Jump to content

Moto Zajednica

Francuz u telu japanca Honda Deauville 700 NT

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Da nešto i ja privredim oko Honde. @N.F.S. kolega me je zarazio sa tim stvarima pa sam počeo više da gledam šta uraditi nego u rezervoar i put pod noge:).

Elem naručih sa alija produžetak vizira i stiže mi brzinski preko dhl-a i ajd da se to montira, dodjoh pred kraj kad videh da kinezi u pakovanju zaboravise dva dela da upakuju pa vizir nemogu da pričvrstim prilikom pomeranja gore-dole, tako da isti ide na prodaju, moze da se fiksira u jednom položaju sa jednim zahvatom ali ja sam toliko popizdeo da sam uzeo bušilicu i ta 2 cm koliko mi treba da vetar prebacim preko čela sam digao fabrički vizir. Sad to izgleda ovako i tamanica, još samo da se ispolira ovih dana i da ispunim silikonom radi estetike i gotovo.

20200605_163417.jpg

20200605_155207.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Dalje, ostalo malo vremena na pretek da se pozabavim sa menjačem. Honda je poznata da hoće u prvu brzinu menjač da klankće odnosno čuje se jače dok u ostale ulazi fino i vidim dole da papučica menjača u cevi ima malo lufta, pa pomislim da zbog tog lufta menjač ima problema sa tim čuvenim klank, ne uvek ali češće puta.

Odvrnem papučicu sa imbusom i izvadim iz cevi(imaju dve podloške izmedju otvora), pecnem na tri mesta varom i malo izbrusim i vratim na svoje mesto. Rezultat, lufta nema više, ne zapinje nigde a menjač nema više onaj iritirajući zvuk(klank), postoji još ali dooosta je tiši i ostale brzine ako su ulazile ko u sir, sada ulaze ko u puding. 

20200605_163706.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Cek, cek... Nema tu podloski, imbus sraf koji si odvio je osovina, na sredini ima ukopan kanal koji je ustvari " rezervoar za mast" . .. Na oba kraja su gumice koje taj lubrikant na mestu drze...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 2.6.2020. at 18:21, ThePainkiller je napisao:

Ja sve svoje motore redovno perem u samouslužnoj praonici. Svaki mi je bez ikakvih problema palio odmah posle pranja. :)

Samo pazim da ne puškarim direktno na lanac, u instrument tablu i u ležajeve...

Masine "na stap i kanap" kako ih od mila zovem ne pate od takvih problema. 1000f sam mogao potopiti u vodu, radi i pali sve dok je usis vazduha iznad :D

Kada se umesa brdo elektronike a uz to kontakti ne zasticeni...Hmmm.

Pazi na deauville 700 koliko senzora samo za rad ubrizgavanja ima, svaki svoj dzek.... 

MAP senzor, TP senzor, ECT senzor, IAT senzor, CKP senzor, CMP senzor, VS senzor, O2 senzor... Verovatno ima jos koji, ne setih se.

 

Drugar vozi ducati 800 s2r, i kada god u perionicu krene ja odlazim po njega :D

Dukac ima m.marelli logiku, dok se potpuno ne osusi nema startovanja, ni anlasovanja cak (dugme za start pipnes i on sam anlasuje dok ne upali, taster pusten)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prolaze...Cude se nesto.
Kao da nisu videli pranje motora nikada!
Hmmmm....
Cudni neki ljudi... Aljkavi!

Da nastavim...
Normalno pranje agregata cetkicom za zube... :D 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Nisi jedini Nenade, u alatu mi uvek bar po tri četkice za zube. Dovoljno oštre a pristupaju svekom mestu. Posebno ih koristim pri opravci jer najviše mrzim da radim sa prljavim i masnim delovima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sta se zbunjujes druze? Jesi li prosao/vozio nekada ulicom koju su tek asvaltirali?

Cujes kako se gume lepe i po blatobranu/agregatu bacaju delove bitumena ili cega vec...

@SlobodanR1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre sat vremena, N.F.S. je napisao:

"Pokupio" sam svez asvalt... Jedva skidoh crne tackice, prvo nafrom, pa abrazivnom pastom... Muka

Crne tačkice i zrna asfalta se lako i brzo skidaju benzinom. Nisu potrebne nikakve paste i druge zajebancije. Benzin ih obriše u dva poteza a nema jačinu da može da matira farbu niti lak na motoru. Meni je auto metalik sivi, sve se vidi, i skoro svaki put kada ga perem moram donju zonu vrata i sajtni da prođem benzinom zbog svežeg asfalta.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uhhhhh, pa zar je moralo tako Soiciro? (Soiciro Honda)

Pa zar za sijalicu tablice da odvijem 20 srafova? :D 

Mora se skinuti blatobran, po 3 srafa sa svake strane, aj" nije tesko... Ali da bi se blatobran izvadio moraju se opustiti svi srafovi u oba kofera! 

Blatobran ima sa obe strane, celom duzinom falc a u vrhu dva pina koji u gume upadaju.

Da nije bilo supruge da polako vrati verovatno bih polupao Hondinu pozadinu :D

I tako, mesto zuckaste sa vlaknom sljasti belo LED...

 

P.S. Blatobran se takodje skida pri skidanju tocka nazad, mozda i zatreba nekome, pozzz drustvo :takoje:

20200607_191304.jpg

20200607_191334.jpg

20200607_200722.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А да офарба тај сиви део кофера у црвено? 

 

Или и њега и поклопац у црвено или сиви део у црно, а само поклопац у црвено? 

 

Није да смета било шта, али знам да си педантерија, а фарбан би више личио на фабрику. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Meni je taj originalni kofer top, imao sam ga na Silveru. Staju dve FF kacige, nađoh na netu podatak da ima 47l.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8409 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije toliko grdno
Za ovaj na nt700 kazu da je 42L, glomazan je motor ceo, ne strci maxia toliko... Slikano je iz ugla odakle izgleda ogromno i predimenzionirano.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Bas tako,posto nisam veci kofer nasao od 52 litra,razmisljao sam ako nekad nadjem šire kofere za nju bočne da gore napravim nešto slično kao bojler kad sasečeš na pola pa napraviš roštilj, nekakvo spremište na taj fazon:).

Mada juče sam napravio prve kilometre sa novom makinom i sad sledi uporedni test i vaganje za dalje.

 

IMG-ed38b2b67541a6eb7cdded5c6132f1ea-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja