Jump to content

Moto Zajednica

Apn 6 pojacanje brzine

Recommended Posts

  • U prolazu, 59 postova
Pre 7 sati, stari roker je napisao:

To se samo tako kaze u zargonu- ' probusio klip na 42'!

U stvarnosti se ne busi klip,negi se razbusi,tj. prosiri cilindar sa npr 39 na 42 mm.

Ali ne moze da se uzme subler i da se prosiri na 42,nego se prvo kupi klip i na osnovu klipa se busi cilindar. To se radi zato sto nije svaki klip isti i tolerancija ne moze da ide odoka vec mora da bude kako Bog zapoveda.

 I naravno,trebalo bi da znas bar neke osnove o radu motora da bi mogao i da diskutujes o njima. Kako izgleda koji deo,za cega sluzi,gde se nalazi,taktovi,podmazivanje,havarije... Onda mozemo da pricamo i o budzenju...

Ovo je vec od pomoci,hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kod dvotaktnih motora auspuh utiče dosta na performanse, kod APN4 se ipak najbolje pokazao fabrički ali pod uslovom da se stavi nov ležaj auspuha, ide 62.03 SKF najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
Pre sat vremena, Alekre je napisao:

Kod dvotaktnih motora auspuh utiče dosta na performanse, kod APN4 se ipak najbolje pokazao fabrički ali pod uslovom da se stavi nov ležaj auspuha, ide 62.03 SKF najbolje.

Mozes mi reci jel bolje ide sa laser ili master?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Kod dvotaktnih motora auspuh utiče dosta na performanse, kod APN4 se ipak najbolje pokazao fabrički ali pod uslovom da se stavi nov ležaj auspuha, ide 62.03 SKF najbolje.

Li pa to kao na radilici sto ide?Odnosno na deklu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SUZUKI GS500F

Ja bih ti to ovako objasnio. Kupiš novi klip za pola milimetara veći (ili za milimetar) nego što je sada na motoru (ako je moguće uzmi sa "L" karikama), i naravno obrati pažnju na prečnik "bolcne" koji spaja klip sa klipnjačom,odneseš novi klip zajedno sa cilindrom kod majistora da ga razbuši prema novom klipu.Do čekaš na to,odeš do prodavnice i kupiš nove ležajeve radilice i zaptivače (narodski dihtunge) pa i semeringe za radilicu.

Kada sve to bude na okupu lepo sastaviš potrebne delove. Obavezno pazi na to da u cilindru ili negde drugde ne zaostane neka prljavština (špen) od razbušivanja.Uopšteno šta god radiš pazi na čistoću i slobodno podmazuj malo sve površine koje naležu ili ulaze jedna na/u drugu. Možeš koristiti bilo koje čisto mašinsko ulje. Prilikom montaže možeš tanko  namazati i delove dekli gde se stavljaju zaptivači, za to koristi neku mast za podmazivanje, ali samo tanko namaži metal pre nego što staviš zaptivač,tako će isti sigurnije ostati na svom mestu dok ne postaviš drugu deo.

Što se tiče pete brzine to je ok,ali za taj deo mislim da će ti dobro doći neko sa iskustvom. :)

Auspuh kako hoćeš ali meni je originalni najbolje radio. Najbolje bi ti bilo da voziš makinu jedno vreme sa originalnim, pa onda od nekog drugara  koji ima uzmeš na probu nešto drugo,pa proceniš sam, dali ti vredi ulaganje u neki "specijal" 

I za kraj postoji još jedna stavka koju možeš menjati prednji i zadnji lančanik. Ja sam svojevremeno stavio samo prednji lančanik veći (čini mi se da je bio sa 17 zuba naspram originala sa 15, ali za ove brojeve nisam siguran,davno je bilo) Sa ovom zamenom malo gubiš startnost ali je krajnja brzina nešto veća.  :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Sve je to ok ala ako mu radi neko ko se razume, mislis da ce kad rasturi sve znati da sve sklopi nazad, podesi pravilan luft na osovinama, decko nema pojima o radu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
pre 32 minuta, brdy je napisao:

Sve je to ok ala ako mu radi neko ko se razume, mislis da ce kad rasturi sve znati da sve sklopi nazad, podesi pravilan luft na osovinama, decko nema pojima o radu motora.

... te decko ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
pre 57 minuta, Orphan je napisao:

Ja bih ti to ovako objasnio. Kupiš novi klip za pola milimetara veći (ili za milimetar) nego što je sada na motoru (ako je moguće uzmi sa "L" karikama), i naravno obrati pažnju na prečnik "bolcne" koji spaja klip sa klipnjačom,odneseš novi klip zajedno sa cilindrom kod majistora da ga razbuši prema novom klipu.Do čekaš na to,odeš do prodavnice i kupiš nove ležajeve radilice i zaptivače (narodski dihtunge) pa i semeringe za radilicu.

Kada sve to bude na okupu lepo sastaviš potrebne delove. Obavezno pazi na to da u cilindru ili negde drugde ne zaostane neka prljavština (špen) od razbušivanja.Uopšteno šta god radiš pazi na čistoću i slobodno podmazuj malo sve površine koje naležu ili ulaze jedna na/u drugu. Možeš koristiti bilo koje čisto mašinsko ulje. Prilikom montaže možeš tanko  namazati i delove dekli gde se stavljaju zaptivači, za to koristi neku mast za podmazivanje, ali samo tanko namaži metal pre nego što staviš zaptivač,tako će isti sigurnije ostati na svom mestu dok ne postaviš drugu deo.

Što se tiče pete brzine to je ok,ali za taj deo mislim da će ti dobro doći neko sa iskustvom. :)

Auspuh kako hoćeš ali meni je originalni najbolje radio. Najbolje bi ti bilo da voziš makinu jedno vreme sa originalnim, pa onda od nekog drugara  koji ima uzmeš na probu nešto drugo,pa proceniš sam, dali ti vredi ulaganje u neki "specijal" 

I za kraj postoji još jedna stavka koju možeš menjati prednji i zadnji lančanik. Ja sam svojevremeno stavio samo prednji lančanik veći (čini mi se da je bio sa 17 zuba naspram originala sa 15, ali za ove brojeve nisam siguran,davno je bilo) Sa ovom zamenom malo gubiš startnost ali je krajnja brzina nešto veća.  :)

 

Hvalaa za pomoc,planirao sam 11-43 prenos da stavim sta mislis o tome? Zelim da mi bolje vuce ali I da se krajnja brzina ne smanji toko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 33 minuta, brdy je napisao:

Sve je to ok ala ako mu radi neko ko se razume, mislis da ce kad rasturi sve znati da sve sklopi nazad, podesi pravilan luft na osovinama, decko nema pojima o radu motora.

Naravno da nece znati. Ali problem je u stvari taj da je on nestrpljiv da to odradi,a znanja nema. Sad sto ne zna da otvori i sastavi mogu da razumem. Ali kad bi malo procitao o radu dvotaktnog motora i za cega koji deo sluzi ne bi bio predmet sprdnje u temi koju je sam otvorio. A nije ni trebalo da je otvara jer istih tema na netu ima milion.

Al' 'ajde ti sad popo budi covek...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
pre 5 minuta, stari roker je napisao:

Naravno da nece znati. Ali problem je u stvari taj da je on nestrpljiv da to odradi,a znanja nema. Sad sto ne zna da otvori i sastavi mogu da razumem. Ali kad bi malo procitao o radu dvotaktnog motora i za cega koji deo sluzi ne bi bio predmet sprdnje u temi koju je sam otvorio. A nije ni trebalo da je otvara jer istih tema na netu ima milion.

Al' 'ajde ti sad popo budi covek...

Bas zato sto ne znam.sam napravio da znam ne bi smaro ljude,a to sto ne znam dovodi do toga da ne mogu da skontam,samo da vas pitam jel ste se vi rodili s apn masinom I svim znanjem? Pozz

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Naravno da se niko naucen nije rodio i naravno da smo toliko stvari pokvarili pokusavajuci da nesto popravimo...

Pa ti se lepo govori, ukoliko ne znas sam da to uradis, nemoj ni raditi, napravices samo stete bez potrebe, a da ne spominjem moguca pitanja, tipa :sve sam sklopio, sve je novo, ali motor radi jos losije, sta to moze biti? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma samo napred, niko se nije rodio naučen a ko hoće da ti pomogne on će ti pomoći. Nije sad da radiš neku mašinu od par hiljada € pa da rizikujes da finansijski stetujes ne znam koliko. U najgorem scenariju može ti se desiti da sjebes mašinu i da moraš krenuti iznova. A drugi put će ti biti lakše sigurno.

Stvarno ne znam zašto se neko željan znanja sputava i ne želi mu se pomoći? Za isto vreme dok iskucas neki obeshrabrujuci i potpuno uzaludni post možeš napisati i nešto korisno. Neću da imenujem jer isti ti takodje stavljaju tehnička pitanja, ali onda je druga priča. ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
pre 1 minut, Savan je napisao:

Ma samo napred, niko se nije rodio naučen a ko hoće da ti pomogne on će ti pomoći. Nije sad da radiš neku mašinu od par hiljada € pa da rizikujes da finansijski stetujes ne znam koliko. U najgorem scenariju može ti se desiti da sjebes mašinu i da moraš krenuti iznova. A drugi put će ti biti lakše sigurno.

Stvarno ne znam zašto se neko željan znanja sputava i ne želi mu se pomoći? Za isto vreme dok iskucas neki obeshrabrujuci i potpuno uzaludni post možeš napisati i nešto korisno. Neću da imenujem jer isti ti takodje stavljaju tehnička pitanja, ali onda je druga priča. ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Hvala,evo malo pravog odgovora,skrti naucili od nekog pa.nece da prenesu a pricaju kako neko nesto ne zna,sigurno ima nesto sto oni ne znaju pa ce im se neko smejati,al.mene za to briga,bitno da ce mn apn ici ko zmaj a oni nek se pisu gluposti,hvale se sa znanjem a ne pokazuju ga,hvala jos jednom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
pre 16 minuta, speedfreak je napisao:

Naravno da se niko naucen nije rodio i naravno da smo toliko stvari pokvarili pokusavajuci da nesto popravimo...

Pa ti se lepo govori, ukoliko ne znas sam da to uradis, nemoj ni raditi, napravices samo stete bez potrebe, a da ne spominjem moguca pitanja, tipa :sve sam sklopio, sve je novo, ali motor radi jos losije, sta to moze biti? 

 

A kako nauciti ako ne pocnem? Kako preci nivo ako ga ne krenes? Na greskama se uci,zato I pocinjem sa apn jer kosta 250e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Ok, ako si resio onda samo napred. 

Razlika izmedju tebe i mene npr je ta sto sam ja uvek imao koga da pitam, tatu, tatinog drugara, pa cek i neke majstore okolo, pa mogu reci da mi je bilo lakse... 

Nabavi literaturu, ako si vizuelni tip, pa prvo lepo pogledaj delove agregata i sta tu sve ima, nije mudro slovo, na slikama iz tomosovih knjiga ima sve... 

E sad ide onaj bitniji deo, kako da prepoznas da ti mozda nisu lose izbusili cilindar, koji ti je zazor klipa, kako se steluje paljenje, kako se steluje karburator...

Te stvari se jako tesko prenose preko pisane reci na netu...

Treba iskustva, vremena, i naravno uvek neko ko ce ti pomoci, da bi ti bilo lakse... 

Ja kada sam imao 14 god, znao sam sve moguce auspuhe postojece za Tomosa, a imao sam Lipnik auspuh koji se tada prodavao u Avto magazinu,stariji ce znati, niko ziv od mojh vrsnjaka nije imao pojma sta je to... Tada 1996te...

A po tvom pitanju da li je bolji Laser ili neki drugi, rekao bih da zapravo ne znas uopste zasto je auspuh takav kakav jeste...

Onda pitanje stavicu 11-43 prenos, sta mislite?odgovor je da kupis sve prednje lancanike i da probas, zavisi od tvoje tezine, auspuha, karburatora, obrtaja motora, kako bi mi znali da li je dobro?

Dakle prvo naucis princip rada dvotaktnog motora, pa onda polako dalje... 

Ja ti stvarno ne mogu dati bolji savet, da zapravo znas sta si uradio, a ne da nasumice nabodes nesto... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
pre 5 minuta, speedfreak je napisao:

Ok, ako si resio onda samo napred. 

Razlika izmedju tebe i mene npr je ta sto sam ja uvek imao koga da pitam, tatu, tatinog drugara, pa cek i neke majstore okolo, pa mogu reci da mi je bilo lakse... 

Nabavi literaturu, ako si vizuelni tip, pa prvo lepo pogledaj delove agregata i sta tu sve ima, nije mudro slovo, na slikama iz tomosovih knjiga ima sve... 

E sad ide onaj bitniji deo, kako da prepoznas da ti mozda nisu lose izbusili cilindar, koji ti je zazor klipa, kako se steluje paljenje, kako se steluje karburator...

Te stvari se jako tesko prenose preko pisane reci na netu...

Treba iskustva, vremena, i naravno uvek neko ko ce ti pomoci, da bi ti bilo lakse... 

Ja kada sam imao 14 god, znao sam sve moguce auspuhe postojece za Tomosa, a imao sam Lipnik auspuh koji se tada prodavao u Avto magazinu,stariji ce znati, niko ziv od mojh vrsnjaka nije imao pojma sta je to... Tada 1996te...

A po tvom pitanju da li je bolji Laser ili neki drugi, rekao bih da zapravo ne znas uopste zasto je auspuh takav kakav jeste...

Onda pitanje stavicu 11-43 prenos, sta mislite?odgovor je da kupis sve prednje lancanike i da probas, zavisi od tvoje tezine, auspuha, karburatora, obrtaja motora, kako bi mi znali da li je dobro?

Dakle prvo naucis princip rada dvotaktnog motora, pa onda polako dalje... 

Ja ti stvarno ne mogu dati bolji savet, da zapravo znas sta si uradio, a ne da nasumice nabodes nesto... 

I meni je tu tata da pomogne ako zapne negde,ali mi je dojadilo da sve on radi pa hocu sam bar nesto,tu su I iskusniji drugari pomoce i oni,polako kontam sve,ucim ima vremena doce sve na svoje,ali jednio sto mi je zao su ljudi po forumima koji prosipaju neko znanje kroz neke sifre,ili seru ovakvima kao sto sam ja,a I oni su smarali ljude po komsiluku da im objasne,al eto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ko hoce moze lako da nauci ako ima od koga.Ako nema ko da ti pokaze mozes deset godina sastavljati i rastavljati motor pa nikom nista.Uvek se pocinje sa osnovama,princip rada i cemu sta sluzi.Sad hvala bogu na netu ima sve.Dacu ti mali podstrek da se potrudis i pronadjes sta ti treba.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Sve je to lepo sto zelis i sam da naucis,sto je dobro jer svi ti koji samo vole da sednu na motor i voze a ne znaju ni svecicu da zamene po meni ili imaju dubok dzep ili ih ne zanima kako sta funkcionise sto nije dobro jer kad tad ce te masina "izdati" a sta posle?Zvati drugare ili slep sluzbu koja ce te odrati za sitnice?Jeste da si mlad ali citaj!Makar je to sada dostupno svima preko neta.Nekada si morao da pitas i Kurtu i Murtu i svako ti drugacije prica.Ja ti predlazem da ides postepeno jer ako upadnes u svet motocikla sve ce te vise vuci za brzinom i budzenjem.Sto se na kraju svodi ili da ces sjebati masinu ili ces jos gore negde pasti.Za APN nije neka cifra da ga remontujes ali kolena,kukove ,kicmu ces tesko remontovati. Tako da prvo kao sto sam ti napisao kupi motor pa postepeno budzi jer ovako veoma lako mozes da se slupas negde. Mada ne znam koliko dugo vozis motor ali kada se srodis sa motorom to je jos veci problem jer ce te terati da ga brze vozis.Mada  kada je glava usijana mozes pricati sta hoces ona ide kako je zamislila :ooo:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
Pre 7 sati, Mondial je napisao:

Sve je to lepo sto zelis i sam da naucis,sto je dobro jer svi ti koji samo vole da sednu na motor i voze a ne znaju ni svecicu da zamene po meni ili imaju dubok dzep ili ih ne zanima kako sta funkcionise sto nije dobro jer kad tad ce te masina "izdati" a sta posle?Zvati drugare ili slep sluzbu koja ce te odrati za sitnice?Jeste da si mlad ali citaj!Makar je to sada dostupno svima preko neta.Nekada si morao da pitas i Kurtu i Murtu i svako ti drugacije prica.Ja ti predlazem da ides postepeno jer ako upadnes u svet motocikla sve ce te vise vuci za brzinom i budzenjem.Sto se na kraju svodi ili da ces sjebati masinu ili ces jos gore negde pasti.Za APN nije neka cifra da ga remontujes ali kolena,kukove ,kicmu ces tesko remontovati. Tako da prvo kao sto sam ti napisao kupi motor pa postepeno budzi jer ovako veoma lako mozes da se slupas negde. Mada ne znam koliko dugo vozis motor ali kada se srodis sa motorom to je jos veci problem jer ce te terati da ga brze vozis.Mada  kada je glava usijana mozes pricati sta hoces ona ide kako je zamislila :ooo:

2 god vozim quada 1 god skutera,sad hocu cross,jer nisam napaljenik na brzinh vec na brda I šume,a imo sam kineskog kvada pa nije mogao nigde,ali mama mi ide u Nemacku za koji mesec,pa cu tamo nabaviti krosericu a do tad taman da naucim na brzine,hvalaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sad bi mogli nešto konkretno na temu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Samo ti kreni da radiš šta si naumio... Džaba ti neko govorio ovo ono kad si ti zapeo u to...

Kako kreneš da nailaziš na probleme... fotkaj... pitaj...

Nemoj ovako "ja bi, kad bi,...", to mnogo neozbiljno deluje...

Svi smo mi gledali kako to tamo neko drugi radi i svima je jednom bio prvi put :staa2::stabre::zbunjen::staa3:.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja