga. a nemoj da si lenj. Ko hoce nadje nacin.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Da iskoristim postojeću temu o slajderima. Prošle godine sam imao bliski susret sa kombijem a sledece sekunde i sa asfaltom, tako da sad sređujem motor i hoću da stavim slajdere. Planirao sam to i ranije ali nije mi se dalo, mada u ovoj situaciji koju sam imao mi svejedno ne bi pomogli. 

 

Moje pitanje je kako se montiraju tj. šrafe slajderi. Npr. ako bih uzeo ove slajdere, a kolko sam video svi su na ovu istu foru

Pair-For-Honda-CBR900RR-1993-1999-Slider

 

i trebao bih da ih montiram na mesto gde se agregat kači na ram, tj. ovde:

 

cbr.jpg.9db1c7c82fab5ff9621769cc4bf56682.jpg

 

Moje pitanje je, da li jednostavno treba da odvijem postojeći šraf i umesto njega ušrafim slajder sa svojim šrafom (koji je takodje 10mm a i dužina im je izgleda ista)?

 

Dimenzija npr. ovog gornjeg slajdera je 130mm, što znači da je navoj oko 3-4cm a ostatak je van. 

 

Na viljuške vidim da idu manji slajderi i to sa navojnom šikom koja se provlači kroz osovinu. Za zadnju osovinu nije problem, ali npr prednja ima samo odvor sa jedne strane dok je druga strana zatvorena. Koje su opcije za ovakvu situaciju i i koliko uopšte imaju koristi ti prednji slajderi?

 

I hipotetičko pitanje, ako bi npr. motor samo pao bočno na stranu, da li bi to zaštitilo i bočne maske i deklu, ili ne? Nekako ne mogu da procenim i sve mi se čini bi dekla kako god bila na udaru, a i za maske nisam siguran. Kad budem isterao motor iz garaže i stavio slajdere mogao bih pre sređivanja da ga položim i da vidim koje tačke gde nalegaju :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja