Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3484 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 47 minuta, Arakis je napisao:

Dobri naš @zika56 pre još koju godinu lepo objasni kako se motaju statori naših alternatora i da je osnovna stvar naći specijalnu bakarnu žicu čija izolacija trpi veliku temperaturu zbog zagrevanja žice kod protoka struje plus vrelog motornog ulja koje bi trebalo da hladi tu žicu.

Kad bi Žile hteo da se bavi tim poslom rado bih mu slao spaljene statore ;)

Rajko, samo namotavanje statora nije neki visokostručan, težak ili komplikovan posao i uz dovoljno volje i pažnje može da se savlada. 

Međutim postoje par problema koji otežavaju ovu rabotu:

1. Nemogućnost nabavke kvalitetnih materijala (pre svega lak-žice). 

2. Nemogućnost nabavke materijala u manjim količinama (koje su potrebne za ovaj posao). 

Do pre par decenija (dok je radila Fabrika lak žice u Boru i dok sam se ja bavio malo ozbiljnijom proizvodnjom nekih uređaja), u radionici sam uvek imao po par tona lak i dinamo žice (u klasi 2H) i uz upotrebu kvalitetne izolacije i lakova tu nije moglo da bude greške u kvalitetu. 

A sada, kada pogledam lak-žicu koja se koristi za namotavanjw, čini mi se da i samim pogledom mogu da joj skinem izolaciju i neretko se dešava da izolacija nastrada i pre nego što se uređaj pusti u pogon. 

Lakovi koji se koriste za impregnaciju ne mogu da se kupe na količine ispod desetak litara (a kada se prvi put otvore rok upotrebe im je vrlo kratak), a nama za ove potrebe (i za količinu posla koja postoji) bi trebalo nekoliko godina da to potrošimo. 

Ovaj posao se isplati onima koji se već bave namotavanjw motora, transformatora, prigušnica, špulni relea, ...., pa da im onda ovo bude uzgred. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Stigoše, najzad, novi glanc....

Trebalo im je vremena, ali, tu su... IMG_20211213_222034.jpgIMG_20211213_222027.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hm, nešto do 65usd... Plus carina ovde 800din.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700
Pre 4 sati, Štef je napisao:

Hm, nešto do 65usd... Plus carina ovde 800din.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Ja sam mislio da su dosta skuplji... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 446 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Nisam nasao ovaj podatak a zanima me, na koliko obrtaja se vrti na 100-120 km/h? Ima 5 brzina pa me zanima da li mu nedostaje šesta na putnim brzinama, i da li su prenosni odnosi isti kao i kod TA 700 sa kojom deli agregat?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

100 km/h je na tačno 4200 obrtaja. Nije baš da mu je neophodna šesta ali bi bilo svakako komotnije i bolje da je ima.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ako kažem da sam letos od Krašića do Bga imao prosečnu potrošnju (normalne vožnje) od 3,2l, reći ćeš da lažem.... Ali da, 3,2l. Manje od maxija kojeg sam vozio pre Honde... A maxi je bio 250ccm...

Pod normalnom vožnjom smatram do 100km/h, lagano preticanje, vožnja petom u rasponu od 70-100 itd... Po kiši

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Meni je sve vreme dok sam ga posedovao trošio u rasponu od 3,8 - 4,3 l/100. Jedino sam jednom uspeo po auto putu da naguram na 5 l. Ali je bilo u dvoje i na momente 150- 160 km/h. Što se potrošnje tiče odličan 5.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

E ovako.... Malo se radilo na Hondi, sredjen kofer koji je zezao i uradjen mali servis.. 

Macka je spremna za daleke pute... 

IMG_20220104_133134.jpg

IMG_20220104_160531.jpg

IMG_20220104_160546.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Aj i ja da se pohvalim...

Iskorišćen lep dan, zamenjeni namotaji.

Imam samo za čika Rajka (@Arakis ) zadatak, jedan dan da svratim, kako bi proverili onaj Joškin regler a i da dam da se srede stari namotaji, za svaki slučaj... Ne znam da li je normalno da se one tri žice greju, a i sam regler se lepo ugreje... 3d0724d66acfb35bc72d5d83b5a90beb.jpg087f80010b24aaec4600308d05db2b6b.jpg404d6070cb7dca991c49bb7f445d39d6.jpg7cc6314bb25ef1254fbcc780a2784e00.jpg4c331026ae9f721e7543931e6bc62118.jpg729f3cdc53c8870c6b62ba057e206280.jpgf867b03aa5aca4ba5213b0bedc882e02.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk









  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne zamerite, nešto sam sa slikama s*ebao, a punjenje se stabilIzovalo posle na 14.2...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Deauville NT 700

Samo da se pohvalim da sam uzeo crveni iz Švajcarske. 2007 god. Regstracija prošla ok, sada samo da se uradi servis i sredi za uživanje. Voleo bi malo detaljnije da se sve pogleda, ipak mi je ovo prvi motor i nemam neko iskustvo. I da se naviknem na menjač .
Slike kačim malo kasnije, samo da stignem. Jedna stvar koja mi je bezveze je što je poklopac levog kofera napukao, nadam se da se da srediti.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

U zdravlju ga vozio! 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Nakon povratka sa moto skupa u Koceljevi, posto smo se vracali oko 1sat posle ponoći, definitivno sam video da mi trebaju neka dodatna svetla... 

Izbor je pao na najeftiniju varijantu, posto kod drugara iste ovakve rade vec 5 godina bez problema.. 

Dve maglenke oko 14 evra

Prekidac oko 10 evra

Ja zadovoljan i spreman za Banja Luku i Trebinje! 

IMG_20220418_104545.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Deauville NT 700
Nakon povratka sa moto skupa u Koceljevi, posto smo se vracali oko 1sat posle ponoći, definitivno sam video da mi trebaju neka dodatna svetla... 
Izbor je pao na najeftiniju varijantu, posto kod drugara iste ovakve rade vec 5 godina bez problema.. 
Dve maglenke oko 14 evra
Prekidac oko 10 evra
Ja zadovoljan i spreman za Banja Luku i Trebinje! 
IMG_20220418_104545.thumb.jpg.8042c2908324d2b6ff1422f6fcb86207.jpg
E ovo će i meni trebati. Gde si uzeo?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250
Samo da se pohvalim da sam uzeo crveni iz Švajcarske. 2007 god. Regstracija prošla ok, sada samo da se uradi servis i sredi za uživanje. Voleo bi malo detaljnije da se sve pogleda, ipak mi je ovo prvi motor i nemam neko iskustvo. I da se naviknem na menjač .
Slike kačim malo kasnije, samo da stignem. Jedna stvar koja mi je bezveze je što je poklopac levog kofera napukao, nadam se da se da srediti.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk


Ih, potrošio mu barem 10 setova guma

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 263 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Čim je tema zamrla izgleda se ništa ne kvari, samo vozite :) Zapao mi je za oko NT 700, pročitao celu temu i sada standardno pitanje na šta obratiti pažnju prilikom kupovine. Imaju dva na oglasima koje bih pogledao.

Vidim da je manje više najveći problem sa strujom (regler, namotaji) znači punjenje bi valjalo proveriti ako se ne varam? Takođe sam pročitao što je @N.F.S. pisao za tvrđi menjač kad se zagreje motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8372 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Poznat je problem i ricni u finalnom prenosu, kako ovih u glavcini tako i onih na drugom delu, tamo u tocku zadnjem (deo koji upada u gume/ublazivace)

 

Slabo ko to kontrolise, na mojoj bivsoj nisu tocak posle zamene gume vratili skroz u leziste i pogon je bio na 5mm ricni, obrijao u krug (negde u Bosni) i covek ostao bez pogona ikakvog.

Taj spoj treba da bude cist i premazan nekom od EP masti.

LM47 je odlican izbor.

s-l1600.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja