Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Trece ispiranje agregata (zamena ulja i filtera na ispod 1000km), ovaj put koristih total sa slike, nije mi poznato ulje, verujem da je i ambalaza nova, do sada vidjao nisam. Cena je 730din/L.

Slika dekle ispod plasticnog poklopca, vidi se i kako  je Honda resila podmazivanje kardana do masine, magistrala za ulje ide direktno do kucista zupcanika...

Nadam se da je ovo finalno ispiranje :D  

20200629_121102.jpg

20200629_121115.jpg

20200629_132038.jpg

20200629_132051.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Jes" pa da ispiram i taj agregat :D

Stavio sam u oglase, ako neko ponudi cbf1000... Cekaju tacno da sve zavrsim :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Ne treba ovo ispirati,vozi se godinama. Vidim ja da ce komsijino nandzarasto čedo kod tebe;).

Kad smo kod ispiranja, koji je razlog tako čestog menjanja ulja, kakva je razlika od redovnog servisa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ispiranje je neki moj cef, nista mu ne bi falilo ni samo servis odraditi (sto je i ispravno). Ja ovako volim, nekako mi je motor drazi kada je cist i iznutra, ubedim sebe da je tako bolje i sa svakom  novim uljem volim misliti da mu dobro cinim.

Kada kupujem pogledam prelivno lonce rashladne tecnosti, ako je musavo i sa tragovima kamenca ne pazarim! 

Imas ovde mojih postova iz 2008 god npr, isto sam ispirao agregat tadasnjeg motora :D 

Ova ulja koja istacem obicno uzme neko od drugara za svoja vozila.

Umeju prodavci da slazu za period zamene, isto i ja uradim! Samo uz razliku sto ne kazem koliko je cesta bila, to se ovde ne veruje...

Kada budem smatrao da ovako ceste zamene nisu potrebne vise ustalicu proizvodjaca i period menjanja (na oko max 5000km). 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 17 minuta, Niko je napisao:

nandzarasto čedo kod tebe;).

fjr?

Uz dobar primerak mislim da bih dugo zadovoljan bio!

Nema mi mana ova honda, ja sam spor vozac, onaj koji uvek u dvoje uziva, bez divljanja i silovanja... Svaki se put u voznji odusevim "dizelaskom" nacinu voznje, moze kroz gradsku guzvu 15 na sat, drugom brzinom bez da kvacilo pipnem!

A opet gledam oglase! Mucim sebe svaki put kada me neki kolega pretekne, "na kvarno" se prikljucim njegovom uzivanju, cujem obrtaje i zamisljam kako ga ja sada u vecu saltam :)

Volim kada pred krivinom spustam stepen prenosa uz izjednacavanje obrtaja (toga ovde nema)...

E onda se dograbim toga sto zelim, za cime mastam pa on ne zeli da se vucara kroz grad, pa kvacilaj non stop :D

Zacaran krug, nikako da se vozim :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Slika dekle ispod plasticnog poklopca, vidi se i kako  je Honda resila podmazivanje kardana do masine, magistrala za ulje ide direktno do kucista zupcanika...



Samo ovo ako možeš malo da objasniš. Zar nije taj prvi zupčanik kardana svakako u menjaču?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pozdrav drug, potrudicu se... Finalni prenos je van kutije menjaca, pandan malom lancaniku...

Tacno tu gde je senzor brzine, nalaze se dva konusna zupcanika, jedan dolazi iz kutije menjaca a drugi prihvata vratilo iz krsta kardana. (Naleganje pod pravim uglom)

Isto tako je i u glavcini zadnjeg tocka samo u drugim dimenzijama.

Ovaj potonji pliva u ulju koje sipas (tacnije jedna trecina je u ulju), a pomenuti sklop, do agregata ima magistralu kroz koju forsirano ulje ide ( ulje iz agregata).

Krst kardana je pod gumenom manzetnom i slabo ga ko odrzava, ja ga jesam podmazao MoS2 mascu

Nisam za racunarom pa da na slici izobelezavam ovo sto napisah, ako bude trebalo odradicu.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovaj dole navoj koji se vidi mozda zbunjuje, to je prihvat za filter ulja, iznad je kardan..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Ispiranje je neki moj cef, nista mu ne bi falilo ni samo servis odraditi (sto je i ispravno). Ja ovako volim, nekako mi je motor drazi kada je cist i iznutra, ubedim sebe da je tako bolje i sa svakom  novim uljem volim misliti da mu dobro cinim.

Kada kupujem pogledam prelivno lonce rashladne tecnosti, ako je musavo i sa tragovima kamenca ne pazarim! 

Imas ovde mojih postova iz 2008 god npr, isto sam ispirao agregat tadasnjeg motora :D 

Ova ulja koja istacem obicno uzme neko od drugara za svoja vozila.

Umeju prodavci da slazu za period zamene, isto i ja uradim! Samo uz razliku sto ne kazem koliko je cesta bila, to se ovde ne veruje...

Kada budem smatrao da ovako ceste zamene nisu potrebne vise ustalicu proizvodjaca i period menjanja (na oko max 5000km). 

Ja sam onda imao sreće oko kupovine ove, uzeh od kolege koji ima servis iza sebe i bas bas tehnicku podrsku za svako putovanje, zato mi se ne rastaje od nje ni posle 3 godine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

fjr?

Uz dobar primerak mislim da bih dugo zadovoljan bio!

Nema mi mana ova honda, ja sam spor vozac, onaj koji uvek u dvoje uziva, bez divljanja i silovanja... Svaki se put u voznji odusevim "dizelaskom" nacinu voznje, moze kroz gradsku guzvu 15 na sat, drugom brzinom bez da kvacilo pipnem!

A opet gledam oglase! Mucim sebe svaki put kada me neki kolega pretekne, "na kvarno" se prikljucim njegovom uzivanju, cujem obrtaje i zamisljam kako ga ja sada u vecu saltam :)

Volim kada pred krivinom spustam stepen prenosa uz izjednacavanje obrtaja (toga ovde nema)...

E onda se dograbim toga sto zelim, za cime mastam pa on ne zeli da se vucara kroz grad, pa kvacilaj non stop :D

Zacaran krug, nikako da se vozim :D 

mislio sam na onu cbf 1000 fa iz KG kod tebe. Vozač sam i ja penzos i dosta mi je vise jurnjave i gledanja bele linije, volim da vidim kuda sam prošao a ne da pratim belku i da jurcam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ahaaa, ima y Kg i jedna lepa bela cbf1000fa, cenom pristupacnija a lepo odrzavana i zdrava.
Ako ode deauville znam sta bih a ako ne uzivam!
Odradicu i sediste u neko dogledno vreme, cisto estetike radi, i ovako je super udobno.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

To sediste ni kod mene nikako da dodje na red, nisam vozio preko 1000 u cugu pa ne žulja još uvek ai vizir taman namestih visinu,razbuših,podigoh i plus sa podloškama sam morao da ga ispravljam da bi konačno vetar preko čela išao, tako da sad sedište mi se ne radi zbog visine da ne omane, ako ostane kod mene videću za sledeću godinu, zasvrbelo i mene posle testa novog stroma i gsa pa bitke bijem sam sa sobom dal da potežem ili da ne diram ništa:tras2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Aj da se u temi desava nesto :D ,

presao sam vec skoro 2000km Hondom, uliva osecaj sigurnosti pri voznji, gas se moze dodavati kao na skuteru, agresivno, bez bojazni da ce se nesto ne predvidjeno desiti. (samo je dodavanje agresivno, odgovor motora je lenj).

Velika tezina a mala snaga su razlog tome, "voli" da se vozi izmedju 90/120kmh, tu se ne cuje, nema vibracija i malo trosi.

Uz blaga podesavanja amortizacije dobije se ciklistika cbr-a (samo ciklistika :) ), neutralna i u voznji odmara (jbs motor koji te posle voznje tera da legnes i odmaras).

Kocnice vrhunske, samo prebacene sa mocne pan evrope 1300! Uzivanje zaustavljati motor od 270kg, dva prsta su dovoljna za maksimalno kocenje. Poluga prednje kocnice zaustavlja samo prednji tocak, nozna oba!

Moj je model sa ABS-om, lepo trimovanim, ne pomaze dok zaista ne "vidi" potrebu.

Zastita od vetra vrhunska, vizir se u voznji moze stelovati, kolena lepo spakovana iza oklopa, rolbar je u "plusu", za "ne daj Boze".

Potrosnja u gradu ume da ode i do 7L, mnogo cekanja, voznja u malom prenosu... Na otvorenom na oko 100kmh trozi ispod 4L!

Da kazem prosecno oko 5L, nekada manje, nekada vise ali tu je.

Ono sto mi se ne svidja je cudljiv menjac, nekada se saltovanje cuje, nekada ne.... Nekada bude "mekan" pa se predomisli :D , uvek je precizan i poslusan a uz navedeno.

Clan sam par stranih DV foruma gde se nasmejemo novim vlasnicima (i meni se desilo) koji posle prvih par voznji pretrazuju " deauville shifting", "clutch drag", "deauville 700 neutral" i slicno....

Samo treba nauciti kako voli da se saltuje i u kojim obrtajima, posle je "pesma"...

Sto se tice servisiranja (malog/tekuceg) sve je dostupno i ne zahteva posebni alat, kardan je blazenstvo, felna nazad uvek cista! :D 

Pisem ovo kao smernicu/sta ocekivati ako neko gleda da kupi, robusno napravljena sa mnooogo tovarnog prostora, agregat nesto bucniji od resto Hondi koje vozih, mirna i pitoma, lenja u preticanju (obratiti paznju), negoduje pri brzinama vecim od 140kmh (pocinje da vibrira).

Elem, 

sto se tice ove "moje" :D , ofarbah ipak tegice u crno (baza pa dva sloja mat laka), lepse je od plastifikacije... Polirao jesam ali se brzo "umusave", materijal ne korodira ali se samo krpom tesko sjaj vrati.

Evo par slika, pozdrav drustvo, vidimo se na putu :moto1:

0.jpg

1.jpg

20200706_193130.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Nijedan nije bez mana, ali ovo je, ko voli ovakvu vrstu motora, ciklistika, tovarni prostor, potrošnja, dizajn, položaj sedenja..., najbliže savršenstvu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cbf1000 mislim da bi me zadovoljio... Ili veliki bandit!
A do tada se vozim, navikavam se i vec je vozim kao da je bt50 i ako cetvrt tone tezi

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Mene bi jedan gs vodeni al dotle bolji od ovoga nema, umirio sam se malo dok ne dodje berta u moju avliju:), nekako sam rasterećen kad znam da skoro motor menjati neću:lol3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200GS Adv '18
1 hour ago, N.F.S. said:

Cbf1000 mislim da bi me zadovoljio... Ili veliki bandit!
A do tada se vozim, navikavam se i vec je vozim kao da je bt50 i ako cetvrt tone tezi emoji108.pngemoji6.png

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Mislim da sam ti video motor kod Lidla, prelep je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8239 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala, hvala... :jee:

 

Svakodnevno sam u Lindi, kupujem sladolede na snizenju :D, parkiram pred ulazom... Tu sam upoznao coveka koji vozi sivu cbf600sa, model sa ubrizgavanjem (kaze da je sa Pivare) slatko se ispricasmo :) 

Drugi dan sedam na Hondu i prilazi mi covek sa crnom NC700, na prvu sam pomislio da je nas @Yanco (nije bio)

Interesuju se ljudi, nije im poznat ovaj model motora, a on od pozadi kao fica :D 

Jos jednom hvala, trudim se da ga odrzavam u lepom stanju. 

 

20200707_160756.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja