Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Pa onda nije lepo vraćeno...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo sto citirah se provlaci kroz Honda NT forume, navode kao vrrrrrlo bitno! 

 

"The Splines are only a problem if they aren't "moly 60ed" each time the rear wheel is removed."

 

Moly60 mast nije kod nas dostupna (mozda preko Delte) ali bilo koja mos2 mast je moze zameniti.

Pravilno sklapanje se podrazumeva.

Fora je sto nikakve simptome ne pokazuje dok se ne ostane bez pogona, znaci jedino vizualna inspekcija prilikom skidanja, da se "prate" oziljci i tragovi kontakta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

E bezveze baš... Znači treba nam mikroskop

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma kakav mikroskop! Ricne ko prs" :D

Kada se guma menja da se obrati paznja na stanje, preduzeti mere po zatecenom, i takoooo...

 

Sta si mislio Stef?

Sada ja pazarim motor sa kardanom i bas me briga, zamenim ulje u prenosu jednom u 5 god i to je to!

 

Nece da moze, aj sada kreni negde a bez da otvoris i svojim ocima vidis sta te u napred gura :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Neki imaju antihopping kvacilo, neki el. kontrolu proklizavanja a Honda (nekada i fica sa svojim prirubnicama) anti drive system!

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hahahhaha pa da, tako nekako. Nego me brine, menjao sam i ja gume...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Ma kakav mikroskop! Ricne ko prs"
Kada se guma menja da se obrati paznja na stanje, preduzeti mere po zatecenom, i takoooo...
 
Sta si mislio Stef?
Sada ja pazarim motor sa kardanom i bas me briga, zamenim ulje u prenosu jednom u 5 god i to je to!
 
Nece da moze, aj sada kreni negde a bez da otvoris i svojim ocima vidis sta te u napred gura  
A ja mislio da idem na kardan i vidi sad ovo, mozda je ipak lanac bolja varijanta.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ma nije opasno, cela ta glavcina u dobrom stanju na ebay do 100e, ja za lanac i lancanlke dadoh 28000din.
Racunam, i da se zameni jednom u 30-40000km nije problem.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Silbaš-vojvodina-Srbija
  • Motocikl: Honda NT700VA Deauville

Pošto tema stoji a verujem da ima vlasnika koji nalaze mane i vrline NT700-tki.

Čitam sa zadovoljstvom kako usavršavate svoje motocikle i drago mi je što ima ljudi sa znanjem i veštinama koji osećaju motocikle i žele da podele informacije.

Odmah da napomenem da moje veštine u usavršavanju motocikala nisu na nivou koji vredi spominjati, teorija ide ali ipak blagosloveni pošteni serviseri.

Želeo bi da posle skoro 3 godine vozanja 90% sa suprugom i nekih 15+ hiljada km, podelim sa vama svoje impresije vezane za kvalitet, udobnost i pouzdanost.

  • Pred utisak (napunjena glava informacijama sa neta, pošto naravno ne poznaješ nikog ko je ima) ali dovoljno reči hvale da rešiš da daš novac...
  • Prvi utisak veliko, teško, tromo, nezgrapno ali lepo ... 
  • Drugi utisak  udobno i za dvoje, zaštita od vetra solidna, povoznost solidna, kočnice odlične, KARDAN
  • Treći utisak menjač krči uff, 5 brzina uff (čitaj komforna brzina za putovanje do 120 uff), zvuk koji proizvodi auspuh uff usisivač
  • Svi ostali utisci su mešavine prethodno navedenih sa dodatcima kofera praktičnosti njihove i problema sa njima, kod zamene guma (zadnje ) treba rasklapati svašta nešto...

Kupio sam je sa dobrom opremom (ralica, zaštita za ruke, grejane ručke) ali sa malim koferima.

-Prva investicija roštilj na kofer Givi v46 (premalo mesta za opremu za dvoje)

-Druga investicija su bila dodatna svetla(Aliexpres), razlog nije prvenstveno estetske prirode već praktične. Zato što su ljudi koji su mi izletali, presecali,  govorili (kad sam ih sustigao i zamolio da objasne ZAŠTO ugrožavaju moj život da me nisu primetili. Zaključak nije problem u njima već u meni. Crna Honda, crne kacige, crna odeća.  Moram postati uočljiviji-primetniji.

-Treća investicija ozbiljniji punjač sa 2 USB izvoda, 1.izvodom za upaljač i voltmetrom radi kontrole punjenja i stanja akumulatora.

-Četvrta investicija ( već kad sam shvatio da su mi mane koje ima prihvatljive) gume Pirelli Angel gt2.

-Peta investicija K&N vazdušni filter (našao na akciji pa mi bilo glupo da ne kupim) možda doda koju KS.

-Šesta je u planu (radim probe za sada) auspuh. Možda kupim original pa ga malo preradimo. Pošto se sa aftermarket auspuhom povećala potrošnja za 1l/100km. Ali zvuk- milina...

-Sedma je takođe u planu sedište gel. Nabavio gel ploče, samo uraditi.

-Osma možda a možda ne, njajveći poklopci kofera pošto se u Givi v46 ne smeste 2kom. kaciga.

-Deveta možda veći- višlji vizir ili extenzija pošto me baš tuče po kacigi vetar.

 

Kvarovi:

-Na oba kofera zbog prenatrpavanja se otkinule metalne zakačke-jezičci koji ulaze u bravice (otvorili se koferi na autoputu). Ali to smatram mojom krivicom, mada je to moglo biti bolje rešeno.

 

E da nie investicija na motor, više je za mene navigacija: Garmin 595LM i  komunikacija Cardo pack talk bold 2 kom.

Evo to je moje dosadašnje iskustvo.

Sve u svemu jaka Četvorka.

Izvinjavam se braći ako sam preterao sa pisanjem.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
On 10.6.2021. at 19:26, Štef je napisao:

Ovako dečaci

Namotaji su gotovi, u subotu idem preuzeti mašinu. Sve namontirano, radi. Sem... Akomulatora... Jbg...

U prilogu ubacujem i kako su namotaji izgledali kada su prvi put riknuli, kada je urađen, kako kada su meni riknuli... Poslednja slika je kada su završeni. Radim preko telefona, ne umem da razdvojim tekst pa ću samo ubaciti sliku za slikom...

Da, i nov aku se formira emoji854.png a spremam za Jošku i jedno duvalo, za svaki slučaj... emoji4.png78d10f121dd32f663d9b24d84651618f.jpgd619883e47c13a9849271550ba82b566.jpg6e0607828f3456420cd48ef3173a69cf.jpg3ca5a2f8592fdd222f3f8ace690b47db.jpgde1b3b350483343ea3d172b2d9588560.jpgf805897497ff9269f2bccb284cc3627e.jpgf1f2036313bcf915c5637838f2149ff6.jpg692af7ac5490477f7c918559de3e9412.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


 

Sta reci a sto vec nije receno? 

Ako nije dobro namotan stator nece davati dobar napon na tri faze. Ili ako je u motanju napravljen kratak spoj sa metalom automatski je jedna faza na masi a naravno i dve diode u regleru tako da jedno povlaci drugo. 

Naravno, ako su crkle snazne diode u regleru, spajaju faze na masu i izgorese namotaji. 

Meni ovde lici na slucajnu gresku majstora koji je motao namotaje, dovoljno da je koristio lemilicu manje snage i napravio je "hladne lemove" koji ce vrlo brzo da dovedu do toga da se izgubi kontakt izmedju namotaja i dovodnih zica...ili su same dovodne zice bile crne, izgorele od prevelike struje tako da sanse nije bilo da se dobro zaleme. 

Uglavnom, desava se ali svaka greska majstora viklera znaci da ce vas motor ostaviti u sumi, u nekoj zapizdini po Marfijevom zakonu. 

 

Najbolje je sta:

- kupiti novi, fabricki, OEM namotaj statora, kvalitetnije uradjen od svih viklera, bice velika rupa u novcaniku ali bicete sigurniji da vas nece brzo izdati

- ili nositi viklerima koji ce posao da urade ili dobro ili povrsno... Razliku cete osetiti kad se najmanje nadate

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 8.6.2021. at 23:37, Satelis je napisao:

Bio do Marka, rekao mu sta se zbilo..... 10K predjeno od remonta, motor stao u BiH jer je izgubio punjenje. Majstor otvorio deklo i nasao da nisu dobri spojevi na anmotaju.

 

Rekao mi je sledece, citiram "Zbog povecane temperature moguce da je kalaj popustio, stetu nema sem gubitka punjenja, zalemiti spojeve i bice sve Ok, nesto je dovelo do povecane temperature".

 

gledam sliku od ranije i razmisljam kako su se otkacili da naprave haos

IMG-20190406-155026.jpg

 

Kud Stef ne rece majstoru da sve slika i da ti posalje na viber, zivo me zanima sta se zbilo jer lem trpi temp. do 150C,vec preko toga je znak pitanja dal ce pustiti.

E sad, pitanje je sta je dovelo do povecane temperature i popustanja lema.... dal je los spoj (slike bi bas znacile), dal ima negde neku muku :stabre:

 

ovo su namotaji od kawe

IMG-20210515-174032.jpg

 

nije dobro, nema punjenja

IMG-20210515-174052.jpg

 

pre par sati preuzeo od Marka

IMG-20210608-200535.jpg

 

IMG-20210608-200549.jpg

 

Da neko ne pomisli da branim Marka, ne nikako.

Zivo me zanima sta se zbilo kod Stefa a ja od sutra palim stopericu za ove namotaje sa slike.... km ce pokazati.

Bude li bilo nekih problema sa namotajima, pricacemo na drugaciji nacin jer ja nemam problem da kazem, iznesem u brk bilo kome kad nesto ne valja..... fus ne dopustam nikako.

Samo da javim dok nisam zaboravio.... namotaje koje je Marko radio sa slike iz citiranog posta crkli su posle 1.500-2.000km predjena, probili.

Marko je jedan smrad i moje oci ga vise nece videti.

Toliko (ukratko) za Dnevnik.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kada smo kod Honde. Biće kako je čika Rajko (@Arakis ) rekao kupi oriđiđi pa teraj. Opet je Honda izdala. Danas ću saznati tj ispitati tačno šta je pa javljam...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 9 sati, surferr je napisao:

Pošto tema stoji a verujem da ima vlasnika koji nalaze mane i vrline NT700-tki.

Čitam sa zadovoljstvom kako usavršavate svoje motocikle i drago mi je što ima ljudi sa znanjem i veštinama koji osećaju motocikle i žele da podele informacije.

Odmah da napomenem da moje veštine u usavršavanju motocikala nisu na nivou koji vredi spominjati, teorija ide ali ipak blagosloveni pošteni serviseri.

Želeo bi da posle skoro 3 godine vozanja 90% sa suprugom i nekih 15+ hiljada km, podelim sa vama svoje impresije vezane za kvalitet, udobnost i pouzdanost.

  • Pred utisak (napunjena glava informacijama sa neta, pošto naravno ne poznaješ nikog ko je ima) ali dovoljno reči hvale da rešiš da daš novac...
  • Prvi utisak veliko, teško, tromo, nezgrapno ali lepo ... 
  • Drugi utisak  udobno i za dvoje, zaštita od vetra solidna, povoznost solidna, kočnice odlične, KARDAN
  • Treći utisak menjač krči uff, 5 brzina uff (čitaj komforna brzina za putovanje do 120 uff), zvuk koji proizvodi auspuh uff usisivač
  • Svi ostali utisci su mešavine prethodno navedenih sa dodatcima kofera praktičnosti njihove i problema sa njima, kod zamene guma (zadnje ) treba rasklapati svašta nešto...

Kupio sam je sa dobrom opremom (ralica, zaštita za ruke, grejane ručke) ali sa malim koferima.

-Prva investicija roštilj na kofer Givi v46 (premalo mesta za opremu za dvoje)

-Druga investicija su bila dodatna svetla(Aliexpres), razlog nije prvenstveno estetske prirode već praktične. Zato što su ljudi koji su mi izletali, presecali,  govorili (kad sam ih sustigao i zamolio da objasne ZAŠTO ugrožavaju moj život da me nisu primetili. Zaključak nije problem u njima već u meni. Crna Honda, crne kacige, crna odeća.  Moram postati uočljiviji-primetniji.

-Treća investicija ozbiljniji punjač sa 2 USB izvoda, 1.izvodom za upaljač i voltmetrom radi kontrole punjenja i stanja akumulatora.

-Četvrta investicija ( već kad sam shvatio da su mi mane koje ima prihvatljive) gume Pirelli Angel gt2.

-Peta investicija K&N vazdušni filter (našao na akciji pa mi bilo glupo da ne kupim) možda doda koju KS.

-Šesta je u planu (radim probe za sada) auspuh. Možda kupim original pa ga malo preradimo. Pošto se sa aftermarket auspuhom povećala potrošnja za 1l/100km. Ali zvuk- milina...

-Sedma je takođe u planu sedište gel. Nabavio gel ploče, samo uraditi.

-Osma možda a možda ne, njajveći poklopci kofera pošto se u Givi v46 ne smeste 2kom. kaciga.

-Deveta možda veći- višlji vizir ili extenzija pošto me baš tuče po kacigi vetar.

 

Kvarovi:

-Na oba kofera zbog prenatrpavanja se otkinule metalne zakačke-jezičci koji ulaze u bravice (otvorili se koferi na autoputu). Ali to smatram mojom krivicom, mada je to moglo biti bolje rešeno.

 

E da nie investicija na motor, više je za mene navigacija: Garmin 595LM i  komunikacija Cardo pack talk bold 2 kom.

Evo to je moje dosadašnje iskustvo.

Sve u svemu jaka Četvorka.

Izvinjavam se braći ako sam preterao sa pisanjem.

Nadam se samo da su ti dodatna svetla ispravno montirana, da ti ne vuku struju. Imao si i jednostavnije, mada estetski manje privlacno resenje : zeleni prsluk. Navuces ga na jaknu i ne mogu da te ne vide. Sto se tice dodatka za vizir... ja sam eksperimentisao, napravio kod Ivana u visini ociju (bzv mi da gledam kroz plastiku dok vozim) i ubrzo se pokajao. Posle pola h me pocnu boleti oci, smetalo mi je mnogo to ukrstanje, malo gledas u vizir, malo se trudis da gledas preko njega. Potrosio sam i vreme i novac. Moj predlog ti je da probas sa nekom jeftinijom varijantom nastavka da vidis hoce li ti odgovarati, ako hoce onda pakuj dalje kako ti odgovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
On 21.8.2021. at 15:02, Štef je napisao:

Kada smo kod Honde. Biće kako je čika Rajko (@Arakis ) rekao kupi oriđiđi pa teraj. Opet je Honda izdala. Danas ću saznati tj ispitati tačno šta je pa javljam...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

@Štef - Sta bi na kraju, bas me zanima?
Jbg, ja sam Versys1000 izmedju ostalog prodao zbog toga, crkli fabricki, pa posle crkni remontovani, medjutim  @Arakis je kasnije odneo na reklamaciju, koja je uvazena, tada je bilo nekih mesec dana od radova, odnosno 4,5000km. Kada su tada uradjeni, evo motor se i danas vozi, koliko znam bez problema. Napomenuo sam kupcu, prilikom prodaje, tako da bi me sigurno zvao ili javio..
Za Versys kostaju oko 700e, redak motor, pa su retki i polovni, a 700e ipak boli da se da. Mada...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Namotaji su (opet), samo što nemam opciju reklamacije, pošto je urađeno u Modriči.
Sada čekamo deo da stigne, pa ćemo menjati. Za sada je garažirana, čekaće proleće kada ćemo pri zameni ulja, zameniti i namotaje. Ebuga. Dešava se.

Moja trojica Papučara, su mi kao rođendanski poklon poručila namotaje.

Ove koji su rikavela, ću u nekom momentu preko čika Rajka odraditi i biće kao rezervni deo, tj ići će samnom gde god krenuli....

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ja bi te rezervne namotaje vrlo rado olupao Marku o glavu.

Zajebao je kod Ljube, zajebao je kod Kuzme, zajebao je posle još kod dvoje kolega koji su se javili porukom nakon sto su pročitali iskustvo.

Naravno Marko nije nikad kriv ni u kakvim uslovima, dusa od čoveka :tras2:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ma, Dare, samo zaobići u širokom luku, ne preporučuti nikome. Neka se zapita... Ako se zapita... Znaš kako kažu, dobar glas se čuje daleko, loš još dalje...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da "viknem" i ovde... :D 

 

Nemoj da je nekome palo na pamet felne na ispravljanje u G. Milanovac da nosi/salje. Radnja se zove "Princ"!

Licno sam iskustvo imao (nisam od nekoga cuo), covek mi je iskrivio dodatno felnu i masno naplatio, javile su se kolege motorasi koji isto dozivese.

 

Eto, ustedeh vam novac :D , nema na cemu... Da otpisemo dva "majstora" :D 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, Satelis said:

Ja bi te rezervne namotaje vrlo rado olupao Marku o glavu.

Zajebao je kod Ljube, zajebao je kod Kuzme, zajebao je posle još kod dvoje kolega koji su se javili porukom nakon sto su pročitali iskustvo.

Naravno Marko nije nikad kriv ni u kakvim uslovima, dusa od čoveka :tras2:

Koji majstor? Nisam ispratio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dobri naš @zika56 pre još koju godinu lepo objasni kako se motaju statori naših alternatora i da je osnovna stvar naći specijalnu bakarnu žicu čija izolacija trpi veliku temperaturu zbog zagrevanja žice kod protoka struje plus vrelog motornog ulja koje bi trebalo da hladi tu žicu.

Kad bi Žile hteo da se bavi tim poslom rado bih mu slao spaljene statore ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja