Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nemam vise emotikona, istrosio :D 

 

Svojim sam ponasanjem oko motora dojadio i porodici i prijateljima :D , nisam od uvek takav bio, nekada sam se i vozio!

Sada, kilometre manje skupljam i vecinom po lokalu, u tom odrzavanju/sredjivanju sam srecu nasao. 

 

Zahvaljujem Sale! :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Vidim ja, nećeš ti još dugo voziti Dovila, CBF 1000 i veliki Bandit su ipak mnogo više motora za slične ili manje pare.;)

Šta ja znam, imao sam starog Dovila, lepo sam se sa njim vozio i dosta proputovao, najčešće u dvoje, pisao sam negde da su mi na kraju najviše smetali ugradjeni koferi. Ali, bez obzira što je to Honda (iz Španije), mislim da su precenjeni, i stari model i tvoj. Trenutno vozim Diverziju 900 koju sam, mladju i sa manje km, platio dosta manje nego što traže za stare Dovile, a ipak je Yamaha mnooogo ozbiljniji motor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Slazem se!:takoje:

Meni koferi ne smetaju, volim da imam mesta, svasta nesto sa sobom "vucaram", svidja mi se i mogucnost spore voznje u visokom prenosu.

Fali mi sesta brzina na otvorenom posto mu je i peta "vucna"... Probam da u vecu prebacim cesto, a brzina vise nema :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Meni su koferi smetali iz dva razloga: uglavnom putujem u paru i jako su mali u poredjenju sa standardnim bočnim koferima od cca 40l ( sada na Diverziji imam onu veću verziju originalnih kofera od po 46l ). Drugi razlog je što ne možeš da se spakuješ u sobi i samo prikačiš kofere, nego moraš da čučiš pored motora i guraš stvari unutra ( jedno rešenje su fabričke torbe, ali one još smanjuju kapacitet).

Čini mi se da kod Diverzije još više fali šesta brzina jer ima više snage, izmenjam svih 5 do 60km/h i onda "automatik" do 200km/h. Inače, i ja volim da vozim kao dizela.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic
Hvala, hvala... :jee:
 
Svakodnevno sam u Lindi, kupujem sladolede na snizenju :D, parkiram pred ulazom... Tu sam upoznao coveka koji vozi sivu cbf600sa, model sa ubrizgavanjem (kaze da je sa Pivare) slatko se ispricasmo  
Drugi dan sedam na Hondu i prilazi mi covek sa crnom NC700, na prvu sam pomislio da je nas @Yanco (nije bio)
Interesuju se ljudi, nije im poznat ovaj model motora, a on od pozadi kao fica  
Jos jednom hvala, trudim se da ga odrzavam u lepom stanju. 
 
20200707_160756.thumb.jpg.010de22f7b5cab8ada22c4fd40707ea8.jpg
Mogu da te zamolim za uslugu, iako se ne poznajemo?

Već neko vreme jurim onaj pametni punjač iz Lidla. Ali obično kasno saznam da ga ima (naročito kad je akcija) i izvisim.

Možeš li da baciš oko umesto mene, pa ako ga primetiš da javiš?

Mi provincijalci nemamo Lidl :-)

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako ga bude bilo mogu ti i kupiti! Nije problem naravno, ako nacujes da ga ima ti mi javi da namenski odem...

Nego ako muku mucis ja punjac imam, mogu ti poslati, napuni akumulatore pa posalji nazad :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@N.F.S.
Nemam problem sa aku, ali bih voleo da ga imam - zlu ne trebalo, i zbog kola i zbog održavanja aku zimi kad motor stoji.

Hvala ti

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Rik
Jbg, ja nikako da ga napipam. Uvek se razuzme kao da je suvo zlato

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Obisao upravo oba Lidla u Kg, trazi supruga neki mikser za 1500din! Sta ti je marketing, ima mikser ali ne moze ceni odoleti... Punjaca nema, rekao sam svom "insajderu" za kasom da mi javi kada ih bude :D 

gggg.jpg

hhh.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Nisu dovilke precenjene uopste, jedini motori koji su preko skuplji nego kod nas, umesto da je obrnuto. Kod nas Yamaha 8 godina stara u ceni jedne dovilke od 14 godina to nije u redu, potcenjene su, ali sve ima svoje zašto je to tako i ne bih komentarisao koji je bolji i koji nudi više motora za iste pare, svako vozi ono što mu odgovara na kraju i svako svoga konja hvali. Jos samo diversiona nisam  vozio pa ne mogu da komentarišem o njemu ali svakako mislim da je odličan motor i potcenjen kod nas, mislim na noviji model. I na kraju koferi posle 3 godine honde kod mene zaista nekad iritiraju, mnogo bolja priča su bisage ili skidajući koferi, ako u skorije vreme ne nadjem široke bočne kofere za razuman novac, zbog daljih putovanja dovilka ide na prodaju, i to je verovatno i jedina mana ovakvog odličnog putnog motora, sem šeste brzine koju većina motora u pubertetu i nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Honda je u startu kataloski a i u oglasima vrednija od ostalih "Japanaca"! 

Do sada je valjda ljudima jasno koliko je volim, dosadih sa velicanjem brenda :D 

Pisah vec, u jednoj godini platih drzavi porez na npr. bandita 600 i cbf600, isto godiste a porezi razliciti, 1500din Bandit, tri puta vise Honda (tolika je i razlika u kataloskoj vrednosti)

Prosecna vrednost deauville 700 na mobile.de je oko 4500eura, u Ch i nesto vise (za nas plus prevoz, carina,agencija, amss) ...

 

Pod dupetom odaje utisak "rage" koja ce vecno trajati :D 

103868606_750126595756964_332194053299816750_o.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Nego imam jednog crva neda mira, nevezano za temu, nova vara mi bas privlači pažnju, jeli jahao ko da da neko poredjenje i slične detalje. Davno sam probao staru ali me odbi težina, i nesećam se, davno beše, novu samo osmatram sve više i više;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
18 hours ago, Niko said:

Nisu dovilke precenjene uopste, jedini motori koji su preko skuplji nego kod nas, umesto da je obrnuto. Kod nas Yamaha 8 godina stara u ceni jedne dovilke od 14 godina to nije u redu, potcenjene su, ali sve ima svoje zašto je to tako i ne bih komentarisao koji je bolji i koji nudi više motora za iste pare, svako vozi ono što mu odgovara na kraju i svako svoga konja hvali. Jos samo diversiona nisam  vozio pa ne mogu da komentarišem o njemu ali svakako mislim da je odličan motor i potcenjen kod nas, mislim na noviji model. I na kraju koferi posle 3 godine honde kod mene zaista nekad iritiraju, mnogo bolja priča su bisage ili skidajući koferi, ako u skorije vreme ne nadjem široke bočne kofere za razuman novac, zbog daljih putovanja dovilka ide na prodaju, i to je verovatno i jedina mana ovakvog odličnog putnog motora, sem šeste brzine koju većina motora u pubertetu i nema.

Naravno da se o ukusima ne raspravlja, a što se cena tiče, i dalje mislim da je Dovilka preskupa u odnosu na to što pruža. Pritom, nisam rekao da to važi samo kod nas, nego uopšte. Koliko vidim, potpuno se slažeš sa mnom da su koferi najveća mana ovog motora za duža putovanja, mislim da ni širi mnogo ne pomažu jer ih i dalje moraš pakovati kod motora. Da postoji dovil sa skidajućim koferima, druge njegove mane mi ne bi smetale.

Što se tiče diverzije, nisam baš shvatio na koji "noviji model" misliš. Diverzije 900 su pravljene samo do 2002, a novije su samo 600, mnogo su manje, nemaju kardan itd. To su ipak motori sasvim drugačije namene.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Za diverziju 900 pričah, jedino od diverzije sto je napravljeno top. Nego i ti pusti koferi, ako nadjem šire pa da uzimam torbe posebno ili rančeve koje ću turam u njih, prošle godine na putu po Rumuniji prepunih ranac i zaglavi brava na koferu, ja cimnu malo jače i pocepah oplatu, aj šij-vari-farbaj. Moram roštilj staviti posebno pa prtljag malo u vis. Zasada jedina mana koju motor po meni ima, sve ostalo zadovoljava za mene 192/120 i zastitu od vetra, i putnu brzinu i pregrade za sitnice ko u autu itd..Ali na drugu stranu svi težimo savršenstvu pa tako ako imaš viška kupaca @N.F.S.ti ih prosledi:).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Imam osećaj da @N.F.S. kad završi vožnju prvo pretera motor preko dezobarijere, onda ga opere, osuši i onda parkira u garažu. Bar tako izgleda.:sampion:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 minute ago, sale-kum said:

Imam osećaj da @N.F.S. kad završi vožnju prvo pretera motor preko dezobarijere, onda ga opere, osuši i onda parkira u garažu. Bar tako izgleda.:sampion:

Vezano za ovu temu. Ja svaki motor koji sam imao (ne racunam 10ak skuter, samo velike motore) posle svake voznje ostavim pola sata da se ohladi, prebrisem/operem i onda pod ciradu, u garazi :) to mi je rutina koja je deo voznje :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
22 hours ago, N.F.S. said:

Malo pozirala, namestilo se sunce sa prave strane :D 

20200714_191311.jpg

20200714_191419.jpg

20200714_191428.jpg

20200714_191535.jpg

20200714_191543.jpg

Al ralica dole u boji bi cucnula ko budali samar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E za ralicu ce da se "opruzi" novi vlasnik!  :D 

Ispratih je u Vlasotince a ja odoh da gledam jednog lepog gsx1250fa!

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bi mi zao kada je odlazio (supruzi vise, udoban je bas) , ja sam vise za 4 klipa osoba.... Uradio sam sve sto sam hteo, ostalo je bilo tapaciranje sedista ali "ode" pre toga (srecom) 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nadam se da cu uskoro biti savetom za pomoc sposoban ovima koji voze Suzuki gsf masinu :D, samo dok ga porasturam :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja