Jump to content

Moto Zajednica

Apn 6 pojacanje brzine

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova

Pozdrav svima,planiram uzeti apn 6 pa me interesuje taj klip I cilindar nista ne kontam oko toga,zasto ne valja busiti na 40mm,kako se to radi,koliko kosta,jedino sto kontam je da daje brzinu,smiluj te se I objasnite mi kako sta I zasto I koliko kosta,hvalaa svimaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Sva ta objasnjenja mogu da stanu u dve skolske godine, pa ako neko ima malo vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Vec smo 100 puta rekli,moze da se busi i preko 42 ali nema potrebe preskakati specijale. Znaci,ako je 38- busis na 38,6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
pre 9 minuta, stari roker je napisao:

Vec smo 100 puta rekli,moze da se busi i preko 42 ali nema potrebe preskakati specijale. Znaci,ako je 38- busis na 38,6

Samo pitam zasto ne valja,znam da moze al citam da ne valja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Kao prvo,ako te nesto interesuje trebalo bi da malo prosvrljas po forumu. Mozda je vec bilo reci o tome. O ovoj temi je bilo,tako da nije bilo potrebno otvarati jos jednu. Kad si vec otvorio,'ajde da napisemo koju. Osnovni razlog zasto ne ici sa 38 na 42 - ako se sjebe cilindar na 38 busimo ga na 38,5. Kad se sjebe taj- busimo ga na 39. Itd,itd... Kad se sjebe 42,5 mozemo da bacimo cilindar. Zid cilindra je vec po prilicno istanjen i tesko se hladi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Imas tomos rider forum, pa sve potanko objasnjeno, inace bajker nije ko tomosa frizirao nije.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
pre 10 minuta, stari roker je napisao:

Kao prvo,ako te nesto interesuje trebalo bi da malo prosvrljas po forumu. Mozda je vec bilo reci o tome. O ovoj temi je bilo,tako da nije bilo potrebno otvarati jos jednu. Kad si vec otvorio,'ajde da napisemo koju. Osnovni razlog zasto ne ici sa 38 na 42 - ako se sjebe cilindar na 38 busimo ga na 38,5. Kad se sjebe taj- busimo ga na 39. Itd,itd... Kad se sjebe 42,5 mozemo da bacimo cilindar. Zid cilindra je vec po prilicno istanjen i tesko se hladi.

Mozes mi reci valjali na 39 ? I staviti diznu 70? I 5 brzinu,kako bi to islo? Koliko kosta busenje klipa odprilike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
Upravo sada, brdy je napisao:

Imas tomos rider forum, pa sve potanko objasnjeno, inace bajker nije ko tomosa frizirao nije.

Trazio sam nigde nema detaljno objasnjeno,a vidim da ni ovde.necu dobiti jer neki samo komentarisu bez veze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Pozdrav svima,planiram uzeti apn 6 pa me interesuje taj klip I cilindar nista ne kontam oko toga,zasto ne valja busiti na 40mm,kako se to radi,koliko kosta,jedino sto kontam je da daje brzinu,smiluj te se I objasnite mi kako sta I zasto I koliko kosta,hvalaa svimaa
Prvo sto se radi, je da busis cilindar na 39 ili 39,5 to majstori znaju kad im odneses cilindar, uzimaju oko 5e za busenje. Onda klip sa l karikom zavisi od proizvodjaca, od 500 do 30e klip, nece da ti poveca brzinu vec snagu. Brzinu resavas sa prenosom, i ugradnjom 5 brzine, ne busi se na 40 mm, tanka je hilzna pa brdo strada, konsto strada i klipnjaca, inace vrlo prost sklop sa raznim varijablama podesavanja. Nauci prvo kako radi cvaja pa se upravljaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200
  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 10 minuta, Petar0044 je napisao:

Trazio sam nigde nema detaljno objasnjeno,a vidim da ni ovde.necu dobiti jer neki samo komentarisu bez veze

Tebi u stvari treba majstor...

Odes u prodavnicu i kupis klip 39. Obrati paznju na bolcnu koja je. To sve odneses kod strugara i pitas koliko kosta da ti lepo razbusi po klipu koji si doneo. Ako ti odgovara das mu da ti to uradi,doneses kuci i polako namontiras na masinu.

Za diznu ne znam. To zavisi i koji karb imas. Peta brzina je ok,ali mora masina na pola. Da li znas sam rastaviti i sastaviti ponovo da radi? Kad pitas sve ovo sto si pitao pretpostavka je da ne znas. Znaci i tu ti treba majstor. Koliko kosta? Ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Sto rece Roker,tebi treba majstor.Ako hoces sam da majstorises, pravac Tomos forum Srbija tamo prvo prelistaj vec postojece teme pa ako ne nadjes odgovor onda pitaj sta te interesuje.Povecanje snage i brzine na  motoru je svakako moguce,kako tebe ovde konkretno interesuje Tomos bitno je da znas osnovnu stvar:na tomosa klip max 40mm a sa 39mm se postizu najbolji rezultati.Za neki ozbiljniji tuning potrebno je puno znanja i iskustva a uz to i para.Sa fabrickim delovima uz preradu iz tomosa se moze izvuci nekih 7-8ks i 10-11000rpm. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 13 sati, brdy je napisao:

Imas tomos rider forum, pa sve potanko objasnjeno, inace bajker nije ko tomosa frizirao nije.

Ja moju 6-icu mazio pazio i na kraju mi je ukrali... Kad su mi je vratili nije ličila mučenica na sebe pa sam digao ruke od nje.

Sigurno nisam dovoljno dobar bajker zbog toga :neznam:

 

;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 27 minuta, DonToni je napisao:

Ja moju 6-icu mazio pazio i na kraju mi je ukrali... Kad su mi je vratili nije ličila mučenica na sebe pa sam digao ruke od nje.

Sigurno nisam dovoljno dobar bajker zbog toga :neznam:

 

;) 

Prodajes li tu mucenicu za male pare? Dao bih je Junioru, bas iz razloga da je budzi i prosiruje vidike i vestine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Nažalost to je bilo davno, i "oterao" je ciga iz komunalnog... nakon dugog merkanja preko ograde dvorišta (svakog ponedeljka) kad je prolazio i praznio kante... p.s. za sitne pare (jer nije imala papire i izbrušen broj motora)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
Pre 17 sati, stari roker je napisao:

Tebi u stvari treba majstor...

Odes u prodavnicu i kupis klip 39. Obrati paznju na bolcnu koja je. To sve odneses kod strugara i pitas koliko kosta da ti lepo razbusi po klipu koji si doneo. Ako ti odgovara das mu da ti to uradi,doneses kuci i polako namontiras na masinu.

Za diznu ne znam. To zavisi i koji karb imas. Peta brzina je ok,ali mora masina na pola. Da li znas sam rastaviti i sastaviti ponovo da radi? Kad pitas sve ovo sto si pitao pretpostavka je da ne znas. Znaci i tu ti treba majstor. Koliko kosta? Ne znam.

Hvala,lepo objasnjeno,gledao sam po netu za 5 brzinu I mislim da sam skonto,tu je I tata,ali necu da ga cimam,hocu sam! Inace imam 14 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
Pre 18 sati, brdy je napisao:
Pre 20 sati, Petar0044 je napisao:
Pozdrav svima,planiram uzeti apn 6 pa me interesuje taj klip I cilindar nista ne kontam oko toga,zasto ne valja busiti na 40mm,kako se to radi,koliko kosta,jedino sto kontam je da daje brzinu,smiluj te se I objasnite mi kako sta I zasto I koliko kosta,hvalaa svimaa

Prvo sto se radi, je da busis cilindar na 39 ili 39,5 to majstori znaju kad im odneses cilindar, uzimaju oko 5e za busenje. Onda klip sa l karikom zavisi od proizvodjaca, od 500 do 30e klip, nece da ti poveca brzinu vec snagu. Brzinu resavas sa prenosom, i ugradnjom 5 brzine, ne busi se na 40 mm, tanka je hilzna pa brdo strada, konsto strada i klipnjaca, inace vrlo prost sklop sa raznim varijablama podesavanja. Nauci prvo kako radi cvaja pa se upravljaj.

Kupujem nov klip? Ili ga nosim kod.majstora nisam to razumeo,inace hvalaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova

Znaci da busim cilindar na 39,5 a sta radim sa klipom? Busim I njega to mi nije jasno,mozda su za vas glupa.pitanja I logicna al ja sam pocetnik,I jos samo jedno pitanje da stavim auspuh master ili laser koji I zasto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa de ti prvo kupi motor pa se malo provozaj sa njim pa ga onda budzi.Ti ga jos nisi ni pazario a hoces da razbusujes cilindar?+ Ne znas ni osnove mehanike.Vi kao da zamisljate kada ga razbusite ima da ide 120!Oteras kod majstora da prvo vidi u kakvom je stanju masina zasto je odmah budziti?Nije to neka tehnologija ali vec sam pisao u drugoj temi kako ga vise budzis tako skracujes radni vek masine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 5 sati, Petar0044 je napisao:

Znaci da busim cilindar na 39,5 a sta radim sa klipom? Busim I njega to mi nije jasno,mozda su za vas glupa.pitanja I logicna al ja sam pocetnik,I jos samo jedno pitanje da stavim auspuh master ili laser koji I zasto?

 

Nisu glupa pitanja samo su jasan pokazatelj da ti apsolutno ne poznaješ materiju o kojoj pokušavaš da diskutuješ. 

Ajde ti lepo kreni od osnova, uzmi literaturu, nauči šta je SUS motor, šta je klip, cilindar, svećica ..... , imaš vremena tek ti je 14 godina ako sada to savladaš sve će ti kasnije biti lakše. 

Pa kad sve to naučiš onda postaviš pitanje na forumu i dobri ljudi ti pomognu praktičnim savetom. 

 

Ajd uzdravlje i ne zameri čika Darku :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
pre 41 minuta, Protulsr je napisao:

 

Nisu glupa pitanja samo su jasan pokazatelj da ti apsolutno ne poznaješ materiju o kojoj pokušavaš da diskutuješ. 

Ajde ti lepo kreni od osnova, uzmi literaturu, nauči šta je SUS motor, šta je klip, cilindar, svećica ..... , imaš vremena tek ti je 14 godina ako sada to savladaš sve će ti kasnije biti lakše. 

Pa kad sve to naučiš onda postaviš pitanje na forumu i dobri ljudi ti pomognu praktičnim savetom. 

 

Ajd uzdravlje i ne zameri čika Darku :) 

Hvala,polako imam vremena :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

To se samo tako kaze u zargonu- ' probusio klip na 42'!

U stvarnosti se ne busi klip,negi se razbusi,tj. prosiri cilindar sa npr 39 na 42 mm.

Ali ne moze da se uzme subler i da se prosiri na 42,nego se prvo kupi klip i na osnovu klipa se busi cilindar. To se radi zato sto nije svaki klip isti i tolerancija ne moze da ide odoka vec mora da bude kako Bog zapoveda.

 I naravno,trebalo bi da znas bar neke osnove o radu motora da bi mogao i da diskutujes o njima. Kako izgleda koji deo,za cega sluzi,gde se nalazi,taktovi,podmazivanje,havarije... Onda mozemo da pricamo i o budzenju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja